J-35 Gyrfalcon / J-31 / FC-31 (Shenyang, Kína)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 430
18 856
113
69be8b29ly1fqw40zn5ojj21kw16ok7b.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: Python

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 188
13 466
113
Most, hogy elutasították a törökökről az F-35 gyártást, szerintem nem csak a Szu-57 esetleges vásárlása lehetséges, hanem a J-31-é is. Sőt van pár előnye ami inkább mellette szól.
1. Van hozzá fegyverzet
2. Van hozzá AESA radar
3. Hajlandóak a teljes techtranszfer átadására
4. Kissebb, lehetsége, hogy olcsóbb gép is mint a Szu-57
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 678
32 331
113
Igen es mintha a torokok is felmerultek volna par honapja mint ismeretlen megrendelo rendszeresito gyarto
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 423
44 107
113
Most, hogy elutasították a törökökről az F-35 gyártást, szerintem nem csak a Szu-57 esetleges vásárlása lehetséges, hanem a J-31-é is. Sőt van pár előnye ami inkább mellette szól.
1. Van hozzá fegyverzet
2. Van hozzá AESA radar
3. Hajlandóak a teljes techtranszfer átadására
4. Kissebb, lehetsége, hogy olcsóbb gép is mint a Szu-57
A teljes tech transzfer átadás itt a legcsalogatóbb opció. A törököknek szerintem az ambícióihoz az kell, a Szu-57 hez ilyet soha nem fognak kapni, a J-31 meg jó alap lehet nekik hogy reszelgessék.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 188
13 466
113
Igen es mintha a torokok is felmerultek volna par honapja mint ismeretlen megrendelo rendszeresito gyarto
És ugyebár elég jó a viszonyuk a pakikkal is, az is lehet, hogy bennük is felmerült a rendszeresítés gondolata. Kínával már volt tapasztalatuk techtranszfer téren. Nem SF ez a forgatókönyv sem.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 423
44 107
113
És ugyebár elég jó a viszonyuk a pakikkal is, az is lehet, hogy bennük is felmerült a rendszeresítés gondolata. Kínával már volt tapasztalatuk techtranszfer téren. Nem SF ez a forgatókönyv sem.
A törököknek saját lábra kell állni, mert komolyan akarják vetetni magukat, ehhez az az első lépés. Abszolút nem elképzelhetetlen szerintem sem mint lehetőség. Nehogy még Irán is erre a vonalra szálljon fel majd esetleg, mivel nekem úgy tűnik hogy az Oroszok olyan jóban vannak Izraellel, hogy tőlük nem fognak kapni semmi komolyat, így marad nekik is majd Kína.
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 784
30 551
113
Most, hogy elutasították a törökökről az F-35 gyártást, szerintem nem csak a Szu-57 esetleges vásárlása lehetséges, hanem a J-31-é is. Sőt van pár előnye ami inkább mellette szól.
1. Van hozzá fegyverzet
2. Van hozzá AESA radar
3. Hajlandóak a teljes techtranszfer átadására
4. Kissebb, lehetsége, hogy olcsóbb gép is mint a Szu-57
Ez azért így csalós megfogalmazás, bár tény, hogy a J-31 is ott a piacon valamilyen kifejlettségi szinten. Az orosz géphez is lesz fegyverzet, mire az első török pilóta otthon beleülne. Az AESA radart ennyire egy kalap alá venni én személy szerint nem szeretem, 1.6-os benzinessel van Dacia Logani is meg a teljes jelenlegi Forma1-es mezőny, de mégsem ugyanaz a 1.6-os benzines a kettő. A techtranszferre az oroszok is hajlandóak legalább részben, elvégre az Sz-400-nál valami ilyen feltétel is volt, de valljuk be a két gep nem egy kategória. Olcsóbb viszont lehet a Szu-57-nél, az F-35-nél meg kb minden olcsóbb.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 678
32 331
113
Plane hogy a torokok mindenfele keppen hazai gyaetasu 5gennel akartak volna operalni /af35 csak atmeneti majd reskitolto szerpet jatszott a terveikben./ mivel a sajat 5 gen projektjukbol belathato idon bllul nem lessz semmi/ a doktrinakat mar kidolgoztak hazai gyartasba csak a j31 elkepzelheto tehat... Iran /ha a kinai repcsomagot fogadja el 90% a j31 szamukra ha az oroszt 50%.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 430
18 856
113
1. Van hozzá fegyverzet
2. Van hozzá AESA radar
3. Hajlandóak a teljes techtranszfer átadására
4. Kissebb, lehetsége, hogy olcsóbb gép is mint a Szu-57

Ezzel még egyet is értek viszont ez a j-31 nagyon le van maradva a j-20-hoz képest

Még mindig csak sárgás V2 proto repül ennél még a pakfa is előrébb van.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 188
13 466
113
Az orosz géphez is lesz fegyverzet, mire az első török pilóta otthon beleülne.
Lehet, hogy lesz(lesz?), de ehhez most van.
Az AESA radart ennyire egy kalap alá venni én személy szerint nem szeretem,
Hát az oroszhoz jelenleg nincs (persze mire a török pilóta beleülne lehet lesz). Tehát míg ez egyik helyen van benzines Dacia Logan, a másik helyen nincs benzines Forma 1.
A techtranszferre az oroszok is hajlandóak legalább részben
Vagy nem. Valami ilyesmire vezethető vissza az indiai szakítást.
a két gep nem egy kategória
Nem, de ez talán közelebb áll az F-35-höz.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 784
30 551
113
Lehet, hogy lesz(lesz?), de ehhez most van.
Valószínűleg nem lenne túl nagy kihívás a jelenlegi fegyverzeteiket kompatibilissé tenni a Szu-57-tel, de nem ez a cél. A J-31-hez meg lehet ha van fegyver, csak épp J-31 nincs.

Hát az oroszhoz jelenleg nincs (persze mire a török pilóta beleülne lehet lesz). Tehát míg ez egyik helyen van benzines Dacia Logan, a másik helyen nincs benzines Forma 1.
De van más. A lényeg amit írtam, hogy egyik AESA nem ugyanaz, mint a másik AESA, és nem tudunk róla semmit, hogy egyik vagy másik gyártó AESA radarja milyen egymáshoz vagy egy másik technológiás radarhoz képest.

Vagy nem. Valami ilyesmire vezethető vissza az indiai szakítást.
Én inkább arra, hogy nem fizettek, meg brit gyarmatként hamar szétszedésre került volna egy példány az amerikai mérnökök által.

Nem, de ez talán közelebb áll az F-35-höz.
Méretben mindenképp közelebb áll, de Törökország sem kicsi, lehet érdemesebb nagyobb gépben gondolkozniuk.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 188
13 466
113

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 784
30 551
113
Amennyire nincs J-31 annyire nincs Szu-57. Egyik sem készült el, ha jól tudom.

Nincs más AESA, csak PESA.
A Szu-57 program a jelek szerint jóval előbbre halad, mint a J-31, nagyobb példányszámmal, fegyvertesztekkel, "éles" bevetéssel, és állami megrendeléssel meg hátszéllel. Valószínűleg előbb elkészül a végleges változat és potensebb gép lesz, mint a J-31.
De nem tudsz semmit az AESA radarjáról. Pl hogy jobb-e, mint az oroszok PESA radarja vagy hogy teljesít az amerikaiak AESA radarjához képest.