A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 379
7 867
113
Egy kis információ a tartalékos rendszerhez:
Ugye többen említették, hogy mi lesz azokkal a megyékkel, ahol évek óta nincs jelen honvédség pl: Vas, Zala megye...
Vas megyéről van annyi infóm, hogy a héten jártak katonák a körmendi Rendészeti Szakiskolában tárgyalni, hogy ott lesz a tartalékosok képzése, ami ésszerű is, mivel az iskolának van egy szabadtéri lőtere Nádasdon, egyébként valamikor laktanyának is készült, sokan még ma is így hívják a városban. Az iskola sportpályáján pedig jövőre kezdik el építeni a fedett lőteret, tehát valószínű a vasi tartalékosok képzése Körmenden a Rendőrképzőben lesz megvalósítva...
Csak legyen rá elég lelkes jelentkező:hadonaszos:
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 537
113
Pardon, amennyire én tudom, egy darab Kontakt EDZ tartókkal felszerelt T-72 hk. volt (van?), annak voltak kvázi gyakorló (robbanóanyag nélküli) kazettái.
A többi harckocsin még csak a tartók sincsenek, tehát az opció se létezik, hogy (bő 30 évvel ezelőtti) ERA-val legyenek felszerelve.
Nem mintha annyira bonyolult lenne felhegeszteni a tartókat, de a lényeg az, hogy még azok sincsenek.

Bő 10 éve döbbentem le azon, hogy a(z akkori) harckocsizók még a ködgránátvetőket se használták soha harcjárműveiken (nem volt hozzájuk gránát).

Második vadászgép-század?

Én kérek elnézést, ám szerintem a MH jelenlegi állapotában ekkora orbitális marhaságot még felvetni is sértés.
Majd ha a forgószárnyas és szárazföldi haderő harcjárműveire is költöttek végre valamit (nem, a buszok nem harcjárművek), utána esetleg.

(Csak hogy pozitívat is mondjak: azért annak örülök, hogy mostanában a kiküldetésekre induló / onnan érkező katonáink már egységes egyenruhát viselnek a fotók tanulsága szerint, nem volt olyan régen, hogy hasonló esetben akár 3-4 különböző terepmintás egyenruhában lehetett látni őket...)
4
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 379
7 867
113
Sziasztok!
Ha az emlékezetem nem csak, még 2016-ban a kormány megígért egy helikoptertendert. Most az leszámítva, hogy úgymond felújítottak (repképesé tettek :) ) néhány minyót mi valósult meg belőle? Ha semmi sem, akkor mondjuk a Zrínyi 2026 miről is fog szólni? Az is a semmiről? XD Csak én érzem úgy, hogy ez is egy 2018-as kampányfogás?
Eddig 4 db újítottak fel. Fejlesztés nem hajtottak végre rajtuk. Még 2?? db van tervbe véve mint teljes felújítás. Ha szerencsék lesz vele jövőre vége az oroszok elleni embargónak? Így reménykedhetünk hogy nemcsak felújítás hanem némi modernizáció is lesz belőle. Fegyverrendszert kötve hiszem hogy veszünk rájuk valamit is. Pénz + egyéb "globális" tényezők miatt. A felújított gépsasok üzemideje 2026 ban fog lejárni vagy 2000 repült óra után. Sztem még löknek rájuk vagy 2 év üzemidőt még.Én már semmilyen heli tenderben nem fogok bízni. Főleg Paks-2 el a nyakunkon. Pedig most tudnánk kedvező áron beszerezni valamilyen airbus helit A 2% os büdzsét túl optimistának látom. Maradjunk a realista talajon. 1.5 % körüli lesz majd az a büdzsé. Annak is örülni fogok (unk) ha azt az egy nehéz dandárt ki fogjuk tudni állítani,amiért már évek óta baszogat minket a Nato. Mint írtuk ebből is jó esetben a maradék kohósalakok modernizálása lesz (t-72) + löknek majd hozzájuk valami többcélú?? APC t. Vagy használt IFV. Új részünkre állom kategória. Elvileg "max" 100 milliárdot szánnának rá. (50-75 él meg fognak állni. A maradék elmegy máshová.)
 
  • Tetszik
Reactions: endre

Vajk333

New Member
2017. július 2.
4
6
3
Eddig 4 db újítottak fel. Fejlesztés nem hajtottak végre rajtuk. Még 2?? db van tervbe véve mint teljes felújítás. Ha szerencsék lesz vele jövőre vége az oroszok elleni embargónak? Így reménykedhetünk hogy nemcsak felújítás hanem némi modernizáció is lesz belőle. Fegyverrendszert kötve hiszem hogy veszünk rájuk valamit is. Pénz + egyéb "globális" tényezők miatt. A felújított gépsasok üzemideje 2026 ban fog lejárni vagy 2000 repült óra után. Sztem még löknek rájuk vagy 2 év üzemidőt még.Én már semmilyen heli tenderben nem fogok bízni. Főleg Paks-2 el a nyakunkon. Pedig most tudnánk kedvező áron beszerezni valamilyen airbus helit A 2% os büdzsét túl optimistának látom. Maradjunk a realista talajon. 1.5 % körüli lesz majd az a büdzsé. Annak is örülni fogok (unk) ha azt az egy nehéz dandárt ki fogjuk tudni állítani,amiért már évek óta baszogat minket a Nato. Mint írtuk ebből is jó esetben a maradék kohósalakok modernizálása lesz (t-72) + löknek majd hozzájuk valami többcélú?? APC t. Vagy használt IFV. Új részünkre állom kategória. Elvileg "max" 100 milliárdot szánnának rá. (50-75 él meg fognak állni. A maradék elmegy máshová.)
Én amondó vagyok, hogy inkább szüntessük meg a honvédséget. Ha tényleg úgy van, úgy lesz ahogy felvázoltad, akkor nincs semmi értelme egésznek. Azt a 100 milliárdot inkább adják nekem. :) De most tényleg!
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 632
5 354
113
Eddig 4 db újítottak fel. Fejlesztés nem hajtottak végre rajtuk. Még 2?? db van tervbe véve mint teljes felújítás. Ha szerencsék lesz vele jövőre vége az oroszok elleni embargónak? Így reménykedhetünk hogy nemcsak felújítás hanem némi modernizáció is lesz belőle. Fegyverrendszert kötve hiszem hogy veszünk rájuk valamit is. Pénz + egyéb "globális" tényezők miatt. A felújított gépsasok üzemideje 2026 ban fog lejárni vagy 2000 repült óra után. Sztem még löknek rájuk vagy 2 év üzemidőt még.Én már semmilyen heli tenderben nem fogok bízni. Főleg Paks-2 el a nyakunkon. Pedig most tudnánk kedvező áron beszerezni valamilyen airbus helit A 2% os büdzsét túl optimistának látom. Maradjunk a realista talajon. 1.5 % körüli lesz majd az a büdzsé. Annak is örülni fogok (unk) ha azt az egy nehéz dandárt ki fogjuk tudni állítani,amiért már évek óta baszogat minket a Nato. Mint írtuk ebből is jó esetben a maradék kohósalakok modernizálása lesz (t-72) + löknek majd hozzájuk valami többcélú?? APC t. Vagy használt IFV. Új részünkre állom kategória. Elvileg "max" 100 milliárdot szánnának rá. (50-75 él meg fognak állni. A maradék elmegy máshová.)

Tegnap este elvitték az 5. gépet is, és úgy néz ki, hogy még októberben aláírják a szerződést 12 Mi-24-re is.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 379
7 867
113
Úgy a Mi–24-esek, mint a Mi–17-esek esetében a harci túlélőképesség és az éjszakai alkalmazhatóság a kritikus terület, ezek hiánya, korlátozottsága miatt nem alkalmasak a gépek az úgynevezett magas intenzitású hadviselésben való részvételre. A HM erre az aggodalomra azzal válaszol, hogy a jelenlegi katonapolitikai környezetben nem kell azzal számolni, hogy a gépekre hazai alkalmazásuk közben ilyen komoly veszélyek leselkednének, missziós bevetésükkel pedig – például Afganisztánba – nem számolnak.
Ezen most sírjak vagy neveseko_O Magyarán kidobtunk csak azért 12 milliárdot hogy legyen egy szép MI-24 állományunk a régi idők emlékére. Csak én érzem hogy ennek nagyobb lesz a PR értéke mint a valós harci értéke. Inkább fordítottuk volna ezt a pénzt normálisabb jól felszerelt ÚJ szállító helikre.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 937
18 426
113
Egy kis információ a tartalékos rendszerhez:
Ugye többen említették, hogy mi lesz azokkal a megyékkel, ahol évek óta nincs jelen honvédség pl: Vas, Zala megye...
Vas megyéről van annyi infóm, hogy a héten jártak katonák a körmendi Rendészeti Szakiskolában tárgyalni, hogy ott lesz a tartalékosok képzése, ami ésszerű is, mivel az iskolának van egy szabadtéri lőtere Nádasdon, egyébként valamikor laktanyának is készült, sokan még ma is így hívják a városban. Az iskola sportpályáján pedig jövőre kezdik el építeni a fedett lőteret, tehát valószínű a vasi tartalékosok képzése Körmenden a Rendőrképzőben lesz megvalósítva...

Akkor a szomszédomban lesz minden. :)
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 379
7 867
113
-t72m1 topikból ide:
Hát francia terméket? Valaki isteníti valaki anyázza őket. Igazi érzelmekig ható minőségeket tudnak produkálni. Ami valszeg részünkre fog maradni és ami elérhető kategória: M1A1 jobb esetben. Rosszabb esetben sima M1 es korai változat. (105 ös ágyúval) Olasz,francia koprodukció kilőve. Leo-2 kilőve. Modernizálás a saját részünkre (jegelve). Mert a vasak hozzá "alkalmatlanok",s ahogy fentébb írták: maradnak új nehéz ütegek. Opcióként hozzá valami APC k. 8x8 as kivitelben. 105 ös tankvadász tornyokkal valamint 30 mm es tornyokkal+ atgm kiegészítésekkel. Esetleg még beszereznek rájuk valami 120 as aknavetős változatot, valamint csapatlégvédelmi torony változatot. Lehet tippelni: Rosomak vagy Pátria lesz? Íme egy lehetséges álom opció :hadonaszos:
 

37 M

Active Member
2017. szeptember 8.
69
109
33
14192121_1128541380566581_6294210140706174136_n.jpg
Köszi. Nem tudtam.
Nem idejétmúlt ez két NATO tagállam között?
Megkerülhető?

Hol a német fegyver? :)

( http://rohamsisakblog.blogspot.hu/2016/09/uj-magyar-egyenruha.html)
 
  • Tetszik
Reactions: endre

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
, ezek hiánya, korlátozottsága miatt nem alkalmasak a gépek az úgynevezett magas intenzitású hadviselésben való részvételre.


khmm... e magyar politikai részéről alapvető elvárás. Azaz olyan eszközöket fenntartani, ami alkalmatlanok egy közös NATO hadműveletben való részvételre.
Ez a Kállay-kettős fedenevű haderőfejlesztési terv.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 379
7 867
113
Olvastam egy elemzést, hogy a jemenben jobban szerepelt az Abramsnél.
Ép ezért írtam hogy a francia technika két véglet. Vagy nagyon beválik,vagy szidod még az ük felmenőit is aki csinálta,tervezte. Középút náluk nincs. Vagy jelentéktelen. (A franciák a logikátlan gondolkodást abszolute de tökélyre fejlesztették. Annyira hogy már megtalálták benne a logikát :D)