[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 896
81 749
113
BOKI, ez a poszt egy k..rva nagy baro..ság a részedről. Beálltál te is a többi fa..opó közé. Ezt nem, vártam volna tőled. Hangulatkeltő a posztod...

Ez csak egy tényközlő információ. Semmi mást nem kell látni mögötte. Szigorúan magánvéleményem, hogy gyerekek nélkül nem család a család.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 896
81 749
113
UI.: de sajnos ez a fajta tevékenységed, kezdi kimeríteni a hazaárulás kategóriát, a többi orosz fan majomkodóval együtt. Azt hiszitek, hogy újra lengeni fog orosz zászló a magyar parlament fölött. hát azt hiszem, azok, akikkel te egy csapatban játszol, már kezdenek túl messzire menni. Mi NATO szövetségesei vagyunk, és nem az oroszoknak. Talán el tetszett téveszteni az évszámot, már régen kiléptünk a VSZ-ből...

Amit írtált nincs értelme . Mi hazaárulás? Nagyon elvagy tévedve hallod.... :D
 

koppany

Well-Known Member
2010. július 16.
1 589
7 669
113
UI.: de sajnos ez a fajta tevékenységed, kezdi kimeríteni a hazaárulás kategóriát, a többi orosz fan majomkodóval együtt. Azt hiszitek, hogy újra lengeni fog orosz zászló a magyar parlament fölött. hát azt hiszem, azok, akikkel te egy csapatban játszol, már kezdenek túl messzire menni. Mi NATO szövetségesei vagyunk, és nem az oroszoknak. Talán el tetszett téveszteni az évszámot, már régen kiléptünk a VSZ-ből...

Az hogy ki hazaáruló azt a történelem fogja eldönteni, nem te.
 

aamen

Well-Known Member
2015. november 28.
1 436
7 105
113
Mi NATO szövetségesei vagyunk, és nem az oroszoknak

nincs azzal semmi baj ha a világ és vele térségünk legerősebb katonai hatalmának vagyunk a katonai szövetségesei, így van ez jól
ez szolgálja az ország biztonságát, érdekét
a probléma itt csak a déja vu
hogy ez már egyszer megtörtént
hogy térségünk legjelentősebb katonai hatalmának voltunk a szövetségesei, mert az szolgálta az ország biztonságát, érdekét
és ez a szövetséges egyszercsak elindult oroszország felé, és minket is bevont
és menni kellett, mert szövetségesek voltunk
aztán hogy az ukránok támadtak meg egy krími rádióállomást kassa bombázta lengyelországot vagy valahogy másképp volt ott az elején az a szörnyű komoly ok ami miatt el kellett küldeni azt a hadsereget, az nagyjából lényegtelen a végkifejlet szempontjából
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 021
66 484
113
Vlagyimir Putyin váratlan ajánlattal lepte meg a japán miniszterelnököt: még idén kössék meg a második világháborút lezáró békeszerződést, 73 évvel az esemény után. Abe Sinzó élből elutasította a javaslatot, hisz ő területi revízió nélkül nem köti azt meg. Vajon mivel tudná Putyin az ajánlatot megédesíteni?
Miért lett sürgős Putyinnak, hogy békét kössön Japánnal?
Szerintem csak hülyéskedett Abével. Putyin szereti váratlanul feldobni témákat. Mostanában jó kedve van Hszível is el sütögették a kaviáros palacsintát. Szombaton ki is próbálom én is, van hozzá egy Abraj Dursom. :)
 
  • Tetszik
Reactions: boki

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 021
66 484
113
Miután az oroszok hozzásegítették az elnöki címhez, Trumpnak újra a választásokba történő beavatkozás büntetéséről kellett rendeletet aláírnia.
A most aláírt elnöki rendelet értelmében büntető intézkedésekkel sújtják azokat a külföldi országokat vagy személyeket, illetve vállalatokat, amelyek megpróbálnak beavatkozni az amerikai választási folyamatba. A szükségesnek vélt szankciók mértékére és formájára a külügyminisztérium és a pénzügyi tárca tesz majd javaslatot - közölte John Bolton nemzetbiztonsági tanácsadó újságírókkal egy telefonon bonyolított sajtókonferencián.
Trump aláírta: mostantól büntetik, ha valaki mást segít hatalomra Oroszország
Bezzeg ha ők avatkoznak be valahová... :)
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 021
66 484
113
Kik építik Európa jövőjét:
41659960_1452845081484636_6535787700102889472_n.jpg
Legalább nem szaporodnak boki! :) Természetes szelekció.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 896
81 749
113
BOKI, gondolkozz el azon, hogy hány magyar királynak nem volt gyereke.... Kaptál tőlem (tudom nem számít) egy - ate dolgodtörténelem buktát. Főleg azzal, hogy beálltál az EU és a NATO destabilizálói közé...

Egyébként ez olyan ovis szintü kirohanás-hiszti. Hagy döntse már el minden ember saját maga, hogy azonosul-e az EU/Nato politikával.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 471
24 107
113
UI.: de sajnos ez a fajta tevékenységed, kezdi kimeríteni a hazaárulás kategóriát, a többi orosz fan majomkodóval együtt. Azt hiszitek, hogy újra lengeni fog orosz zászló a magyar parlament fölött. hát azt hiszem, azok, akikkel te egy csapatban játszol, már kezdenek túl messzire menni. Mi NATO szövetségesei vagyunk, és nem az oroszoknak. Talán el tetszett téveszteni az évszámot, már régen kiléptünk a VSZ-ből...
húha lehet van baj, csak egy egyszerű dolog, amikor itt cocializmus volt akkor ugyebár vsz szövetségben voltunk, de gondolom az eddigi írásaidból te nem nagyon csipáztad a rendszert/moszkvát/vsz-t, szóval akkor te is hazaáruló voltál akkoriban? Amúgy ha a NATO-ból lépünk ki? Akkor mi lesz? Azt fogod mondani éljen a V4 már rég kiléptünk a natoból?
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 471
24 107
113
Csinálni kellene ezeknek valami jó magyaros palacsintát, nem kötözködés de amire lapátolják a kaviárt mi azt első sütésnek hívjuk nem mindig sikerül jól (pl: nem elég meleg a serpenyő) azt mi nem szoktuk megenni, a tészta is nagyon vastag :) ejj ha jön ide Putyin be kellene neki mutatni a baracklekvárosat

off:
Pistikéék vacsoráznak és megkérdezi az apját:
- Apu, mi az a bordélyház?
Apjában megáll az ütő, elejti a kezében lévő kanalat, majd végül válaszol:
- Az egy olyan hely, ahol pénzért szeretetet lehet kapni.
Pistike másnap el is megy bordélyházba, ahol a madam fogadja...
- Csókolom, apukám azt mondta, hogy itt pénzért szeretetet lehet kapni.
A madam egy kicsit meglepődik, de mivel elküldeni nem akarja ad neki palacsintát, amit Pistike meg is eszik. Este újra együtt a család, vacsoráznak.
- Képzeld apu, voltam bordélyházban.
- És? - kérdi az apja rémülten.
- Hát, hárommal elbírtam, a negyediket meg szétteríttem és kinyaltam.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
húha lehet van baj, csak egy egyszerű dolog, amikor itt cocializmus volt akkor ugyebár vsz szövetségben voltunk, de gondolom az eddigi írásaidból te nem nagyon csipáztad a rendszert/moszkvát/vsz-t, szóval akkor te is hazaáruló voltál akkoriban? Amúgy ha a NATO-ból lépünk ki? Akkor mi lesz? Azt fogod mondani éljen a V4 már rég kiléptünk a natoból?


Igen én valószínűleg hazaárulónak minősültem a VSZ-ben (nem tudom volt-e megfigyelési kartonom, sosem néztem utána, de lehetséges), pedig becsülettel bevonultam és ott kellett szégyenkeznem magam és a többi állapotok miatt. Igen, éheztünk akkoriban Nagyatádon és méhészeteket, pincéket törtünk fel élelem reményében, pld.... Egyetemista koromban a katonai rendészek jöttek értem a koliba, mert akkor volt még érvényben egy rendelet, hogy a leszerelés után valamennyi ideig, arra emlékszem, kb. egy hónapig az emlékeim szerint, katonai jogszolgáltatás alá tartoztunk és ha valaki bűncselekményt követ el, azt a katonai jogszabályok alapján ítélik meg. Én pedig voltam annyira béna, vagy naív akkor, hogy feljelentést tettem a hadügyminiszternél az MN-ben uralkodó állapotok miatt.. Mert amikor előfelvételisként leírtam a sorkatonai szolgálatom alatti visszásságokat (pld.: hogy egy sorkatona társamat éjjel gyanús körülmények között ütött el egy katonai teherautó, meg egy másikat a megőrülésig kínoztak, konkrétan kényszerzubbonyban vitték el a körletből, meg még stb....), akkor értem is jött autó, igaz nem fekete, hanem csak egy UAZ, gépfegyveres katonai rendészekkel és elvittek.... Aztán az akkori lakhelyem szerint illetékes hadkiegen vallattak, étlen szomjan, a pofámba világító lámpával, mint az akkori "Megré felügyelős filmekben". Van fogalmad arról, hogy fél órán keresztül, ha ezt állod, még nincs semmi szadizmus benne, de amikor 4-6 órán keresztűl kell állnod, nos nem kellemetlen, hanem maga a valódi BDSM. Pedig ezt korábban el sem tudtam volna képzelni...Miközben azt mondogatták, kicsinálnak, derékba törik a nem létező karriered, ha nem írom alá az előre megírt vallomásomat. Meg börtönnel, katonai bírósággal fenyegetőztek…Az egyetemről való kirúgatásom, még a legenyhébbb megoldásban is szerepelt. közben elővették, anyám, és nagyapán múltját, hogy nem voltak jó káderek, bár apám az MSZMP lelkes, de minden funkció nélküli híve volt... Ez nem múlik el nyomtalanul... Pedig én alapból nem voltam rendszer ellenes, de ezekkel a túlreagált dolgokkal tettek azzá még 86-ban. Aztán ez egy életre szóló lecke volt a számomra, mert amikor 92-ben megkeresett a Katonai biztonsági hivatal (Gyaraki Kálmán vezérőrnaggyal tárgyaltam ez ügyben), nyilván nemet mondtam a felkérésűkre, amit a szockó alatti "hősi" helytállásom alapozott meg szerintük. Aztán, kb. 95-ben be akart szervezni a Nemzrtbiztonsági Hivatal egyik ügynöke, nyilván neki is nemet mondtam, elmesélve neki közben ugyanezeket a sztorikat. A nevére már nem emlékszem, pedig akkoriban egy társasházban laktunk és alattunk laktak. Talán (sőt biztos) Bonczok Károly-nak hívták az illetőt. Ma már biztosan nyugdíjas.... Úgyhogy, aki ezeket a történéseket nem élte végig, az nem értheti meg a hozzáállásomat. Én ma pld. rendszer kritikus vagyok, de nem bontanám fel semmiképp azokat a kapcsolatokat (EU, NATO), amelyek lehetővé teszik sajnos ezt az elcseszett formáció regnálását. Akik nagyrésze akkor azzal kérkedett, hogy elkerülte a katonai szolgálatot... Hát én ezt is útravalóul kaptam a múltból... De te talán nem is éltél ekkor és vannak romantikus elképzeléseid az akkoriakról. A legkisebb politikai elhajlást is minimum így torolták meg...Azért írtam le mindezt, hogy ne legyenek illúzióid a múlttal kapcsolatosan, ahol a gumitalpúak ugyanúgy jelen vannak, mint akkor, de mivel ma már van net, így ott is... a behízelgő modorukról, már messziről szaglanak így virtuálisan is, főleg akkor, amikor meglovagolva egy hullámot, minden jóizlés határán túlmenve bomlasztanak. Ez nem tagadható...még akkor sem, ha sok érdekes orosz vonatkozású infó közé csempészik be a fő mondanivalójukat.... Én már túl régen undorodom ezektól ahhoz, hogy benyaljam a baromságaikat, amelyeknek minden infón túl van egy mögöttes tartalma és célja..... Remélem kielégítettem a kíváncsiságodat!!! Sajnos a régmúltat nem tudom meg nem történné tenni, nem felejtek és jelzem, minden titkosszolgálati munkára, márcsak lelki alkatomnál fogva is teljesen alkalmatlan vagyok. pedig látjátok, többször is kísértettek. regényt lehetne abból írni, hogy mit ígértek és mit vártak volna el ezért cserébe. Akkor legyen nagy a po..fád, ha már eléd tolták valaha a beszervezési nyilatkozatodat, hogy írjad alá, de énbennem akkoriban volt annyi idealizmus, hogy visszatoltam a papírt és a tollat, gondolkodási időt kérve. Máig gondolkozom a válaszomon....
 
  • Tetszik
Reactions: hendrick

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
Kik építik Európa jövőjét:
41659960_1452845081484636_6535787700102889472_n.jpg
Ez tökéletesen mutatja, hogy ezen emberek felszámoló biztosok. Nincs gyerekük és így végképpen nincsenek gátlásaik !

Az EP szavazás az ami Orbánt valódi ellen vezérré teszi ! Ez a többi nagynak tökéletes oszd meg és uralkodj ! 1900 évek elején a 4 nagyhatalom közül az Osztrák-Magyar Monarchia volt a leggyengébb, szét is tépték !
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Amit írtált nincs értelme . Mi hazaárulás? Nagyon elvagy tévedve hallod.... :D


Ne relativizáld a saját tevékenységedet. Addig jól elvoltál, amíg csak híreket szolgáltattál, így kialakítottad magad köról a ruszki fanok táborát, de most már politikai tartalmú "híreket" is posztolsz. A vak is látja, amit művelsz, nem spontán akció, hanem minimúm teljes munkaidős elfoglaltság. hétköznap, hétvégén, mindig. Amíg nem lázítottál, bomlasztottál addig erre nem céloztam, bár már korábban tettem utalást erre. Ha te ezt, nem főállásban, hanem a szabadidőd terhére műveled, akkor nincsen se kutyád, se macskád, mert ez nem egy-két óra elfoglaltságot jelent naponta, hanem sokkal többet...
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Költözz is oda és ba..zd meg ezt a fórumot a hü..lye terelő és lázító dumáiddal, amivel csak az EU-s szavazás után mertél nyíltan jelentkezni...
Miert ez a kirohanas? Semmi okod nincs ra.
Ha megint alkoholos befolyasoltsag alatt forumozol akkor persze nem szoltam. Folytasd csak nyugodtan! :)

Latom poccensz a hazaarulozasra. Pedig nincs ezen mit szepiteni. Teljesen jogos ez a jelzo.
 
Status
Not open for further replies.