[HUN] Mi-24 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

M

molnibalage

Guest
Írj néhányat. Legyen miről vitatkozni :)

(De ne velem.)
Az afganisztáni és iraki háború operatív költségei annyi pénzt vittek el, hogy még a 2008-as válság előtt egy rakás programot visszavágtak vagy cakk-pakk töröltek. Ilyen volt a kb. 200 mrd-osre tervezett Future Combat Soilder is. Nem sorolom fel az összes törtlést és csökkentést.

Tehát hol igaz az, hogy a fegyvergyártónek és fejlesztőnek jó a háború? Arra ment el a pénz, hogy a katonának többet fizesseneke a terepen a pótlékok miatt, a meglevő technikát gyakrabban kellett javítani, olyan úri huncutságokra ment a pénz, hogy USA-ból repülőgéppel szállítsanak kerót és gázoloajat és a helyszínen meg kis helyőrségekbe mindent légi úton....

Ahelyett, hogy vettek volna új repülőgépet és finanszíroztak volna új programokat...

Ezen felül mutass egy politikust, aki azzal lesz sikeres, hogy hullahegyeket mutat fel egy elhúzódodó háborúban. Hoppá, várjunk csak... Nixon azzal kampányolt, hogy hazahozza a fiúkat Vietnámból és lezárja így vagy úgy az egészet. (Az megint más kérdés, hogy utána mit csinált...)

Értem én, hogy tök jól mutat félkonteósan azt hinni, hogy semmi másra nem utaznak ezek, mint a kisember szenvedésére és pure evil mind, de a valóság ennél sokkal árnyaltabb...
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 845
9 665
113
Az afganisztáni és iraki háború operatív költségei annyi pénzt vittek el, hogy még a 2008-as válság előtt egy rakás programot visszavágtak vagy cakk-pakk töröltek. Ilyen volt a kb. 200 mrd-osre tervezett Future Combat Soilder is. Nem sorolom fel az összes törtlést és csökkentést.

Nem ismerem a részleteket, de én koránt sem vagyok biztos benne, hogy azt a projektet véglegesen törölték. Simán elővehetik később. 200mrd nem kis pénz, és a fegyvergyártók hosszútávban gondolkodnak.

Tehát hol igaz az, hogy a fegyvergyártónek és fejlesztőnek jó a háború? Arra ment el a pénz, hogy a katonának többet fizesseneke a terepen a pótlékok miatt, a meglevő technikát gyakrabban kellett javítani, olyan úri huncutságokra ment a pénz, hogy USA-ból repülőgéppel szállítsanak kerót és gázoloajat és a helyszínen meg kis helyőrségekbe mindent légi úton....

Ahelyett, hogy vettek volna új repülőgépet és finanszíroztak volna új programokat...

Meg arra, hogy pótolják a sok méregdrága precíziós fegyvert, amikkel a szamárháton baktató szakálasokat lődözték, arra, hogy pótolják a lezuhant, lelőtt, elromlott, elkopott heliket, földi járműveket.
Új repcsiket is csak úgy tudnak eladni a gyártók, ha a bakák a meglévőket "elkoptatják" a bevetések alatt.
S akkor még ott vannak azok a fegyvereladások, amik nem az amcsiknak mennek, viszont mégis ők fizetik. (lásd Irak, kurdok,)

A

Ezen felül mutass egy politikust, aki azzal lesz sikeres, hogy hullahegyeket mutat fel egy elhúzódodó háborúban. Hoppá, várjunk csak... Nixon azzal kampányolt, hogy hazahozza a fiúkat Vietnámból és lezárja így vagy úgy az egészet. (Az megint más kérdés, hogy utána mit csinált...)

Ezt most nem értem. Mondta valaki itt, hogy a politikusok nem hazudnak? o_O Működik a fegyverlobbi, ebben semmi konteo nincs.
 
M

molnibalage

Guest
Nem ismerem a részleteket, de én koránt sem vagyok biztos benne, hogy azt a projektet véglegesen törölték. Simán elővehetik később. 200mrd nem kis pénz, és a fegyvergyártók hosszútávban gondolkodnak.
A potenciális beszállítók és fejlesztő alvállalkozók egy része sanszosan nem is létezik. Ne csak a legnagyobb halakat nézd, n+1 cég dolgozik a kezük alá. Tehát, ez egy szépen hangzó közhely volt, de a politika n+1 cég alól kirúgra a sámlit. Ennyire jó az, hogy sokáig tart egy háború...

Meg arra, hogy pótolják a sok méregdrága precíziós fegyvert, amikkel a szamárháton baktató szakálasokat lődözték, arra, hogy pótolják a lezuhant, lelőtt, elromlott, elkopott heliket, földi járműveket.
A PGM gyártókon kívül mondj valakit, aki még jól járt...

Új repcsiket is csak úgy tudnak eladni a gyártók, ha a bakák a meglévőket "elkoptatják" a bevetések alatt.
Apró hiba, hogy EZ NEM TÖRTÉNT MEG....
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 880
8 096
113
Új repcsiket is csak úgy tudnak eladni a gyártók, ha a bakák a meglévőket "elkoptatják" a bevetések alatt.
Apró hiba, hogy EZ NEM TÖRTÉNT MEG....

--- ezzel nem tudok teljes mértékig egyetérteni, hiszen a USAF, a MARINE és a tervezetten felüli elhasználódás miatt sietteti akár az F-35, cseréjét (USAF) akár a lekonzervált F/A-18C-k rendszerbe állítását illetve újabb F/A-18F-ek gyártását. A NAVY-nál kisebb ez a mérték, ezért is szorult viszonylag háttérbe a naval F-35 rendszerbe állítása.
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 314
13 354
113
Új repcsiket is csak úgy tudnak eladni a gyártók, ha a bakák a meglévőket "elkoptatják" a bevetések alatt.
Apró hiba, hogy EZ NEM TÖRTÉNT MEG....

--- ezzel nem tudok teljes mértékig egyetérteni, hiszen a USAF, a MARINE és a tervezetten felüli elhasználódás miatt sietteti akár az F-35, cseréjét (USAF) akár a lekonzervált F/A-18C-k rendszerbe állítását illetve újabb F/A-18F-ek gyártását. A NAVY-nál kisebb ez a mérték, ezért is szorult viszonylag háttérbe a naval F-35 rendszerbe állítása.


És tudod mennyivel vágták vissza az F-35 darabszámot pont emiatt?
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 933
53 497
113
Az afganisztáni és iraki háború operatív költségei annyi pénzt vittek el, hogy még a 2008-as válság előtt egy rakás programot visszavágtak vagy cakk-pakk töröltek. Ilyen volt a kb. 200 mrd-osre tervezett Future Combat Soilder is. Nem sorolom fel az összes törtlést és csökkentést.

Tehát hol igaz az, hogy a fegyvergyártónek és fejlesztőnek jó a háború? Arra ment el a pénz, hogy a katonának többet fizesseneke a terepen a pótlékok miatt, a meglevő technikát gyakrabban kellett javítani, olyan úri huncutságokra ment a pénz, hogy USA-ból repülőgéppel szállítsanak kerót és gázoloajat és a helyszínen meg kis helyőrségekbe mindent légi úton....

Ahelyett, hogy vettek volna új repülőgépet és finanszíroztak volna új programokat...

Ezen felül mutass egy politikust, aki azzal lesz sikeres, hogy hullahegyeket mutat fel egy elhúzódodó háborúban. Hoppá, várjunk csak... Nixon azzal kampányolt, hogy hazahozza a fiúkat Vietnámból és lezárja így vagy úgy az egészet. (Az megint más kérdés, hogy utána mit csinált...)

Értem én, hogy tök jól mutat félkonteósan azt hinni, hogy semmi másra nem utaznak ezek, mint a kisember szenvedésére és pure evil mind, de a valóság ennél sokkal árnyaltabb...


"Nixon azzal kampányolt, hogy hazahozza a fiúkat Vietnámból és lezárja így vagy úgy az egészet. (Az megint más kérdés, hogy utána mit csinált...) "

Itt lesz az eb elhantolva. :)
Menjünk vissza 1000 évet,ki pénzelte a vajk srác mellé az külföldi seregeket?Kik találtak ki,kiknek tuti vallásokat,egyházakat,politikai rendszereket,a csodálatos demokráciát,a még csodálatosabb bank/pénzügyi rendszert?
Ment a lángelme földműves a ló után,hirtelen megrántotta a kantárt,és kiötlötte,hogy x népet ki kell írtani,át kell téríteni,le kell igázni,stb?Majd,mivel szántó vető paraszt volt,rögvest kiadott egy rendeletet,elkezdték a növelt adókat beszedni,amiből lehet sereget finanszírozni,összejött a sereg,elmentek pár tízezren levágni egy jóval fejletlenebb népet.
Vagy tévedek?
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
3 917
11 565
113
DE NEM OLDOTTÁK MEG!!! :) Egyelek meg, van egy mondás, nem az a bölcs,aki tudja, hogy mit tud, hanem aki tudja, hogy még mit nem!
Az Igla az integrálva van a Ka-52-esre, de eddig egyetlen üzemeltető se állította rendszerbe, ahogy a US Army és más üzemeltető se a Stingert, holott az is elérhető az AH-64-es családhoz. Nem kell. Nincs rá szükség. Több, mint 40 éve van infravörös önirányítású légvédelmi rakéta helikopterre integrálva, mi több, a USMC AH-1-esein még Sidewinder légiharc rakéta is van, de ennyi, nincs rájuk szükség! Negyven éva alatt nem kellett ilyen eszközt bevetni.
Az R-60-ast nem integrálták a Mi-24-esre. Az R-73-ast függesztették a Ka-52-es prototípusára, de nem kellett oda se, mert nem volt értelme.

Két héten belül már a nem tudom hanyadik feltaláló széplélek akarja magyar földön magyar erőből megváltani a világot és sütögeti a veretes bullshiteket, hogy:

A világot nem azok vitték előre, akik a kifogásokat keresték, hanem azok, akik a megoldásokat.

Amikor egy mérnök, de mit mérnök, egy műszaki vénájú ember, józan logikával a megoldásokat keresi, az első dolga, hogy megnézi, mások már mire jutottak.
Ezeket a kifogásokkal összekeverni csak arra jó, hogy már a kezdéskor lejárassuk magunkat. Én amúgy pártolom az újító szándékot, de aki újító ötletelésra adja a fejét az először is nézzen szét az aktuális új ötletek háza táján, nézze meg, merre tart a világ, mivel foglalkoznak azok, akik valóban a kutatás-fejlesztés világában élnek.

Komolyan mondom, mikor 20 évvel ezelőtt láttam hanyatlásnak indulni a hazai hadiipart, honvédelmet, repülős életet, műszaki képzést, jósoltam én mindenféle apokalipszist, de úgy látom, az én fantáziám nem volt elég.
Egész egyszerűen utánpótlás nélkül kinőtt a földből egy olyan generáció (végül is közel egy emberöltőről, majdnem negyed századról beszélünk), aki már az interneten szocializálódva repülőgépet is csak a youtubeon látott, netán egy repülőnapon, de azt már nem tudja, mit is lát. Nagyon lelkes, nagyon bátor, csak épp a háttértudás hiányzik. De ez nem az ő bűne, ez egy szomorú állapot.

Se született úgy, hogy már mindent tud. De ez a lelkes amatőr látásmód (ami alapból nagyon is helyénvaló) sajnos elindítja a bátrabbaknál a "na majd én jobban tudom, akárki, akárhogy is akadékoskodik" világlátást.
Több alázatot kérek!
Én is meg akartam váltani a világot, csak nekem óriási szerencsém volt, hogy minden alkalommal, mikor fel akartam találni a nemzetszín magyar világmegváltó fluxuskondenzátor, még volt ami kijózanított.
Én is hittem a magyar elme egyszer majd eljövő diadalában, de ez a hajó már elment.
Megértem a véleményed, de ez alapján ne csak a Honvédséget oszlassuk fel, hanem az egész országot is.
Igen, szomorú, de mégis próbálok pozitívan hozzáállni.
Sokat írhatnék itt erről, de ez nem tartozik a fórum témájához.
 
M

molnibalage

Guest
Megértem a véleményed, de ez alapján ne csak a Honvédséget oszlassuk fel, hanem az egész országot is.
Igen, szomorú, de mégis próbálok pozitívan hozzáállni.
Sokat írhatnék itt erről, de ez nem tartozik a fórum témájához.
Te itt adod elő magad, mintha mi fejlődés ellenesek lennék azzal, hogy a nettó marhaság ötleteidet cáfoljuk és küldjük oda, ahova valók, a szemétbe...
Nem elég pozitívnak lenni, ha a lelkesedés igen súlyos tudatlansággal és tájékozatlansággal párosul...
Márpedig erről van szó nálad...
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
3 917
11 565
113
Egy helikopternek minek HOBS képesség sisakcélozval, amikor másodpercek alatt abba az irányba fordítod 360 fokon belül a helit, ahova akarod...? Hm...? Gondolkozzál már legalább egy picit...
Már melyiket és milyen sebességnél? A "másodpercek alatt" a különbség élet és halál között.

Az, hogy értelmetlen képesség.
Szerinted. Most még.

Hol van rá igény? A világ no.1 katonai halmas soha még csak el sem gondolkozott ilyen képességen, mert felesleges és mikor még a Raptornak, a no.1 vadászgépnek sem telik rá... De persze te vagy az ész és egy noname katonai hatalomnak elavult léghiarc rakétával kukázva csinálnál HOBS képességet.

És akkor még meg vagy sértődbe, ha ostobának tartanak többen is.
Te meg akkor, ha a stílusodat átveszik és csodálkozol, ha visszaszólnak.[/QUOTE]

Még annak is több értelme van, hogy tecnicalra teszelt valahogy berhelt AAM indítót.
Öszintén, erre még nem is gondoltam, legacy megoldások már ma is vannak, de kösz az ötletet.

Mutass sisakcélzós AAM-es helit. Köszi... Mondom, nincs érgtelme, a helit másodperceket alatt oda forgatod, ahova jólesik. Tudod, amitől a sok TVC fannak nedves lesz a bugyija, amikor a szint álló orosz gépek pörögnek forognak... Egy heli ezt bármkor megcsinálja.
A sisakcélzó pedig tizedmásodpercek alatt célra áll.

Éjszajka? A szaros 24-es fel sem száll...
Ha van KOLS akkor felszál. És én azt javasoltam, hogy szereljük át a migről. Plusz mélyhűtés és akkor megduplázódik az észlelési távolság.
Persze, mert a Mi-24 isten szemével bír és mindent megtalál. Az OH-58-hoz képest a Mi-24 vak...
U.a.
Segítek. A "vas" miatt az OH-58 éjszakai is bevethető és harcképes, a Mi-24 meg nem. De erről is volt már szó, amikor a román magyar (amúgy sem létező) helis képességek összeméréséről volt szó, hogy a román heli éjszaka szitává lővi a gépágyúval a vak 24-est, ha van olyan hülye, hogy az felszáll...
Feltéve, ha már előtte sok kilométerre le nem szedte az R-73-mal.
A vas pedig - gyengébbek kedvéért - a sárkányt jelenti, nem az elektronikát. Ezek szerint a Kiowánál már éjjellátó nanotechnológiás festést vetettek be hogy este is lásson?
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
3 917
11 565
113
Te itt adod elő magad, mintha mi fejlődés ellenesek lennék azzal, hogy a nettó marhaság ötleteidet cáfoljuk és küldjük oda, ahova valók, a szemétbe...
Nem elég pozitívnak lenni, ha a lelkesedés igen súlyos tudatlansággal és tájékozatlansággal párosul...
Márpedig erről van szó nálad...
Eddig te még nem cáfoltál engem sehol, az ATACMS ügyben pedig egyenesen beleszántottalak a földbe.
Szerénység, Virág elvtárs, szerénység.
 
M

molnibalage

Guest
Eddig te még nem cáfoltál engem sehol, az ATACMS ügyben pedig egyenesen beleszántottalak a földbe.
Szerénység, Virág elvtárs, szerénység.
Szelektíven olvasol...?
https://forum.htka.hu/threads/hun-mikojan-gurevics-mig-29-fulcrum.201/page-10#post-380121
https://forum.htka.hu/threads/hun-mikojan-gurevics-mig-29-fulcrum.201/page-10#post-380142
https://forum.htka.hu/threads/hun-mikojan-gurevics-mig-29-fulcrum.201/page-11#post-380327
https://forum.htka.hu/threads/hun-mikojan-gurevics-mig-29-fulcrum.201/page-11#post-380288

ATACMS ügyben meg senkit nem szántottál be sehova. Elleben téged folyamatosan hülyére pofoztak csak ebben az egy topikban...
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 371
7 838
113
Ezek nem repülő eszközök... Ez egy Méh telep...
Amire a következő évben 10-12 (20) milliárdot fognak költeni. Ó igen a világ legdrágább repülő vasas telepe lesz ez? Vagy úgy fogunk járni mint a metro tenderrel kapcsolatban.:rolleyes: A választ jövő ilyenkorra már megkapjuk. (saját véleményem: igen " jó" eséllyel nem azokat a felújított/részben modernizált gépeket fogjuk visszakapni amik kimentek.)
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Amire a következő évben 10-12 (20) milliárdot fognak költeni. Ó igen a világ legdrágább repülő vasas telepe lesz ez? Vagy úgy fogunk járni mint a metro tenderrel kapcsolatban.:rolleyes: A választ jövő ilyenkorra már megkapjuk. (saját véleményem: igen " jó" eséllyel nem azokat a felújított/részben modernizált gépeket fogjuk visszakapni amik kimentek.)
Nem ezekre fogunk költeni, ezek tényleg már kilóra kiárusított maradék gépek gyűjteménye magánkézben.