Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Neked továbbra se jön le.

Ez a réteg leszarja mi lesz a keresztényi 1000éves MOal. Nem nemérdekli, hogy szerinted ez normális gondolkodás e vagy sem. Lefossa. A természetes szelekciót is. És nem érdekli, hogy nem emlékeznek rá 2-3generáción keresztül.
Nagyon nehéz megérteni?

És sokadszorra: Én gyerekes vagyok. btw én is lefosom, hogy 2-3generáció múlva emlékeznek e rám.

Mondjuk ki őszintén. Ez a réteg ugyanúgy élősködik a társadalmon, mint az a réteg, aki 7 porontyot szül a családi pótlékért.
Jöhet itt bárki azzal, hogy dehát neki x milliárdja van a bankban, meg részvényekben és azért a pénzért lesz, aki eltartsa, de ha a teljes társadalom úgy gondolkodna, mint ő, akkor öreg korára a seggét törölhetné ki az x milliárdjával, mert még WC papírt sem tudna rajta venni, hacsak 80 évesen be nem állna a szalag mellé.
Amíg a társadalom elhanyagolható része csinálja ezt addig még nincs probléma, de ha már jelentős része ezt csinálná, akkor már probléma lenne. Lehet persze csodákban hinni, hogyhát majd a robotok fogják majd gyártani a kerekesszékét, de az igazság az, hogy a robotokat is le kell valaki gyártsa.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Lófaszt papa! Nekem például azért nincs gyerekem, mert műszakin (sokáig) tanultam, dolgozom, nem értem (érek rá) ismerkedni, informatikusoknál iskola-munkahely úgy néz ki, hogy 98% férfi, gimnáziumba egyházi (csupa fiú!) bennlakásos iskolába jártam, szerencsém sem volt a nőknél, most húzom az igát, befizetek kurvasok adót, hogy abból mások csinálhassák a gyereket, és még te most azt mondod, hogy -50% nyugdíj, mert gyerektelen vagyok?!
Amikor mellesleg nyugdíjjárulékként is lényegesen többet fizetek be mint mások!!!

Nagyon jó fizu, rendes melós, gondolom nem alkoholizálsz sem, bizonyára te vagy minden nő rémálma. :p
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Mellesleg senkire nem fognak emlékezni 2-3 generáció múlva, kivéve ha te voltál Petőfi Sándor.
De ha már József Attilának hívtak, akkor már nem vagy ennyire nyerő, még az egyetem is leveti a nevedet. (JATE -> Szegedi Tudományegyetem).

Hogyne emlékezne? Soha nem hallottál a dédszüleidről a nagyszüleidtől? Még az üknagyapámról is hallottam történetet. De sok nem Petőfi Sándorral is foglalkoznak, csak az nincs benne az irodalom általános iskolai tananyagban így nem alapműveltség; meg kell hozzá önszorgalom.
József Attila nevét nem is csodálom, hogy leveti, sose értettem, hogy miért kell egy kibukott, libacombért is csak ácsingózni tudó költőről elnevezni iskolát.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 858
65 626
113
Nagyon jó fizu, rendes melós, gondolom nem alkoholizálsz sem, bizonyára te vagy minden nő rémálma. :p
Csak azok a gondolatok egy világméretű összeesküvésről... :rolleyes: Vajon hány nő értené meg a lángelmédet? Szerintem valami ufóhívő, szívcsakrás nőben gondolkodj.

Kezdj el sürgősen ismerkedni, sokkal jobb ketten mint egyedül. Nem tudom hány éves vagy, de rengeteg jó nő mászkál egyedül minden korosztályban.
Hajrá, menni fog.

Kezdjen el sürgősen ismerkedni mert elvesszük a nyugdíját!:hadonaszos::)
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 781
3 235
113
Nem kértem tanácsot. Nem kértem segítséget sem, mert nem szorulok rá. Hogy érted, hogy nem lépek előre "sem nyugdíj sem család téren"? Rendesen fizetem a nyugdíjjárulékot, van önkéntes magánnyugdíjpénztári megtakarításom is, mit kellene még nyugdíj terén előrelépnem?
Azt, hogy ne mondjam, hogy ne vegyétek el tőlem?
(A családi téren meg más kérdés, ahhoz semmi közöd.)

És már bocsánat, de igenis fogok energiát fektetni abba, hogy tiltakozzam, ha egyesek el akarják venni a nyugdíjam 50%-át (antigonosz) vagy akár az egészet (te).
Nem fogjak elvenni a nyugdijadat csak mert nincs gyereked. Ez baromság lenne es hatalmas öngól. Sőt meg csak csökkenteni sem szabad a mértékét csak mert nincs gyerek. Aztert még nem kötelező a gyerekvállalas. Ez bizony önkéntes alapon megy.
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 259
5 304
113
Személyeskedés nélkül, kérlek ne vedd sértésnek. Amit járulékot te most fizetsz az Édesanyád meg Édesapád nyugdíja volt/van/lesz. A te nyugdíjadat elvileg a gyerekeid termelnék ki. Igazándiból ugye a nagy gond az hogy nincs elég gyerek ezért a mostani 30-40 év közötti generációk nyugdíja 2 féle képpen biztsítható
1, a most születő generációt majd jól megadóztatjuk. Ezzel az a gond hogy így nem lesznek képesek egzisztenciát teremteni és gyereket vállalni vagyis ez egy ördögi kör ami kihaláshoz vezet arról nem is beszélve hogy nem érzem igazságosnak. Miért kéne a gyerekeimet agyon adóztatni mert egyesek nem tudtak vagy akartak gyereket vállalni? Ők aztán erről a legkevésbé sem tehetnek.
2, Olyan alacsony lesz a nyugdíj hogy a mi generációnk éhenhal. Ezzel az a gond hogy míg te nem nevelsz gyereket és fizeted az ezzel járó költségeket sokkal könyebben tudsz félretakni a fizudból nyugdíjas éveidre mint én aki több gyereket nevel. Gondolom a gyereknevelés költségeit nem vonod kétségbe.
Ergo én jó eséllyel éhenhalok mert gyereket nevelten míg te nem mert nagyobb lehetőséged van félrerakni nyugdíjas éveidre bár ezt nem feltétlen teszed meg. Én nem érzem ezt igazságosnak és igen is figyelembe venném a nyugdíj megàllapításánál.
De téged a gyerekeid támogathatnak idős korodban. Őt meg nem.
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 259
5 304
113
Rossz helyen kopogtatsz ez nem én mondtam.
Mellesleg én a társadalom jó irányba elmozdításának a híve vagyok, de jelenleg pl a nyugdíj iszonyat pénzt vesz ki a gazdaságból, és sajnos sokan élnek a nem kell gyerek szingli leszek hiszen az állam majd ellát elv szerint élnek, s bizony ez káros hatással van a gyerekvállalásra. A nyugdíj kivezetése nem ostobaság. De ez is csak akkor eredményes, ha pl akik önhibájukon kívül nem lehet gyereke, vagy pl csak korlátozott (mondjuk komplikáció miatt pl.:1 fő) Az kapna segítséget, a többiek meg gyűlythet csinálhat gyereket stb. A járulék értelemszerűen így mindenkinél a fizetés kis részét tenni ki (1-2% a bruttóból). szóval nem lennél megkárosítva, ha nem lesz a karrierista sem megkárosítva, csak neki saját magasabb fiztéséből tesz majd félre.
Az állami nyugdíjat rég megkellet volna szüntetni. Ezzel nem lettem itt népszerű a fórumon. Egyszerűen fenntarthatatlan. Persze jó lett volna valamiféle átmenet, de ezt már lekéstük. Azt majd jön az összeomlás.
 
  • Tetszik
Reactions: Morishima

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 259
5 304
113
Így most már a kérdés nem az, hogy meg tudjuk-e állítani az ország népességének csökkenését 10 millióról, hanem az, hogy ne 6 millióra csökkenjen, hanem csak 8-ra.
Á, nem lesz annyi. Fekete Gyula mondta egy interjúban, hogy egyes demográfusok szerint 20%-os veszteségnél már meggyengül a társadalmi kohézió és széthullik a társadalom. Mások szerint ez olyan 50% körül következik be. Lehet tippelni, hogy Magyarországon ez mikor következik be.
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 335
13 727
113
Az állami nyugdíjat rég megkellet volna szüntetni. Ezzel nem lettem itt népszerű a fórumon. Egyszerűen fenntarthatatlan. Persze jó lett volna valamiféle átmenet, de ezt már lekéstük. Azt majd jön az összeomlás.

A nagy túrót.
Tudod mi a fenntarthatatlan? Az élősködő vezető réteg. A politikusok meg a többi talpnyaló féreg.
Persze, a dolgozóktól kell elvenni azt a keveset is, nem a stadionos billiárdokat sikkasztó vezetőket kéne lecsukni. Van nyugdíjra, egészségügyre pénz, csak a el van nyúlva. És persze a te elméleted szerint ha már el van nyúlva, a dolgozók már dögölhetnek is éhen ha már nem tudnak gürizni... mert hát a "rendszer fenntarthatatlan".
Onnantól, hogy a szegényeket ütnéd ahelyett, hogy a gazdag tolvajoktól vennéd vissza azt, aminek a töredékéből a teljes nyugdíjrendszert röhögve fel lehetne tölteni, addig nettó hiteltelen vagy.
Állj be a naribrigábda.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Az állami nyugdíjat rég megkellet volna szüntetni. Ezzel nem lettem itt népszerű a fórumon. Egyszerűen fenntarthatatlan. Persze jó lett volna valamiféle átmenet, de ezt már lekéstük. Azt majd jön az összeomlás.

Egyetértek és ez úgy történik majd meg, hogy hivatalosan sose lesz eltörölve, de szép lassan felcsempészik a korhatárt mondjuk 75 évre, és azt már kellően kevesen élik meg. (pláne több munka miatt az élettartam se fog nagyon növekedni)
És ezáltal nem lesz lázadozás, morognak kicsit az emberek aztán elfelejtik, lesz majd újabb balhé amivel foglalkoznak majd. 55-évről is így csinálták 65-re, ugyanez a recept lesz a 65-75 átmenetnél is.
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 439
10 229
113
Az állami nyugdíjat rég megkellet volna szüntetni. Ezzel nem lettem itt népszerű a fórumon. Egyszerűen fenntarthatatlan. Persze jó lett volna valamiféle átmenet, de ezt már lekéstük. Azt majd jön az összeomlás.
Nyilván való dolog, aki üzemeltetett nyereséges céget már,az képes átlátni hogy miért. Mikor kitalálták álmodó eszükben nem volt hogy csökkenőbe mehet át a népesség ráadásul ilyen mértékben elöregedve.
Konkrétan nem fog szerintem megszűnni csak gyakorlatilag egy nehezen elérhető és kis segély színvonalon megmaradva lesz, így könnyebb adagolni mint az hogy egyszer fájjon, plusz még az is lehet közben javul majd a helyzet. Azért ne zárjuk ki ennek a lehetőségét.
 
  • Tetszik
Reactions: Robur

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
A nagy túrót.
Tudod mi a fenntarthatatlan? Az élősködő vezető réteg. A politikusok meg a többi talpnyaló féreg.
Persze, a dolgozóktól kell elvenni azt a keveset is, nem a stadionos billiárdokat sikkasztó vezetőket kéne lecsukni. Van nyugdíjra, egészségügyre pénz, csak a el van nyúlva. És persze a te elméleted szerint ha már el van nyúlva, a dolgozók már dögölhetnek is éhen ha már nem tudnak gürizni... mert hát a "rendszer fenntarthatatlan".
Onnantól, hogy a szegényeket ütnéd ahelyett, hogy a gazdag tolvajoktól vennéd vissza zta, aminek a töredékéből a teljes nyugdíjrendszert röhögve fel lehetne tölteni, addig nettó hiteltelen vagy.


Az ideális társadalmat feltalálták, megvalósítani sose sikerült, mindig az emberen bukott meg. Akárki kerül a hatalomba ilyen lesz mint a mostani. Elég szétnézni a világon, mindenhol minden rendszerben ez megy. A kommunistától a kapitalistáig. A diktatúrától a demokráciáig. A fasisztától a liberálisig. Mindenhol.
Sajnos az ember ilyen. 1-2 kivétel van, de azok meg nem kerülnek hatalomba, mert letaszítja aki mocskosabb nála.
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 335
13 727
113
Az ideális társadalmat feltalálták, megvalósítani sose sikerült, mindig az emberen bukott meg. Akárki kerül a hatalomba ilyen lesz mint a mostani. Elég szétnézni a világon, mindenhol minden rendszerben ez megy. A kommunistától a kapitalistáig. A diktatúrától a demokráciáig. A fasisztától a liberálisig. Mindenhol.
Sajnos az ember ilyen. 1-2 kivétel van, de azok meg nem kerülnek hatalomba, mert letaszítja aki mocskosabb nála.

"Fogadd szépen el, hogy szolga vagy"
A párt igen büszke lenne rád!
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 259
5 304
113
A nagy túrót.
Tudod mi a fenntarthatatlan? Az élősködő vezető réteg. A politikusok meg a többi talpnyaló féreg.
Persze, a dolgozóktól kell elvenni azt a keveset is, nem a stadionos billiárdokat sikkasztó vezetőket kéne lecsukni. Van nyugdíjra, egészségügyre pénz, csak a el van nyúlva. És persze a te elméleted szerint ha már el van nyúlva, a dolgozók már dögölhetnek is éhen ha már nem tudnak gürizni... mert hát a "rendszer fenntarthatatlan".
Onnantól, hogy a szegényeket ütnéd ahelyett, hogy a gazdag tolvajoktól vennéd vissza azt, aminek a töredékéből a teljes nyugdíjrendszert röhögve fel lehetne tölteni, addig nettó hiteltelen vagy.
Állj be a naribrigábda.
Az, hogy az állam ellopja, hülyeségekre veri el a pénzt, attól még egy csökkenő népességszámú társadalomban, ahol egyre több a nyugdíjas, fenntarthatatlan a jelenlegi állami nyugdíjrendszer, tényleg csak egy nagyon megvágott formában lesz lehetséges a jövőben. Szerintem ez logikailag egyszerűen belátható. Azt is írtam, hogy az állam visszavágásával több pénz maradna az embereknél, ezáltal többet tudnának takarékoskodni, félretenni öregkorukra. A naribrigáddal meg nagyon mellélőttél.
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 259
5 304
113
Nyilván való dolog, aki üzemeltetett nyereséges céget már,az képes átlátni hogy miért. Mikor kitalálták álmodó eszükben nem volt hogy csökkenőbe mehet át a népesség ráadásul ilyen mértékben elöregedve.
Konkrétan nem fog szerintem megszűnni csak gyakorlatilag egy nehezen elérhető és kis segély színvonalon megmaradva lesz, így könnyebb adagolni mint az hogy egyszer fájjon, plusz még az is lehet közben javul majd a helyzet. Azért ne zárjuk ki ennek a lehetőségét.
Alternatíva még a nyugdíj elinflálása. A mostaniak ezt csinálják.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 394
55 164
113
Azért gondolom az egészségügy állapota és a "túl sok a nyugdíjas" dolog is némileg összefügg. Jobb egészségügyi ellátás esetén nagyobb a várható életkor, ami nagyobb társadalmi kiadást feltételez.
De az is igaz, hogyha kifutnak a rakós gyerekek, utána már nem lesz akkora gond a rendszerrel, mert ott volt egy hirtelen baby boom, de utána szépen vissza estek a születésszámok, és egyenletes csökkenés volt folyamatosan.
E mellet nőhet a termelékenység is, ami eredményezheti azt, hogy egyre kevesebben is képesek egyre több embert eltartani. A lényeg, hogy az aktív korú lakosság munkaképes legyen.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Az állami nyugdíjat rég megkellet volna szüntetni. Ezzel nem lettem itt népszerű a fórumon. Egyszerűen fenntarthatatlan. Persze jó lett volna valamiféle átmenet, de ezt már lekéstük. Azt majd jön az összeomlás.

<cinizmus on> Jó, szüntessék meg, csak akkor ne vonjanak le tőlem havi 95 ezer forintot nyugdíjjárulékra. <cinizmus off>
 
Status
Not open for further replies.