Energiagazdálkodás, energiabiztonság, villamosenergia-termelés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Gondoltam, mert árad belōle a műszaki igényesség és az oly fontos szakmaiság...

mondjad meg, mit hiányolsz és ígérem válaszolok neked tényszerűen. Nehogy azt gondold, csak üresen handabandázok. Egyébként, hogy partiban legyünk, milyen végzettséged van, min dolgozol és hány éves szakmai tapasztalatod van....
Megkíméllek a kérdésektől
Én júniusban 52 éves leszek,
gépészeti, és olajipari,
valamint energetikai szakterületewken dolgozom.
A magyar mélyfúrási rekord, 6087, 5 m is a nevemhez kötődik, mivel a magán olajipaban én művezettem ezt.

Talán tudnék még 200 sort is írni magamról, de ha te írsz magadról 5 sort, azzal is kieggyezem.. Persze, ha van véleményed írjad meg, de amit előbb írtál az a fröcsögésnél nem több.. Kérdésekre bármit szívesen árnyalok...
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
https://www.nextbigfuture.com/2016/06/update-of-death-per-terawatt-hour-by.html

A szélenergia kb. 3-szor veszélyesebb, mint a nukleáris úgy, hogy ebben Csernobil is benne van, ahol kb. balfasz operátorok egy szarult tervezett és üzemeletett, sehol máshol nem engedélyezett reaktort saját tudatlanságuk miatt felrobbantottak. Ezzel érvelni a hülyeség csúcsa. Ennyi erővel elvi alapon tiltakozhatnál az autók ellen, mert ostoba sofőrök képesek padlógázzal frontális ütközést csinálni...


Lehet, hogy tiszta hülye vagyok, vagy csőlátásom van, de miért írod azt, hogy a szélerőmű kb. 3-szor veszélyesebb az atomerőműnél? Tudtommal még szélerőmű nem robbant fel úgy, hogy a fél világot beterítette volna rádióaktív izotópokkal.... Csernobilon kívül azért volt nyugaton és keleten is egynéhány, majdnem globális hatásű reaktor baleset Persze a volt SZU azért ezen a téren is elég kemény volt...
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Kb. 50-szer írtam le eddig, hogy ezen az idézeten röhögök a legtöbbet. Szerintem meg a tudás az ember. Leszarom a stílusát, ha folyamatosan faszságokat beszél valaki úgy, hogy láthatólag nem ért hozzá.


Hát vaze ez a duma értékelhetetlen. Általában akkor szoktak emberek ilyen érvrendszerhez folyamodni, ha kifogytak a tényleges, ellenőrizhető dolgokból. De tudod, mint írtam, én nem alkalmazott vagyok, hanem a saját tudásom adom el a megrendelőknek és a működő beruházások adnak visszajelzést az eredményeimről és a hozzá (nem) értésemről. Bármilyen fasságot is írsz velem kapcsolatban, pont azért nem sért, mert egészséges önértékeléssel és objektív visszacsatolásokkal rendelkezem. de hadd kérdezzem meg -úgysem válaszolsz kényes kérdésekre- mondjad már, civilben, mivlyen programmal foglalkoztaál felelős tervezőként?????
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 762
17 838
113
Jó, csak neked.
32 éves vagyok,
- gépészmérnök (anyagmérnök + géptervezō)
- Hegesztō szakmérnök
- ASME BVPC III Section alapján végezhetek nukleáris berendezésben tervellenōrzést (beleértve nyomástartók)
- roncsolásmentes anyagvizsgáló (MT, PT, VT, UT 2)

9 évet húztam le az egyedi gépgyártásban (műszaki vezetōi poz), kb 250 projekt, a legmagasabb, leggyorsabb hullámvasút legyártása (Formula Rossa, a kocsik szilárdsági méretezését ellenōriztem), óriáskerekek 120méterig, daruk, vasúti járművek. Kb. 40 féle anyaghoz dolgoztam ki a komplett hegesztéstechnológiát (acél nikkel-ötvözetek, alu, hōálló anyagok, stb.)

Jelenleg hullámvasútak kinematikai vizsgálatát végzem + komplett szilárdsági méretezés, anyagtudományban és hegesztésben szakértōi jogosultsàgom van. Szabadidōmben tanulok, robotokat építgetek, programozok (most éppen egy 3d-s nyomtató/maró kombit építek), súlyt emelek

Ha minden jól megy, akkor nemsokára váltok, speciális nyomástartó edények tervezése/gyártása lesz senior expert plecsnivel + prototípus robotok gyártása és tervezése extrém ipari környezetben

Remélem, elégedett vagy...
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Jó, csak neked.
32 éves vagyok,
- gépészmérnök (anyagmérnök + géptervezō)
- Hegesztō szakmérnök
- ASME BVPC III Section alapján végezhetek nukleáris berendezésben tervellenōrzést (beleértve nyomástartók)
- roncsolásmentes anyagvizsgáló (MT, PT, VT, UT 2)

9 évet húztam le az egyedi gépgyártásban (műszaki vezetōi poz), kb 250 projekt, a legmagasabb, leggyorsabb hullámvasút legyártása (Formula Rossa, a kocsik szilárdsági méretezését ellenōriztem), óriáskerekek 120méterig, daruk, vasúti járművek. Kb. 40 féle anyaghoz dolgoztam ki a komplett hegesztéstechnológiát (acél nikkel-ötvözetek, alu, hōálló anyagok, stb.)

Jelenleg hullámvasútak kinematikai vizsgálatát végzem + komplett szilárdsági méretezés, anyagtudományban és hegesztésben szakértōi jogosultsàgom van. Szabadidōmben tanulok, robotokat építgetek, programozok (most éppen egy 3d-s nyomtató/maró kombit építek), súlyt emelek

Ha minden jól megy, akkor nemsokára váltok, speciális nyomástartó edények tervezése/gyártása lesz senior expert plecsnivel + prototípus robotok gyártása és tervezése extrém ipari környezetben

Remélem, elégedett vagy...


Csak az jutott az eszembe, hogy egy hasonló nagytudású embernek is én adtam kölcsön a sisakom a munkaterületen. Szerencsére a sisakom megvédte, mert kurvára fejbe találta egy vasdarab... (a sisak maga kettérepedt az ütéstől.) Persze eddig ez csak vicc volt, én másoktól eltérően nam nézek le másokat. Persze azt nem értem, ha ezt leírtad, akkor mi bajod volt a kommentemmel? Ja, csak a tervellenőrzést szarom le magasról, mert eddig a legtöbb, akivel ilyen formán találkoztam, azt sem értette meg, mi van előtte a papírokon. A 32 évedet tartom kevésnek. Az azért szakmai tapasztalatnak,elég vékonyka, kb. 6-8 év...
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Csak az jutott az eszembe, hogy egy hasonló nagytudású embernek is én adtam kölcsön a sisakom a munkaterületen. Szerencsére a sisakom megvédte, mert kurvára fejbe találta egy vasdarab... (a sisak maga kettérepedt az ütéstől.) Persze eddig ez csak vicc volt, én másoktól eltérően nam nézek le másokat. Persze azt nem értem, ha ezt leírtad, akkor mi bajod volt a kommentemmel? Ja, csak a tervellenőrzést szarom le magasról, mert eddig a legtöbb, akivel ilyen formán találkoztam, azt sem értette meg, mi van előtte a papírokon. A 32 évedet tartom kevésnek. Az azért szakmai tapasztalatnak,elég vékonyka, kb. 6-8 év...


UI.: persze tudnék írni konkrét projektet és konkrét személyeket is írhattam vona, meg konkrét témát is, csak sajnos ezt azért nem teszem (tehetem meg), mert nem akarom, hogy pereljenek... Remélem ezt a személyes indíttatást megértitek...
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 762
17 838
113
Csak az jutott az eszembe, hogy egy hasonló nagytudású embernek is én adtam kölcsön a sisakom a munkaterületen. Szerencsére a sisakom megvédte, mert kurvára fejbe találta egy vasdarab... (a sisak maga kettérepedt az ütéstől.) Persze eddig ez csak vicc volt, én másoktól eltérően nam nézek le másokat. Persze azt nem értem, ha ezt leírtad, akkor mi bajod volt a kommentemmel? Ja, csak a tervellenőrzést szarom le magasról, mert eddig a legtöbb, akivel ilyen formán találkoztam, azt sem értette meg, mi van előtte a papírokon. A 32 évedet tartom kevésnek. Az azért szakmai tapasztalatnak,elég vékonyka, kb. 6-8 év...
Nem nálad dolgozom, innentōl fogva hogy mit gondolsz, az a saját döntésed. Egyetlen egy szóval nem írtam az életutadról semmit, de neked kapásból az életkor/tapasztalat hányadossal kellett jönnöd.

Volt kettō megnyilvánulásod, ami alapján maximálisan megalapoztad, hogy ne vegyelek komolyan. Aszódi eléggé benne van a témában, de tényleg. Felvezetted magad - erre elvársz egy hasra esést. Gondolom az életkor kihegyezése nem véletlen. Általában akkor kerül elō, ha a tisztelet kivívása más módon kérdéses...

Más megfogalmazásban, a 9 év frontszolgálat volt, ellenben 25 évet el lehet tölteni az íróasztal tōszomszédságában is.

Amúgy mit szeretnél bizonyítani? Remélem, ezt a műszaki életben nem így adod elō...
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
UI.: persze tudnék írni konkrét projektet és konkrét személyeket is írhattam vona, meg konkrét témát is, csak sajnos ezt azért nem teszem (tehetem meg), mert nem akarom, hogy pereljenek... Remélem ezt a személyes indíttatást megértitek...


Egyébiránt (másoktól eltérően) nem vagyok nagyképű, de még nem találkoztam olyan harmincas tervellenőrrel, akit a saját szakterületemen olyat tudott volna kérdezni,tőlem, komolyan, megrendelői egyeztetésen, amit a a részemről ne követett volna alázás. Ha már itt tartunk, akkor azt igen nagy problémának tartom, hogy a jött-ment fiatal BMe-seknek a Kamara kiad tervellenőri jogosulrságokat, kb. nulla tapasztalat mellett. Azt írod, volt kb. 250 projekted, 5-8 év gyakorlatra. Az igen fasza, mert, ha utána számolok, egy projektre jutott 1,5-2 hét. Ezek igen komoly projektek lehettek. Nekem nem egy olyan projektem van, ahol, amiben, már 10 éve dolgozom...
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 762
17 838
113
Egyébiránt (másoktól eltérően) nem vagyok nagyképű, de még nem találkoztam olyan harmincas tervellenőrrel, akit a saját szakterületemen olyat tudott volna kérdezni,tőlem, komolyan, megrendelői egyeztetésen, amit a a részemről ne követett volna alázás. Ha már itt tartunk, akkor azt igen nagy problémának tartom, hogy a jött-ment fiatal BMe-seknek a Kamara kiad tervellenőri jogosulrságokat, kb. nulla tapasztalat mellett. Azt írod, volt kb. 250 projekted, 5-8 év gyakorlatra. Az igen fasza, mert, ha utána számolok, egy projektre jutott 1,5-2 hét. Ezek igen komoly projektek lehettek. Nekem nem egy olyan projektem van, ahol, amiben, már 10 éve dolgozom...
Más ipar, más átfutás.

Figyi, ha fizetsz évi 95ezer EUR-t, meg a hazaköltözést, akkor van értelme arról beszélni, hogy mit tudok, mit nem. Ennyiért hazamegyek. Ha nem, akkor nem akarsz alkalmazni, ez nem több, mint egy akagi-féle agymenés, akkor erre nincs idōm. Megyek edzeni
 
  • Tetszik
Reactions: molnibalage

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Nem nálad dolgozom, innentōl fogva hogy mit gondolsz, az a saját döntésed. Egyetlen egy szóval nem írtam az életutadról semmit, de neked kapásból az életkor/tapasztalat hányadossal kellett jönnöd.

Volt kettō megnyilvánulásod, ami alapján maximálisan megalapoztad, hogy ne vegyelek komolyan. Aszódi eléggé benne van a témában, de tényleg. Felvezetted magad - erre elvársz egy hasra esést. Gondolom az életkor kihegyezése nem véletlen. Általában akkor kerül elō, ha a tisztelet kivívása más módon kérdéses...

Más megfogalmazásban, a 9 év frontszolgálat volt, ellenben 25 évet el lehet tölteni az íróasztal tōszomszédságában is.

Amúgy mit szeretnél bizonyítani? Remélem, ezt a műszaki életben nem így adod elō...


Kiegyezek veled, hagyjuk ezt a témát.... mert talán rajtunk kívül nem érdekel senkit.... Nagyot néznél, ha tudnád ki vagyok, persze ez nem célom, mert én az elmúlt 25 évemet folyamatosan a szakmai élvonalban töltöttem el, frontszolgálatban, ha úgy tetszik... Sok begyöpösödött mérnök kezdte ki a terveimet, amik mikor működtek, a korábbi bírálók nem hallatták a hangjukat. Tudod, az is megesett, hogy 3-4 milliárdos projekteknél, akik korábban mocskoltak, velem irattatták meg az átadási beszédüket, mondván, én értem azt legjobban, ami elkészült. De megírtam és nem mentem el az átadásra, mert azt sosem tudtam elviselni, hogy no-name alakok jópofiznak egymással... Az életkorotok annyiban érdekes, hogy én dolgoztam a szockó végén, értem azokat az elvárásokat, amik akkor voltak. Ne haragudj, de Te és Molni akkor lehettetek általános iskola első osztályos tanulók... Nem tudtok, Ti azokról az idókről semmit, mert a könyvek nem hozhatják vissza a személyes tapasztalatokat. Azért látom, a Ti generációtokkal óriási gondok vannak, mivel nem ismeritek el mások korábbi releváns tapasztalatát. Azt is látom, ma a BME egy szarkupac, mivel a nagyobbik fiam ott 3 éves, építőmérnökin, eddig utóvizsga nélkül. Tudom ma mit tanítanak, tudom régen mi mit tanultunk és ez a fiatal korosztályra nézve nem hízelgó. Persze a kisebbik fiam pszihológus tanuló az ELTE-én, hát ezt még a mai napig nem emésztettem meg.... A 25 évem tapasztalata dióhéjban annyi, sose higgyél másnak, ha élsszel nem látod be. És bármilyen felsőbbségnek bátran mondj ellent, ha biztos vagy a saját igazadban....Remélem néhány idősebb ember olvassa a kommentjeimet és megerősíti, hogy a szockóban volt sok olyan elvárás a beosztottokkal szemben, ami sem szakszerű sem volt, sem pedig szakszerű. Én dolgoztam technikusként akkor, amikor a fábiánsebestyéni güzkitörés megtörtént. Pont eniatt volt ott is emberhalál, talán ezért látom máshogy a múlt történéseit. Bennem van alázat, de Nolni-ban és benned csak gőgöt látok... Talán, ha ti is lesztek 51, már máshogy látjátok a világot. Ne feledd, én is voltam 32 és tudom magamról, én dem voltam akkor külömb nálatok. Csak azóta sok víz lefolyt a dunán... Azért írok ilyen hosszan nektek, hátha elgondolkodtok ezeken a dolgokon, egy sajátos "mérnök-továbbképzőnek" felfogva a kommentjeimet... UI,: tényleg komolyan gondoltam, amit írtam...
 
  • Tetszik
Reactions: 2ndt and zeal

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Más ipar, más átfutás.

Figyi, ha fizetsz évi 95ezer EUR-t, meg a hazaköltözést, akkor van értelme arról beszélni, hogy mit tudok, mit nem. Ennyiért hazamegyek. Ha nem, akkor nem akarsz alkalmazni, ez nem több, mint egy akagi-féle agymenés, akkor erre nincs idōm. Megyek edzeni


Ilyenekről nem írnék, de én itthon is keresni szokta a folyó projektektól függően 50 eEURO-200 eEURO között... Régebben többet, most kevesebbet, de azért, lehet, ma te többet keresel nálam, de nem érzem, hogy ezen a területen nem lennénk partiban... Pedig én itthon dolgozom... Régebben én már írtam itt a fizumról, keresd me, nem látsz nagy eltérést az akkori és a mostani komment között. .. de sajna ezt csak magamnak tudom biztosítani, így nem tudnálak alkalmazni. De azt hiszem a műszaki vták során nem a fizu kell, hogy arról döntsön, ki mennyire ért valamihez... Kérlek nézz utána, 2006-2008 között dolgoztam pld. Makón a kanadai TXM Ltd-nek, ha már a fizuról volt szó, akkor napi 400 USD dollárt kerestem. Az már más tészta, hogy akkor váltam és a pénz elment a volt nejem kifizetésére, de azért nem érzem, hogy ezen a téren ne lettünk volna valaha prtiban, úgyhogy a fizura való utalás gyenge érv volt a részedről. Az meg előnyőmül szolgál, hogy ezt én itthon értem el... Ha erről nem írtál volna, én biztos nem hoztam volna fel ezt a témát... mert ez olyan ciki... Ismerek zseniket szinte minmálbéren és menedzsereket óriási pénzekét dolgozni. Van olyan menedzser, akinek a kompetenciája szakmailag nem terjed túl azon, hogy a beosztottasknak elmondja, ne lopjának a végtól A/4-es papírt. Szégyellem, hogy az ilyen embereknek is van diplomájuk...
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Milyen munkakörben dolgozol napi 400 dollárért? A magyarországi bérekkel most nem vagyok napirenden, de nálunk a vadkeleten ez a havi netto minimálbér fölött van.
 
  • Tetszik
Reactions: szpg9
M

molnibalage

Guest
Aki ellent mond neked az ismeretségi körödön kívül az mindenki hülye.
Túl gyakran és túl soksor írták már le ezt a marhaságot. Számtalanszor elismertem, hogy tévedtem, ezen felül szerinted viccből kérdezem meg Allesmort és mást egy rakás dolgokról? Hm...? Feltűnt, hogy a HT összefoglalót hányan írtuk? Hm...?
 
M

molnibalage

Guest
Lehet, hogy tiszta hülye vagyok, vagy csőlátásom van, de miért írod azt, hogy a szélerőmű kb. 3-szor veszélyesebb az atomerőműnél? Tudtommal még szélerőmű nem robbant fel úgy, hogy a fél világot beterítette volna rádióaktív izotópokkal.... Csernobilon kívül azért volt nyugaton és keleten is egynéhány, majdnem globális hatásű reaktor baleset Persze a volt SZU azért ezen a téren is elég kemény volt...
A majdnemekkel fárassz mást. Főleg olyan eseteket felhozva, ahol a mai technikához képest olyan szintű volt, mint a Ford T modell előtti autók a mai luxusautókhoz képest. Érvelhetnél a 100+ éves autók paramétereivel az autózás ellen. Kb. akkora marhaság a kommented.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Gondoltam, mert árad belōle a műszaki igényesség és az oly fontos szakmaiság...


Figyu, mit tudsz te első kézből Csernobilról... ??? Szerintem semmit... Mindent vagy olvastál, vagy hallottál valakitól erről. Hasonlóan Molniról... Csak ott tévedtek el, hogy a dolgok átélése és az hogy valaki a távolból interpretálja a történteket, a két külömböző dolog. Mivel ez egy haditechnikai lap, leírom, én sorkatona voltam, amikor volt a csernobili baleset. Katonatársam, név szerint Katics Tibor (Pécs), , jelentette az ügyeletes tisztnek egy májusi éjszaka, hogy atomtámadás érte MO-t. Mindenki hülyének nézte, aztán kijelentették, a sugárzásmérő rossz... Napokkal utána bejelentették hivatalosan a reaktor balesetet. Ott álltam a rádióaktív esőben, amikor kihullottak az izotópok a májusi esőben. A zubbonyom nyakán estek be az esőcseppek és végigfolytak a gerincemen. Úgy éreztem, mintha ölnének. Akik ott állta, többségökben előfelvételisek, kb.. 10 %-uk nem érte meg az 50. szülinapját.Végzett velük többféle rák... Én is bőrproblémákkal kúszködöm... A mellettem áló honvéd nyakában a műszer, pont a piros sávban volt. Ezt nem lehet egy előadáson átélni. Nem lehet egy előadásból átélni az elhallgatások, a felsőbb utasítások szerinti kötelező tevékenységek légkörét....Én a legelső kommentemben erre a tapasztalatra is utaltam.. amit te és molni szarba sem néztek.. de ti ott és akkor nem voltatok ott... És ez a lényeg. Én mindig igyekeztem tanulni a nálam idősebbektól és megérteni az Ő tapasztalatukat. Sosem felejtem el Szobonya Karcsi bácsit, (barlangászként az ALBA-RÉGIA barlang feltárásában volt akkor nagy érdeme, nem tudom, van-e valami róla a neten, de akit érdekel, nézzen utána!!!) aki sváb létére az SS-be jelentkezett. És mikor fogságba esett, találtak nála néhány képet, amiért kegyetlenül elverték.. Szerinte szerencsés volt, hogy nem lőtték agyonb... Molni és még mások számára ezek internetes események, de máig tartó nagy élmény a számomra, hogy ismerhettem ennek az embernek a történetét. Nem értettem világnézetileg vele egyet, de csodáltam, hogy mekkora elszántságot adott neki sok fogság. (Az oroszok 56-ban engedték el, nyáron, aztán ősszel nemzetőr lett és 53-ig últ újra a dutyiban. Mikor kiszabadult, akkor alapított családot, sokkal idősebben, mint ahány évesek vagytok... Gyerek koromban láttam barlangászni, fekete egyenruhában, amit az SS egyenruháról mintázott.. Érdekes módon, nem tudom miért, sosem bántották az öreget, haláláig tisztelője voltam... Sosem beszéltem vele pénzről, csak elvekről, történésekrül és a haláláig becsültem, mint élő embert, most meg emlékezek rá. Azt hiszem jelenleg az hiányzik belőletek (ez valszeg korosztályos probléma), hogy becsüljétek a múlt tényleges tapasztalatait...
 
M

molnibalage

Guest
Csak az jutott az eszembe, hogy egy hasonló nagytudású embernek is én adtam kölcsön a sisakom a munkaterületen. Szerencsére a sisakom megvédte, mert kurvára fejbe találta egy vasdarab... (a sisak maga kettérepedt az ütéstől.) Persze eddig ez csak vicc volt, én másoktól eltérően nam nézek le másokat. Persze azt nem értem, ha ezt leírtad, akkor mi bajod volt a kommentemmel? Ja, csak a tervellenőrzést szarom le magasról, mert eddig a legtöbb, akivel ilyen formán találkoztam, azt sem értette meg, mi van előtte a papírokon. A 32 évedet tartom kevésnek. Az azért szakmai tapasztalatnak,elég vékonyka, kb. 6-8 év...
A kor egy állapot és nem érdem vagy fokmérő...
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz
M

molnibalage

Guest
Figyu, mit tudsz te első kézből Csernobilról... ???
Miért? Te talán ott voltál? Egyébként te mennyivel tudsz többet Aszódinál vagy azoknál a szekemereknél, akitől ő kapta az dokumentációkat és mást? Hm...?

Szerintem semmit... Mindent vagy olvastál, vagy hallottál valakitól erről.
Lásd fent. Ezek után olvasamm tovább marhaságaidat, amikor ilyen egyszerű logikai kapcsolatokon elhasalsz..?[/QUOTE][/QUOTE]

Akik ott állta, többségökben előfelvételisek, kb.. 10 %-uk nem érte meg az 50. szülinapját.
Hibás érvelési próbálkozás. Hol a knotrollcsoport, hogy a baleset előtt és után más országokban az emberek hány százaléka halálozik el 50 éves koráig? Hm..? Jaj... Talán erre hozz forrást első körben, ha kérhetnélek.

Kicsit olyan vagy, mint kibannolt rébusz bácsink Akagi...
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Miért? Te talán ott voltál? Egyébként te mennyivel tudsz többet Aszódinál vagy azoknál a szekemereknél, akitől ő kapta az dokumentációkat és mást? Hm...?


Lásd fent. Ezek után olvasamm tovább marhaságaidat, amikor ilyen egyszerű logikai kapcsolatokon elhasalsz..?
[/QUOTE]


Nevetséges és hibás érvelési próbálkozás. Hol a knotrollcsoport, hogy a baleset előtt és más országokban az emberek hány százaléka halálozik el 50 éves koráig? Hm..? Jaj...

Kicsit olyan vagy, mint kibannolt rébusz bácsink Akagi...[/QUOTE]


Hát azt mindig tudtam, hogy a saját szád íze szerint forgatod ki a tényeket. Természetesen én sem csernobilban voltam... Csak azt írtam, akkor MO-n voltam és ismertem első kézből a szockós döntési mechanizmusokat. Amiket Te nem és még nagyon sok olyat sem, amit soha el nem ismernél. Én nem vagyok rákkutató intézet, de szerintem a kollégák közötti halálozási arány elég magas volt. Ne feledd előfelvételisek voltak, akik klsőbb mind mérnökök lettek, eg egyetemen végeztem velük... Amit írtam egy szubjektív emlék, de neked ezekről halvány fingod sincsen és azért ezt a halálozási arányt magasnak gondolom olyanok küzütt, akik relatíve jobban éltek a MO-i akkori felnőtt lakosság átlagánál... Nagyon magas volt a rákhalál szerintem, de hozz statisztikát, hogy ez megfelel az átlagnak...
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Milyen munkakörben dolgozol napi 400 dollárért? A magyarországi bérekkel most nem vagyok napirenden, de nálunk a vadkeleten ez a havi netto minimálbér fölött van.

Én voltam a kanadai cég képviselője után a következő ember. Én művezettem a kérdéses projektet a helyszínen.. A kanadai cég képviselője 1300 USD-t kapott...Persze Ő is naponta... A főnököm 72 éves volt, Floridában lakott s akkoriban egy OPEL TIGRA-ra vágyott. Persze ez nem egy MO-i átlag fizetés volt a számomra.. Elég jól béreztek akkoriban. De ha valakinek kétségei lennének az igazmondásommal kapcsolatosan, akkor az EU csatlakozás előtt PHARE szakértő is voltam, 200 USD napidíjjal...
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113


Nevetséges és hibás érvelési próbálkozás. Hol a knotrollcsoport, hogy a baleset előtt és más országokban az emberek hány százaléka halálozik el 50 éves koráig? Hm..? Jaj...

Kicsit olyan vagy, mint kibannolt rébusz bácsink Akagi...[/QUOTE]


Hát azt mindig tudtam, hogy a saját szád íze szerint forgatod ki a tényeket. Természetesen én sem csernobilban voltam... Csak azt írtam, akkor MO-n voltam és ismertem első kézből a szockós döntési mechanizmusokat. Amiket Te nem és még nagyon sok olyat sem, amit soha el nem ismernél. Én nem vagyok rákkutató intézet, de szerintem a kollégák közötti halálozási arány elég magas volt. Ne feledd előfelvételisek voltak, akik klsőbb mind mérnökök lettek, eg egyetemen végeztem velük... Amit írtam egy szubjektív emlék, de neked ezekről halvány fingod sincsen és azért ezt a halálozási arányt magasnak gondolom olyanok küzütt, akik relatíve jobban éltek a MO-i akkori felnőtt lakosság átlagánál... Nagyon magas volt a rákhalál szerintem, de hozz statisztikát, hogy ez megfelel az átlagnak...[/QUOTE]

Az közöttünk a külömbség, hogy nekem AKAGI-val sem volt semmi bajom. Képviselt valamit, amiben nem volt mindig igaza. De felhomályosítalak, ha még nem vetted volna észre, neked sincsen mindenben igazad, mégha úgy is próbálod beállítani. De engem a hozzáállásod mulattat. Ma szar napom volt, több döntéshozóval összevesztem telefonon, Éásd fentebb, amit írtam. Aztán estére a sok kapott hozzászólás igazán feldobott, mulattatott. Ezért is szeretem a HTKA-t. Sok érdekes dologgal találkozom...