Nem arról volt szó, hogy a BTR egy darabig még marad ? Mert ugye van belőle egy pár (száz). Függetlenül hogy milyen állapotban vannak.
Lehet, hogy volt róla szó, és egy jó darabig még biztos marad is, azonban pont az Bocskai új Dandárparancsnoka írja (Szloszjár Balázs: Honvédségi Szemle 2017/5. szám, A dandárképesség jövője - mennyiség vagy minőség):
"A közepes dandár alapja továbbra is a rendszeresített BTR harcjárműcsalád maradna, amelynek a fenntartása az árak és a beszerzés nehézségei miatt jelenleg vetekednek egy nehéz alegységével (pl. a BTR-hez egy gumi 1 millió forintba kerül). [...] A mi viszonyaink között a nemzeti érdekeknek megfelelően egy úszóképes, közepes dandár felelne meg vegyes (lánctalpas/kerekes) platformon, a V4 közös gyártásában. Fontos kérdés persze az is, hogyan lehetne egy ilyen típusú dandárfejlesztés esetén a NATO-igényeket és a nemzeti lehetőségeket harmonizálni. [...] Új platform beszerzésénél a legfontosabb alapvetés a beszerzés ára mellett a fenntarthatóság: a környékünkön melyik eszköz a legelterjedtebb, a legkönnyebben fejleszthető és fenntartható, akár a nemzeti hadiipar fejlesztésével, akár többnemzeti relációban. Ha reálisak akarunk lenni, akkor vagy valamelyik nagyobb ország régebbi típusú eszközeinek a megvásárlásával (német, olasz, svéd, finn), vagy kisebb országok összefogásával (például V4/Lengyelország) tudunk előrelépni. A platform meghatározza például azt is, hogy adott esetben szükséges-e külön páncéltörő és légvédelmi képességeket kialakítani, hiszen vannak olyan a platformok, amelyek rendelkeznek ilyen képességekkel. Nem biztos, hogy a költségvetésünk megengedi egy 20. századi platform rendszeresítését, ezért célszerű megvizsgálni modern, de nem a legújabb generációs eszközök esetleges beszerzését. Mivel egyelőre úgy tűnik, hogy a BTR továbbra is a Magyar Honvédség alapvető eszköze marad, ezért ezeknek az eszközöknek a rendszerben tartása mellett javasolt további képességek fejlesztése/kialakítása. [...] ...a BTR-platform a különböző békefenntartó műveletekben sem volt sikeres: Irakban és Afganisztánban a páncélvédettség gyengesége, a Balkánon pedig a manőverezőképesség korlátai miatt. Az ukrajnai válság egy újabb ellenargumentumot hozott: a BTR-platform azért is nehezen fenntartható, mert az alkatrészek ára megtízszereződött." (Kiemelés tőlem)
Érdekes az egész írás, javaslom elolvasni.