Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.
T

torsen

Guest
Persze, tudom, de egyszerűbbnek gondolnám az előregyártott gombot, mert akkor nem kell "válasz" gomb meg a többi. Mindegy, csak eszembe jutott...
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 067
9 179
113
Kérés az oldal üzemeltetői felé:

Ha megoldható, hogy a kitiltott tagoknak privátot lehessen írni, akkor szeretném, ha ezt lehetővé tennétek.

Köszönöm.

Elvileg megoldható kisebb változtatással. A hétvége folyamán megnézem és jelzem majd itt.
 
  • Tetszik
Reactions: arcas

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 217
4 568
113
Ja, mert egy-két ürge, aki egyébként semmit nem tesz, ilyenkor rögtön megjelenik valakinek a zsebéből. De, ezzel ők el is végzik a dolguk, hisz Te bezárod a fórumot, és eggyel több fórum szűnik meg, ahol nem ők az urak. Tehát, ők ezt helyesen teszik, hisz pont azt teszed, amit akarnak, a soros ellenzékét elhallgattatod, ők meg törnek-zúznak, hazudoznak.
"November 21-én a szabolcsi főkapitány megyei vezetői értekezletet tartott, amelynek az egyik napirendi pontja a túlórák felhasználásáról szólt. Az előterjesztésből kiderül, hogy idén jelentősen csökkent a túlórára kifizetett összeg az előző évekhez képest. Például a vásárosnaményi kapitányságon az elrendelt túlóráknak csak a 20,34 százalékát, Mátészalkán a 24,46 százalékát, míg a beregsurányi határrendészeti kapitányságon csak a 3,25 százalékát fizették ki pénzben, de a legtöbb kifizetés esetén is csak 65,58 százalék ez az arányszám. "

Erről beszéltem a lezárás előtt; egy munkáltatónak srm érdeke a túlóra pénzbeni kifizetése, főleg nem 3 éves elszámolási keretben. De befejezem ezzel, mert nem hiszik el egyesek, hogy önálló gondolatok/tapasztalatok alapján írtam véleményt.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 511
72 513
113
Bizonytalan lettem. :rolleyes:

Hová kellene [ Repülőgépmúzeumok] :D
, kérnék utólagos eligazítást!

1 Tornádo

DtBtSvEXgAYnU4k.jpg:large


Valami Vegyes van Nálatok? :D :rolleyes:

Amíg ki nem vonják (2019 tavasz) vagy nem múzeumi példány van a képen, addig szerintem mindenképp a Tornado tipus topikjába:

https://forum.htka.hu/threads/panavia-tornado.154/page-3
 
  • Tetszik
Reactions: jani22

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 244
24 250
113
Amíg ki nem vonják (2019 tavasz) vagy nem múzeumi példány van a képen, addig szerintem mindenképp a Tornado tipus topikjába:

https://forum.htka.hu/threads/panavia-tornado.154/page-3
A fentiek értelmében kéretik rendezni a fennforgást, mivel ezen üzenetemmel egyértelműen feljelentem magamat, késztetve megmozdulásra, erre reagálásra a nagyon kedves modit. :) /:rolleyes: /

Tudom jövök legalább 1 sörrel, de ezt az önkéntesen jelentkező "Terminator" adja, mert Ő adakozó. :) :)

/Bocsika! /
:)
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 244
24 250
113
A fentiek értelmében kéretik rendezni a fennforgást, mivel ezen üzenetemmel egyértelműen feljelentem magamat, késztetve megmozdulásra, erre reagálásra a nagyon kedves modit. :) /:rolleyes: /

Tudom jövök legalább 1 sörrel, de ezt az önkéntesen jelentkező "Terminator" adja, mert Ő adakozó. :) :)

/Bocsika! /
:)
Szeretném enyhíteni a rám váró szembe szelet, mert az néha jó. :)

 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 067
9 179
113
A bannolás technikai megvalósítása módosítva lett a fórum által kínált alternatív lehetőségre. A bannoltak felhasználói csoportját így állítottam be:
  • privát üzenetet tudnak fogadni és küldeni, de ezen felül semmilyen tartalmat nem tudnak közzétenni a publikus felületen
  • a profil oldalukra küldött publikus üzeneteket meg tudják nézni, lájkolni
  • a topicokat, hozzászólásokat tudják olvasni, működik az új hozzászólások/aktív témák összegző oldal
  • tudnak tartalmat lájkolni, moderálásra jelenteni
  • szavazáson szavazni
Mint látható a korábbi teljes letiltással szemben read-only módra szorítja őket az a másodlagos felhasználói csoport, amibe a bannoláskor automatice bekerülnek.
A jelenleg, nem végleges bannon lévők esetében is érvényes a változtatás.
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 661
12 358
113
A bannolás technikai megvalósítása módosítva lett a fórum által kínált alternatív lehetőségre. A bannoltak felhasználói csoportját így állítottam be:
  • privát üzenetet tudnak fogadni és küldeni, de ezen felül semmilyen tartalmat nem tudnak közzétenni a publikus felületen
  • a profil oldalukra küldött publikus üzeneteket meg tudják nézni, lájkolni
  • a topicokat, hozzászólásokat tudják olvasni, működik az új hozzászólások/aktív témák összegző oldal
  • tudnak tartalmat lájkolni, moderálásra jelenteni
  • szavazáson szavazni
Mint látható a korábbi teljes letiltással szemben read-only módra szorítja őket az a másodlagos felhasználói csoport, amibe a bannoláskor automatice bekerülnek.
A jelenleg, nem végleges bannon lévők esetében is érvényes a változtatás.
Ez egy nagyon korrekt megoldás lett. Köszönjük.

Rögtön vérszemet is kaptam, és mivel a pofátlanság nálam level99 ezért rögtön itt egy újabb kérés/kérdés amivel fárasztanálak.
Időközben felmerült bennem, hogy a nem kívánatos hozzászólásokat csak törölni lehet, vagy be lehet flag-elni úgy is, hogy csak a szerzőnek jelenjenek meg, vagy törlékor az értesítésbe beidéződjenek?
Az ok, amiért kérdezem, az a moderátor által törölt üzenetek miatt van. A törlésről és az okról értesülünk, de nem tudjuk, hogy melyik hozzászólásunkat törölték ez kissé nehézkessé teszi az alkalmazkodást.

Köszi és riszpekt!:)
 
M

molnibalage

Guest
Lenne egy új ötletem, szerintem támogatókat is találnék hozzá...

Ha lehetne kérni a kommentek alá egy "BAROMSÁG" feliratú gombot, amit ha 10 vagy több fő, legalább Member fokozatú user megnyom, akkor a komment gazdája kapna egy ilyet:
"Your post in the thread "Any topic" was deleted. Reason: BAROMSÁG!!!!
Pont úgy járna, mint a dislike. Csak azért rányomna sok tag, mert XY írta a kommentet és nem a tartalma miatt.
Az viszont senkit nem gátol meg, hogy reagáljon kommentben, hogy "BAROMSÁG". Persze azért érvekkel is megtámogatva.
 
M

molnibalage

Guest
Nem jó, mert valaki beregel 10 kamu profilt és mindenkit lenyomkod aki nem az ő álláspontját tartja. Szerintem aki sok ilyet szerez (1000+)az legyen BAROMSÁG-Member. Bár ezzel is ugyan oda jutunk ki.
A fajlagos baromság mutató jelentene valamit, ez meg a dislike gomb volt anno. Ha valaki kellően sokáig kommentel, akkor abszolút értékben ezt eléri.
Az ominózus MiG-31-es 3-as kommentnél látszott, hogy a HTKA olvasóinak egy része mennyire objektív. Semennyire...
 
  • Tetszik
Reactions: hendrick

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Azért Ulippó számláján sok van a következő nagyobb vétsége után gyanúsan elbúcsúzik a fórumtól örökre. Legalábbis ezzel a Nikkel. Szóval nem kell beszarni. Meg a moderálás is kezd kiegyenlítettebb lenni. (volt egy időszak mikor elég egyoldalú volt, szerencsére úgy tűnik ezen az időszakon túlléptünk)
 
Status
Not open for further replies.