A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 076
13 706
113
Nem csak adminisztrátor lehet az irodában.És nem csak kommandós az utcán.Pl közlekedési járör nyugodtan lehet 60éves.

Szóval amikor a TEK-es többszáz bevetés után ahol számtalanszor keveredett életveszélyes helyzetbe 60 évesen basszuk ki az utcasarokra forgalmatirányítani.
Látom itt páran nagyon megbecsülik azokat akik a kis hazájukat szolgállták.
Gratula. Fogjatok kezet blogenel.
 
  • Tetszik
Reactions: therob

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 781
3 235
113
Nem csak adminisztrátor lehet az irodában.És nem csak kommandós az utcán.Pl közlekedési járör nyugodtan lehet 60éves.
Kommandós nincs az utcán. Közlekedési járőr pedig már van. Arra a helyre jönnek a fiatalok.
De szerintem ez a téma sem ide való, ahogy a tartalékos katonákról, több oldalon, folytatott beszélgetés sem.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Szóval amikor a TEK-es többszáz bevetés után ahol számtalanszor keveredett életveszélyes helyzetbe 60 évesen basszuk ki az utcasarokra forgalmatirányítani.
Látom itt páran nagyon megbecsülik azokat akik a kis hazájukat szolgállták.
Gratula. Fogjatok kezet blogenel.
Nyilván nem forgalmat irányítani, de millió olyan beosztás van, ahová mehet! Nem azért nem küldenénk forgalmat irányítani hatvan évesen, mert bármi probléma van a forgalomirányítással, hanem akkor már tényleg sok lenne a hidegben, esőben kinnt állni naphosszat!

ps. Amíg nincs a magyar haderő élőereje topik, addig a fejlesztéséhez tartozik az is, hogy kik fogják kezelni az új eszközöket, ezért indulnak itt viták ilyen témában újra és újra! Ez különösen most aktuális, amikor nem egyszerűen csak ember kell majd, hanem jó kvalitású!
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Szóval amikor a TEK-es többszáz bevetés után ahol számtalanszor keveredett életveszélyes helyzetbe 60 évesen basszuk ki az utcasarokra forgalmatirányítani.
Látom itt páran nagyon megbecsülik azokat akik a kis hazájukat szolgállták.
Gratula. Fogjatok kezet blogenel.
Persze,mindenki TEKes.És egy halom foglalkozás van,ahol sokkal többet és folyamatos veszélyben dolgoznak emberek.Ők miért nem mehetnek el?Külnben pl németben is ugyanaz a nyugdijkorhatár a rendörnek mint másnak.Magyar karhatalmista mitöl dolgozik többet?Semmitöl.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 425
44 144
113
Akkor szólj ha 60 leszel és kizavarlak télen -15 fokba egy jó 5-6 órás helyszínelésre.Ha végeztél talán rájössz,hogy mekkora butaságot is írtál.
Nem kell ahhoz 60 nak sem lenni, egy nagy rakás fiatal kölök is sírdogálna 6 óra után -15 ben kéne neki gyalogolni. Szó szerint.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Akkor szólj ha 60 leszel és kizavarlak télen -15 fokba egy jó 5-6 órás helyszínelésre.Ha végeztél talán rájössz,hogy mekkora butaságot is írtál.
Jó.Akkor a favágók miért nem mehetnek el elöbb nyugdijba?Vagy az úttisztitók?Vagy mások,akik dolgoznak 60évesen télen is a minuszban
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 076
13 706
113
Persze,mindenki TEKes.És egy halom foglalkozás van,ahol sokkal többet és folyamatos veszélyben dolgoznak emberek.Ők miért nem mehetnek el?Külnben pl németben is ugyanaz a nyugdijkorhatár a rendörnek mint másnak.Magyar karhatalmista mitöl dolgozik többet?Semmitöl.

Te írtál kommandóst az utcán. Én erre írtam a TEK-est . Tudod a rendörségnél most ők azok.
Azt pl mikor írtam, hogy csak a rendőr, tűzoltó érdemli meg, hogy előbb nyugdíjazzák?
Semmikor.
Azt írtam blogenek és akkor mostmár neked is hogy egy 50 -60 éves ember nem rendelkezik olyan fizikummal amivel egy 25-30.
Rendes leszek. Segítek. Nézz meg egy olimpiát és számold össze az 50+ os életkorúakat.
De tudodmit. Ne várd meg míg 60 leszel ahogy Dudi írta. Állj ki ma éjszaka 6 órát az utcára. Megnézzük hogy fog tetszeni. Holnap írd meg hogy ment.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 076
13 706
113
Az úttisztító ha lassabban dolgozik abban nem valószínű, hogy belehal a kistársa. És egy katona harc közben nem kérhet pihenőt. Tudod az útisztító 8-12 óra múlva haamegy beül a forró kádba. A katona ezt sokszor nem teheti meg.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Te írtál kommandóst az utcán. Én erre írtam a TEK-est . Tudod a rendörségnél most ők azok.
Azt pl mikor írtam, hogy csak a rendőr, tűzoltó érdemli meg, hogy előbb nyugdíjazzák?
Semmikor.
Azt írtam blogenek és akkor mostmár neked is hogy egy 50 -60 éves ember nem rendelkezik olyan fizikummal amivel egy 25-30.
Rendes leszek. Segítek. Nézz meg egy olimpiát és számold össze az 50+ os életkorúakat.
De tudodmit. Ne várd meg míg 60 leszel ahogy Dudi írta. Állj ki ma éjszaka 6 órát az utcára. Megnézzük hogy fog tetszeni. Holnap írd meg hogy ment.
Olvasd vissza mit irtam.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Visszaolvastam és így másodjára is ugyan olyan butaság!
Akkor mégtovább olvas vissza,és értelmezd is.Azt irtam,hogy kaphat korának megfelelő beosztást a rendőr.Meghogy a sereg harcoló állományában semmi keresnivalója 50éves embernek-bár egyedi kivételek lehetnek.De maradjunk az átlagnál.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 076
13 706
113
Akkor mégtovább olvas vissza,és értelmezd is.Azt irtam,hogy kaphat korának megfelelő beosztást a rendőr.Meghogy a sereg harcoló állományában semmi keresnivalója 50éves embernek-bár egyedi kivételek lehetnek.De maradjunk az átlagnál.

Ok. Akkor hová rakják a 25 éve lövész zászlóst.l? Akibő mert nincs korkedvezményes nyugdíj lessz egy rakat.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 076
13 706
113
Akkor mégtovább olvas vissza,és értelmezd is.Azt irtam,hogy kaphat korának megfelelő beosztást a rendőr.Meghogy a sereg harcoló állományában semmi keresnivalója 50éves embernek-bár egyedi kivételek lehetnek.De maradjunk az átlagnál.

Mond már meg a magyar hm átlagéletkora így mennyi lessz?
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 076
13 706
113
Már rég bebukott volna a rendszer ha rgy csomó ht tiszthelyettes nem szerel le. Ez a cél? A tapasztaltat eltávolítani?
Ha belegondoloka szakasztiszthelyettesi irodába a volt századomnál 4-böl 1!!! Van még a seregbe.
Az-az egy aki egy alkalmatlan szarházi volt.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 796
75 855
113
Akkor mégtovább olvas vissza,és értelmezd is.Azt irtam,hogy kaphat korának megfelelő beosztást a rendőr.Meghogy a sereg harcoló állományában semmi keresnivalója 50éves embernek-bár egyedi kivételek lehetnek.De maradjunk az átlagnál.

Akkor még nagyobb a baj mint gondoltam!Ezek szerint szerinted a közlekedési járőr beosztás egy 50-60 éves ember számára kornak megfelelő...