Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 902
22 369
113
Sajna topikot erre nem találtam, nyitni ezért meg nem fogok:
Valaki hozzáértő megirhatná nekem, akár privátban is, hogy milyen minőséges Airsoft fegyverekkel érdemes szemezgetnem, ha vásárolni szeretnék magamnak egyet. PRC játékok nem érdekelnek, szeretem a jól bevált márkákat, de nem a "logó" a lényeg, hanem az anyagok minősége és igy az élettartam. Köszi.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 468
23 994
113
Sajna topikot erre nem találtam, nyitni ezért meg nem fogok:
Valaki hozzáértő megirhatná nekem, akár privátban is, hogy milyen minőséges Airsoft fegyverekkel érdemes szemezgetnem, ha vásárolni szeretnék magamnak egyet. PRC játékok nem érdekelnek, szeretem a jól bevált márkákat, de nem a "logó" a lényeg, hanem az anyagok minősége és igy az élettartam. Köszi.
https://www.youtube.com/user/novritsch
Van egy olyan válogatása hogy HOW TO, abban találsz infókat. Nem airsoftozom de néha őt szoktam nézni, elég profin tolja.
Egy másik srác: https://www.youtube.com/user/SILOonPC
 
  • Tetszik
Reactions: arcas

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 902
22 369
113

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 862
15 265
113
Sajna topikot erre nem találtam, nyitni ezért meg nem fogok:
Valaki hozzáértő megirhatná nekem, akár privátban is, hogy milyen minőséges Airsoft fegyverekkel érdemes szemezgetnem, ha vásárolni szeretnék magamnak egyet. PRC játékok nem érdekelnek, szeretem a jól bevált márkákat, de nem a "logó" a lényeg, hanem az anyagok minősége és igy az élettartam. Köszi.

Jing Gong, Cyma, Boyi/Dboys a kínaiak közül régen teljesen rendben voltak, azóta sokat is fejlődtek és magyar boltokban is elérhetőek. Általános vélekedés szerint a V3 gearbox-al szerelt típusok a legmegbízhatóbbal. Markánsabb típusok közül Classic Army dobott nagyon szépeket.

Egyebkent ahogy nezem, annyi márka mint égen a csillag, nyugodtan lehet választani.
 
  • Tetszik
Reactions: arcas
T

Törölt tag 008

Guest
Sajna topikot erre nem találtam, nyitni ezért meg nem fogok:
Valaki hozzáértő megirhatná nekem, akár privátban is, hogy milyen minőséges Airsoft fegyverekkel érdemes szemezgetnem, ha vásárolni szeretnék magamnak egyet. PRC játékok nem érdekelnek, szeretem a jól bevált márkákat, de nem a "logó" a lényeg, hanem az anyagok minősége és igy az élettartam. Köszi.
Inkább nézz ki valamit ami tetszik és utána kérdezzd meg jó-e. Millió féle van ezer gyártótól. Hiába ajánlom én neked a Tanaka Kar98k-t, ha neked nem második világháborús, nem sniper, nem gázos és nem bolt action kell. :D
Amúgy általában a hongkongi és japán cuccok jók, a kínai csak addig tetszik amígy egy hongkongi vagy japán nem kerül a kezedbe.:)
 
  • Tetszik
Reactions: arcas

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 376
55 053
113
Morishima

Látom mindenki kerüli a témát. Nekem az a véleményem, hogy az öregnek igaza van ;)
Én úgy látom, hogy egy ember genetikai öröksége olyan, mint egy ház alapja. Egy szar alapra nem lehet jó házat építeni. Egy erős alapra viszont lehet jó házat és rosszat is építeni. Így legalább a lehetőség adott a kiteljesedésre.
E mellet 100% osan egyet értek azzal, hogy az eltérő földrajzi helyeken eltérően fejlődtek ki a rasszok ennek megfelelően eltérőek a különböző rasszú emberek.
Az intelligencia is ilyen. A nemzetközi IQ tesztek alapján Afrika + Közel kelet teljesen és Ázsia egyes részei segg hülyék!
Vagy, hogy pozitívat is írjak, Ázsia egyes országaiban magasabb az átlagos IQ szint, mint Európában vagy az USA-ban...
De innen tovább lépve az sem véletlen, hogy annyi jó afrikai (néger) futó van, miközben az úszók között a fehérek vannak ilyen szinten túlreprezentálva.
Vagy, hogy a küzdősportok terén a feketék és a fehérek is magasan felülmúlják az ázsiaiakat. (Még az Ázsiában legjobbnak számító Thai harcosokat is)
Ezeknek a dolgoknak igen is van genetikai oka :cool:
 

thomashewitt

Active Member
2015. március 21.
472
165
43
Ja, csak kár, hogy az akkori rendőri nyilatkozatok is azt támasztják alá, hogy a teljesen szakmaiatlanul eljáró NNI-sek vakon lövöldöztek.
Meg hogy most is lekapcsoltak egy öreget. Az még a Rendőrség szerint sem készült semmire, csak gyűjtötte. Gondolom szerinted ő is "füvet akart nyírni."
Na mindegy, same in English.
Annyire nem ismerem a történetet, de Györkösön a ki/bemeneti seb adja, ha éppen le volt hajolva, hogy a fegyvert letegye, a rendőrön lévő kimeneti meg, hogy milyen lövedék érte, 9mm, vagy 7,62-es, de elképzelhető, hogy le akarta tenni, de ennek ellenére lőtték meg, ilyenkor ösztönszerű, hogy meghúzta a ravaszt ős is, egy psychésen alkalmatlan pánikba esve pedig a kollégáját találta el, de, hogy ki az már kiderülni nem fog.
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 438
10 206
113
Én is egyetértek vele, az afrikai és az indiai elefánt is elefánt de teljesen eltérő tulajdonságokkal. Mint ahogy a lovak is más szempontok alapján lettek tenyésztve és váltak teljesen eltérő tulajdonságúvá. Én úgy gondolom az eltérő környezeti kihívásoknál keresendő az ok ahol eltérő fejlődés kezdődött. Aztán most hogy a technológia kiegyenlítette valamelyest a lehetőségeket. ott van több tízezer évnyi evolúciós eltérés.
Politikai korrektség miatt nem lehet beszélni a mainstreamtól eltérő véleményt ez nem más mint a szólás és gondolatszabadság megsértése, és itt nem volt szó gyűlöletkeltésről sem.
Morishima

Látom mindenki kerüli a témát. Nekem az a véleményem, hogy az öregnek igaza van ;)
Én úgy látom, hogy egy ember genetikai öröksége olyan, mint egy ház alapja. Egy szar alapra nem lehet jó házat építeni. Egy erős alapra viszont lehet jó házat és rosszat is építeni. Így legalább a lehetőség adott a kiteljesedésre.
E mellet 100% osan egyet értek azzal, hogy az eltérő földrajzi helyeken eltérően fejlődtek ki a rasszok ennek megfelelően eltérőek a különböző rasszú emberek.
Az intelligencia is ilyen. A nemzetközi IQ tesztek alapján Afrika + Közel kelet teljesen és Ázsia egyes részei segg hülyék!
Vagy, hogy pozitívat is írjak, Ázsia egyes országaiban magasabb az átlagos IQ szint, mint Európában vagy az USA-ban...
De innen tovább lépve az sem véletlen, hogy annyi jó afrikai (néger) futó van, miközben az úszók között a fehérek vannak ilyen szinten túlreprezentálva.
Vagy, hogy a küzdősportok terén a feketék és a fehérek is magasan felülmúlják az ázsiaiakat. (Még az Ázsiában legjobbnak számító Thai harcosokat is)
Ezeknek a dolgoknak igen is van genetikai oka :cool:
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 376
55 053
113
Morishima

Én úgy látom, hogy nyugaton megint feléledt egy 1968 szerű kommunista kulturális forradalom. Mivel munkások már nem nagyon vannak nyugaton a marxi értelemben, ezért most nem osztály harcként hanem nemek harcaként írják le a történelmet kb. minden lényegi dolgot figyelmen kívül hagyva, pusztán ideológia mentén. Ugyan úgy kitaláltak egy saját retorikát/nyelvezetet , mint anno a komcsik, ez most a PC nyelvezet. És ugyan úgy ideológiai cenzúra van, például a cikkben említett öreg tudóssal szemben is. Amúgy addig jó amíg az eltérő véleményeket és az azokat hangoztatókat csak a "közéleti gulágra "tudják száműzni, nem pedig egy valódira.
Nyugaton olyan 15-20 éve az egyetemekről és a médiából kiindulva egy szélső balos komcsi kulturális lázadás zajlik, a tradicionalizmussal , a racionalizmussal és a klasszikus liberalizmussal szemben. Donald Trump és a hozzá hasonló vezetők pedig az ezekre adott társadalmi ellenreakció, vagyis egy fajta "kulturális" ellenforradalom. Egy ilyen jobb oldali "troll kurzus".
Vicces de a South Park egész jól feldolgozta ezt a témát. :)
 

thomashewitt

Active Member
2015. március 21.
472
165
43
Morishima

Én úgy látom, hogy nyugaton megint feléledt egy 1968 szerű kommunista kulturális forradalom. Mivel munkások már nem nagyon vannak nyugaton a marxi értelemben, ezért most nem osztály harcként hanem nemek harcaként írják le a történelmet kb. minden lényegi dolgot figyelmen kívül hagyva, pusztán ideológia mentén. Ugyan úgy kitaláltak egy saját retorikát/nyelvezetet , mint anno a komcsik, ez most a PC nyelvezet. És ugyan úgy ideológiai cenzúra van, például a cikkben említett öreg tudóssal szemben is. Amúgy addig jó amíg az eltérő véleményeket és az azokat hangoztatókat csak a "közéleti gulágra "tudják száműzni, nem pedig egy valódira.
Nyugaton olyan 15-20 éve az egyetemekről és a médiából kiindulva egy szélső balos komcsi kulturális lázadás zajlik, a tradicionalizmussal , a racionalizmussal és a klasszikus liberalizmussal szemben. Donald Trump és a hozzá hasonló vezetők pedig az ezekre adott társadalmi ellenreakció, vagyis egy fajta "kulturális" ellenforradalom. Egy ilyen jobb oldali "troll kurzus".
Vicces de a South Park egész jól feldolgozta ezt a témát. :)
" Mivel munkások már nem nagyon vannak nyugaton a marxi értelemben"
Kitelepítették a kapacitás jó részét kínába, azért nincs, a GDP egy része a kínai beker, meg az eladásiár közti rés. Furcsa szituáció, hogy nyugaton kapitalisták csinálnak tervgazdálkodászerű degeneráltságot, ami megbukott már 30 éve, mert az EU pénzbeszedés utáni visszaosztás az, kínában vérkomcsik pedig kapitalizmust. A Brüsszeli despoták tehetelensége pusztulásra ítéli Európát.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 376
55 053
113
thomashewitt

Az EU-nak meg az SZU-nak a felépítése nagyon hasonló, még részleteiben is. Többször beszélgettünk már itt erről a fórumon. És igen, az EU-s költségvetés az tervgazdálkodási alapon működik, e mellet az EU-s támogatások nagyon durván torzítják a piaci versenyt. (pl. 90%-os EU-s támogatás a napelemes erőművekre...)
Viszont ettől függetlenül az EU sokáig ideológiailag nem volt komcsi. Az jelezte a kultúrkomcsi irányba fordulást amikor az alapító szerződésbe nem került be a zsidó-keresztény kultúrkörre való hivatkozás... Azóta pedig csak romlott a helyzet :(
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg
Status
Not open for further replies.