Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 661
12 351
113
Vihar egy pohár vízben. Felteszem egyetlen magyar hegymászó sem vitt soha magyar zászlót egyetlen hegycsúcsra sem...
Gondolom most te is vegytisztán csak trollkodsz én nem vagy annyira sötét, hogy ne tudj különbséget tenni, amikor valaki mondjuk a K2-re visz egy magyar zászlót, amivel egy elismerésre méltó sportteljesítményt hirdet ki és ezt nem kisajátítja ezzel a gesztussal, hanem a sikert, az örömöt megosztja, kivetíti arra a közösségre amelyhez tarozónak vallja magát.
Ezzel szemben, a románok egy olyan hegycsúcson bontottak román zászlót, amit jó eséllyel öreganyám is megmászna, szóval a kettő között párhuzamot vonni és a mögöttes szándékot nem látni, a te a szellemi képességeiddel... enyhén szólva sem egy barátságos gesztus.
Attól, hogy téged nem zavar, ha más, békés embereket megsértenek ezzel az érzéseikben, engem pl zavarna ha látnám, hogy téged sértenek meg az érzéseidben, mert az ilyesmit az emberi méltósághoz tartozó kérdésnek tartom.

Nem vagyunk egyformák. Hálisten.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113
Nem véletlen, de engem aztán nem avar. Ha valaki ettől érzi magát jól, hogy szeret trollkodni (?), vagy ettől hiszi magát keménynek, felőlem...
Persze turbónak lenni sajnos lassan divat...
Valahol szomorú, hogy ilyen marhaságokon szarrágnak még mai is sokan,
Az időzítés volt kínos és provokatív, még az értelmes románok körében is kiverte a biztosítékot..., persze "turbózni" is divat lett egy ideje...sajnos. Ami neked szarrágás...az másnak lehet sokkal de sokkal több...
 
M

molnibalage

Guest
Gondolom most te is vegytisztán csak trollkodsz én nem vagy annyira sötét, hogy ne tudj különbséget tenni, amikor valaki mondjuk a K2-re visz egy magyar zászlót, amivel egy elismerésre méltó sportteljesítményt hirdet ki és ezt nem kisajátítja ezzel a gesztussal, hanem a sikert, az örömöt megosztja, kivetíti arra a közösségre amelyhez tarozónak vallja magát.
Ezzel szemben, a románok egy olyan hegycsúcson bontottak román zászlót, amit jó eséllyel öreganyám is megmászna, szóval a kettő között párhuzamot vonni és a mögöttes szándékot nem látni, a te a szellemi képességeiddel... enyhén szólva sem egy barátságos gesztus.
Attól, hogy téged nem zavar, ha más, békés embereket megsértenek ezzel az érzéseikben, engem pl zavarna ha látnám, hogy téged sértenek meg az érzéseidben, mert az ilyesmit az emberi méltósághoz tartozó kérdésnek tartom.

Nem vagyunk egyformák. Hálisten.
Az időzítés volt kínos és provokatív, még az értelmes románok körében is kiverte a biztosítékot..., persze "turbózni" is divat lett egy ideje...sajnos. Ami neked szarrágás...az másnak lehet sokkal de sokkal több...
Pontosan azért nem zavar, mert békés ember vagyok. Ha ő ettől érzi a pöcsét nagyobbnak... Ezzel csak saját ostobaságát kürtölte világgá. Legalább tudom, hogy kin lehet röhögni...
Vannak szép nagy hegyeik, megmutathatta volna, hogy "ezek már a mieinek", erre eljön egy erős túlzással dombságba jazkarizni. A nettó szellemi nívótlanság magasiskolája.

A sok turbó még örülhet is itthon, hogy lám kiderült, ennyire ostobák ezek. XD
 
M

molnibalage

Guest
So ture...

47215843_2555512734466590_327487064431919104_n.png
 
R

rejsz felügyelő

Guest
Ilyenkor érzed azt, hogy megöregedtél.
47433854_10213829511313773_2928961558916628480_n.jpg
A zenehallgatási szokások is megváltoztak. Tegye fel pl a kezét az aki csak úgy zenét szokott hallgatni! Én igen, persze buszon/vonaton megy az mp3 fülessel telóról de otthon kifejezetten szeretek kényelmesen elhelyezkedni a kanapén/ágyon és élvezni a zenét, átélni az érzéseket amiket kelt bennem. Ehhez kell a minőség is, amiben a bakelit messze a legjobb és az is marad valószínűleg.
Persze lehet hogy én vagyok ilyen elszabott de azt vettem észre hogy a legtöbb embernek a zene csak egy háttérzaj a mindennapi rohanásban. és én ezt nagyon nem tudom megérteni.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
A zenehallgatási szokások is megváltoztak. Tegye fel pl a kezét az aki csak úgy zenét szokott hallgatni! Én igen, persze buszon/vonaton megy az mp3 fülessel telóról de otthon kifejezetten szeretek kényelmesen elhelyezkedni a kanapén/ágyon és élvezni a zenét, átélni az érzéseket amiket kelt bennem. Ehhez kell a minőség is, amiben a bakelit messze a legjobb és az is marad valószínűleg.
Persze lehet hogy én vagyok ilyen elszabott de azt vettem észre hogy a legtöbb embernek a zene csak egy háttérzaj a mindennapi rohanásban. és én ezt nagyon nem tudom megérteni.
Ahoz zene is kell.Hobot vagy a Carnina Buranat nem lehet háttérzajként hallgatni,mert magávalragad.De amit ma zenének neveznek,számomra sokszor még háttérzajnak is kellemetlen
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Pontosan azért nem zavar, mert békés ember vagyok. Ha ő ettől érzi a pöcsét nagyobbnak... Ezzel csak saját ostobaságát kürtölte világgá. Legalább tudom, hogy kin lehet röhögni...
Vannak szép nagy hegyeik, megmutathatta volna, hogy "ezek már a mieinek", erre eljön egy erős túlzással dombságba jazkarizni. A nettó szellemi nívótlanság magasiskolája.

A sok turbó még örülhet is itthon, hogy lám kiderült, ennyire ostobák ezek. XD
Probléma az,hogy ez nagyon sok,vagy inkább az ohlá többségnek ez egy nagyon is magátol érthető politikai üzenet,amivel egyetért.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 429
18 850
113
Nem értem mit lovagol a Kanadai versenyző azon hogy az orosznak sokkal nagyobb volt a karja .
Ott volt a Brazil versenyző Marcio Barboza neki is jóval nagyobb volt a karja mégis lenyomta Devon

BarbozaUAL4.jpg
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 289
10 334
113

Szokták mondani, hogy az észt osztották el a legigazságosabban a Földön, mert még senki nem panaszkodott arra, hogy neki kevés lenne az esze.

Nahát én szoktam hiányolni, mert ha jobb matematikai, műszaki, üzleti stb.készségem, érzékem lenne alapból, akkor nem ott tartanék, ahol.:(
Nincs mit szépíteni rajta, én gyakorlatilag elakadtam a geometriánál.:confused: (Lásd a zseniális ábrát)
De a valamicske geometriai készségemet használni próbálva legalább próbáltam kihozni - a rászánt pénzügyi kereten belül - a legjobbat a hobbimban; a témában (is) való tudatlanságomnak "köszönhetően" kipróbálni azt, ami eszébe sem jut(hat) annak, aki ért hozzá, s kikerülni mindazt, amihez pont a tudás miatt (igen kevés kivétellel) szinte minden hozzáértő ragaszkodik...(összehajtogatás)

...nem gondolom, hogy nagyon feltűnt volna a Tisztelt Társaságnak a fórumon a hiányom szeptember vége óta. Az aktív részvétel hanyagolásának több oka is volt (Nem, nem voltam kitiltva, se megfenyegetve:)), az egyik oka volt a már mindjárt (régebben már említett) ismertetésre kerülő szöszmötölésem.
Bár nem voltak hozzászólásaim, de szőrmentén követtem a fórumot; a biztpol. topikokat mindenképpen szorgosan követtem (Üdv Mackensen!:D), vagy pl. a technikai topikokban vártam, hogy az oroszok végre hajlandóak lesznek e megfelelni Roni követelményrendszerének!:)

Ne ess bele a nemlétezō elvárások csapdájába :)

Már beleestem... :( Van aki bélyeget gyűjt, van aki a szado-mazo szexre gerjed, nekem meg ez jutott. :)

Nekem meg a legolcsóbban törekedni az életszerű hangzást (Nem élethű!; az nem fog sikerülni sztereo rendszerrel...) biztosító hangsugárzóval való foglalatosság jutott.:mad:

A hangsugárzás témájában olyan vagyok, mint Dulifuli a Huikék törpikékben:
- Ki nem állhatom a zárt hangdobozok dobozhangját!:hadonaszos: (hangdoboz; népies nevén hangfal, úgymint elsütőbillentyű - ravasz, lövedék - golyó!:mad:)
- Ki nem állhatom a bass-reflex hangsugárzók hangját/frekvencia jelleggörbéjét (kivéve, ha egy házibuliban, egy-két feles után, pont valamelyik számomra kedvenc italodisco számon csillogtatja az "egyhangjegyes basszus" képességét:rolleyes:
- Végképp ki nem állhatom a subládák hangképét - remélem a feltalálójuk már a kardjába dőlt - meg még nyócszor':hadonaszos:

Úgyhogy maradnának a tölcsérsugárzók - ha a kompromisszum nélküli megfelelő mély-átvitel - hajtogatás nélkül(!!!) nem járna khm. túl nagy méretekkel; csak egy pár link:):
http://www.romythecat.com/Forums/PrintPost.aspx?PostID=10437
https://qph.fs.quoracdn.net/main-qimg-a0e0297cb7dc984e3a425ad6b996221b-c
https://www.stereo.net.au/forums/uploads/monthly_03_2015/post-109524-0-04556100-1427244512.jpg
https://community.klipsch.com/uploads/monthly_10_2013/post-23736-1381986117235.jpg
http://romythecat.com/Site_Images/Klaus_Midbass_Horn.jpg
https://blog.sciencemuseum.org.uk/wp-content/uploads/2014/04/ISOPS_Blog_Image_5_Blythe_Hse_Test1.jpg
http://www.asiansunday.co.uk/wp-con...ntial-Horn-demonstrated-©-Science-Museum.jpeg

Mondjuk itt az elektromos energia átalakítása hangenergiává - tudomásom szerint - nem is 0.5-1%, mint a zárt hangdobozoknál, hanem 10-20%...

Úgyhogy maradnak a Transmission Line (innentől TL) hangsugárzók (tappered line, flared line, straight line), TQWT-k, MLTL-ek, Voigt Pipe-ok, folded horn-ok, loaded horn-ok, stb. (A google képkereső a barátod!;)) mindenféle hibridjei - ha minden igaz, elvileg nagyjából a zárt hangdobozok hatásfokának duplájával...és...
...és jellegzetesen lélegző hangjukkal!!!

Hatásfok: Tény és való, hogy az előző és a mostani TL-szerű tákolmányom is egy 80-as évek elején gyártott 2 X 35 Watt teljesítményű erősítő fél hangerőre állításával némán tátogó hallá alakítja az esetleg nemtetszését kifejező :hadonaszos: páromat!
1000 Ft-ért vettem...mármint az erősítőt: http://hangzasvilag.hu/dansk-3ft3535-receiver/

Tákolmány, merthogy én csak egy hályogkovács vagyok a témában, s egy nyugdíjas budapesti elektro/akusztikai mérnök a végtelenül türelmes"konzulensem", akire nem mindig hallgatok, aztán utána írja privátban, hogy de jó, hogy mentem a fejem után; utána már ő is kipróbálta:eek:, megmérte:eek:, mert neki amúgy tiltja a vallá...ööö...tudása:).
S tákolmány, mert olcsó hangszórókat használok. Na, s ki mérte meg őket? Na?
Neeem, nem az angolok, nem a németek, hanem az oroszok!o_O
http://www.автозвук.рф/az/2018/11/komponentnaya-akustika-pioneer-ts-a1600c.htm

Mielőtt bárki megkérdezné, hogy miért nincsenek ezek az egzotikus akusztikai foglalatok elterjedve, leírom: Egyéb, a működési elvből fakadó és nehezen mérsékelhető anomáliák mellett van egy szinte megoldhatatlan műszaki paraméter:
A feleségfaktor!:eek::mad::hadonaszos:

A mostani projekt - amiben mégiscsak követtem el szerelhetőséget könnyítő konstrukciós hibát:mad: - ismertetése itt kezdődik (rendőrségi oldalnézeti fotókkal):

(Ez nem a HTÖ, teljesen megértem, ha csak egyszer átgörgetitek és törlitek a memóból;))
http://diyaudio.hu/forum/viewtopic.php?f=22&t=164&start=830

Az előzőnél a nagy áttörés - mindenki lebeszélt a kipróbálásáról:
(Remélem látszani fognak a képek, különben szétvet az ideg!)
file.php

Ami után így szerepelt további fejlesztés előtt, összességében milliós cuccokkal összevetve:
http://diyaudio.hu/forum/viewtopic.php?f=22&t=164&start=780

Annak a végső finomítása:
file.php

Átmenetileg így nézett ki:
file.php

S így néz ki a mostani:
jRV5ZfD.png

file.php


Köszönöm a türelmet!
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 632
113
Az nem volt véletlen, hogy pont ez a geográfus dec. 1-jén ott fent volt Magyarország legnagyobb csúcsán. Ennek üzenetértéke volt....persze van olyan ember aki ezt csip-csup dolognak gondolja, de ezt sajnos sokan nem értik meg. Nem értik meg a sértést...

Ja-ja üzenetérték. Leszarta az ünnepet és inkább Magyarországon kirándult egyet. :)
Egyébként én is nagyon sok román nemzetiségű turistát láttam a Budai várban "ünnepelni" december elsején, még Bukaresti rendszámú buszokon is érkeztek.
 

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 332
2 414
113
Van itt valaki aki ért a darukhoz? Lenne pár kérdésem, ha van.

Nekem csarnoki futódaruhoz (csarnokban 5 emelet magasban vannak a cuccaink) van/volt jogsim, több 100 órás tapasztalatom, de egészen 40 tonnás méretig. Mi a kérdés vagy először is milyen típusu daruval kapcsolatban van kérdésed?
 
M

molnibalage

Guest
Nekem csarnoki futódaruhoz (csarnokban 5 emelet magasban vannak a cuccaink) van/volt jogsim, több 100 órás tapasztalatom, de egészen 40 tonnás méretig. Mi a kérdés vagy először is milyen típusu daruval kapcsolatban van kérdésed?
Lánctalpas vagy útdarukkal kapcsolatban lenne kérdésem. Rendelkeznek ezek bármilyen érzékelővel, amik lehatárolják az emelést vagy torony forgatását a gép beállítás, a talpakon mért (?) erők és nyomatékok alapján? Vagy a daruhoz tartozó nomogramok alapján minden a kezelő felelőssége?

A net teli van darus balesetekkel, borulásokkal. Ezeket úgy hozzák össze, hogy nincs szenzor és áthágják az üzemeltetési utasításokat és/vagy az elkészült emelési tervekre - már, ha voltak ilyenek - tojtak magasról?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 420
44 072
113
Lánctalpas vagy útdarukkal kapcsolatban lenne kérdésem. Rendelkeznek ezek bármilyen érzékelővel, amik lehatárolják az emelést vagy torony forgatását a gép beállítás, a talpakon mért (?) erők és nyomatékok alapján? Vagy a daruhoz tartozó nomogramok alapján minden a kezelő felelőssége?

A net teli van darus balesetekkel, borulásokkal. Ezeket úgy hozzák össze, hogy nincs szenzor és áthágják az üzemeltetési utasításokat és/vagy az elkészült emelési tervekre - már, ha voltak ilyenek - tojtak magasról?
Kezelői hiba/túlvállalás az esetek 99%. Van szenzor, csak kikapcsolják, mert az esetek nagy százalékában sokkal hatékonyabban/gyorsabban/termelékenyebben lehet dolgozni nélküle, csak ha benézel valamit, ott már akkor nem fogja a kezed semmi segítség.