Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
Nem keresek kifogásokat, most nem is az én párkeresésem a lényeg. Hanem az, hogy egyesek olyanokat írtak, hogy gyermekteleneknek -50% nyugdíj, meg olyanokat, hogy mindenkitől meg kell vonni a nyugdíjat, mert mindenki gondoskodjon magáról önmaga. Erre reagáltam, hogy ne hibáztassátok a gyermekteleneket, mert nem ismeritek a hátterét, hogy ki mi miatt gyermektelen.
Továbbá ráadásul most is gondoskodik magáról az, aki magas nyugdíjjárulékot fizet be, ráadásul a jól keresők (a gyermektelenek is) növelik az állam adóbevételeit és az ország GDP-jét.
Ezért figyelmeztettem a gyermekteleneket "fegyelmezni" próbálókat, hogy ne fordítsák ezt a réteget a kormánypolitika ellen, mert ha mi is elhagyjuk az országot, akkor azt meg fogjátok érezni.

A nyugdíjjárulék mindig az aktuális nyugdíjasokra megy el. Ez alól a Pluszban befizetett magánnyugdíj kivétel, de csak az! Szóval nem még mindig nem magadnak fizeted be. Ez mielőtt felháborodsz 1928 óta így van.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 573
113
A nyugdíjjárulék mindig az aktuális nyugdíjasokra megy el. Ez alól a Pluszban befizetett magánnyugdíj kivétel, de csak az! Szóval nem még mindig nem magadnak fizeted be. Ez mielőtt felháborodsz 1928 óta így van.

Tudom, ezt hívják felosztó-kirovó rendszernek. Csakhogy! Amikor a magánnyugdíjpénztárakat államosították, akkor bevezették az egyéni számlát, továbbá, ha az én pénzemből fedezik a mai nyugdíjasok ellátását, akkor én is joggal várhatom el, hogy az én nyugdíjamat ne vegyék el tőlem csak azért, mert nincs gyerekem!
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
Tudom, ezt hívják felosztó-kirovó rendszernek. Csakhogy! Amikor a magánnyugdíjpénztárakat államosították, akkor bevezették az egyéni számlát, továbbá, ha az én pénzemből fedezik a mai nyugdíjasok ellátását, akkor én is joggal várhatom el, hogy az én nyugdíjamat ne vegyék el tőlem csak azért, mert nincs gyerekem!


Helyes megfogalmazás VárHatod, de attól még ha nem termeli ki jól a gazdaság, a működéséhez nélkülözhető terhet csökkenti, s az bíz a nyugdíj. ergó korhatár emelés végül eltörlés, és 2 választásod lesz: Halálig munka, vagy támogatnak a rokonaid. Ez nem fikció ez a vészesen elöregedő társadalmak jövője!
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 573
113
Helyes megfogalmazás VárHatod, de attól még ha nem termeli ki jól a gazdaság, a működéséhez nélkülözhető terhet csökkenti, s az bíz a nyugdíj. ergó korhatár emelés végül eltörlés, és 2 választásod lesz: Halálig munka, vagy támogatnak a rokonaid. Ez nem fikció ez a vészesen elöregedő társadalmak jövője!

Ez most így önmagában igaz, de nem erről volt szó, hanem arról, hogy azonos körülmények (pl. nyugdíjkorhatár) esetén a gyermekesek kaphassak nyugdíjat, a gyermektelenek meg ne. Ilyen javaslatok kezdtek el megfogalmazódni és ezen háborodtam fel.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 573
113
Mert ugyanis, mondok egy példát:

taxival utaztam, és a taxisofőr felháborodottan mesélte, hogy neki a bank 1 millió Ft hitelt sem volt hajlandó adni. (Hát nem ám, ha feketén dolgozik, minimálbéren, mert akkor nincs a bank számára is látható jelentősebb jövedelme.)
Namármost.
Tegyük fel, hogy a taxisunk családos, van 2-3 gyereke.

Ekkor ő most:
- nem fizet adót
- nem fizet nyugdíjjárulékot.

Ezzel szemben én:
- fizetek adót (sokat) - ebből támogatják a sokgyerekes családokat,
- fizetek nyugdíjjárulékot (sokat) - ebből eltartják a mai nyugdíjasokat.

Aztán a javaslat meg az lenne,
hogy az én nyugdíjamat vegyék el, mivel nincs gyerekem.

Szerintetek ez igazságos lenne?
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
Ez most így önmagában igaz, de nem erről volt szó, hanem arról, hogy azonos körülmények (pl. nyugdíjkorhatár) esetén a gyermekesek kaphassak nyugdíjat, a gyermektelenek meg ne. Ilyen javaslatok kezdtek el megfogalmazódni és ezen háborodtam fel.

Rossz helyen kopogtatsz ez nem én mondtam.
Mellesleg én a társadalom jó irányba elmozdításának a híve vagyok, de jelenleg pl a nyugdíj iszonyat pénzt vesz ki a gazdaságból, és sajnos sokan élnek a nem kell gyerek szingli leszek hiszen az állam majd ellát elv szerint élnek, s bizony ez káros hatással van a gyerekvállalásra. A nyugdíj kivezetése nem ostobaság. De ez is csak akkor eredményes, ha pl akik önhibájukon kívül nem lehet gyereke, vagy pl csak korlátozott (mondjuk komplikáció miatt pl.:1 fő) Az kapna segítséget, a többiek meg gyűlythet csinálhat gyereket stb. A járulék értelemszerűen így mindenkinél a fizetés kis részét tenni ki (1-2% a bruttóból). szóval nem lennél megkárosítva, ha nem lesz a karrierista sem megkárosítva, csak neki saját magasabb fiztéséből tesz majd félre.
 
T

torsen

Guest
Közben rájöttem, hogy miért beszélsz el mellettem. Azért, mert ezek szerint te állami nyugdíjban voltál végig (és nem volt elejétől fogva egyéni számlád), én meg magánnyugdíjpénztárban kezdtem, ami át lett irányítva az államiba, és így nekem, elvileg, minden meg kellene hogy legyen az elejétől kezdve.

Megnéztem ezt a csodaszámlát. Én is magánban kezdtem és a számla 2013.01.01-től ketyeg. Akkor 0, azaz nulla forintról indul. SEMMI nincs átvezetve, jelentem alássan. Csókoltatom Selmeczi 1G-t.

Ui.: én gyakran használom az ügyfélkaput, de nem ugrott a pofámba a lehetőség, hogy lekérdezzem a számlámat.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
Mert ugyanis, mondok egy példát:

taxival utaztam, és a taxisofőr felháborodottan mesélte, hogy neki a bank 1 millió Ft hitelt sem volt hajlandó adni. (Hát nem ám, ha feketén dolgozik, minimálbéren, mert akkor nincs a bank számára is látható jelentősebb jövedelme.)
Namármost.
Tegyük fel, hogy a taxisunk családos, van 2-3 gyereke.

Ekkor ő most:
- nem fizet adót
- nem fizet nyugdíjjárulékot.

Ezzel szemben én:
- fizetek adót (sokat) - ebből támogatják a sokgyerekes családokat,
- fizetek nyugdíjjárulékot (sokat) - ebből eltartják a mai nyugdíjasokat.

Aztán a javaslat meg az lenne,
hogy az én nyugdíjamat vegyék el, mivel nincs gyerekem.

Szerintetek ez igazságos lenne?


alapíts saját országot, mert mindenhol létezik járulékfizetés, és a szapora országokban nem lesz jó nyugdíjas életed, a fejlett országokban meg el fog fogyni a keret a nyugdíjra. Nem én rabollak ki, esetleg ha választásat megnyered még hozhatsz törvényt erről, de ez mind rajtad áll. A jelenlegi rendszer nem a te álmos tükrözi.
Ja és a világon nincs teljesen igazságos ország.
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 756
4 685
113
Oké, mielőtt felfaljátok egymást, íme nagyon dióhéjban a fentebb ajánlott Hall-könyv lényege. Talán segít tágabb kontextusba helyezni a beszélgetést.

A dolgozat bőséges kísérleti bizonyítékot mutat fel arra, hogy a természet népességszabályzó eszköze a stressz. A stressz az állatvilágban akkor alakul ki, amikor egy-egy populáció túlszaporodik, és az egyedek elkezdik "szűkösen érezni" magukat. Ennek a proxemikai részét most átugorjuk, a lényeg maga a stressz, aminek egy csomó, a szaporodást közvetlenül érintő biokémiai következménye van. Nagy vonalakban ez a hímeknél szexuális és általános passzivitást, olykor szélsőséges agressziót, a nőstényeknél pedig terméketlenséget, és az utódgondozással kapcsolatos hormonális vezérlés zavarait okozza. Ezek a folyamatok még akkor is beindulnak, ha egyébként az életkörülményeik jók, tehát pl. táplálékbőség van. Így a stressz segítségével egy-két generáción belül beáll a kívánatos egyensúly a populációban – a közhiedelemmel ellentétben a túlszaporodott populációk nem halnak éhen, hanem még a környezetük lepusztítása előtt a szükséges mértékben megritkulnak. Ez a szabályzórendszer a halaktól az emlősök sokféle fajánál igazoltan létezik, és minden körülmények között működik is – a megléte evolúciós előny a fajok számára.

Hall állítása, hogy ugyanez zajlik a fejlett társadalmakban az emberrel, de a stressz forrása nem feltétlenül a zsúfoltságérzet, hanem a modern, városi-társadalmi élet ránk gyakorolt hatásai. Ilyenek pl. a média, a közlekedés, a zaj, versenyszellemű iskolai és munkakörnyezet stb. stb. stb. Józan ésszel is belátható, hogy milyen sok feszültségkeltő hatás ér bennünket. Ezek miatt a "fejlett" ember lényegében folyamatos stresszhatás alatt van – és ez okozza azt, hogy az emberek között nem jön létre a "kémia", hogy gyakoribbá vált a mindkét nembeli, betegséggel nem indokolt meddőség, hogy szar szülők vagyunk, és hogy sokan eleve rossz ötletnek tartják a gyerekvállalást. Persze mindenki egyéni módon reagál, de mint populáció, ezt a hatást szenvedjük el. Ráadásul Hall ezt a dolgot már 1966-ban leírta, és az életünk azóta csak zaklatottabb lett.

Ez így tényleg elég zanza lett, de ki-ki levonhatja ebből a maga békés következtetéseit, akár társadalmi, akár csajozástechnikai szempontból. Személyes véleményem pedig az, hogy toll a társadalomtudósok fülébe, mert bár minden szociológus ismerősöm könyvespolcán ott találtam ezt a könyvet – mégis kiderült, hogy kurvára egyikük sem olvasta, mert "jaj, hát az csak (!) proxemika meg állatkísérletek". Pedig Hall nagyon okos fickó volt, megbecsült kutató, a proxemika pedig az egyik legnagyobb meglátás a szociológiában, amiből nagyon sokat lehetne tanulni. Pl. azt is, hogy aki dugni akar, az kerülje a stresszt :)
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 323
4 506
113
Tudom, ezt hívják felosztó-kirovó rendszernek. Csakhogy! Amikor a magánnyugdíjpénztárakat államosították, akkor bevezették az egyéni számlát, továbbá, ha az én pénzemből fedezik a mai nyugdíjasok ellátását, akkor én is joggal várhatom el, hogy az én nyugdíjamat ne vegyék el tőlem csak azért, mert nincs gyerekem!

Személyeskedés nélkül, kérlek ne vedd sértésnek. Amit járulékot te most fizetsz az Édesanyád meg Édesapád nyugdíja volt/van/lesz. A te nyugdíjadat elvileg a gyerekeid termelnék ki. Igazándiból ugye a nagy gond az hogy nincs elég gyerek ezért a mostani 30-40 év közötti generációk nyugdíja 2 féle képpen biztsítható
1, a most születő generációt majd jól megadóztatjuk. Ezzel az a gond hogy így nem lesznek képesek egzisztenciát teremteni és gyereket vállalni vagyis ez egy ördögi kör ami kihaláshoz vezet arról nem is beszélve hogy nem érzem igazságosnak. Miért kéne a gyerekeimet agyon adóztatni mert egyesek nem tudtak vagy akartak gyereket vállalni? Ők aztán erről a legkevésbé sem tehetnek.
2, Olyan alacsony lesz a nyugdíj hogy a mi generációnk éhenhal. Ezzel az a gond hogy míg te nem nevelsz gyereket és fizeted az ezzel járó költségeket sokkal könyebben tudsz félretakni a fizudból nyugdíjas éveidre mint én aki több gyereket nevel. Gondolom a gyereknevelés költségeit nem vonod kétségbe.
Ergo én jó eséllyel éhenhalok mert gyereket nevelten míg te nem mert nagyobb lehetőséged van félrerakni nyugdíjas éveidre bár ezt nem feltétlen teszed meg. Én nem érzem ezt igazságosnak és igen is figyelembe venném a nyugdíj megàllapításánál.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 573
113
Rossz helyen kopogtatsz ez nem én mondtam.
Mellesleg én a társadalom jó irányba elmozdításának a híve vagyok, de jelenleg pl a nyugdíj iszonyat pénzt vesz ki a gazdaságból, és sajnos sokan élnek a nem kell gyerek szingli leszek hiszen az állam majd ellát elv szerint élnek, s bizony ez káros hatással van a gyerekvállalásra. A nyugdíj kivezetése nem ostobaság. De ez is csak akkor eredményes, ha pl akik önhibájukon kívül nem lehet gyereke, vagy pl csak korlátozott (mondjuk komplikáció miatt pl.:1 fő) Az kapna segítséget, a többiek meg gyűlythet csinálhat gyereket stb. A járulék értelemszerűen így mindenkinél a fizetés kis részét tenni ki (1-2% a bruttóból). szóval nem lennél megkárosítva, ha nem lesz a karrierista sem megkárosítva, csak neki saját magasabb fiztéséből tesz majd félre.

"A nyugdíj kivezetése nem ostobaság."

Teljesen ostobaság. Ha ezt meglépitek, itthagyom én is ezt az országot.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 573
113
Oké, mielőtt felfaljátok egymást, íme nagyon dióhéjban a fentebb ajánlott Hall-könyv lényege. Talán segít tágabb kontextusba helyezni a beszélgetést.

A dolgozat bőséges kísérleti bizonyítékot mutat fel arra, hogy a természet népességszabályzó eszköze a stressz. A stressz az állatvilágban akkor alakul ki, amikor egy-egy populáció túlszaporodik, és az egyedek elkezdik "szűkösen érezni" magukat. Ennek a proxemikai részét most átugorjuk, a lényeg maga a stressz, aminek egy csomó, a szaporodást közvetlenül érintő biokémiai következménye van. Nagy vonalakban ez a hímeknél szexuális és általános passzivitást, olykor szélsőséges agressziót, a nőstényeknél pedig terméketlenséget, és az utódgondozással kapcsolatos hormonális vezérlés zavarait okozza. Ezek a folyamatok még akkor is beindulnak, ha egyébként az életkörülményeik jók, tehát pl. táplálékbőség van. Így a stressz segítségével egy-két generáción belül beáll a kívánatos egyensúly a populációban – a közhiedelemmel ellentétben a túlszaporodott populációk nem halnak éhen, hanem még a környezetük lepusztítása előtt a szükséges mértékben megritkulnak. Ez a szabályzórendszer a halaktól az emlősök sokféle fajánál igazoltan létezik, és minden körülmények között működik is – a megléte evolúciós előny a fajok számára.

Hall állítása, hogy ugyanez zajlik a fejlett társadalmakban az emberrel, de a stressz forrása nem feltétlenül a zsúfoltságérzet, hanem a modern, városi-társadalmi élet ránk gyakorolt hatásai. Ilyenek pl. a média, a közlekedés, a zaj, versenyszellemű iskolai és munkakörnyezet stb. stb. stb. Józan ésszel is belátható, hogy milyen sok feszültségkeltő hatás ér bennünket. Ezek miatt a "fejlett" ember lényegében folyamatos stresszhatás alatt van – és ez okozza azt, hogy az emberek között nem jön létre a "kémia", hogy gyakoribbá vált a mindkét nembeli, betegséggel nem indokolt meddőség, hogy szar szülők vagyunk, és hogy sokan eleve rossz ötletnek tartják a gyerekvállalást. Persze mindenki egyéni módon reagál, de mint populáció, ezt a hatást szenvedjük el. Ráadásul Hall ezt a dolgot már 1966-ban leírta, és az életünk azóta csak zaklatottabb lett.

Ez így tényleg elég zanza lett, de ki-ki levonhatja ebből a maga békés következtetéseit, akár társadalmi, akár csajozástechnikai szempontból. Személyes véleményem pedig az, hogy toll a társadalomtudósok fülébe, mert bár minden szociológus ismerősöm könyvespolcán ott találtam ezt a könyvet – mégis kiderült, hogy kurvára egyikük sem olvasta, mert "jaj, hát az csak (!) proxemika meg állatkísérletek". Pedig Hall nagyon okos fickó volt, megbecsült kutató, a proxemika pedig az egyik legnagyobb meglátás a szociológiában, amiből nagyon sokat lehetne tanulni. Pl. azt is, hogy aki dugni akar, az kerülje a stresszt :)

"Hall állítása, hogy ugyanez zajlik a fejlett társadalmakban az emberrel, de a stressz forrása nem feltétlenül a zsúfoltságérzet, hanem a modern, városi-társadalmi élet ránk gyakorolt hatásai. Ilyenek pl. a média, a közlekedés, a zaj, versenyszellemű iskolai és munkakörnyezet stb. stb. stb. Józan ésszel is belátható, hogy milyen sok feszültségkeltő hatás ér bennünket. Ezek miatt a "fejlett" ember lényegében folyamatos stresszhatás alatt van – és ez okozza azt, hogy az emberek között nem jön létre a "kémia", "

Így van, ugyanezt én úgy fogalmaztam meg, hogy a kapitalista társadalom sajátossága, hogy képtelen a társadalmának az újratermelésére. Minden kapitalista társadalom öregedő, és ezt a bajt a migrációval próbálják fedezni, mert a kapitalista társadalmi berendezkedést nem kívánják megváltoztatni. Amit Hall a feszültségkeltésről, sztresszről leír, azok a kapitalista - verseny - gazdaság tünetei, és az oka pedig maga a kapitalizmus. Gyakorlatilag halálra versenyeztetnek minket, és gyermektelenül pusztulunk ki.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 573
113
Akkor a világot is itt hagyhatod mert mindenhol ez lesz. Szóval bocs de ezt buktad.

Ne fenyegetőzz már folyamatosan. Nyilvánvalóan Magyarországon nagyobb lesz a probléma, mert innen folyamatosan vándorol kifelé a munkaerő, és a társadalom csökkenése sem állítható meg, csak kb. 8 millió főnél. Ráadásul háborús idők is közelegnek.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
Ne fenyegetőzz már folyamatosan. Nyilvánvalóan Magyarországon nagyobb lesz a probléma, mert innen folyamatosan vándorol kifelé a munkaerő, és a társadalom csökkenése sem állítható meg, csak kb. 8 millió főnél. Ráadásul háborús idők is közelegnek.

Senki nem fenyegetett téged tanácsot is kaptál több embertől segíteni próbáltunk többen is de te csak mantrázod ugyanazt. Tudod így nem lépsz előre ezen a téren, sem nyugdíj sem család téren. Fektess már ebbe energiát mert a csoda magától nem fog jönni.

ennyi volt én próbáltam segíteni de ha nem akarod hagyni akkor nem fogok tovább.
 
  • Tetszik
Reactions: FilcTroll

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 756
4 685
113

NB.: Nagyon vicces, hogy ez a közhelyes dalszöveg egykor országos sláger volt, miközben azért egy kifogástalan emberi alapfilozófiát és üzenetet fogalmaz meg. Ezzel párhuzamosan a mai országos slágerek alapfilozófiája és üzenetei elég ööö... furák.
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 573
113
Senki nem fenyegetett téged tanácsot is kaptál több embertől segíteni próbáltunk többen is de te csak mantrázod ugyanazt. Tudod így nem lépsz előre ezen a téren, sem nyugdíj sem család téren. Fektess már ebbe energiát mert a csoda magától nem fog jönni.

ennyi volt én próbáltam segíteni de ha nem akarod hagyni akkor nem fogok tovább.

Nem kértem tanácsot. Nem kértem segítséget sem, mert nem szorulok rá. Hogy érted, hogy nem lépek előre "sem nyugdíj sem család téren"? Rendesen fizetem a nyugdíjjárulékot, van önkéntes magánnyugdíjpénztári megtakarításom is, mit kellene még nyugdíj terén előrelépnem?
Azt, hogy ne mondjam, hogy ne vegyétek el tőlem?
(A családi téren meg más kérdés, ahhoz semmi közöd.)

És már bocsánat, de igenis fogok energiát fektetni abba, hogy tiltakozzam, ha egyesek el akarják venni a nyugdíjam 50%-át (antigonosz) vagy akár az egészet (te).
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 392
11 004
113
Kérlek csillapodj le, mint megírtam van idokolt eset a világon. Egy ilyen rendszerben amennyiben bizonyítani tudod, hogy nem volt lehetőséged akkor járna a nyugdíj nem fekete-fehér lenne a rendszer. De az a baj hogy senki se akarja átgondolni vagy már végigolvasni se a másik érvelését a mondat első fele után nekiáll mondani, hogy mekkora szar ötlet, ahelyett hogy végigondolná. Ez a mai ember egyik súlyos hiányossága társadalmi szinten. Ezért tudnak különdöző médiák könnyen manipulálni tömegeket félinformációkkal. Kérlek olvasd át mégegyszer az egészet, és úgy írj mielőtt csípőből elutasítod, mert a nem csinálunk semmit elv szerint marad a régi rendszer aminek a vége a halálig való munka és az árokparton való "megdöglés" a vége a nép 95%-nak.

Újraolvastam a hozzászólásomat, de nem találtam benne sem felkiáltójelet sem magában, sem kérdőjellel. S nem találtam benne sem "őrült", sem karddal hadonászós emojit. Szóval nem gondolom, hogy ettől lejjebb kéne csillapodnom:).
Hármas pontozást inkább láthattál, ami az elgondolkodás jele, elgondolkodtatás szándéka részemről.
Írod; indokolt eset.
Na; ez is lehet necces.

1, A saját példánk. A gyermekünk születése (és páromon életmentő beavatkozás után, aki ekkor 25 éves volt) olyan két évvel - regenerációs időszak - szerettünk volna újabb csemetét (csemetéket).
Emeletes gyermekágyat vettünk...
Bár nem tartozik rád, hidd el szorgalmasok voltunk:rolleyes:, s rendszeresen eljártunk a megfelelő szakorvosokhoz (ugye, mint írtam eü.-ben dolgozunk, tehát az informáltsággal sem volt gondunk).
Minden kivizsgálás, vizsgálat vége az volt, hogy minden rendben, bármikor jöhet az újabb csemete, bár volt egy olyan félmondat, hogy az életmentő beavatkozás okozhatott elvileg kárt, de a vizsgálatok nem ezt mutatják.
Végül 43 évesen hiszterektómiát kellett végezni a páromon, ennyi, vége a dalnak.
S akkor jön majd a Nyugdíj Megítélő Hatóság, s közli, hogy nesze nektek 3/4 nyugdíj, mert csak egykét akartatok, pedig volt még 16 évetek, biztos tunyák is voltatok; csattan a 75%-os Pecsét! (Felkiáltójel!)

2, Arányaiban egyre több az olyan pár,akiknek nem jön a baba - az én ismeretségi körömben is. Fiatalok, egészségesek, sportolnak stb.
S igen, megint csak a tudomány állása szerint minden rendben, bár lehetnének életrevalóbbak, mozgékonyabbak a kis ge...spermiumok, meg jó lenne, ha nem stresszelnének rajta, meg az fránya stresszes munkahelyi környezet is ugye, meg az a sok vegyi anyag, az a fránya teflon ugye https://www.sonline.hu/szines/egype...-a-csomagolasa-is-karos-az-egeszsegre-706254/
Meg a vízbe kerülő hormonok és gyógyszermaradványok:
https://www.vgfszaklap.hu/lapszamok/2017/december/4669-hormonok-es-gyogyszermaradvanyok-a-vizeinkben

Erről már nem egyszer beszélgettem - többek között - intézményünk főigazgató helyettesével, egyben szülész-nőgyógyász osztályvezetőjével - is, s nem meglepő módon egyetért a fentekkel.

Ha meg a csajszikkal beszélgetek ; megyei kórházi dolgozóként elég nagy a közvélemény kutatási mintavételi lehetőségem:rolleyes: - (Haubagoi; menj el kórházba dolgozni informatikusnak! Annyi nőd lehet, hogy ihaj, a fizuval meg ne törődj, nem a sok pénzzel lesz a gondod...) - akkor meg az derül ki, hogy a mai srácok nyomik, semmi szexuális kisugárzás, semmi khm. elnézést, kanosság.
Pontosan érzik, sőt tudják a csajok, hogy nem a korosztályuk fordul vissza egy popómustrára, de még szemből sem néznek fel a telefonjukból egy szép dekoltázsra sem, ezeket a magam korabeli negyven feletti vén kujonC -ok művelik. Rendre megkérdem ezektől a 20-25 közötti csajoktól, hogy az nem gáz, ami szemlegeltetést művelünk rajtuk:
S a válasz az, hogy nem; nekik jólesik, ha kulturáltan műveljük; az a gáz, hogy a korban hozzájuk illő srácok nem művelik, mintha a nagy része brómot szedne...
Amelyik meg nem...

A lányom mai termése a Tinderről:
1, "...19 éves sportos optimalista vagyok.:)
Nagyon szeretek csókolózni!! (plusz sok emoji)..."
Ezek után ne csodálkozzatok a lányom reakcióján:
"...
XY király. Legyélt te is olyan, mint XY. Legyél te is optimalista.
..."

2; (Betű hűen)
"...
Nem tudom mit mondhatnék vegyes stílusirányzatom van akit keresek az legyen értelmes enyi
..."

Lányom reakciója:
"...
Egyre jobb ez a nap...
..."


Ebből csak azt akartam kihozni rövideno_O, hogy """fenyegetőzhet""" itt bárki 25 meg 50% nyugdíjmegvonással a gyermektelenek felé, attól - már szó szerint zsigerből sem - nem lesz több gyerek...:(
Ez a hajó elment a mai társadalmi, gazdasági, szociális, kommunikációs folyamatokkal (túlkínálat és versenyképtelenségillúzió), plusz kémiai, biokémiai ártalmakkal.
Szerintem.

Nem számoltam meg; volt négynél több a felkiáltójel?
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 392
11 004
113
Egyrészt tényleg nem hülyeség - kifejezetten megkönnyebbültem, hogy átjött neked a mondanivalóm - másrészt viszont a kórházi informatika...hááát... sajnos könnyen szakmai parkolópályává válik.

Viszont tényleg rengeteg nővel találkozhatsz, ha ügyesen" helyezkedsz - új fiúként úgyis így kezdődik - sokat mehetsz osztályokra, részlegekbe, laborokba, irodákba új nyomtató patront berakni:rolleyes:, új csatlakozókat bedugni:rolleyes:, aztán persze már unalmas napi rutinná válik a sok csak félig bedugott csatlakozót pótolni, a megragadt nyomtatókat javítani, elszürkült képernyőket újra beállítani stb.
Közben megkínálnak kávéval, előbb-utóbb érdeklődnek a családi állapotod felől, megkérdik, hogy otthoni javítást is vállalsz e, mert a PC-t ha nem muszáj, nem cipelné be, meg a wifi router is a hálószobában van...;)
 
Status
Not open for further replies.