A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
De itt az a baj veled is meg méh méh pár emberrel, hogy sajna nem láttok bele a rendszerbe.
És így okoskodtok.
Azt pedig aki benne volt, vagy éppen benne van mint Dudi nem halgatjátok meg.
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 323
4 506
113
Amcsi cégnél dolgozom és tele van veteránnal. Erre külön programok vannak hogy segítsenek nekik elhelyezkedni. Van köztük logisztikus, beszerző, raktárban is páran stb. Ott fel sem mertül hogy mindenki a seregből megy majd nyugdíjba. Hozzáteszem még irodán dolgoznak és mindenki borzasztóan tiszteli őket.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Akkor még nagyobb a baj mint gondoltam!Ezek szerint szerinted a közlekedési járőr beosztás egy 50-60 éves ember számára kornak megfelelő...
Érdekes.Német,angol,francia,osztrák közlekedési járőr lehet 50+ éves?Magyar karhatalmista meg nem?És nem voltál még favágáson.Gyorsan meg lehet halni ott is.És nem egy jó meleg autóban ücsörögve járöröznek.
De itt az a baj veled is meg méh méh pár emberrel, hogy sajna nem láttok bele a rendszerbe.
És így okoskodtok.
Azt pedig aki benne volt, vagy éppen benne van mint Dudi nem halgatjátok meg.
Meghallgatjuk.És van amikor egyettértünk,van amikor nem.Nyilvánvalóan van ahova 20onéve ereje teljében lévő legény kell,és van ahova tapasztalt öreg róka.És nemminden legényből válik öreg róka.Nem is lehet,nincs annyira szükség.A leginkább arra alkalmassakbol váljon öreg róka.A többieket vissza kell vezetni a polgári életbe-megfelelő támogató,segitő programokkal,letöltött időtől függő juttatással segitve.Érje meg katonának lenni-de túlzásokba ne essünk.Sokan dolgoznak veszélyes,kemény munkahelyen,és nem mehetnek 40évesen nyugdijba.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Amcsi cégnél dolgozom és tele van veteránnal. Erre külön programok vannak hogy segítsenek nekik elhelyezkedni. Van köztük logisztikus, beszerző, raktárban is páran stb. Ott fel sem mertül hogy mindenki a seregből megy majd nyugdíjba. Hozzáteszem még irodán dolgoznak és mindenki borzasztóan tiszteli őket.

Igen. Én ezt úgy szabályoznám, hogy az egyetemi/főiskolai ösztöndíj (tisztes alapjövedelem, ingyenes fix kollégiumi férőhely, stb.) járna tíz éves szerződéshez a szerződéses és ÖMT állománynak, vagy tíz leszolgált évnek a hivatásosoknak. Tehát ÖMT menetne 18 éves korától, míg hivatásos és szerződéses 28 évesen legkorábban. Öt éves szerződéssel szerződéses és ÖMT egy OKJs szakma kitanulása idejére kapna ösztöndíjat és további egy ingyenes lenne neki, hivatásosnak ez csak tíz év után járna. Álláskeresésnél a munkaadónak kedvezmények járnának (természetesen csak akkor, ha a szerződéses vagy hivatásos állományból leszerelő tovább szolgál mint tartalékos).

40 év felett vagy húsz év szolgálati idő után elsősbbséget élveznének a közszolgálati állások betöltésénél, amennyiben alkalmasak. Itt megint járna egy képzési csomag, a továbbra is élő felsőoktatási ösztöndíj mellett három OKJs szakma képzési költségeinek finanszírozása és annak idejére és némileg azon is túl állandó jutattatás.

Ennek következtében szerintem így alakulna a fluktáció:
- a szerződéses állomány fele tíz évig szolgálna.
- a teljes hivatásos és szerződéses állomány háromnegyede húsz évnél biztosan nem szolgálna tovább.

- az ÖMT háromnegyede tíz évre szerződne a 18-25 éves korosztályban, elsősorban a felsőoktatási ösztöndíj, mint a társadalmi mobilitás eszköze lenne vonzó nekik.
- a leszerelő szerződéses és hivatásos állomány talán felét meg tudná tartani a rendszer ÖMT-nek a munkaerőpiaci kedvezmények révén, ami a munkaadót tenné érdekeltté abban, hogy ÖMTst alkalmazzon.
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 425
10 236
113
Csak mi Magyarországon vagyunk, nem az USA-ban és más országokban. Itt is vannak kedvezmények és lesznek plusszok is, pl. lakásvásárlásra -mint, ha jól tudom pl. a franciáknál is van, és nem csak a katonáknál, de majd ezt cáfolja vagy megerősíti Lator. Nekem továbbra is az a problémám, amint írtam már korábban, hogy ha az emberek fejében nem változik a haderőhöz való hozzáállás, nincs láthatóság, nincs kézzel foghatóan jelen, akkor a magasabb pénz sem feltétlen jelent olyan mértékű vonzerőt, mint amit jelenthetne. Nem az ellen vagyok, hogy több fizetést, kedvezményt kapjanak, de azért ennek is megvannak a maga határai, korlátai. Például én több értelmét látnám a korkedvezménynek úgy a hadsereg terén, mint pl a tűzoltók, mentősök esetében, mégsem esett még róla szó, hisz ezekben a hivatásokban van egy fizikai elkopás, ami után már általánosságban kevésbé használható az illető bizonyos területeken. Aztán esetleg lehetne a tényleges nyugdíjig tartalékosnak lenni.
Franciaország más, sokkal több a kereset, jobbak a támogatások.Ezért sem tartanám jó dolognak összehasonlítási az MH val. FRO ban tisztességesen meglehet élni a fizetésből a katonáknak. Amúgy én állítom(bár tényleg egyenruhabuzi vagyok és csak ezzel foglalkozom 17 éves korom óta) hogy a hadserefnél, akármilyen országról is beszélünk, nincs jobb. Sokkal keményebb lehet 3 műszakban dolgozni pl. Aztán a seregben fizetve vagy azért hogy sportolj! Mondj még egy ilyen munkahelyet.. Ingyen kaja ingyen szállás, csak el kell viselni a rendszert. Bevallom én nem tudnék mást csinálni. Persze hátulütői is vannak a szakmának, nagyon sok párkapcsolat megy tönkre. Erre még van egy mondás: aki kurvának áll ne sírjon ha b**k.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 787
75 834
113
Franciaország más, sokkal több a kereset, jobbak a támogatások.Ezért sem tartanám jó dolognak összehasonlítási az MH val. FRO ban tisztességesen meglehet élni a fizetésből a katonáknak. Amúgy én állítom(bár tényleg egyenruhabuzi vagyok és csak ezzel foglalkozom 17 éves korom óta) hogy a hadserefnél, akármilyen országról is beszélünk, nincs jobb. Sokkal keményebb lehet 3 műszakban dolgozni pl. Aztán a seregben fizetve vagy azért hogy sportolj! Mondj még egy ilyen munkahelyet.. Ingyen kaja ingyen szállás, csak el kell viselni a rendszert. Bevallom én nem tudnék mást csinálni. Persze hátulütői is vannak a szakmának, nagyon sok párkapcsolat megy tönkre. Erre még van egy mondás: aki kurvának áll ne sírjon ha b**k.

Ezek valóban igaz dolgok tényleg jó munkaadó a Honvédség,rengeteg az előnye sokak szerint ilyen kevés munkával(egy gyárban biztos többet dolgozik az aki a szalag mellett áll) ennyit sehol nem lehet keresni de más helyen nem kell menni harcolni sem az életed árán ha azt mondják...
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 425
10 236
113
Ezek valóban igaz dolgok tényleg jó munkaadó a Honvédség,rengeteg az előnye sokak szerint ilyen kevés munkával(egy gyárban biztos többet dolgozik az aki a szalag mellett áll) ennyit sehol nem lehet keresni de más helyen nem kell menni harcolni sem az életed árán ha azt mondják...
Igen ez így van. Szakmai ártalom:)
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 425
10 236
113
De igen, masnak is menni kell. Haboruban megszivjak a civilek is, csak ok kepzetlenul mennek a vagohidra...
A missziókban is előfordulhatnak halálesetek akár ma vagy holnap is, mégsincs háború. Ez egy ilyen szakma. Vagyis inkább hivatás az elhivatottaknak:)
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
Ha megtámadják az országot és a hivatásos/szerződéses haderő nem képes megvédeni azt nem pedig azonnal.
Vagyis kabe Szlovenai ellen nem lenne horror civilkent, de minden mas esetben nagyobb szivas.

A missziókban is előfordulhatnak halálesetek akár ma vagy holnap is, mégsincs háború. Ez egy ilyen szakma. Vagyis inkább hivatás az elhivatottaknak:)
Szerintem egy magasepitonek sem konnyu. Az eu-ben is ossze lehet szedni mindenfele ferozeseket. A villanyszereles sem veszelytelen. A CNC gepek is folyamatosan apritjak a kezeloiket stb, stb.
Nem akarom elkiabalni, de eddig megusztak a missziosok is. (Hala a normalis hozzaallasuknak.) Remelem ez igy is marad.
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 425
10 236
113
Vagyis kabe Szlovenai ellen nem lenne horror civilkent, de minden mas esetben nagyobb szivas.


Szerintem egy magasepitonek sem konnyu. Az eu-ben is ossze lehet szedni mindenfele ferozeseket. A villanyszereles sem veszelytelen. A CNC gepek is folyamatosan apritjak a kezeloiket stb, stb.
Nem akarom elkiabalni, de eddig megusztak a missziosok is. (Hala a normalis hozzaallasuknak.) Remelem ez igy is marad.
Igen, minden szakmának/hivatásnak megvannak a hátulütői.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 787
75 834
113
Vagyis kabe Szlovenai ellen nem lenne horror civilkent, de minden mas esetben nagyobb szivas.


Szerintem egy magasepitonek sem konnyu. Az eu-ben is ossze lehet szedni mindenfele ferozeseket. A villanyszereles sem veszelytelen. A CNC gepek is folyamatosan apritjak a kezeloiket stb, stb.
Nem akarom elkiabalni, de eddig megusztak a missziosok is. (Hala a normalis hozzaallasuknak.) Remelem ez igy is marad.

Mondok ennél sokkal reálisabbat bár nem lett belőle valóság.Ha emlékszel még az ukrán válság elejére akkor biztosan tudod,hogy akkoriban nem nagyon lehettett tudni,hogy mi lesz ukrajnával,továbbterjednek-e a harcok az egész országra vagy sem?Nyilvánvalóan annak az esélye,hogy minket megtámad az ukrán hadsereg gyakorlatilag nulla volt viszont az simán elképzelhető volt,hogy fegyveres harc robban ki az ország teljes területén így Kárpátalján is a két tábor közt(orosz barát nyugat barát)és ha ezekben a harcokban átkeveredtek volna fegyveresk a határon akkor az aktív állománynak kellett volna visszazavarni elfogni vagy bármit csinálni velük és nem biztos,hogy ment volna harc nélkül.
Nem vélet len volt a fél Honvédség állandó készenlétben akkoriban.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Őőőő....Bocs Dudi,de nem ezért van Honvédség?Ha rajtam múlna,lenne mellette egy soros-milicia rendszerű Nemzetőrség is,de ha lenne,akkor is az elsőszámú fegyveres erő a Honvédség.Azért van,hogy készenálljon a harcra,és ha szükséges,harcoljon.Ez a létezése értelme és célja.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
Vagyis kabe Szlovenai ellen nem lenne horror civilkent, de minden mas esetben nagyobb szivas.


Szerintem egy magasepitonek sem konnyu. Az eu-ben is ossze lehet szedni mindenfele ferozeseket. A villanyszereles sem veszelytelen. A CNC gepek is folyamatosan apritjak a kezeloiket stb, stb.
Nem akarom elkiabalni, de eddig megusztak a missziosok is. (Hala a normalis hozzaallasuknak.) Remelem ez igy is marad.

Cnc gépek aprítják a kezelőiket? Te miről beszélsz?
Láttál te már közelről cnc gépet. :D:D:D
A missziósok megúszták? Ha én értem félre bocsi de ezt úgy érted külszolgálatban nem halt még meg katona?
 
  • Tetszik
Reactions: ms07

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 425
10 236
113
Cnc gépek aprítják a kezelőiket? Te miről beszélsz?
Láttál te már közelről cnc gépet. :D:D:D
A missziósok megúszták? Ha én értem félre bocsi de ezt úgy érted külszolgálatban nem halt még meg katona?
Én nem akartam leütni a feldobott labdát te megtetted:)