A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 583
63 951
113
Végig olvastam a hsz-eket. Csak 1x dobta fel valami liberális nicknevű hogy Trianon miatt. De saját honfitársai felvilágosították hogy miről van is sz Trianon név alatt, meg hogy nem azért veszünk. Meg volt még 1 minidiktátoros hsz, meg hogy mennyibe kerül ez vagy 2x. Aztán a többi teljesen higgadt normális hsz. Nekik is ilyen kell, meg számolgatás hogy a környéken kinek mi van, lesz. Na meg hogy azért német francia cuccok és európai cuccok hogy befogjuk az EU száját, meg Trumpnak fricska. Szóval semmi különös kb mint itt.
 

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 211
4 414
113
Feltűnő , hogy a Tisztelt társaság milyen keveset foglalkozik a SAMOC légi irányítási rendszerrel , és az abban rejlő lehetőséggel ! ??
Azért mert fingunk nincs milyen védelmi rendszer/ek lesznek hozzá csatolva. Ez így magában jó, de még kihasználatlan lehetőség kategória. Kiváncsi vagyok amúgy én is milyen rakétarendszerek jönnek, milyen mennyiségben, milyen lokációval stb.... nem lesz filléres dolog, lehet erre költjük a legtöbbet amúgy....
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 583
63 951
113
Senki nem nézi le a Pumát csak az a baj,hogy sinte harckocsi árban van...
Nem veszünk szerintem olyan sokat hogy annyira számítson az ára. Szerintem megvesszük, mert most a mindenből a legjobbat az ukáz fentről. Viszont nem lesz sok, mint pl pzh-2000, meg Leo2A7 (az ellenzék még ezt is sokallja jajj) . Na szóval 3+6 a személyzet egy Pumára, akkor a jelenlegi zászlóalj leosztásban hány darab szükséges a két tatai gépesített lövész zászlóaljnak? Krisss nyilatkozhatsz ezügyben? Kb 80-85db? Mennyi van most ott használatban. Szerintem nem lesz több. A többieknek meg megy a bronyetranszport-80A egyenlőre. Aztán 2-4 év múlva bejelentenek vagy 160db Rozsomákot a btr-ek helyett nekik.
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 790
12 120
113
Nem veszünk szerintem olyan sokat hogy annyira számítson az ára. Szerintem megvesszük, mert most a mindenből a legjobbat az ukáz fentről. Viszont nem lesz sok, mint pl pzh-2000, meg Leo2A7 (az ellenzék még ezt is sokallja jajj) . Na szóval 3+6 a személyzet egy Pumára, akkor a jelenlegi zászlóalj leosztásban hány darab szükséges a két tatai gépesített lövész zászlóaljnak? Krisss nyilatkozhatsz ezügyben? Kb 80-85db? Mennyi van most ott használatban. Szerintem nem lesz több. A többieknek meg megy a bronyetranszport-80A egyenlőre. Aztán 2-4 év múlva bejelentenek vagy 160db Rozsomákot a btr-ek helyett nekik.


https://en.wikipedia.org/wiki/Puma_(IFV)#Potential_and_future_operators

Ha a horvátoknak lehet 88 szerintem nekünk is :)
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 371
7 838
113
Már ha fel van töltve rendesen az a zászlóalj. Saccra itt ahogy gonosz megj párszor a szükséges mennyiség reális.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
Amikor én voltam ott akkor is emberhiány volt. De a gépek bent sorakoztak a hangárban. Ja és ha jól emlékszem tegnap dudi azt írta nekem a cg re hogy állománytábla alapján veszik. De ha szerinted kb vesznek 80db-t akkor néhány rajnak marad a btr? Vagy megszünnek? 3 rajos szakaszok lesznek. Ugyanmár.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
Pár éve az 1lz 3. Százada ált kb egy szakaszból. De nekik is minden btr rendelkezésükre állt.
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 323
4 506
113
Feltűnő , hogy a Tisztelt társaság milyen keveset foglalkozik a SAMOC légi irányítási rendszerrel , és az abban rejlő lehetőséggel ! ??

Van róla valami jó cikked? Szívesen elolvasnám mert bevallom őszintén nem találtam róla igazán jó leírást.
Egyébként olvasgattam pár dolgot a SAMP/T-ről ti tudtátok hogy a gyártó MBDA 37,5%-os tulajdonosa az Airbus? Valamint hogy azt az állítólag hiper szuper francia atgm-et az MMP-t szintén ők gyártják? Nem lepődnék meg ha ezekből vennénk. Beszéltük már hogy CG4-et olyan 15 milliárdért vettünk pedig a jóváhagyott keret a vállról indiható rakétákra 20 milliárd. Lehet azért nem jelentették be hivatalosan a CG4-et mert még nem zárult le a maradék 5 milliárdért az MMP beszerzése? Adhattak volna neki jobb nevet mert ez a Missile Moyenne Portée azért nem a legfaszább ;) Ennél még a MILAN2 is jobb lett volan sztem...
Egyébként mikor a románok patriotot vettek akkor a franciák versenyben voltak a SAMP/T-el. Légvédelem topickba linkeltek erről 1 jó videót:

Fel lett nekik ajánlva:
- rakéta gyártósor;
- egyéb (szélesebb) hadiipari együttműködés
:hadonaszos::hadonaszos:
 
  • Tetszik
Reactions: svajcibeka

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 583
63 951
113
Ez majdnem olyan mint amikor azon megy a panasz hogy a granatok a betontaroloba vizben allnak aztan jajj de nagy problema meg hogy lehet igy tarolni mikozben pont az a lenyeg hogy hosszu tarolas allatt vizben aljon :D /sajat fulemmel hallottam a panaszt meg a szidast hogy az idiota komcsik meg szigetelni se tudtak talajvizre /inkabb nem szoltam hogy az nem talajviz hanem szandekosan van feltoltve.../szoltak helyettem/
Erről a tárolási módról még nem hallottam.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 786
75 820
113
Már ha fel van töltve rendesen az a zászlóalj. Saccra itt ahogy gonosz megj párszor a szükséges mennyiség reális.

Tőled is megkérdezem,hogy mi köze van a létszámak az állománytáblához vagy ahhoz,hogy mennyi eszköz kell egy századba?
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 121
53 697
113
Anti

Az Aster rendszernél a 15 és a 30 között csak a gyorsító fokozat különbözik. Valójában csak Aster rendszer létezik. A rakéták a fenyegetések típusának megfelelőek.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
Már ha fel van töltve rendesen az a zászlóalj. Saccra itt ahogy gonosz megj párszor a szükséges mennyiség reális.
Amúgy hogy gondolod? Ha leszerel egy rajnyi ember akkora harcjárművüket kivonják? Megsemmisítik? A 80 apc közelebb van az 1 zászlóaljhoz . Ha szakmai döntés születik. De számolj utána és rájössz te is.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Azt tudod, kidobtak mindent, vagy csak átszállítótták egy helyre? Esetleg szortíroztak? Netán lehet némi relikviát venni pl: felszerelést? Kizárólag nem veszélyes dolgokat.

Valahová átszállították, a T-72-esek például Nyírtelken vannak ha jól tudom.