A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
A leopárd 3 as program helyet van vagy lesz az EMBT. A lengyeleknél számolnak majd talán ha minden jól megy 2030 ig 500-700 db eladott tankkal. Kérdés hogy a lengyeleknek lesz e rá pénzük egy közel 20 milliós euros???? vasba. Gondolj bele mennyibe fájna 500 db EMBT rendszerbe állítása? Több milliárdba. Ehhez meg jól teljesítő gazdasági évek kellenének. Azért számolnak ők is inkább a T-72 modernizálásával. Pénz beszél kutya ugat alapon.
Jelenlegi GDP-vel szamolva a 2,5% azt jelenti, hogy 13 milliard dollar all rendelkezesre evente. Szoval nem lesz gond a Leo3/EMBT par ev alatt, nagyobb gond, hogy bevesz-e mindek Fro/No-k az uzletbe. T-72 modernizalast szinte kizartnak tartom, sehol nincs is ilyenrol hir (kiveve ugye Ulipponal... ;) )
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 382
7 885
113
Jelenlegi GDP-vel szamolva a 2,5% azt jelenti, hogy 13 milliard dollar all rendelkezesre evente. Szoval nem lesz gond a Leo3/EMBT par ev alatt, nagyobb gond, hogy bevesz-e mindek Fro/No-k az uzletbe. T-72 modernizalast szinte kizartnak tartom, sehol nincs is ilyenrol hir (kiveve ugye Ulipponal... ;) )
Pál ahhoz biztonságos működő piac kell. 13 mrd dollár. Nyakatokon lesz legalább 2-3 usa páncélosdandár aminek a költségeit bevállaltátok. De nem akarok sorolni. Lényeg az a tervezett 13 mrd ot valahonnét át kell csoportosítani. Gondolom te is tisztában vagy vele hogy egy gazdasági kézifék esetén ugrik a költségvetés. Amire sajnos a közeli években itt európában is jó esély van.
A T-72 modernizációhoz hogy a tervezett eladásokat a közel keletre meg afrikába visszavonták. Több oldal szerint is.
 
  • Tetszik
Reactions: szpg9

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Pál ahhoz biztonságos működő piac kell. 13 mrd dollár. Nyakatokon lesz legalább 2-3 usa páncélosdandár aminek a költségeit bevállaltátok. De nem akarok sorolni. Lényeg az a tervezett 13 mrd ot valahonnét át kell csoportosítani. Gondolom te is tisztában vagy vele hogy egy gazdasági kézifék esetén ugrik a költségvetés. Amire sajnos a közeli években itt európában is jó esély van.
A T-72 modernizációhoz hogy a tervezett eladásokat a közel keletre meg afrikába visszavonták. Több oldal szerint is.
Jaj, :D:D:D abba fog beleroppani a lengyel gazdasag, hogy 2 milliardert felujitunk par repteret meg a hozza vivo vasuthalozatot, hogy a szovetsegeseinknek kenyelmes legyen a bazisuk. Olyan aranyos amikor Monaco aggodik, hogy lesz-e penze Fro-nak valamire. :D:D:D
"Gazdasagi kezifek" -"gondolom te is tisztaban vagy vele", hogy Lo az egyetlen allam Europaban ahol nem volt gazdasagi vilagvalsag 2008-tol...
Nem erted Lo-t, attol meg, hogy nem adsz el egy fegyvert, az nem jelenti, hogy nem veszel/fejlesztesz ujakat, vagy ha modernizalod az sem jelenti, hogy nem teszed tartalekba. A tartalek pedig nem azt jelenti, hogy hagyod veszni, az csak Mo-n jelentette azt Szekeres idejen. De Mo is lehetne kicsit nagyratorobb, nem ilyen olcsojanos, mert mara Mo GDP-je is eleg szep, mar linkeltem szamokat, amik szamok, nem erzelmek, vagy regi berogzodesek.
De szerintem terjunk vissza a topic temajahoz es hagyjuk Lo-t.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 950
18 442
113
Tatan 15+8+14 T-72-es van, plusz inkurrencian 42-43 darab es nagyon ugy tunik (kepek, netes infok alapjan), hogy ez az osszesen 80 darab mind Belarusz. Szoval szerintem is erdemes lenne ezeket korszerusiteni es masodvonalba, tartalekba megtartani mikor 2026-ban jonnek majd az uj tankok.

Van egy zászlóaljnyiharckocsink. Költeni kellene, illetve lehetne rá. Most szerintem pénz is lenne. Kezelő, na az egy századnyi ha van. Igaz, most is képeztek újoncokat Tatán. Viszont szétosztották őket az országban. Venni kellene egy mély levegőt, üzem és harcképes állapotba hozni, valamennyi harckocsinkat. Feltölteni a teljes létszámot, hogy tényleg zászlóalj legyen. Aztán át kell gondolni hány harckocsizó zászlóalj kell. Venni kell, illetve meggondolni, hogy a lehető legjobb szintre fel érdemes-e hozni a meglévőket, egy korszerűsítési programmal. Bár szerintem a jelenlegi állapotukban, inkább kohó, ha semmit nem költünk rájuk.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Nos a szabad véleménynyilvánítás az szent. Tisztelem a véleményed. Az, hogy egy MH-val foglalkozó fórumon, azt sérelmezed, hogy az MH-ról szól Logikailag nem értelmezhető. Amúgy a számításod is kissé logikátlan. Szerintem állj be katonának ismerd meg belülről, utána véleményezz belső dolgokat. Véleményemet írtam, nem kioktatni akartalak, megsérteni pedig semmiképp.


Kb. senki sem mondott erre semmit. Nos hogy álljak be katonának? 30 éve voltam soros pont... De végülis mindegy.…
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Érzékeltetésül néhány flottaméret!

- Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih): több mint nyolcszáz jármű
- Közbeszerzési és Ellátási Főigazgatóság (KEF): 630 db
- Rendőrség: hozzávetőleg nyolcezer.


Nem érzed a flották közötti különbségeket, hangsúly eltolódásokat. Válaszold meg magadnak? Mire való a rendórség???
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 135
26 832
113
Nem érzed a flották közötti különbségeket, hangsúly eltolódásokat. Válaszold meg magadnak? Mire való a rendórség???

Ötszázötven Vitara az semmi. A számokat azért írtam le, hogy érzékeltessem, milyen nagyságrendűek a magyarországi állami flották!
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Ötszázötven Vitara az semmi. A számokat azért írtam le, hogy érzékeltessem, milyen nagyságrendűek a magyarországi állami flották!


A rendőrség állománya, kb. 50-55 e Fő körül mozog. Ők azok, akiknem jelen kell lenni az utcákon. Jóhogy több járművük van, nem??? Míg a MH nem az utcán járórözik, harci állománya pedig elég alacsony... Nekem nem a VITARA-kkal van bajom elsősorban, hanem azzal, hogy nincs nevén nevezve semmi. Tudunk VITARA-t adni a MH vízfejének, meg szállítógépeket, MO vízfejének. És ez mind honvédelmi beruházás. Zrínyi 2026, meg egyéb ködösítés...
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
A rendőrség állománya, kb. 50-55 e Fő körül mozog. Ők azok, akiknem jelen kell lenni az utcákon. Jóhogy több járművük van, nem??? Míg a MH nem az utcán járórözik, harci állománya pedig elég alacsony... Nekem nem a VITARA-kkal van bajom elsősorban, hanem azzal, hogy nincs nevén nevezve semmi. Tudunk VITARA-t adni a MH vízfejének, meg szállítógépeket, MO vízfejének. És ez mind honvédelmi beruházás. Zrínyi 2026, meg egyéb ködösítés...
Abban hiszel amiben akarsz. De a spiritualisan nem igazolt hitet ne hozd be ide, ez szakmai forum. Vagy szerinted a BREN gyar is a vizfejnek kell? A H145M is a vizfejnek kell? A 100 busszal is az Orban fog jarni? Szoval amit te irsz azt a tenyek nem tamasztjak ala, csak a hited, ami meg mar vagy 2000 eve meghaladott, nincs itt helye.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 393
120 647
113
A rendőrség állománya, kb. 50-55 e Fő körül mozog. Ők azok, akiknem jelen kell lenni az utcákon. Jóhogy több járművük van, nem??? Míg a MH nem az utcán járórözik, harci állománya pedig elég alacsony... Nekem nem a VITARA-kkal van bajom elsősorban, hanem azzal, hogy nincs nevén nevezve semmi. Tudunk VITARA-t adni a MH vízfejének, meg szállítógépeket, MO vízfejének. És ez mind honvédelmi beruházás. Zrínyi 2026, meg egyéb ködösítés...
Már többször elmondtam mire kell a személyautó a honvédségnek, meg miket cseréltek le (600 000 átlag km-es F astra).
Ha nem tudjátok feldolgozni agyban hát sajnálom.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 477
24 048
113
Jóformán semmit nem mond a cikk :( vagy a teljes szöveg ennél bővebb tájékoztatót ad: Heads of the V4 parliamentary defence committees agreed to jointly produce and purchase military equipment using EU funds to develop new, advanced military solutions. ? Mert alul van egy olyan, hogy a teljes cikkhez lépjek be....
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 222
73 917
113
Jóformán semmit nem mond a cikk :( vagy a teljes szöveg ennél bővebb tájékoztatót ad: Heads of the V4 parliamentary defence committees agreed to jointly produce and purchase military equipment using EU funds to develop new, advanced military solutions. ? Mert alul van egy olyan, hogy a teljes cikkhez lépjek be....

Gondolom az MTI hírét vették át...

http://www.kormany.hu/en/ministry-of-defence/news/defence-cooperation-of-v4-has-gained-in-strength
 
  • Tetszik
Reactions: megazez

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 382
7 885
113
A CZ Bren hez kapcsolódóan. Jogalappal forrás szerint ezek a Bren ek várhatóak rendszeresítésre: (CZ P-09, CZ P-07, CZ Scorpion EVO3 A1 és CZ 807 Bren A1) a CZ Bren2
Egy kicsit kavalkádosak a különböző típus változatok karabélyban. A gyártói honlap szerint a 807 es 7.62x39 es változatban gyártják. Míg a CZ Bren 2 et 5.56 os Nato szabványú. Létezhet hogy a 807 et elírták? És az inkább 805 A1 akar lenni?
assault-rifles_zpsyvqjwmpy.jpg
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 330
8 138
113
A CZ Bren hez kapcsolódóan. Jogalappal forrás szerint ezek a Bren ek várhatóak rendszeresítésre: (CZ P-09, CZ P-07, CZ Scorpion EVO3 A1 és CZ 807 Bren A1) a CZ Bren2
Egy kicsit kavalkádosak a különböző típus változatok karabélyban. A gyártói honlap szerint a 807 es 7.62x39 es változatban gyártják. Míg a CZ Bren 2 et 5.56 os Nato szabványú. Létezhet hogy a 807 et elírták? És az inkább 805 A1 akar lenni?
assault-rifles_zpsyvqjwmpy.jpg
Csak az arányok kérdésesek, végül mennyi 7,62 és mennyi 5,56 lesz....
 

senki

Active Member
2018. július 27.
304
229
43
Kb. senki sem mondott erre semmit. Nos hogy álljak be katonának? 30 éve voltam soros pont... De végülis mindegy.…
Bele férsz, én is 30 éve voltam soros. ÖTT, ÖMT. Az autókra vissza kanyarodva van pl 20 megy, mindegyikben 1 VÉB titkár, járásonként szintén 1 katona, mlr ez több mint a fele. kórház, egyetem, AA, EiZrt.
Ja az ISIS-es hasonlattal szerintem sok barátot szereztél, köztük engem.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 950
18 442
113
A rendőrség állománya, kb. 50-55 e Fő körül mozog. Ők azok, akiknem jelen kell lenni az utcákon. Jóhogy több járművük van, nem??? Míg a MH nem az utcán járórözik, harci állománya pedig elég alacsony... Nekem nem a VITARA-kkal van bajom elsősorban, hanem azzal, hogy nincs nevén nevezve semmi. Tudunk VITARA-t adni a MH vízfejének, meg szállítógépeket, MO vízfejének. És ez mind honvédelmi beruházás. Zrínyi 2026, meg egyéb ködösítés...

Jelentéktelen a vitarák száma. Rég ideje volt már a régi kocsik cseréjének, nem most, már rég kellett volna.
 
  • Tetszik
Reactions: Pal