Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 762
17 838
113
Kötekedōsre itta magát egy adag piával. Megesik, feltehetōleg nem ō volt az egyetlen, sem az utolsó. Racionális viselkedést keresni ebben a helyzetben értelmetlen. Ellenben az viszont elgondolkodtató, hogy mások pia nélkül mit művelnek - többek között itt is.

Nem posztom megítélni, sem felmenteni.

Amúgy mióta lettünk inkvizíció és sütjük a jenki/ruszki-bérenc jelszavakat egymásra? Biztpol az biztpol, úgyis kellene kezelni.

Nekem sem bajom az orosz hírekkel sem - a képeket értem, az írást sajna nem. Mivel nem értem az írást, valószínűleg kisebb eséllyel találnám meg az itteni híreket, legyen az repülés vagy energetika.

Hagyjuk meg a plecsniket másoknak. Ennyi erōvel lehetnék beépített német ügynök (elvégre a legújabb tézis, hogy a titkosszolgálati vezetōs AfD-s - persze senki sem lō vissza, hogy te meg szélsōbalos csürhe...), mivel sok német vonatkozású hírt osztok meg. Ennek oka az, hogy ismerem a helyi viszonyokat, a teljes képhez meg ez is kell. Ez kicsit olyan, hogy kuruc.info + index+napi.hu + portfolio + atlatszo.hu +magyaridōk-bōl valamit ki lehet átlagolni.

Boki, ha ezentúl is van HT vagy energetikai videó, ne tartsd magadban. Akinek van amcsi, az sem, de ugyanígy igaz a kínaira is. A propagandát nem a mi szintűnkön fogják nyomni, mivel mi nem döntünk. Akik meg döntenek, azokat egyszerűbb megvenni/megzsarolni.

Vagy Cifu akkor űrlény, mivel az űrhajózásról ír bitttttang jó cikkeket!?
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 315
54 789
113
ozymandias

"-Vagy Cifu akkor űrlény, mivel az űrhajózásról ír bitttttang jó cikkeket!?"

'-Én ezt a lehetőséget sem vetném el :cool:'
axn-x-files-trivia-7.jpg
 

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 332
2 414
113
Kötekedōsre itta magát egy adag piával. Megesik, feltehetōleg nem ō volt az egyetlen, sem az utolsó. Racionális viselkedést keresni ebben a helyzetben értelmetlen. Ellenben az viszont elgondolkodtató, hogy mások pia nélkül mit művelnek - többek között itt is.

Nem posztom megítélni, sem felmenteni.

Amúgy mióta lettünk inkvizíció és sütjük a jenki/ruszki-bérenc jelszavakat egymásra? Biztpol az biztpol, úgyis kellene kezelni.

Nekem sem bajom az orosz hírekkel sem - a képeket értem, az írást sajna nem. Mivel nem értem az írást, valószínűleg kisebb eséllyel találnám meg az itteni híreket, legyen az repülés vagy energetika.

Hagyjuk meg a plecsniket másoknak. Ennyi erōvel lehetnék beépített német ügynök (elvégre a legújabb tézis, hogy a titkosszolgálati vezetōs AfD-s - persze senki sem lō vissza, hogy te meg szélsōbalos csürhe...), mivel sok német vonatkozású hírt osztok meg. Ennek oka az, hogy ismerem a helyi viszonyokat, a teljes képhez meg ez is kell. Ez kicsit olyan, hogy kuruc.info + index+napi.hu + portfolio + atlatszo.hu +magyaridōk-bōl valamit ki lehet átlagolni.

Boki, ha ezentúl is van HT vagy energetikai videó, ne tartsd magadban. Akinek van amcsi, az sem, de ugyanígy igaz a kínaira is. A propagandát nem a mi szintűnkön fogják nyomni, mivel mi nem döntünk. Akik meg döntenek, azokat egyszerűbb megvenni/megzsarolni.

Vagy Cifu akkor űrlény, mivel az űrhajózásról ír bitttttang jó cikkeket!?

Szia Ozy!
Alap vetően egyet értek Veled, de azért nekem van egy más megközelítésem is.
Azzal nincs gondom, hogy valaki valamilyen személyes attitűd miatt mondjuk az Orosz vagy bármilyen haditechnika rajongója. Sőt Boki által feltett fényképeket szeretem is.
Amivel hatalmas gondom van,
- az objectivitás, vagy legalább a józan ész
Tehát ír valaki egy adott témáról, egy talált, nem ritka esetben reklám, vagy troll célu szörnyszülemény alapján egy hozzászólást, úgy hogy gondolkodás és kritikai hang meg sem szólal benne, de nem ritkán még a józan eszét is elküldi valamerre.
- a vitaképesség és a kompromisszum képesség teljes hiánya.....
Tehát (például) "orosz fan" beír valamit, amit szakértő tények alapján másképpen értékel, esetleg joggal le is szól, erre a kezdeményezőnek csak a tagadás, az újra és újra ismétlés, végső esetben pedig a személyeskedés marad. Nnnnnnaaa itt hal meg az adott topic.
Azt gondolom, hogy nem abban kellene az ide íróknak "fejlődni", hogy ki milyen technikában hisz, ki és mit preferál, mert ez mindenkinek a saját személyes magán ügye. Amiben nagyon kellen elgondolkodni, hogy a vita, a másik meggyőzése nem állhat abból, hogy addig ismétlem amit én szeretnék, míg igaznak tűnik, illetve érvek helyett a másik adatforrását, tudását becsmérlem, s mind ezt úgy hogy az én adat vagy hírforrásomat fel sem tűntetem. A link, az adatok forrásának bemutatására a legjobb módszer, olvasni és megérteni meg nem szégyen.
Innentől viszont Mack és a többi "rendfentartó" munkáját én semmi pénzért nem vállalnám.
 

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113

Jelenleg semmilyen szinten. A szabályok annyira semmitmondóak, hogy nehéz őket számon kérni. A "linkadó" rész ráadásul eléggé megfogható, mert egy sima fórumlink is már a hatálya alá esik? Feltehetően nem. De ennek az eldöntésére nincsenek jelenleg irányelvek sem.

A "nagyszámú" tartalom is nehezen értékelhető, oké, egy Google vagy egy Facebook nyilván beleesik, de egy HTKA esetében mégis mi nyilvánul "nagyszámú"-nak?
 

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 332
2 414
113
Vannak itt olyan kommentelők, akik külföldi fórumokon már kb. a 3. bizonyos kommentjük óta insta bant kaptak volna. A HTKA moderátorai elég vajszívűek..

Én egy kicsit toleránsabb vagyok, mert ha valaki sokadszorra nem ért valamit, az még nem kitiltás a szememben. De azonnal és gondolkodás nélkül kifelé, ha személyeskedik, vagy antiszemita s bár milyen törvényesen büntetendő gondolatoknak ad helyet..... A nem értek, az véleményes, s csak akkor ha egyértelműen topic rombolás a végeredmény (ilyenkor figyelmeztetsé, elsőnek időszakos, majd hoszabb, majd végleges kívül tágasabb). Azt se feledd, hogy egy ilyen típusu vitaoldalak mozgatói mindíg a tagok, vagy bekommentelők. Ők (mi) meg olyanok mint az aktuális Magyar társadalom.
Erre viszont van egy copyright megjegyzésem by Nagy Csaba: Nincs két (3-4) elitünk, amilyen a politikai, olyan a gazdasági (katonai, bár milyen szakági) elitünk. Meghagyva a tiszteletet a tisztességes és kivételes, eltérő véleményének hangot adni próbáló egyedeket.....
Az uri divat manapság, tahónak, taj parasztnak lenni, másokat le és sárbataposni és csak a saját vélemény fetisizálásával kinyilatkoztatásokat tenni. Nekem rendszersen van hányingerem, legyen szó vezetés közben a sok önkéntes rendőrről, stb az élet bármely területén.....
 

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 332
2 414
113
Jelenleg semmilyen szinten. A szabályok annyira semmitmondóak, hogy nehéz őket számon kérni. A "linkadó" rész ráadásul eléggé megfogható, mert egy sima fórumlink is már a hatálya alá esik? Feltehetően nem. De ennek az eldöntésére nincsenek jelenleg irányelvek sem.

A "nagyszámú" tartalom is nehezen értékelhető, oké, egy Google vagy egy Facebook nyilván beleesik, de egy HTKA esetében mégis mi nyilvánul "nagyszámú"-nak?
majd az alkalmazási gyakorlat és az esetlegesen bekövetkező szankcionálások megmutatják ennek a törvénynek a tényleges értékét, a gyarlatra vetített hatását, s hogy torzítja-e a szabad együtt gondolkodást...... kicsi türelem
 
M

molnibalage

Guest
Te is úriember vagy, még mindig. Majd ha kivágnak innen, eltakarodok. Ehhez nyílván kéne találni valami olyan okot ami megáll, mert az hogy neked és a körödnek zavarom a kis világát, az még nem elégséges. Jellemzően én a fórumszabályzatot betartva kommentelek.

Idézek a szabályzatból.
A kulturált, folyamatos társalgást feltűnően, tudatosan vagy fórumromboló módon akadályozzák vagy zavarják;

  • Nem használsz forrásokat.
  • Amikor leírod, hogy az UH-1N ajánlat része nem volt fegyverzet. Baszod, az másiké sem. Tudod, az összehasonlító kommentem tartalma...
  • Ennek ellenére folyamatosan megint hallucinálsz egy olyan 24-es, ami nincs, persze az árát nem gondolod át és forrást sem adsz.
  • És így tovább.
Ez szerinted mi, ha nem tudatos fórum rombolás. Érved az nincs, amit számokkal vagy bármivel alá lehetne támasztani. Az egyetlen érved a "szerintem". Csak nem érzed, hogy ez súlytalan...
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 312
8 004
113
A bazdmeg, eltakarodsz innen stílusú hozzászólás az bizony igen emelkedett színvonalra utal. (Tudom... én semmi építő jellegűt nem tettem hozzá az oldalhoz de te igen...)
 
  • Tetszik
Reactions: kiskrumpli
M

molnibalage

Guest
A bazdmeg, eltakarodsz innen stílusú hozzászólás az bizony igen emelkedett színvonalra utal. (Tudom... én semmi építő jellegűt nem tettem hozzá az oldalhoz de te igen...)
Sokadszori kérésre elnézést, hogy nálam elszakadt a cérna. És igen, nem tettél hozzá a technikai részhez semmit. Ebben valóban igazad van.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 938
113
Ohh nem nem.. nekem elég téged köpködni...
Semmi baj nincs azzal az összefoglalóval, rengeteg meló van benne, amiért tisztelet jár, ingyen csinálták, Balázsnak van benne a legtöbb melója. Arra viszont normál körülmények közt nem kéne hogy feljogosítsa, hogy kiskirályt játszon, ez előtt is pont elég arrogáns volt, most meg már saját magát hivatkozza meg, mindenkit lehord hogy ha nem olvasta, elolvasta de nem úgy gondolja az adott dolgot BÁRMIVEL kapcsolatban mint ő.

Ez így azért szerintem elég puruttya...
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 270
13 652
113
Elmész te is a picsába, nincs ráhatásom arra hogy éppen mikor van kedve kurvaanyázni engem, meg a haverjának lebunkózni...
Mondhatom elfogulatlan, csodás moderátor vagy :D.
Zsolt, nálam hízelgéssel nem mész semmire. Molni nem szokott indokolatlanúl kiborúlni. Neked meg mániád piszkálni őt.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 938
113
Zsolt, nálam hízelgéssel nem mész semmire. Molni nem szokott indokolatlanúl kiborúlni. Neked meg mániád piszkálni őt.
ŐŐŐ, dehogy szokott, a nyugalom példaképe, ezt mindenki tudja. Különös skill-je az hogy jól viseli ha valaki nincs vele egy véleményen. Figyelj, az egy dolog hogy én nem szoktam jelentgetni senkit, de az moderátorként nem a te dolgod lenne hogy azt is észrevedd, amikor trágár módon személyeskedik Ő vagy Celebra? Még akkor is ha én vagyok az akit megtalálnak vele?
Hogy megy ez itt? Van akinek lehet, van akit lehet?
Hmmm?
 
Status
Not open for further replies.