A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 741
6 644
113
Nem lehet, hogy alá lesz az írva csak kivárunk egy esetleges jobb ajánlatra tőlük?
hááááát nem tudom , az amik annyira sokat nem szeretnek így játszadozni szerintem, főleg hogy tudják hogy ami a szállítógépet illeti kicsit sürget minket az idő, szerintem MANPAD-et se szeretnénk mástól venni , páncéltörőre gondolhatnak hogy esetleg ha tőlük nem veszünk Javelint akkor majd SPKIE-LR-t de nem tudom, nem hiszem hogy nagyon belemennének ilyen játékba de azt kívánom tévedjek
sima gesztus a németek fele , lehetne belőle valami, ha nagyon álmodozni akarunk akkor rálehet húzni hogy a komolyabb itthoni fegyvergyártás előszele de nem hiszem
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 323
4 506
113

Ha ellentételezés lenne akkor szerintem az valami állami támogatásban nyílvánulna meg nem pedig tulajdon szerzésben. Jönne a Szijjártó hogy Ózdon ez a cég x munkahelyet fog teremteni ezért beszállunk y milliárddal. Ózd környékén simán el lehetne sütni egy komoly támogatást munkahelyteremtésre vagy munkahely megőrzésre még indokolni sem nagyon kéne...Egy ideje már próbál az állam acélművet venni. Orbán 2X ajánlotta fel Putyinnak hogy megvesszük a Dunaferrt de nem adták:

https://www.portfolio.hu/vallalatok/kilenc-eve-nem-csinalt-ilyet-a-dunaferr.309035.html

Próbálták a Mészárossal megvetetni de neki sem adták :)
Lehet ejtették a Dunaferrt és próbálják valahogy betenni a lábukat Ózdra. Állítólag a terv az hogy az autógyárak hazai gyárból vegyék az acél lemezeket, valamint fegyveracél sem elérhető, emiatt a kiskunfélegyházi fegyvergyárnak külföldről kell majd beszereznie. Itt az a kérdés azt a 60 millió eurós beruházást majd mire költik, mert ahogy nézem Ózdon jelenleg a fő profil a betonacél... szóval ha acél lemezeket akarnak gyártani ahhoz komolyan kéne fejleszteni a hengerművet, Kérdés mit szólnának az oroszok a konkurenciához. De az is lehet tévedek, túlgonolom a dolgot és tényleg csak egy sima gesztus vagy valami fajta ellentételezés.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 059
2 774
113
TERROR & ELHÁRÍTÁS
2016/1. SZÁM
HIBRID HADVISELÉS
44
Dr. habil. Resperger István ezredes
„Nomen est omen„ nevében a végzet(e)?

A hibrid
fenyegetésekre adható válaszok, a kontrahibrid műveletek
http://epa.oszk.hu/02900/02932/00009/pdf/EPA02932_terror_elharitas_2016_1_045-109.pdf

Nem lehetne ezeket a tnulmányokat egy külön topikban összegyûjteni? Én hasznosnak tartom ezt az "elméleti alapozást" de irreális mindet letölteni, vagy később visszakeresni.
 

BiancoGasto

Well-Known Member
2018. november 14.
759
918
93
Nem lehetne ezeket a tnulmányokat egy külön topikban összegyûjteni? Én hasznosnak tartom ezt az "elméleti alapozást" de irreális mindet letölteni, vagy később visszakeresni.
Könyvespolc vagy milyen topikot ajánlották,szerintem is jobb lenne külön,így ha újra letöltenéd,soha nem lesz meg. PDF topik vagy valami.
 
  • Tetszik
Reactions: Halfdan

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Ha ellentételezés lenne akkor szerintem az valami állami támogatásban nyílvánulna meg nem pedig tulajdon szerzésben. Jönne a Szijjártó hogy Ózdon ez a cég x munkahelyet fog teremteni ezért beszállunk y milliárddal. Ózd környékén simán el lehetne sütni egy komoly támogatást munkahelyteremtésre vagy munkahely megőrzésre még indokolni sem nagyon kéne...Egy ideje már próbál az állam acélművet venni. Orbán 2X ajánlotta fel Putyinnak hogy megvesszük a Dunaferrt de nem adták:

https://www.portfolio.hu/vallalatok/kilenc-eve-nem-csinalt-ilyet-a-dunaferr.309035.html

Próbálták a Mészárossal megvetetni de neki sem adták :)
Lehet ejtették a Dunaferrt és próbálják valahogy betenni a lábukat Ózdra. Állítólag a terv az hogy az autógyárak hazai gyárból vegyék az acél lemezeket, valamint fegyveracél sem elérhető, emiatt a kiskunfélegyházi fegyvergyárnak külföldről kell majd beszereznie. Itt az a kérdés azt a 60 millió eurós beruházást majd mire költik, mert ahogy nézem Ózdon jelenleg a fő profil a betonacél... szóval ha acél lemezeket akarnak gyártani ahhoz komolyan kéne fejleszteni a hengerművet, Kérdés mit szólnának az oroszok a konkurenciához. De az is lehet tévedek, túlgonolom a dolgot és tényleg csak egy sima gesztus vagy valami fajta ellentételezés.
Diósgyőrben volt a nemesacélmű,ami anno páncélacél és fegyveracél minőséget is elő tudott állitani.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Nem lehetne ezeket a tnulmányokat egy külön topikban összegyûjteni? Én hasznosnak tartom ezt az "elméleti alapozást" de irreális mindet letölteni, vagy később visszakeresni.
Elméleti alapozásban a legjobb,hogy mások vérén megszerzett tapasztalatokat lehet átvenni.És egy okoskatelón elfér pár ezer oldal.
Viszont megkérem a moderátort,hogy pakolja át őket a könyvespolc rovatba.
 
  • Tetszik
Reactions: Halfdan
R

rejsz felügyelő

Guest
Könyvespolc vagy milyen topikot ajánlották,szerintem is jobb lenne külön,így ha újra letöltenéd,soha nem lesz meg. PDF topik vagy valami.
Én ajánlottam a könyvespolcot mert eddig is oda kerültek az ilyen linkek, felesleges egy olyan topikba tenni ami naponta több oldallal bővül és a kutya nem fogja visszakeresni. Úgy tűnik Celebra kolléga keményebb fejű annál hogy belássa. :)
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Én ajánlottam a könyvespolcot mert eddig is oda kerültek az ilyen linkek, felesleges egy olyan topikba tenni ami naponta több oldallal bővül és a kutya nem fogja visszakeresni. Úgy tűnik Celebra kolléga keményebb fejű annál hogy belássa. :)
Minta a néhai diósgyőri fegyveracél:hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos:
Ez a rovat volt kéznél,elfeledkeztem,hogy van könyvespolc is.MEA CULPA
 
  • Tetszik
Reactions: rejsz felügyelő

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 323
4 506
113
Diósgyőrben volt a nemesacélmű,ami anno páncélacél és fegyveracél minőséget is elő tudott állitani.

Arról a gyárról nem szeretek beszélni mert azt még Mária Terézia idejében alapították és van személyes kötődésem szóval kb sírni tudnék ha szóba kerül... Ott nagyon komoly öntvény gyártás is volt. De sajnos csak volt mert már bezárt.. ha jól tudom pár épület még áll mert ipari emlékmű...múzeum lett... bocsi az offért
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Arról a gyárról nem szeretek beszélni mert azt még Mária Terézia idejében alapították és van személyes kötődésem szóval kb sírni tudnék ha szóba kerül... Ott nagyon komoly öntvény gyártás is volt. De sajnos csak volt mert már bezárt.. ha jól tudom pár épület még áll mert ipari emlékmű...múzeum lett... bocsi az offért
Nem az volt az egyetlen,amit elcsesztek....Ózdon ki lehet újra alakitani-dehogy rentábilis lenne e,azt nemtudom.
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 323
4 506
113
Protfolión picit jobban kifejtik mit mondott Palkovics:
https://www.portfolio.hu/vallalatok/beszallt-a-magyar-allam-az-ozdi-acelmube.3.312031.html

"Kifejtette: a többségi tulajdonos 60 millió euró értékű technológiai beruházást, eszközbeszerzést hajt végre annak érdekében, hogy az Ózdi Acélművek magasabb színvonalon, komplexebb termékekkel, jobb hatékonysággal lássa el feladatát."

Szóval lesz új termék. Meg is néztem mivel foglalkozik ez a Max Aicher group
https://www.mana-barmill.com/en/home/max-aicher-group

"Steel & Production is now the largest business segment of the Max Aicher Group of Companies. It is divided into sub-segments of "Automotive Steel" and "Construction Steel". As an exclusive supplier of special component for many car manufacturers, the market share in SBQ for European automotive industry suppliers is 25%"

Tehát az autóipar 25%-át ők látják el acéllal. Nem lepődnék meg ha itt is valami autógyáraknak eladható acéllemez lenne az új termék. Aztán majd kiderül mi jön még ki belőle.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
Nem az volt az egyetlen,amit elcsesztek....Ózdon ki lehet újra alakitani-dehogy rentábilis lenne e,azt nemtudom.

Ami azt illeti diósgyőrben vannak részegységek amik ma is üzemelnek magánkézben, van amit lebontottak, az öntöde, vagy a hengersor épületét, de még jelentős részek állnak, csak az ukrán tulajdonossal nem könnyű, a miskolci önkormányzat sem bír szót érteni vele. Meg Diósgyőr kiesik a szállítás szempontjából, mert a cégek egy jó része csak nyugat-Magyarországot meg Budapestet látja. Ha meg lehet venni a gyár maradékát és nem szívózik az ukrán, akkor a fegyvergyártáshoz én ott csinálnám az acélt a kormány helyébe, 100%-os tulajdonba, hogy senki ne pofázzon bele. Na persze ez nem igényel akkora kapacitást mint mondjuk amikor fénykorában volt a gyár, de mindenképp olcsóbb ott már meglévő alapokról kezdeni, mint egy zsír újat felhúzni. Ózdon meg a német cég mondja úgyis meg mit csináljanak.
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 244
4 604
113
Meg Diósgyőr kiesik a szállítás szempontjából, mert a cégek egy jó része csak nyugat-Magyarországot meg Budapestet látja.
Basszus, Kassa nem esik ki az amerikaiaknak? Ott akkora acélművük van, hogy Diósgyőr sehol sincs hozzá képest.... Ha ők meg tudják oldani, más miért nem?