1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Orosz hadiflotta

Diskurzus a(z) 'Egyéb haditengerészettel kapcsolatos témák' témában - boki által indítva @ 2018. január 4..

1. boki

boki Well-Known Member

Az elkövetkezendő 10 évben biztos, hogy nem lesz új romboló építve. Egyrészt (még) nincs hol, másrészt se megrendelés a müszaki dokumentáció kidolgozására se a fegyverrendszerek nincsenek kifejlesztve se pénz rá.

2. dudi

dudi Well-Known Member

Ezt a fegyverrendszer sincs hozzá dolgot nem értem.Ha egy cirkálóhoz van fegyverrendszer akkor egy rombolóhoz miért nincs?

3. arbalest

arbalest Well-Known Member

Boki, 2022-25 környékére kb befejeződik a Yasen és Borei gyártás, a régi egységek felújítása, miért nem pihentetik kicsit az SSBN, SSN vonalat? Miért erőltetik ennyire a Husky-kat a felszíni flotta kárára?

4. boki

boki Well-Known Member

A Lídert Sz-400/500(hajófedélzeti) légvédelmi rendszerrel tervezik felszerelni a Redut mellett + hiperszónikus Cirkon. Egyik sincs még kész.
    Látod az Admiral Gorskovval hány éve "kínlódnak" és még mindig nincs átadva.

5. boki

boki Well-Known Member

Mert az 7 darab Jaszeny igen kevés vadász tengeralattjárónak. A Haszki kisebb és olcsóbb lesz mint a Jaszeny.

6. dudi

dudi Well-Known Member

Akkor csak van tervezés ha már ezeket tudni lehet.

7. boki

boki Well-Known Member

2013 február 13-án prezentálták a projekt 23560 Líder előzetes terveit azokkal a fegyverrendszerekkel amit írtam. De 2013-ban más volt a gazdasági és politikai helyzet.

8. arbalest

Ez ok, csak közben elfogy a felszíni flotta lassan. Legalábbis a nagyobb egységek. Ezek szerint kb 2030-nál hamarabb nem lesz új romboló, addigra viszont tök jó, hogy lecserélik kb az összes nuki tengót, viszont fregattnál nagyobb új egységük nem lesz.

9. dudi

dudi Well-Known Member

Szóval már csak építeni kéne a hajót(ugye a fent említett fegyverrendszerek fejlesztése nem állt le).Meg persze a szárazdokkot ahol elkezdhetik összeállítani a hajót.

10. dudi

dudi Well-Known Member

Azok a fregattok elég potens egységek persze nem rombolók de nem szabad lebecsülni őket.

11. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Persze, hogy azok, de a fregattok az inkább "green water navy".

12. arbalest

Nem becsülöm le őket, szerintem is méret kategóriájukban valószínűleg a legpotensebbek a világon, de nem váltanak ki egy nagyméretű rombolót.

13. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Öööö, ki beszél a fregattról? Én a Kirovról beszélek és a Líder osztályról. Bár a Kirov esetén sem biztos, hogy mi lesz rajta, mert annyiféle grafikát adtak már ki róla...

14. dudi

dudi Well-Known Member

Ma már nem feltétlen.

Persze,hogy nem.

15. molnibalage

A / jelent nem értem, mert az Sz-500 az rokona az Sz-400-nak? Tudtommal az már egy új evolúcós vonal, mint a Vityáz. Vagy rosszul tudnom? A Lidernél mondjuk valami me Redut-ot is ír.

Igazából összevissza írnak mindent, hogy mi lesz majd a jövő orosz hajóin, a Redutról sem tudni kb. semmi konkrétat, hogy mennyi célcsatorna megy ilyesmik....

Szóval mikor olyan látok, hogy egy hajón lesz két fajta "nehéz" SAM rendszer, akkor ott vakarom a fejem, mert 99%, hogy nem igaz. Egyszerűen nem fér el...

Van Sz-300/400 vonal, vagy Redut és több féle rakéta vagy Sz-500, de hogy ebből kettőnek nincs helye, az madjenm biztos. Mér, ha az ember akar értelmes mennyiségű ASM-et és CIWS-et is...

Az AEGIS és más SAM mellett, ha 40 db ASM-nél kevesebb van, akkor kb. cseszheted is a királykategória ellen.

Nagy Csaba and endre like this.
  16. boki

boki Well-Known Member

Így van. A fregattok lesznek a legnagyobb hajóosztály amit építeni fognak.Egyébként az Északi hajógyár van kiszemelve , ahol az új orosz romboló fog épülni.(2027 után)
    2017 végén írták alá a hajógyár bővítéséről és modernizációjáról a szerződést a kivitelező céggel. (3-4 év késéssel)

http://www.nordsy.spb.ru/

endre and arbalest like this.
  17. boki

boki Well-Known Member

vagy

molnibalage likes this.
  18. dudi

dudi Well-Known Member

Végig az Admiral Gorskovokról beszéltem!
    De látom már mi a félreértés alapja.Ugye a Kirovos hozzászólásodra válaszolva írtam azt amit.Csak azért gondoltam egyértelműnek, hogy az Admiral Gorskovokról beszélek mert azokat érinti aktuálisan a Redut hibája,hisz azok vannak rendszerbeállítás alatt.Ugye a modernizált Kirovokra még vagy 3 évet biztosan várni kell.

19. molnibalage

Az még szódával elmegyek a kisebb HMZ-jű rakétával is, de egy flottacsoport esetén a csoport átellenes oldaláról érkező ASM-ek ellen már csak korlátozottan hasznos. Tehát kisebb a "buborék" a csoport között, ami a csoportok védelémek az alapja... A nagyobb HMZ lényege az, hogy minden irányban nagyobb átlapolással legyen célcsatornád. Ez eddig nem esett le...? :confused::eek:

Tehát a fejlődésnél a legjobb mérce az, hogy elkezdesz húzni a legfontosabb egység - pl CV/CVN - köré távolságokat és megnézni, hogy maximálisan hány cél- és rakétacsatornát lehet biztosítani 1, 2 vagy 3 támadási főirányba.

Lehet, hogy naív voltam, de én arra számítottam, hogy erre rájönnek végre az emberek, de úgy látszik, hogy nem.

20. dudi

dudi Well-Known Member

A Lídernek még szárazdokkja sincs szóval felesleges a Redut hibája kapcsán emlegetni.

Ezen oldal megosztása