Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 368
8 535
113

Az ember azzal emelkedett ki az állatvilágból, hogy a viselkedése 100%-ban tanult. Emiatt a gének hatása erősen korlátozott. Viszont hatékonyságban lehet különbség a gének miatt. Így lehet különbség a rasszok között intelligencia terén is.

Valójában nem kéne akkora feneket keríteni az egésznek. Nem olyan fontos ez. A politikát távol kéne tartani a tudománytól, Watsonnak meg árnyaltabban kéne fogalmaznia. És árnyaltabban gondolkodnia...
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Addig tettem be ezt az ábrát
471px-National_IQ_per_country_-_estimates_by_Lynn_and_Vanhanen_2006.png
mindenhova, amig az indexes fiúknak is elérte az ingerküszöbét. Toc-toc. Most veregettem vállon magamat.
Micsoda visítás támadt az amerikai libsi topicokban, amikor betettem... höhö.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Az ember azzal emelkedett ki az állatvilágból, hogy a viselkedése 100%-ban tanult. Emiatt a gének hatása erősen korlátozott. Viszont hatékonyságban lehet különbség a gének miatt. Így lehet különbség a rasszok között intelligencia terén is.

Valójában nem kéne akkora feneket keríteni az egésznek. Nem olyan fontos ez. A politikát távol kéne tartani a tudománytól, Watsonnak meg árnyaltabban kéne fogalmaznia. És árnyaltabban gondolkodnia...
Na nehogymá. Sírni, vagy nevetni ugyanúgy nem kell tanulni, mint köhögni. Négyig tudnak számolni a babák is.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
thomashewitt

Az EU-nak meg az SZU-nak a felépítése nagyon hasonló, még részleteiben is. Többször beszélgettünk már itt erről a fórumon. És igen, az EU-s költségvetés az tervgazdálkodási alapon működik, e mellet az EU-s támogatások nagyon durván torzítják a piaci versenyt. (pl. 90%-os EU-s támogatás a napelemes erőművekre...)
Viszont ettől függetlenül az EU sokáig ideológiailag nem volt komcsi. Az jelezte a kultúrkomcsi irányba fordulást amikor az alapító szerződésbe nem került be a zsidó-keresztény kultúrkörre való hivatkozás... Azóta pedig csak romlott a helyzet :(
Semmi zsidó. Volt keresztény.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Én is egyetértek vele, az afrikai és az indiai elefánt is elefánt de teljesen eltérő tulajdonságokkal. Mint ahogy a lovak is más szempontok alapján lettek tenyésztve és váltak teljesen eltérő tulajdonságúvá. Én úgy gondolom az eltérő környezeti kihívásoknál keresendő az ok ahol eltérő fejlődés kezdődött. Aztán most hogy a technológia kiegyenlítette valamelyest a lehetőségeket. ott van több tízezer évnyi evolúciós eltérés.
Politikai korrektség miatt nem lehet beszélni a mainstreamtól eltérő véleményt ez nem más mint a szólás és gondolatszabadság megsértése, és itt nem volt szó gyűlöletkeltésről sem.
Minden valamire való vonós zenész askenázi zsidó. Bár a Nobel-díjat is zsidók adják zsidóknak, nem hiszem, hogy csak ez az oka a zsiráfok erős felülreprezentáltságának. Ők a legokosabbak.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 368
8 535
113
Na nehogymá. Sírni, vagy nevetni ugyanúgy nem kell tanulni, mint köhögni. Négyig tudnak számolni a babák is.

Háddebizony. Az emberi intelligencia lényege, hogy tetszőleges viselkedési sémát tud produkálni. Ezt nem cáfolják a reflexszerű dolgok. Bár valójában elég sok ilyen automatikus dolgot is felül képes írni az ember tudatosan bizonyos mértékig. Főleg ha gyúr rá az ember.
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 431
10 129
113
Addig tettem be ezt az ábrát
471px-National_IQ_per_country_-_estimates_by_Lynn_and_Vanhanen_2006.png
mindenhova, amig az indexes fiúknak is elérte az ingerküszöbét. Toc-toc. Most veregettem vállon magamat.
Micsoda visítás támadt az amerikai libsi topicokban, amikor betettem... höhö.

Ismerem ezt a térképet, és úgy gondolom fedi is a valóságot, noha nem néztem utána hogy milyen forrásokra alapozták, láttam már olyant is ahol a bevándorlással magyaráztak igen komoly intelligencia csökkentést bevándorló célországokban, hát nem tudom de igen erősek a kételyeim.

Illetve ennek is vannak különböző számolási módszerei szóval lehet hogy a térkép több különböző módszerrel folytatott eredményt tesz elénk, már csak azért mert eszerint van 65 alatti érték is ami már nagyon durván a szellemi fogyatékos szint.
 
M

molnibalage

Guest
Addig tettem be ezt az ábrát
471px-National_IQ_per_country_-_estimates_by_Lynn_and_Vanhanen_2006.png
mindenhova, amig az indexes fiúknak is elérte az ingerküszöbét. Toc-toc. Most veregettem vállon magamat.
Micsoda visítás támadt az amerikai libsi topicokban, amikor betettem... höhö.
Höhö, az ábra darabokra szedhető. A géneknek is van hatása az intelligenciára, de valahogy nem tűnik fel, hogy az oktatás hiányával arányosan pirosak a területek? Ha most az ok-okozati viszony megfordításával fogsz jönni, akkor meg elfog majd a röhögés.

Azt mond meg nekem, ha ennyire bőrszín függő az intellgiencia, akkor miért van az, hogy a fejlett világban egyre több a gyökér white trash? Hm...?
Szóval azzal a vállon veregetéssel szerintem még várjál egy sort. Az meg külön vicc, hogy azt hiszed, hogy miattad csináltak az indexes fiúk valamit.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Hm.Már Adam Smith is észrevette,hogy a világvégi skót tanyasi parasztnak sokkal többmindenhez kell tudnia értenie,mint egy városi munkásnak.Ez a térkép inkább az iskolázottsági szintet mutatja
 
  • Tetszik
Reactions: torsen

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 431
10 129
113
Igazából mi az intelligencia? Például ott van a mensa iq tesztje, ha soha nem jártál iskolába is meg tudod csinálni és ki fog hozni eredményt tehát részben állja meg a helyét hogy ez az iskolázottság térképe. Illetve mentek ki pár éve magyar vállalkozók afrikába hogy befektessenek meg piacot nyissanak. Gondolták ők hogy az lesz a legjobb ha olyanokkal veszik fel a kapcsolatot akik magyar egyetemeken tanultak. Gondolták ők... nem tudtak velük semmit kezdeni mert egyszerűen amellett hogy a tudásuk az gyakorlatilag nem volt értelmezhető még próbálták hülyének is nézni őket. Szóval oktatás sem az atyaúristen a témában, csak egy jelentős összetevője.
Azért nem hoztam fel afrikai egyetemeket mert ott a színvonal olyan hogy, kiderült egyik afrikai országban már nem tudom melyik volt, hogy az általános iskolai tanároknak a harmada nem tud rendesen írni olvasni és számolni.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 135
53 742
113
Celebra

"Hm.Már Adam Smith is észrevette,hogy a világvégi skót tanyasi parasztnak sokkal többmindenhez kell tudnia értenie,mint egy városi munkásnak.Ez a térkép inkább az iskolázottsági szintet mutatja"

Szerintem a térkép a nemzetközi IQ tesztek eredményeit mutatja. Láttam már hasonlót.

molnibalage

"Höhö, az ábra darabokra szedhető. A géneknek is van hatása az intelligenciára, de valahogy nem tűnik fel, hogy az oktatás hiányával arányosan pirosak a területek?"

Ez is egy részigazság. Magyarországon ingyenes középszintig az oktatás, mégis van súlyos etnikai alapú különbség. Hazánkban egy átlag roma IQ-ja 15-20 ponttal alacsonyabb, mint egy más nemzetiségbe tartozóé. És ezt nem a K. Infón olvastam, hanem egy szélső libsi tanulmányban még 4-5 éve. Ebben leírtak egy csomó mért adatot, amiben ezek szerepeltek, majd megállapították, hogy ennek az az oka, hogy a nemzetközi IQ tesztek mind rosszak :D
Zárójelben megjegyzem, hogy a képen átlag IQ van, vagyis ha a magyar átlag 100, az nem azt jelenti, hogy mindenkié 100. Pl. az enyém a mérés szerint több, mint 120, miközben van akié alacsonyabb. És ez a cigányok esetén is így van, csak ott az egész eloszlás átlaga van 80-85 között, így értelem szerűen vannak 100-as IQ feletti cigányok is, csak kevesebben. És ugyan ez igaz afrikára is.
Aki nem hiszi, hogy ezek tények azok nézzék meg a felsőoktatásban résztvevők etnikai számarányát. Vagy azt, hogy az USA-ban milyen pontszám súlyozás van a felsőoktatásban. (Vagy akár hazánkban, ahol 20 pont jár azért mert cigány vagy, mégis nagyítóval kell cigányokat keresni az egyetemeken)
Afrikában azért van 60-s IQ átlagban, mert eleve hülyébbek is, meg oktatás sincs, szóval a kettő együtt kiadja ezt a botrányos számot. És pont ezért van az, hogy az egykori gyarmatok virágoztak, miközben az önálló afrikai államok haldoklanak. Ezek is makacs tények.
 
M

molnibalage

Guest
"Höhö, az ábra darabokra szedhető. A géneknek is van hatása az intelligenciára, de valahogy nem tűnik fel, hogy az oktatás hiányával arányosan pirosak a területek?"

Ez is egy részigazság. Magyarországon ingyenes középszintig az oktatás, mégis van súlyos etnikai alapú különbség. Hazánkban egy átlag roma IQ-ja 15-20 ponttal alacsonyabb, mint egy más nemzetiségbe tartozóé.
Persze, mert kimaradnak az oktatásból + az "otthon" környezete is hátráltatja a tanulásban. Általános iskolai cimbim olyan barna bőrű volt, hogy ehaj, ehhez képest műszaki fősulit simán letolta.

Egyetemi évfolyamtársam miskolci/tiszaújvárosi volt. Dettó barna bőr, látszott az ősokön a vonó. Nem volt hülye. Csak neki normális családja volt és nem maradt ki az oktatásból.

Az ilyen faék egyszerűségű térképtől és erre rakott "érvektől" megyek a falnak

És ezt nem a K. Infón olvastam, hanem egy szélső libsi tanulmányban még 4-5 éve. Ebben leírtak egy csomó mért adatot, amiben ezek szerepeltek, majd megállapították, hogy ennek az az oka, hogy a nemzetközi IQ tesztek mind rosszak :D
Zárójelben megjegyzem, hogy a képen átlag IQ van, vagyis ha a magyar átlag 100, az nem azt jelenti, hogy mindenkié 100. Pl. az enyém a mérés szerint több, mint 120, miközben van akié alacsonyabb. És ez a cigányok esetén is így van, csak ott az egész eloszlás átlaga van 80-85 között, így értelem szerűen vannak 100-as IQ feletti cigányok is, csak kevesebben. És ugyan ez igaz afrikára is.
Aki nem hiszi, hogy ezek tények azok nézzék meg a felsőoktatásban résztvevők etnikai számarányát. Vagy azt, hogy az USA-ban milyen pontszám súlyozás van a felsőoktatásban. (Vagy akár hazánkban, ahol 20 pont jár azért mert cigány vagy, mégis nagyítóval kell cigányokat keresni az egyetemeken)
Afrikában azért van 60-s IQ átlagban, mert eleve hülyébbek is, meg oktatás sincs, szóval a kettő együtt kiadja ezt a botrányos számot. És pont ezért van az, hogy az egykori gyarmatok virágoztak, miközben az önálló afrikai államok haldoklanak. Ezek is makacs tények
Az, hogy a társadalom milyen diszkiriminációt alkalmaz, annak semmi köze a természettudományos összefüggéshez és tényekhez. Ellenben lásd fent. Ha nincs megfelelő családi háttér és környezet, akkor egy fehér esetén is kijön az, hogy az IQ teszt alacsony lesz. Nem a genetika miatt. Úgy nehéz tanulni és fejlődni, ha a fater anyu alkesz és vernek mondjuk.

A cigányság teljes arány itthon 4% tája. Tehát eleve ennél nagyobb arány már felül reprezentáltság lenne. Ha ennek a fele kizúg, akkor marad kettő. Az azt jelenti, hogy egy 300 fős évfolyamon mondjuk van négy fő. Kb. ezt láttam 2001-ben, mert volt négy barnább bőrű vidéki kolléga, akik bőrszínre cigánynak néztek ki, de nem azt a fajta bizonyos életvitelt tolták.

So?
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Celebra

"Hm.Már Adam Smith is észrevette,hogy a világvégi skót tanyasi parasztnak sokkal többmindenhez kell tudnia értenie,mint egy városi munkásnak.Ez a térkép inkább az iskolázottsági szintet mutatja"

Szerintem a térkép a nemzetközi IQ tesztek eredményeit mutatja. Láttam már hasonlót.

molnibalage

"Höhö, az ábra darabokra szedhető. A géneknek is van hatása az intelligenciára, de valahogy nem tűnik fel, hogy az oktatás hiányával arányosan pirosak a területek?"

Ez is egy részigazság. Magyarországon ingyenes középszintig az oktatás, mégis van súlyos etnikai alapú különbség. Hazánkban egy átlag roma IQ-ja 15-20 ponttal alacsonyabb, mint egy más nemzetiségbe tartozóé. És ezt nem a K. Infón olvastam, hanem egy szélső libsi tanulmányban még 4-5 éve. Ebben leírtak egy csomó mért adatot, amiben ezek szerepeltek, majd megállapították, hogy ennek az az oka, hogy a nemzetközi IQ tesztek mind rosszak :D
Zárójelben megjegyzem, hogy a képen átlag IQ van, vagyis ha a magyar átlag 100, az nem azt jelenti, hogy mindenkié 100. Pl. az enyém a mérés szerint több, mint 120, miközben van akié alacsonyabb. És ez a cigányok esetén is így van, csak ott az egész eloszlás átlaga van 80-85 között, így értelem szerűen vannak 100-as IQ feletti cigányok is, csak kevesebben. És ugyan ez igaz afrikára is.
Aki nem hiszi, hogy ezek tények azok nézzék meg a felsőoktatásban résztvevők etnikai számarányát. Vagy azt, hogy az USA-ban milyen pontszám súlyozás van a felsőoktatásban. (Vagy akár hazánkban, ahol 20 pont jár azért mert cigány vagy, mégis nagyítóval kell cigányokat keresni az egyetemeken)
Afrikában azért van 60-s IQ átlagban, mert eleve hülyébbek is, meg oktatás sincs, szóval a kettő együtt kiadja ezt a botrányos számot. És pont ezért van az, hogy az egykori gyarmatok virágoztak, miközben az önálló afrikai államok haldoklanak. Ezek is makacs tények.
Van genetikai összetevője a dolognak,de az pont forditva hat elvileg.A fejlett világnak vannak olyan szociális rendszerei,hogy a genetikailag hátrányos helyzetüek knnyebben életbe maradhatnak,és utődokat is hagyhatnak hátra.Cigányok nálunk erre példa.
A kultúra viszont komoly határozó körülmény.Nameg a társadalmi ösztönző rendszer.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 135
53 742
113
molnibalage

"Általános iskolai cimbim olyan barna bőrű volt, hogy ehaj, ehhez képest műszaki fősulit simán letolta."

Csak szólok, hogy a barna bőr nem egyenlő a cigánnyal. ;)
Nem egy barátom elég kreol, egyik se cigány. Unokatesómék apja teljesen kreol, és nem ismerek nála okosabb embert! Viszont az is tény, hogy nem cigány!
Ahol én lakom elég sok a kreol, ugyanis rác (szerb-horvát) kisebbség lakik nálunk, azok pedig sok esetben kreol bőrűek, főleg ha Montenegróból származnak ;)

"Az, hogy a társadalom milyen diszkiriminációt alkalmaz, annak semmi köze a természettudományos összefüggéshez és tényekhez. "

Hát ezt nagyon erősen vitatnám.... Ezek szerint fölöslegesen adnak a felvételinél 20 plusz pontot csak azért mert cigány vagy? :eek:

"A cigányság teljes arány itthon 4% tája."

Maximum önbevallás alapon. Én a dupláját is elhinném.
E mellet fölhívnám a figyelmed arra, hogy hazánkban 100 éve mindenki számára elérhető legalább az alapfokú oktatás, 60 éve a középszintű is, teljesen ingyen. Szóval ha ilyen hosszú távon is fönn áll a 15-20 pontos különbség a társadalombon belül, akkor ott más gond is van... (szerintem)
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Van genetikai összetevője a dolognak,de az pont forditva hat elvileg.A fejlett világnak vannak olyan szociális rendszerei,hogy a genetikailag hátrányos helyzetüek knnyebben életbe maradhatnak,és utődokat is hagyhatnak hátra.Cigányok nálunk erre példa.
A kultúra viszont komoly határozó körülmény.Nameg a társadalmi ösztönző rendszer.
Egy kis kiegészités.A cigányságban nálunk valóban magasabb a genetikai hátrány nálunk,de ennek is kulturális oka van.Magasabb a vérfertőzés aránya,és az ez okozta degeneráltság.Ahol ez a tényező nem játszik,már más a helyzet.Ott már simán a kultúra,az iskolázottság hiánya és a fejlődési kényszer hiánya működik.Minek igazodjon a társadalmi normákhoz,ha nem muszály?
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg and fip7
M

molnibalage

Guest
molnibalage

"Általános iskolai cimbim olyan barna bőrű volt, hogy ehaj, ehhez képest műszaki fősulit simán letolta."

Csak szólok, hogy a barna bőr nem egyenlő a cigánnyal. ;)
A bőre színe az genetika. A srác felmenői között voltak olyanok, akik cigányok. Most pislogok, hogy a jelzőt hol életmódra, hol genetikai értelemben használod. Itt kezdesz engem elveszíteni.


"Az, hogy a társadalom milyen diszkiriminációt alkalmaz, annak semmi köze a természettudományos összefüggéshez és tényekhez. "

Hát ezt nagyon erősen vitatnám.... Ezek szerint fölöslegesen adnak a felvételinél 20 plusz pontot csak azért mert cigány vagy? :eek:
Látom nem érted. A diszkrimináció alapja társadalmi és nem genetikai.
E mellet fölhívnám a figyelmed arra, hogy hazánkban 100 éve mindenki számára elérhető legalább az alapfokú oktatás, 60 éve a középszintű is, teljesen ingyen. Szóval ha ilyen hosszú távon is fönn áll a 15-20 pontos különbség a társadalombon belül, akkor ott más gond is van... (szerintem
A szülő szimplán nem enged el iskolába, akkor lehet kötelező papíron. Mert ameddig nem kellett bírságot fizetni, addig simán nem jártak be és ennyi. Aztán kizúgtak a rendszerből. Tehát ez megint érv volt a nagy büdös semmire.

Ezen felül lehet ingyenes az oktatás, ha otthon vernek, nem szeretnek és éhezel meg 14 évesen teherbe esik a gyerek.

Pislogok, erősen.
 

thomashewitt

Active Member
2015. március 21.
472
165
43
Én ismertem 2 olyat, akiket magyar család fogadott örökbe, tisztességben, szorgos munkában szocializálódtak, de akkor is felismerhető volt bennük a vér szava, ez márpedig génekre visszavezethető viselkedésforma megváltoztathatatlanságára utal, amit súlyosbított volna, ha a világra hozó szülők nevelték volna őket.