Orosz hadiflotta

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 565
113
Az elkövetkezendő 10 évben biztos, hogy nem lesz új romboló építve. Egyrészt (még) nincs hol, másrészt se megrendelés a müszaki dokumentáció kidolgozására se a fegyverrendszerek nincsenek kifejlesztve se pénz rá.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 841
113
Ezt a fegyverrendszer sincs hozzá dolgot nem értem.Ha egy cirkálóhoz van fegyverrendszer akkor egy rombolóhoz miért nincs?
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 230
17 113
113
Az elkövetkezendő 10 évben biztos, hogy nem lesz új romboló építve. Egyrészt (még) nincs hol, másrészt se megrendelés a müszaki dokumentáció kidolgozására se a fegyverrendszerek nincsenek kifejlesztve se pénz rá.
Boki, 2022-25 környékére kb befejeződik a Yasen és Borei gyártás, a régi egységek felújítása, miért nem pihentetik kicsit az SSBN, SSN vonalat? Miért erőltetik ennyire a Husky-kat a felszíni flotta kárára?
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 565
113
A Lídert Sz-400/500(hajófedélzeti) légvédelmi rendszerrel tervezik felszerelni a Redut mellett + hiperszónikus Cirkon. Egyik sincs még kész.
Látod az Admiral Gorskovval hány éve "kínlódnak" és még mindig nincs átadva.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 565
113
Boki, 2022-25 környékére kb befejeződik a Yasen és Borei gyártás, a régi egységek felújítása, miért nem pihentetik kicsit az SSBN, SSN vonalat? Miért erőltetik ennyire a Husky-kat a felszíni flotta kárára?

Mert az 7 darab Jaszeny igen kevés vadász tengeralattjárónak. A Haszki kisebb és olcsóbb lesz mint a Jaszeny.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 841
113
A Lídert Sz-400/500(hajófedélzeti) légvédelmi rendszerrel tervezik felszerelni a Redut mellett + hiperszónikus Cirkon. Egyik sincs még kész.
Látod az Admiral Gorskovval hány éve "kínlódnak" és még mindig nincs átadva.

Akkor csak van tervezés ha már ezeket tudni lehet.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 565
113
Akkor csak van tervezés ha már ezeket tudni lehet.
2013 február 13-án prezentálták a projekt 23560 Líder előzetes terveit azokkal a fegyverrendszerekkel amit írtam. De 2013-ban más volt a gazdasági és politikai helyzet.
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 230
17 113
113
Mert az 7 darab Jaszeny igen kevés vadász tengeralattjárónak. A Haszki kisebb és olcsóbb lesz mint a Jaszeny.
Ez ok, csak közben elfogy a felszíni flotta lassan. Legalábbis a nagyobb egységek. Ezek szerint kb 2030-nál hamarabb nem lesz új romboló, addigra viszont tök jó, hogy lecserélik kb az összes nuki tengót, viszont fregattnál nagyobb új egységük nem lesz.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 841
113
2013 február 13-án prezentálták a projekt 23560 Líder előzetes terveit azokkal a fegyverrendszerekkel amit írtam. De 2013-ban más volt a gazdasági és politikai helyzet.

Szóval már csak építeni kéne a hajót(ugye a fent említett fegyverrendszerek fejlesztése nem állt le).Meg persze a szárazdokkot ahol elkezdhetik összeállítani a hajót.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 841
113
Ez ok, csak közben elfogy a felszíni flotta lassan. Legalábbis a nagyobb egységek. Ezek szerint kb 2030-nál hamarabb nem lesz új romboló, addigra viszont tök jó, hogy lecserélik kb az összes nuki tengót, viszont fregattnál nagyobb új egységük nem lesz.

Azok a fregattok elég potens egységek persze nem rombolók de nem szabad lebecsülni őket.
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 230
17 113
113
Azok a fregattok elég potens egységek persze nem rombolók de nem szabad lebecsülni őket.
Nem becsülöm le őket, szerintem is méret kategóriájukban valószínűleg a legpotensebbek a világon, de nem váltanak ki egy nagyméretű rombolót.
 
M

molnibalage

Guest
Ez a hajó azzal a rendszerrel magát meg tudja védeni,nem mindentől de attól amitől kell vagy szóba jöhet igen.Egy fregattnak az ellenséges fregattokkal meg tengeralattjárókkal kell felvennie a versenyt és ez a hajó ebben a formában képes is rá.Ha majd lesz nagy hatótávolságú rakétája a Reduthoz akkor meg akkora fegyverzete lesz ami minden más fregatt felé pozicionálja.*

*Én nem tudok olyan fregattról aminek akkora felszín-föld,felszín-felszín,ASW és felszín-levegő fegyverzete lenne mint amekkora a ezeknek lesz ha elkészül az új rakéta.
Öööö, ki beszél a fregattról? Én a Kirovról beszélek és a Líder osztályról. Bár a Kirov esetén sem biztos, hogy mi lesz rajta, mert annyiféle grafikát adtak már ki róla...
 
M

molnibalage

Guest
A Lídert Sz-400/500(hajófedélzeti) légvédelmi rendszerrel tervezik felszerelni a Redut mellett + hiperszónikus Cirkon. Egyik sincs még kész.
Látod az Admiral Gorskovval hány éve "kínlódnak" és még mindig nincs átadva.
A / jelent nem értem, mert az Sz-500 az rokona az Sz-400-nak? Tudtommal az már egy új evolúcós vonal, mint a Vityáz. Vagy rosszul tudnom? A Lidernél mondjuk valami me Redut-ot is ír.

Igazából összevissza írnak mindent, hogy mi lesz majd a jövő orosz hajóin, a Redutról sem tudni kb. semmi konkrétat, hogy mennyi célcsatorna megy ilyesmik....

Szóval mikor olyan látok, hogy egy hajón lesz két fajta "nehéz" SAM rendszer, akkor ott vakarom a fejem, mert 99%, hogy nem igaz. Egyszerűen nem fér el...

Van Sz-300/400 vonal, vagy Redut és több féle rakéta vagy Sz-500, de hogy ebből kettőnek nincs helye, az madjenm biztos. Mér, ha az ember akar értelmes mennyiségű ASM-et és CIWS-et is...

Az AEGIS és más SAM mellett, ha 40 db ASM-nél kevesebb van, akkor kb. cseszheted is a királykategória ellen.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 565
113
Ez ok, csak közben elfogy a felszíni flotta lassan. Legalábbis a nagyobb egységek. Ezek szerint kb 2030-nál hamarabb nem lesz új romboló, addigra viszont tök jó, hogy lecserélik kb az összes nuki tengót, viszont fregattnál nagyobb új egységük nem lesz.

Így van. A fregattok lesznek a legnagyobb hajóosztály amit építeni fognak.Egyébként az Északi hajógyár van kiszemelve , ahol az új orosz romboló fog épülni.(2027 után)
2017 végén írták alá a hajógyár bővítéséről és modernizációjáról a szerződést a kivitelező céggel. (3-4 év késéssel)

http://www.nordsy.spb.ru/
 
  • Tetszik
Reactions: endre and arbalest

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 841
113
Öööö, ki beszél a fregattról? Én a Kirovról beszélek és a Líder osztályról. Bár a Kirov esetén sem biztos, hogy mi lesz rajta, mert annyiféle grafikát adtak már ki róla...

Végig az Admiral Gorskovokról beszéltem!
De látom már mi a félreértés alapja.Ugye a Kirovos hozzászólásodra válaszolva írtam azt amit.Csak azért gondoltam egyértelműnek, hogy az Admiral Gorskovokról beszélek mert azokat érinti aktuálisan a Redut hibája,hisz azok vannak rendszerbeállítás alatt.Ugye a modernizált Kirovokra még vagy 3 évet biztosan várni kell.
 
M

molnibalage

Guest
Végig az Admiral Gorskovokról beszéltem!
De látom már mi a félreértés alapja.Ugye a Kirovos hozzászólásodra válaszolva írtam azt amit.Csak azért gondoltam egyértelműnek, hogy az Admiral Gorskovokról beszélek mert azokat érinti aktuálisan a Redut hibája,hisz azok vannak rendszerbeállítás alatt.Ugye a modernizált Kirovokra még vagy 3 évet biztosan várni kell.
Az még szódával elmegyek a kisebb HMZ-jű rakétával is, de egy flottacsoport esetén a csoport átellenes oldaláról érkező ASM-ek ellen már csak korlátozottan hasznos. Tehát kisebb a "buborék" a csoport között, ami a csoportok védelémek az alapja... A nagyobb HMZ lényege az, hogy minden irányban nagyobb átlapolással legyen célcsatornád. Ez eddig nem esett le...? :confused::eek:

Tehát a fejlődésnél a legjobb mérce az, hogy elkezdesz húzni a legfontosabb egység - pl CV/CVN - köré távolságokat és megnézni, hogy maximálisan hány cél- és rakétacsatornát lehet biztosítani 1, 2 vagy 3 támadási főirányba.

Lehet, hogy naív voltam, de én arra számítottam, hogy erre rájönnek végre az emberek, de úgy látszik, hogy nem.