Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 608
56 402
113
Én egyszer elgondolkodtam a témán és arra jutottam, hogyha nem járna alanyi jogon semmi féle segély, ha a bűnüldözés hatékonyabb lenne és Oroszországba küldenénk ki a rabokat bérrabtartás keretein belül, akkor a C vitaminok, meg minden egyéb elem saját magától elmenne innen máshová. Hiszen EU-n belül szabad a mozgás, csak erről szólni kellene nekik. Ha nincs pénzük nekiindulni az állam megveszi a putrit aztán dózer.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
<blockquote rel="zsolti"> Ettől még muszáj kezdenünk velük valamit, 21. században már a lángszóró nem megoldás. Integráció, oktatás, és törvények általi megregulázás, más nincs.

Szép program, hosszútávú megoldásként egyet is tudnék érteni vala, ha a mai helyzetre lenne megoldási javaslat mellette. Mert azt ugye nem tagadod, hogy az ajánlott programnak "kissé" hosszú a kifutása (mint ahogy elég hosszú úton jutottunk el idáig is, 30-40 éve legalábbis nem voltak ilyen rossz tapasztalataim). Szóval amíg az integráció sikerül, addig mit lehet tenni az ilyen és még rosszabb esetek ellen MA, HOLNAP és HOLNAPUTÁN??! Bezárjuk a gyereket/unokát a házba, lakásba, mert az a biztonságos? Vagy egy ismerősöm kislányának a módszerét alkalmazzuk, aki reggel toprongyba öltözik, a szép hosszú haját begyűri a sapka alá, anyu meg megtanította, hogyan fesse ki magát, hogy banyának nézzen ki, és csak az iskolában (mert ott átöltözik) meg otthon néz ki normálisan, sötétedés után meg nem mer kimenni az utcára (neki is volt már "élménye")?! Csak az a problémája, hogy télen előbb van sötét, minthogy a tanítás véget érne, így rettegve lohol hazáig a szerencsétlen gyerek. Apu és anyu meg dolgoznak (napi 10-12 órát), így fel se merülhet, hogy állandóan kísérgessék. Szóval mi a mai és holnapi megoldás szerinted?</blockquote>

Régen nem voltak problémák, mert kötelező volt dolgozni. Semmi mást nem kellene csinálni, csak befogni dolgozni őket KÖTELEZŐEN. A közmunkaprogrammal szerintem ezt akarják elérni. Aki pedig igazolatlanul hiányzik a munkahelyéről, azt szankcionálni: gyerekpénzt és a gyereket elvenni tőle.
Továbbá én durvábbakat is bevezetnék: akitől el kellett venni a gyereket, mert nem hajlandó tisztességesen felnevelni, tenni róla, hogy ne is lehessen többé gyereke.
Rossz belegondolni, hogy szerencsétlen gyerekek milyen családba születnek és milyen életük van. Nem egyszer látom, hogy ölben viszi az alig egy éves gyerekét, a hasában már ott van a következő és közben cigizik. De ennél sokkal durvábbat olvastam a múltkor az indexen: még drogoznak is terhesen. Az ilyen "anyákat" én begyűjteném, bezárnám amíg szül, utána elvenném a gyereket tőle őt pedig elkötném. Ez mégcsak nem is jogellenes, hisz ezzel védem meg a gyerek testi, lelki egészségét.
De be kell látni, hogy nem csak a cigányok ilyenek, a magyar nemzetiségűek is ugyanígy le tudnak csúszni, ha nem dolgoznak.
Mint ahogy rendes dolgozó cigányok is vannak.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Én egyszer elgondolkodtam a témán és arra jutottam, hogyha nem járna alanyi jogon semmi féle segély, ha a bűnüldözés hatékonyabb lenne és Oroszországba küldenénk ki a rabokat bérrabtartás keretein belül, akkor a C vitaminok, meg minden egyéb elem saját magától elmenne innen máshová. Hiszen EU-n belül szabad a mozgás, csak erről szólni kellene nekik. Ha nincs pénzük nekiindulni az állam megveszi a putrit aztán dózer.

Ez meg a másik verzió ami működne.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
A valóság jelenleg az, hogy bizonyos helyekre nem mer bemenni a rendőr.
Tessenek a gondolkodást ehhez igazítani, és ne az elképzelt, karhatalomnak engedelmeskedő, szankcionálható, "csakakisebbrészükproblémásésmiattukvanminden" fantazmagóriához.
Persze, hogy jelenleg annyira reális az önálló országba kitelepítésük, mint egy normális haderő.

De akkor kérdezem, mi fog történni?
Közmunka? :D :D Komolyan? :D Meg börtön? :D

Fip7 javaslata érdekes lehet, de hülyék mint a gges, nyelvet tanítani nem tudsz nekik. Propagálhatod, hogy menjenek külföldre, de nem hiszem, hogy túl jó eredményeket érnénk el.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
A valóság jelenleg az, hogy bizonyos helyekre nem mer bemenni a rendőr.
Tessenek a gondolkodást ehhez igazítani, és ne az elképzelt, karhatalomnak engedelmeskedő, szankcionálható, "csakakisebbrészükproblémásésmiattukvanminden" fantazmagóriához.
Persze, hogy jelenleg annyira reális az önálló országba kitelepítésük, mint egy normális haderő.

De akkor kérdezem, mi fog történni?
Közmunka? :D :D Komolyan? :D Meg börtön? :D

Fip7 javaslata érdekes lehet, de hülyék mint a gges, nyelvet tanítani nem tudsz nekik. Propagálhatod, hogy menjenek külföldre, de nem hiszem, hogy túl jó eredményeket érnénk el.

A rendőr nem tud rendet teremteni köztük? Van TEK, menjen az be közéjük.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
Attól függ az ország melyik részéről van szó.
Pesten is van hogy amikor elvisznek egyet kijönnek az öreglányok és nagyon hangosak, de vidéken a körzeti megbízott igyekszik jóban lenni azoknak a faluknak a lakosaival akik rá vannak bízva.
Ha van egy nagyobb család egyedül nem tud mit tenni ellenük. Szóval ha városban vagy akkor a rendőr tud tenni ellenük, és általában szeretnek is mert rühellik őket.
Vidéken magadnak vagy.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 265
113
<blockquote rel="emel"><blockquote rel="zsolti"> Ettől még muszáj kezdenünk velük valamit, 21. században már a lángszóró nem megoldás. Integráció, oktatás, és törvények általi megregulázás, más nincs.

Szép program, hosszútávú megoldásként egyet is tudnék érteni vala, ha a mai helyzetre lenne megoldási javaslat mellette. Mert azt ugye nem tagadod, hogy az ajánlott programnak "kissé" hosszú a kifutása (mint ahogy elég hosszú úton jutottunk el idáig is, 30-40 éve legalábbis nem voltak ilyen rossz tapasztalataim). Szóval amíg az integráció sikerül, addig mit lehet tenni az ilyen és még rosszabb esetek ellen MA, HOLNAP és HOLNAPUTÁN??! Bezárjuk a gyereket/unokát a házba, lakásba, mert az a biztonságos? Vagy egy ismerősöm kislányának a módszerét alkalmazzuk, aki reggel toprongyba öltözik, a szép hosszú haját begyűri a sapka alá, anyu meg megtanította, hogyan fesse ki magát, hogy banyának nézzen ki, és csak az iskolában (mert ott átöltözik) meg otthon néz ki normálisan, sötétedés után meg nem mer kimenni az utcára (neki is volt már "élménye")?! Csak az a problémája, hogy télen előbb van sötét, minthogy a tanítás véget érne, így rettegve lohol hazáig a szerencsétlen gyerek. Apu és anyu meg dolgoznak (napi 10-12 órát), így fel se merülhet, hogy állandóan kísérgessék. Szóval mi a mai és holnapi megoldás szerinted?</blockquote>

Régen nem voltak problémák, mert kötelező volt dolgozni. Semmi mást nem kellene csinálni, csak befogni dolgozni őket KÖTELEZŐEN. A közmunkaprogrammal szerintem ezt akarják elérni. Aki pedig igazolatlanul hiányzik a munkahelyéről, azt szankcionálni: gyerekpénzt és a gyereket elvenni tőle.
Továbbá én durvábbakat is bevezetnék: akitől el kellett venni a gyereket, mert nem hajlandó tisztességesen felnevelni, tenni róla, hogy ne is lehessen többé gyereke.
Rossz belegondolni, hogy szerencsétlen gyerekek milyen családba születnek és milyen életük van. Nem egyszer látom, hogy ölben viszi az alig egy éves gyerekét, a hasában már ott van a következő és közben cigizik. De ennél sokkal durvábbat olvastam a múltkor az indexen: még drogoznak is terhesen. Az ilyen "anyákat" én begyűjteném, bezárnám amíg szül, utána elvenném a gyereket tőle őt pedig elkötném. Ez mégcsak nem is jogellenes, hisz ezzel védem meg a gyerek testi, lelki egészségét.
De be kell látni, hogy nem csak a cigányok ilyenek, a magyar nemzetiségűek is ugyanígy le tudnak csúszni, ha nem dolgoznak.
Mint ahogy rendes dolgozó cigányok is vannak. </blockquote>

És Te hány születésétől kezdve nikotin, vagy drogfüggő "elvett" cigánygyerek nevelését vállalnád be?
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 265
113
Elolvasva a sok "okos" hozzászólást, még mindig Zsolti írta a leg épkézlábabb javaslatot a "probléma" megoldására. Szerintem is -és ahogy a tapasztalatok mutatják, nagyon sok esetben már a szülő is partner az "integrációban", sok a jó képességű és képességeit ki is használó cigány gyerek. Nyilván nem mind az, ez igaz, de irreális is lenne elvárni, hogy egy kvázi évszázados probléma pár év alatt megoldódjon.

No, meg meg lehetne a másik oldalról is fogni a kérdést, hogy miért nevelünk a mai fiatalokból, gyerekekből életképtelen egyedeket. Mert ameddig mi hiperérzékeny feminin "férfiakat" és közösségben gondolkodni képtelen társadalmat nevelünk, addig az a tény, hogy mindig az erő dominál fennmarad, csak mi leszünk a f+§z rossz végén.

"Akinél a fegyver annál a hatalom. Akinél a hatalom, annál a jog..."
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 654
1 525
113
""Akinél a fegyver annál a hatalom. Akinél a hatalom, annál a jog...""

Ez orok igazsag es valtozni soha nem fog. Viszont ezek mind eszkozok; a kerdes, hogy hogyan es mire hasznaljuk fel.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
<blockquote rel="blitzkrieg"><blockquote rel="emel"><blockquote rel="zsolti"> Ettől még muszáj kezdenünk velük valamit, 21. században már a lángszóró nem megoldás. Integráció, oktatás, és törvények általi megregulázás, más nincs.

Szép program, hosszútávú megoldásként egyet is tudnék érteni vala, ha a mai helyzetre lenne megoldási javaslat mellette. Mert azt ugye nem tagadod, hogy az ajánlott programnak "kissé" hosszú a kifutása (mint ahogy elég hosszú úton jutottunk el idáig is, 30-40 éve legalábbis nem voltak ilyen rossz tapasztalataim). Szóval amíg az integráció sikerül, addig mit lehet tenni az ilyen és még rosszabb esetek ellen MA, HOLNAP és HOLNAPUTÁN??! Bezárjuk a gyereket/unokát a házba, lakásba, mert az a biztonságos? Vagy egy ismerősöm kislányának a módszerét alkalmazzuk, aki reggel toprongyba öltözik, a szép hosszú haját begyűri a sapka alá, anyu meg megtanította, hogyan fesse ki magát, hogy banyának nézzen ki, és csak az iskolában (mert ott átöltözik) meg otthon néz ki normálisan, sötétedés után meg nem mer kimenni az utcára (neki is volt már "élménye")?! Csak az a problémája, hogy télen előbb van sötét, minthogy a tanítás véget érne, így rettegve lohol hazáig a szerencsétlen gyerek. Apu és anyu meg dolgoznak (napi 10-12 órát), így fel se merülhet, hogy állandóan kísérgessék. Szóval mi a mai és holnapi megoldás szerinted?</blockquote>

Régen nem voltak problémák, mert kötelező volt dolgozni. Semmi mást nem kellene csinálni, csak befogni dolgozni őket KÖTELEZŐEN. A közmunkaprogrammal szerintem ezt akarják elérni. Aki pedig igazolatlanul hiányzik a munkahelyéről, azt szankcionálni: gyerekpénzt és a gyereket elvenni tőle.
Továbbá én durvábbakat is bevezetnék: akitől el kellett venni a gyereket, mert nem hajlandó tisztességesen felnevelni, tenni róla, hogy ne is lehessen többé gyereke.
Rossz belegondolni, hogy szerencsétlen gyerekek milyen családba születnek és milyen életük van. Nem egyszer látom, hogy ölben viszi az alig egy éves gyerekét, a hasában már ott van a következő és közben cigizik. De ennél sokkal durvábbat olvastam a múltkor az indexen: még drogoznak is terhesen. Az ilyen "anyákat" én begyűjteném, bezárnám amíg szül, utána elvenném a gyereket tőle őt pedig elkötném. Ez mégcsak nem is jogellenes, hisz ezzel védem meg a gyerek testi, lelki egészségét.
De be kell látni, hogy nem csak a cigányok ilyenek, a magyar nemzetiségűek is ugyanígy le tudnak csúszni, ha nem dolgoznak.
Mint ahogy rendes dolgozó cigányok is vannak. </blockquote>

És Te hány születésétől kezdve nikotin, vagy drogfüggő "elvett" cigánygyerek nevelését vállalnád be? </blockquote>

Árvaházakba kerülnének, vagy Angelina Joliehoz. :)
Még mindig jobb, mint ilyen szülők mellett felnőni.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Elolvasva a sok "okos" hozzászólást, még mindig Zsolti írta a leg épkézlábabb javaslatot a "probléma" megoldására. Szerintem is -és ahogy a tapasztalatok mutatják, nagyon sok esetben már a szülő is partner az "integrációban", sok a jó képességű és képességeit ki is használó cigány gyerek. Nyilván nem mind az, ez igaz, de irreális is lenne elvárni, hogy egy kvázi évszázados probléma pár év alatt megoldódjon.

No, meg meg lehetne a másik oldalról is fogni a kérdést, hogy miért nevelünk a mai fiatalokból, gyerekekből életképtelen egyedeket. Mert ameddig mi hiperérzékeny feminin "férfiakat" és közösségben gondolkodni képtelen társadalmat nevelünk, addig az a tény, hogy mindig az erő dominál fennmarad, csak mi leszünk a f+§z rossz végén.

"Akinél a fegyver annál a hatalom. Akinél a hatalom, annál a jog..."

Zsoltival is egyetértek. Viszont vannak olyan családok, ahol tényleg nagyon brutális környezetben nőnek fel a gyerekek. Na ott kellene beavatkozni azonnal, hogy ne így nőjjenek fel újabb generációk, akik ugyanolyanok lesznek, mint a szüleik.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 695
46 286
113
Erről van szó. Ahol ilyen a környezet, gondolkodás nélkül el kell venni a gyerekeket, a szülőket meg megakadályozni a további reprodukcióban.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 265
113
Valamilyen határ felett nyilván szükségszerű elvenni a gyereket a szülőtől, de tömegesen ezzel sem tudod megoldani a problémát, csak egyes, kirívó esetekben. No, meg ugye gondolj bele, hogy azokkal a családokkal, akikkel sokszor probléma van. nem mélyszegénységben élnek és nem tudod anyagi helyzetre hivatkozva elvenni a gyereket, az meg nem indok, hogy a szülő nem jó képet mutat neki, mert akkor egyrészt a magyarok jelentős részétől is elvehetnéd, meg végtelenül szubjektív és oda jutnánk, mint a svédek.

Olyan nincs, hogy egy komplex problémára egy választ, sémát rá lehet jól húzni, hanem csak komplex megoldást lehet találni, ami időben és módszerekben széles spektrumú. Ennek még mindig egyik pillére az oktatás és csak szélsőségesen kicsi szelete kell és lehet a családból való kiszakítás.

Az biztos, hogy nagy általánosságban a pátyolgatás, kedvezményi rendszer stb. nem volt jó út. De erre nem biztos, hogy az a válasz, hogy kit, hogy kössenek el, vegyenek el, deportáljanak stb.
Ha egy betegség elterjed, nem a baktérium, vagy a vírus az elsődleges ok, hogy betegséget okozott, hanem a szervezet legyengült állapota. Tehát az ember a testet, lelket erősíti. Lehet, hogy társadalmi szinten is így kellene gondolkodni? Mert az sem egészséges, ha a baktériumot teljesen kiírtod a szervezetből, mert sok helyen, a megfelelő módon és mértékben igen hasznos, pl. az emésztésben, vagy az immunrendszer kialakulásában.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 695
46 286
113
Phaidros, konkrét intézkedések kellenek. Amit írsz, azzal nagy részben egyet értek. A pátyolgatás egyenlő a "szaporítással", kifejthetném 2 oldalban PC-módon, lusta vagyok, mindenki tudja hogy miről van szó. A jelenlegi családtámogatási modell, a rendszerváltás óta a legértelmesebb, szerintem. Csak azért mert épül a stadionok hegye, kisvasút Felcsútra, s látom a jelenleg regnáló kormány hibáit, ezt még nem fogom elvitatni tőlük. Az irány jó, további konkrét lépek kellenének. Ahogy írtam, a ló túloldalára sem szabad átesni, de én pl. erőszakos bűncselekményt elkövető személyeket, a börtönbüntetés mellett, az adott kor színvonalán a leghumánusabb módszerrel, kasztrálnék, ha van már gyerek, kivenném. Azt senki sem gondolhatja komolyan, hogy egy életvitel szerűen, többszörösen bűnöző apa, akár anya vagy mindkét szülő mellett, nem ugrik meg szignifikánsan a velük egy háztartásban élő gyerekek hasonlóvá válásának az esélye.

Nem vagyok meggyőzhetetlen Phaidros, de akkor légszíves írd le, hogy látod a KONKRÉT lépéseket tovább, ami jobb mint az elkötős, elvevős módszer, mert az immunrendszeres, emésztéses hasonlatod bár értem, de ez pont nem végrehajtható a közigazgatásban, btk-ban. KONKRÉTUMOK kellenek, mint pl. a három csapás rendszere, vagy ahogy említettem, a jelenlegi családtámogatási rendszer.

Szóval, hogyan tovább urak?
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Valamilyen határ felett nyilván szükségszerű elvenni a gyereket a szülőtől, de tömegesen ezzel sem tudod megoldani a problémát, csak egyes, kirívó esetekben. No, meg ugye gondolj bele, hogy azokkal a családokkal, akikkel sokszor probléma van. nem mélyszegénységben élnek és nem tudod anyagi helyzetre hivatkozva elvenni a gyereket, az meg nem indok, hogy a szülő nem jó képet mutat neki, mert akkor egyrészt a magyarok jelentős részétől is elvehetnéd, meg végtelenül szubjektív és oda jutnánk, mint a svédek.

Olyan nincs, hogy egy komplex problémára egy választ, sémát rá lehet jól húzni, hanem csak komplex megoldást lehet találni, ami időben és módszerekben széles spektrumú. Ennek még mindig egyik pillére az oktatás és csak szélsőségesen kicsi szelete kell és lehet a családból való kiszakítás.

Az biztos, hogy nagy általánosságban a pátyolgatás, kedvezményi rendszer stb. nem volt jó út. De erre nem biztos, hogy az a válasz, hogy kit, hogy kössenek el, vegyenek el, deportáljanak stb.
Ha egy betegség elterjed, nem a baktérium, vagy a vírus az elsődleges ok, hogy betegséget okozott, hanem a szervezet legyengült állapota. Tehát az ember a testet, lelket erősíti. Lehet, hogy társadalmi szinten is így kellene gondolkodni? Mert az sem egészséges, ha a baktériumot teljesen kiírtod a szervezetből, mert sok helyen, a megfelelő módon és mértékben igen hasznos, pl. az emésztésben, vagy az immunrendszer kialakulásában.

Nem is mondtam, hogy csak a cigány családoktól. Magyar családokban is vannak ilyen szülők. Durván hangzik, de mint ahogy fegyvert sem vehetnek az elmebetegek, ugyanúgy gyereket sem lenne szabad szüljenek egyesek.
Az olyan gyerekeket pl. hogy akarod oktatni, akik iskolába sem járnak, mivel a szülők helyett kell neveljék a kistesójukat? Mert a szülőket lefoglalja a kocsmázás/drogozás.
Egyetértek a Te mondandóddal is, hogy oktatni kell az embereket, viszont ez évtizedek múlva fog beérni (annyi idő meg nincs, mert addigra többségbe kerülnek az ilyen környezetben élők), addig is vannak olyan radikális dolgok, amiket már most meg kellene tenni.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 695
46 286
113
<blockquote rel="phaidros">Valamilyen határ felett nyilván szükségszerű elvenni a gyereket a szülőtől, de tömegesen ezzel sem tudod megoldani a problémát, csak egyes, kirívó esetekben. No, meg ugye gondolj bele, hogy azokkal a családokkal, akikkel sokszor probléma van. nem mélyszegénységben élnek és nem tudod anyagi helyzetre hivatkozva elvenni a gyereket, az meg nem indok, hogy a szülő nem jó képet mutat neki, mert akkor egyrészt a magyarok jelentős részétől is elvehetnéd, meg végtelenül szubjektív és oda jutnánk, mint a svédek.

Olyan nincs, hogy egy komplex problémára egy választ, sémát rá lehet jól húzni, hanem csak komplex megoldást lehet találni, ami időben és módszerekben széles spektrumú. Ennek még mindig egyik pillére az oktatás és csak szélsőségesen kicsi szelete kell és lehet a családból való kiszakítás.

Az biztos, hogy nagy általánosságban a pátyolgatás, kedvezményi rendszer stb. nem volt jó út. De erre nem biztos, hogy az a válasz, hogy kit, hogy kössenek el, vegyenek el, deportáljanak stb.
Ha egy betegség elterjed, nem a baktérium, vagy a vírus az elsődleges ok, hogy betegséget okozott, hanem a szervezet legyengült állapota. Tehát az ember a testet, lelket erősíti. Lehet, hogy társadalmi szinten is így kellene gondolkodni? Mert az sem egészséges, ha a baktériumot teljesen kiírtod a szervezetből, mert sok helyen, a megfelelő módon és mértékben igen hasznos, pl. az emésztésben, vagy az immunrendszer kialakulásában.

Nem is mondtam, hogy csak a cigány családoktól. Magyar családokban is vannak ilyen szülők. Durván hangzik, de mint ahogy fegyvert sem vehetnek az elmebetegek, ugyanúgy gyereket sem lenne szabad szüljenek egyesek.
Az olyan gyerekeket pl. hogy akarod oktatni, akik iskolába sem járnak, mivel a szülők helyett kell neveljék a kistesójukat? Mert a szülőket lefoglalja a kocsmázás/drogozás.
Egyetértek a Te mondandóddal is, hogy oktatni kell az embereket, viszont ez évtizedek múlva fog beérni (annyi idő meg nincs, mert addigra többségbe kerülnek az ilyen környezetben élők), addig is vannak olyan radikális dolgok, amiket már most meg kellene tenni. </blockquote>

Így van. Nem is nevezném ezeket én radikális, csak kellemetlen, DE elodázhatatlan, szükséges dolgoknak. Az állami nevelés, nevelő családokhoz való kihelyezés messze nem optimális, de még mindig jobb, mint ha a herbálozó, life-time bűnöző családja körében szocializálódik bármelyik gyerek.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 265
113
Nem radikális dolgokat kell tenni, hanem törvény, jog és erkölcsszerűeket. Azaz ha van rá jog, akkor azt be kell tartatni, börtön épül több is, én a rendőrség struktúrájában látok hiányosságokat, mert szerintem nem feltétlenül kevés rendőr van, csak épp nem biztos, hogy rendvédelmi feladat trafipaxozni. Mennyi rendőr szabadulna fel, ha nem ez lenne a rendőrség fő elfoglaltsága? Másrészt az eljárásokat kell lerövidíteni. Nonszensz, hogy okoskodással el lehet húzni évekig az amúgy is lassú bíráskodást. Aminek meg így is nulla az elrettentő ereje. (Volt olyan, hogy az évekig elhúzódó tárgyalás során annyi eset gyűl össze, hogy az alperes már azt sem tudta, hogy épp mit tárgyalnak) Tehát ennek a hátterét is meg kellene erősíteni, átgondolni stb. Másrészt meg még az is kérdés lehetne, hogy miért kell "tyúkperekbe" is bírósági apparátust bevonni? Meg én bevezetném a kalodát. :) Röviden az azonnali intézkedésekről ennyit. De elsősorban a jelenlegi törvényi kereteket kell betartatni.

Ez a legkisebb szelete.

Jön a nagyobb. Az oktatás. Konkrét példa. A falunkban volt egy rendes cigány ember, normális életvitellel, sőt korábban "állami" szervnél dolgozott. Kapott egy épületet, meg némi kis támogatást és ingyen, szívességből, jó indulattal heti 1-2 délután, este foglalkozott a gyerekekkel. Cigánnyal, magyarral vegyesen. Volt csocsó, foci, beszélgetések, pingpong, de ezeken keresztül mindig szakított időt arra, hogy egy két tömör gondolatot elmondjon. Nagyon ügyesen csinálta, mindig sok gyerek volt. Mondanom sem kell, hogy kipicsáztál, megszüntették, majd állami pénzen -amit szét is loptak vezetői szinten- csináltak cigány közösségi házat olyan településrészen, ahol tényleg nem túl sok a cigány, de vagy 2-3 alkalmat leszámítva semmi program soha nem volt benne, pláne nem gyerekeknek, ja és annak a "vezetője" 150 ezret kapott a nyugdíja mellé. ... lehet belőle okulni.

Tehát fentebb volt egy példa, hogy nem csak az iskolai keretek között lehet nevelni, oktatni. Meg kell találni a helyi példákat, a helyi "hősöket".
Meg kell találni a hátrányos helyzetű gyerekekkel a hangot, a bennük rejlő tehetséget. Ha ügyesen bánik a pénzzel és a csencselés érdekli? Semmi gond. El kell indítani afelé, hogy ne orgazda legyen, hanem üzletember. Ha jó az ütemérzéke? Legyen sportoló vagy zenész.
Egyébként nem kell belőlük minden áron egyből diplomás faragni, vagy rendőrt, vagy katonát, mert nem olyan a háttér.
Mindenkit nem lehet "megmenteni" és nyilván nem lesz mindenki mérnök, meg könyvelő, mert nem olyan a temperamentumuk, hogy kitartóan egy széken üljenek 10 órákat.

Másrészt meg kell vizsgálni, hogy a problémás helyek hol vannak, miért vannak? Nem csak cigány, magyar kérdés is ez. Ezeket a helyeket kellene államilag elindítani, munkahelyet teremteni és nem közmunkát, meg olyan beruházásokat, amik -keveseknek- jövedelem, de -sokaknak- nem munkateremtők. Ez is probléma, hogy a pénzek osztásakor nem vizsgálják kellő képen annak hatásait. Ez is szinte azonnali hatású lenne, nem csak a karhatalmi és eugenetikai megoldás.

Gyorsan meg nem lehet megoldani semmi társadalmi problémát, pláne nem tartósan. Ehhez generációk kellenek, ha tetszik, ha sem.

"Röviden" ennyi.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
Nem radikális dolgokat kell tenni, hanem törvény, jog és erkölcsszerűeket. Azaz ha van rá jog, akkor azt be kell tartatni, börtön épül több is, én a rendőrség struktúrájában látok hiányosságokat, mert szerintem nem feltétlenül kevés rendőr van, csak épp nem biztos, hogy rendvédelmi feladat trafipaxozni. Mennyi rendőr szabadulna fel, ha nem ez lenne a rendőrség fő elfoglaltsága? Másrészt az eljárásokat kell lerövidíteni. Nonszensz, hogy okoskodással el lehet húzni évekig az amúgy is lassú bíráskodást. Aminek meg így is nulla az elrettentő ereje. (Volt olyan, hogy az évekig elhúzódó tárgyalás során annyi eset gyűl össze, hogy az alperes már azt sem tudta, hogy épp mit tárgyalnak) Tehát ennek a hátterét is meg kellene erősíteni, átgondolni stb. Másrészt meg még az is kérdés lehetne, hogy miért kell "tyúkperekbe" is bírósági apparátust bevonni? Meg én bevezetném a kalodát. :) Röviden az azonnali intézkedésekről ennyit. De elsősorban a jelenlegi törvényi kereteket kell betartatni.

Ez a legkisebb szelete.

Jön a nagyobb. Az oktatás. Konkrét példa. A falunkban volt egy rendes cigány ember, normális életvitellel, sőt korábban "állami" szervnél dolgozott. Kapott egy épületet, meg némi kis támogatást és ingyen, szívességből, jó indulattal heti 1-2 délután, este foglalkozott a gyerekekkel. Cigánnyal, magyarral vegyesen. Volt csocsó, foci, beszélgetések, pingpong, de ezeken keresztül mindig szakított időt arra, hogy egy két tömör gondolatot elmondjon. Nagyon ügyesen csinálta, mindig sok gyerek volt. Mondanom sem kell, hogy kipicsáztál, megszüntették, majd állami pénzen -amit szét is loptak vezetői szinten- csináltak cigány közösségi házat olyan településrészen, ahol tényleg nem túl sok a cigány, de vagy 2-3 alkalmat leszámítva semmi program soha nem volt benne, pláne nem gyerekeknek, ja és annak a "vezetője" 150 ezret kapott a nyugdíja mellé. ... lehet belőle okulni.

Tehát fentebb volt egy példa, hogy nem csak az iskolai keretek között lehet nevelni, oktatni. Meg kell találni a helyi példákat, a helyi "hősöket".
Meg kell találni a hátrányos helyzetű gyerekekkel a hangot, a bennük rejlő tehetséget. Ha ügyesen bánik a pénzzel és a csencselés érdekli? Semmi gond. El kell indítani afelé, hogy ne orgazda legyen, hanem üzletember. Ha jó az ütemérzéke? Legyen sportoló vagy zenész.
Egyébként nem kell belőlük minden áron egyből diplomás faragni, vagy rendőrt, vagy katonát, mert nem olyan a háttér.
Mindenkit nem lehet "megmenteni" és nyilván nem lesz mindenki mérnök, meg könyvelő, mert nem olyan a temperamentumuk, hogy kitartóan egy széken üljenek 10 órákat.

Másrészt meg kell vizsgálni, hogy a problémás helyek hol vannak, miért vannak? Nem csak cigány, magyar kérdés is ez. Ezeket a helyeket kellene államilag elindítani, munkahelyet teremteni és nem közmunkát, meg olyan beruházásokat, amik -keveseknek- jövedelem, de -sokaknak- nem munkateremtők. Ez is probléma, hogy a pénzek osztásakor nem vizsgálják kellő képen annak hatásait. Ez is szinte azonnali hatású lenne, nem csak a karhatalmi és eugenetikai megoldás.

Gyorsan meg nem lehet megoldani semmi társadalmi problémát, pláne nem tartósan. Ehhez generációk kellenek, ha tetszik, ha sem.

"Röviden" ennyi.

+1

Azt hozzá tenném hogy az intézetekben és fiatalkorúaknak fenntartott büntetés végrehajtatási intézményekben normalizálni kéne az állapotokat. Jelenleg ha egy fiatalkorú bekerül a nekik fenntartott börtönbe az lelki nyomorék lesz. Van ott minden nemi erőszak, verések, lopás, igazi szociopata képző. Azok akiket ismertem és megjártak egy ilyen intézményt a mai napig képtelenek beilleszkedni a társadalomba, és történetek amiket meséltek elég meredekek.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 078
54 409
113
<blockquote rel="aquarell"><blockquote rel="2ndt">
Az a probléma hogy az emberek nem tudják miért vannak, senkinek sem tanítják meg gyerekként a létezés értelmét csak vallásokat tanítanak amik azért nem adnak kielégítő válaszokat.



Persze,hogy nem adnak,azért vannak,hogy eltakarják,félremagyarázzák a létezés értelmét,célját.






Ha az emberekkel elfogadtatnák már gyerekkorukban hogy nem tökéletesek sose lesznek azok ezért mindig lesznek tévképzeteik azzal kapcsolatban hogy mi van, de létezik egy abszolút igazság ami az objektív valóság (mert ott tényleg az történik ami történik, nincsenek tévedések) akkor foglalkozhatnának azzal hogy mi is van tényleg.

Hűű,ezt írd le nekem más szavakkal légy szíves.



Ezenkívül még azért lenne hasznos ez a gondolkodás mert megrepeszti azt fals biztonságképzetet amit az egyénnek a létezésükbe vetnek. Valójában bármikor bárhol a létezésed véget érhet, sőt akár az egész faj kipusztulhat, mert alapvetően jelentéktelen.


Soha nem érhet véget a léted,egyetlen emberé sem.Az egész univerzumban egyetlen jelentős faj van:mi.


A kollektív felelősség tudat manapság már ébredezik, de csak mert a problémák kezdenek fenyegetően nőni, az objektív gondolkodásban viszont természetesnek veszi hogy minden tette következményei belehatnak az utána lévő végtelenbe.


Bele bizony,aztán mikor szembe jönnek a tettek következményei,akkor erősen nem értjük az életünket. )):


Hmm,demokrácia.
Azért találták ki "valakik" nekünk,hogy oda kerülhessenek ahol vannak,megtehessék velünk,amiket megtesznek,nagyszerű,hogy 4 évente választhatunk a nekünk tetsző pártokból,programokból,meg minden.
Apró hiba,hogy azokat viszont ők választják meg,nekünk,akikből mi választhatunk,magunknak....
Meg aztán a szigorú szabályokat is tetszőlegesen lehet változtatni,ha nekik úgy jobb. :)
Vannak jogaink is.
Megtanítanak írni,olvasni is minket,hogy el tudjuk olvasni a törvényeket,amiket ők hoznak nekünk,hogy betarthassuk őket,és be tudjuk fizetni az adónkat nekik.
Mekkora zsírságokkal is kezdődtek a demokráciák,igazi szabadság harcokkal,ahol a népnek egyenlőséget ígértek,csak vágják le a királyaikat,és a gazdagokat,el kell venni a vagyonukat,és milyen jó is lesz.Ja,jó is lett,még nagyobb lett a csövesség,a kiszolgáltatottság,meglepő módon,ahogy eltűntek a királyok,rögvest a középosztálynak estek neki,de mindenhol,szép demokratikus módszerekkel,giotinnal,forradalommal,szabadság harcokkal,gulággal,recskkel,padlás söpréssel,államosítással,mindennel,csak pusztuljon az önálló,önellátó réteg,akinek van 2 fillér esze,nem lehet 2 zacskó tésztával megvenni a szavazatát,mert,hát mégiscsak demokrácia van,vagy mi.
Főleg az.