[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 632
113
Látod megint nem jól értelmezted, illetve végképp nem tudtad értelmezni amit írtam. Csak állandóan kötekedsz, ahelyett hogy használnád azt a tököt a nyakadon.
Semmilyen orosz győzelmi jelentésről nem írtam, csak konstatáltam valamit , ami előzőleg hír volt, hogy a szírek találtak két amerikai rakétát, ami nem robbant fel és átadták az oroszoknak. Mivel Tomahawkokat lődöztek mást nagyon nem adhattak át. Ez a logikus.

Jó-jó, de az eredeti hír, miszerint a szírek átadtak 2 rakétát az oroszoknak, valóban igaz? Van rá bizonyíték? Ki nyilatkozta? Mert ha az nem igaz, akkor a te megállapításod sem.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 632
113
Ilyet soha nem fognak mutani. Azt mutatták, hogy a szerbek átadják nekik a lelőtt F-117 maradványait?

Az teljesen más ügy volt. Az egy nagyon titkos és nagyon fejlett fegyver volt. Nem akarták nagy dobra verni, hogy potenciálisan információkat szeretek meg róla. Exportra nem adta az USA, szóval a bemutatással nem lehetett kárt okozni.
A Tomahawk viszont már egy régi fegyver, semmiféle előnye nem lesz az oroszoknak abból, hogy titokban tartja, hogy megszerzett 2 példányt belőle. Ellenben ha bemutatná, hogy nem jól működött az a két példány, abból kárt okozhatna az USA fegyveriparnak (hisz lehet elesne vevőktől) és akár hasznot magának (ha tőle vennének hasonló fegyvereket).
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 425
44 134
113
Az teljesen más ügy volt. Az egy nagyon titkos és nagyon fejlett fegyver volt. Nem akarták nagy dobra verni, hogy potenciálisan információkat szeretek meg róla. Exportra nem adta az USA, szóval a bemutatással nem lehetett kárt okozni.
A Tomahawk viszont már egy régi fegyver, semmiféle előnye nem lesz az oroszoknak abból, hogy titokban tartja, hogy megszerzett 2 példányt belőle. Ellenben ha bemutatná, hogy nem jól működött az a két példány, abból kárt okozhatna az USA fegyveriparnak (hisz lehet elesne vevőktől) és akár hasznot magának (ha tőle vennének hasonló fegyvereket).
Még videó is volt róla hogy ott helyszínelnek mellette a Szerbek. Semmi titok nem volt, vagy hírzárlat, örömünnep volt és büszkeség hogy leszedtek egy "lopakodót".
Azt meg mindenki tudta kimondatlanul is, hogy azonnal megy kb. az oroszokhoz legalább egy része, és a megtalálás után már percekkel orosz "szakértők" segítenek rendszerezni a maradványokat.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg
T

Törölt tag 008

Guest
USA a kilencvenes évek vége fele valami akció megtorlásaként TOMAHAWK csapást mért az AL-KAIDA afganisztáni kik. táborára. A hírek szerint az egyik "hasra szált". Abban az időben az a hír járta hogy a kínaiak jó pénzért megvették.
Operation Infinite Reach művelet volt, szerintem.
Később találtam egy linket.
https://www.theguardian.com/world/2001/oct/20/china.afghanistan
És van a kínaiaknak valami hasonló "kaliberű" robotrepülőjük azóta?
(tessék értékelni a szóviccet. :D)
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 295
10 524
113
Tele volt vele a net hogy lelőtték az F-117-et.
Állítólag lelőttek 105 ből 71 robotrepülőt, azok roncsai sem nagyon lepték el a netet, meg a viszonylag épségben megmaradt nem elműködött 2 Tomahawk sem.
Előtte utána képeken láttunk műholdfelvételeket a NATO által megadott 3 helyszínről, azok biztosan kaptak be rakétákat, jó sokat, mert fossá lett lőve minden.
Az egész ügy nekem fura: Egyfelől hülyeségnek tartom 1 millió dollár+ os értékű CM-ekkel kitárazni pár nem megerősített épületre, meg egy bunkerre ennyi eszközzel, tehát az elején hajlottam arra hogy inkább az Orosz/Szír híreknek hiszek. Majd teltek múltak a napok, és sehol a tömegével lelőtt CM-ek roncsai. Nyilván az is kamu, amit az USA mondott, hogy mind bement, mert elszórtan láttam képet StormShadow-ról, meg tényleg ép ésszel felfogva műszaki hibás is volt gyanúsan 100+ darabszámnál.

Viszont szerintem mindenki hazudik, gyanúsan most azt érzem a legesélyesebbnek, hogy valóban az a 3 célpont volt amit az USA mond, sehol semmi olyan nem történt hogy reptereket 18, meg 12 CM-ekkel támadtak volna úgy, hogy 100% ban kivédte ezeket a Szír légvédelem. Ha ez így lenne, ott kéne legyen a neten 1000+ fénykép mindenféle szögből a táncikáló boldog szírekkel 71 rakétával. Ez nincs, én nem tapasztalom sehol, csak azt látom hogy fossá lett lőve minden a műholdfelvételek alapján ott, ahol az amik szerintük egyáltalán akartak támadni.

Szerintem simán megegyeztek a színfalak mögött hogy lesz támadás, jó sok CM-el, valami bagatell célpontot leradíroznak, az oroszok nem csinálnak semmit, cserében a kilőtt rakéták sem okoznak lényeges kárt sehol. A biznisz megköttetett. Mindenki magyarázza hogy mekkora király, otthon az USA-ban örülnek hogy hogy odavertek már megint(pedig gyakorlatilag esélyesen a semmit verték tele, 150 millió dollárért), a szírek/oroszok meg elmondják közben hogy 67%-át lelőtték a csodás Sz-125/Kub/Osza/Vega dominálta és mutatóban némi Bukot és Panzirt is tartalmazó légvédelmükkel.

Egyetértek, nekem is az a véleményem, hogy miután Trump beígérte a rakétákat, már muszáj volt lőni, de hogy ne legyen nagyobb probléma, leboltolták az oroszokkal az általad is vázoltakat. Mindenki jól járt, még halott sincs, világháború elnapolva :)
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 425
44 134
113
Egyetértek, nekem is az a véleményem, hogy miután Trump beígérte a rakétákat, már muszáj volt lőni, de hogy ne legyen nagyobb probléma, leboltolták az oroszokkal az általad is vázoltakat. Mindenki jól járt, még halott sincs, világháború elnapolva :)
Aminek azért én megmondom őszintén, nagyon de nagyon örülök!
Ki kell nézni, hiper szuper jó idő van, lassan haspólóban a csajok, boldogság, béke.
Mennyivel szarabb napja lenne mindenkinek ha most nukleáris hamu hullana éppen, olyan félhomályban ahol a por eltakarja a napot...
 

tomippo

Well-Known Member
2016. május 16.
3 299
10 193
113
Tele volt vele a net hogy lelőtték az F-117-et.
Állítólag lelőttek 105 ből 71 robotrepülőt, azok roncsai sem nagyon lepték el a netet, meg a viszonylag épségben megmaradt nem elműködött 2 Tomahawk sem.
Előtte utána képeken láttunk műholdfelvételeket a NATO által megadott 3 helyszínről, azok biztosan kaptak be rakétákat, jó sokat, mert fossá lett lőve minden.
Az egész ügy nekem fura: Egyfelől hülyeségnek tartom 1 millió dollár+ os értékű CM-ekkel kitárazni pár nem megerősített épületre, meg egy bunkerre ennyi eszközzel, tehát az elején hajlottam arra hogy inkább az Orosz/Szír híreknek hiszek. Majd teltek múltak a napok, és sehol a tömegével lelőtt CM-ek roncsai. Nyilván az is kamu, amit az USA mondott, hogy mind bement, mert elszórtan láttam képet StormShadow-ról, meg tényleg ép ésszel felfogva műszaki hibás is volt gyanúsan 100+ darabszámnál.

Viszont szerintem mindenki hazudik, gyanúsan most azt érzem a legesélyesebbnek, hogy valóban az a 3 célpont volt amit az USA mond, sehol semmi olyan nem történt hogy reptereket 18, meg 12 CM-ekkel támadtak volna úgy, hogy 100% ban kivédte ezeket a Szír légvédelem. Ha ez így lenne, ott kéne legyen a neten 1000+ fénykép mindenféle szögből a táncikáló boldog szírekkel 71 rakétával. Ez nincs, én nem tapasztalom sehol, csak azt látom hogy fossá lett lőve minden a műholdfelvételek alapján ott, ahol az amik szerintük egyáltalán akartak támadni.

Szerintem simán megegyeztek a színfalak mögött hogy lesz támadás, jó sok CM-el, valami bagatell célpontot leradíroznak, az oroszok nem csinálnak semmit, cserében a kilőtt rakéták sem okoznak lényeges kárt sehol. A biznisz megköttetett. Mindenki magyarázza hogy mekkora király, otthon az USA-ban örülnek hogy hogy odavertek már megint(pedig gyakorlatilag esélyesen a semmit verték tele, 150 millió dollárért), a szírek/oroszok meg elmondják közben hogy 67%-át lelőtték a csodás Sz-125/Kub/Osza/Vega dominálta és mutatóban némi Bukot és Panzirt is tartalmazó légvédelmükkel.

Esélytelen hogy annyi rakétát leszedtek, lehet azért mondják az amerikaiak hogy 100+ indítás volt mert csali is volt köztük? Az kizárt hogy ezt a pusztítást 20-nál több rakéta okozta és 50+-t mondanak.

Da1SnfeWAAEkEcH.jpg
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 425
44 134
113
Esélytelen hogy annyi rakétát leszedtek, lehet azért mondják az amerikaiak hogy 100+ indítás volt mert csali is volt köztük? Az kizárt hogy ezt a pusztítást 20-nál több rakéta okozta és 50+-t mondanak.

Da1SnfeWAAEkEcH.jpg
Hajlok mondom én is arra, hogy az USA szerint is arra a célpontra amit linkeltél ha jól emlékszem 76 db CM-et egyszerűen ÉRTELMETLEN indítani, de az is bizonyítékok hiányában kamba szagú, hogy leszedték a kilőtt CM-eknek 67%-át.

Mindenki hazudik, pont úgy ahogy lenni szokott.
 

Groove

Well-Known Member
2017. október 3.
90
271
53
Kérlek szépen Titeket, hogy ignoráljátok DINAMIT-ot és társait.
Azért kérem ezt, mert borzasztóan méltatlan ahogy itt több komoly fórumozó is nyomja a cicaharcot vele...
Pont ez a célja. Csúnyán elviszi a realitástól az okfejtéseket. Olyan egyszerű pszichológiát használ. Felfoghatatlan számomra, hogy miért kezd el (már személyeskedve IS!) veszekedni itt vele bárki(mert ez már az).
Nagyon nagyon rontja a "felhasználói élményt" ... és nyilvánvalóan bomlasztani jár ide ...
Igényes tartalmas és minőségi fórumnak tartom ezt, de ... rossz irány ha egy ponton túl foglalkoztok a debilekkel.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113
Mibol gondolod hogy a raketak nagyreszet leszedtek ?

Azért gondolom, mert úgy az orosz illetékesek, mint a szirek hivatalosan (!) ezt kommunikálják, ráadásul pontosan megadva, szerintük hová mennyi volt indítva és mennyi lett semlegesítve. Sőt ugye arról is volt itt infó, hogy milyen légvédelmi eszköz mekkora hatásfokkal működött. Ha azért mert ezt az oroszok és a szirek mondják Te nem kezeled megbizható információnak, akkor az amerikai és "szövetséges" haderők állitását is igy kezelhetjük. A "szövetségesek" hozzáteszem mélyen hallgatnak. Ráadásul ők ugyanakkor csak annyit mondtak hivatalosan (!), hogy hová (3 célpont) lőtték a 100+ rakétát. Amelyek szerintük mind ugye találtak. A rombolás képei pedig elemezhetőek. Miért adná meg az orosz pontosan hol mennyit tudott semlegesiteni a szir (!) légvédelem, sőt még azt is, hogy mivel?! Elég lett volna azt mondani a nagy részét lelőttük. A zavar valahol itt van... Szóval a lényeg: a tényeket is meg lehet szokni. Ennyi.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 815
20 979
113
Ezt a háborút gáztámadások sora kísérte végig. Az ENSZ több mint 30 esetről tud. Azokat az eseteket amiket szerintük az ISIS vagy a lázadók követtek el senki nem vitatja. Azokat amiket szerintük Aszad követett el azokat Aszad és az oroszok vitatják, érthető okokból.

Mi nem ismerünk minden bizonyítékot, az államfőknek saját hírszerzésük is van ami nem nyilvános, ők nem csak a nyilvános fehér sisakos videókból tájékozódnak. Szóval nekik lehet elég bizonyítékuk, mi meg nem tudunk annyit mint ők. Merkel is azt mondta, hogy látott bizonyítékokat a legutóbbi vegyifegyveres támadásra és ő nem azért mondta mert bombázni akart, nem is vett részt a bombázásban.

Azok után, hogy több mint 30 alkalommal vetettek már be vegyi fegyvert Szíriában nem kell álnaívan meglepődni, hogy ugyan miért, hát az előző 30 eset ugyan miért volt?

Es arrol mit gondolsz, hogy kerulnek elo az emberek akik a videon szerepelnek es kutya bajuk? Ez szerinted mikent lehet?:rolleyes:
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Es arrol mit gondolsz, hogy kerulnek elo az emberek akik a videon szerepelnek es kutya bajuk? Ez szerinted mikent lehet?:rolleyes:
A WHO szerint 70-en haltak meg és 500-an szenvedtek valamilyen fokú mérgezést. Ha a halottak közül kerülne elő valaki az tényleg megmagyarázhatatlan lenne, de ha a többiek kerülnek elő abban nincs semmi meglepő, hisz ott voltak és ha nem tűntek el akkor elő is kerülnek ott. Ők már Aszad kezében vannak, arra ne számíts, hogy majd Aszad TV-jében azt fogják mondani, hogy Aszad gázosította el őket, szóval ez az egyetlen amit mondhatnak a jelenlegi helyzetükben.

Inkább az OPCW-t kéne már beengedni a helyszínre, vagy annyi klórbombát dobtak oda, hogy egy hét alatt sem tudják feltakarítani a nyomukat?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 425
44 134
113

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Ezt el tudom fogadni :p. Ezt mondtam amúgy én is kb. már a támadás napján úgy délben, miután elolvastam 4-5 forrásból a híreket. Ez a leginkább logikus/valószínű. Kis színház mindenkinek.
És is hajlok e felé.
Nem hiszem a 105 indítást és azt sem,hogy 70+ darabot lelőttek a szírek.
Én egy 15-20 indítást saccolok ebből 5-7 db.-ot leszedtek ( ami szintén szép teljesítmény) a többinek meg látjuk az értelmetlen eredményét.
Kamu gáz,kamu célok,kamu megtorlás.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and gacsat