T-14 Armata

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 843
113
Vannak a táblázatokban mínuszos értékek de ezek az irányzóvaonalhoz képest értendők.De ebben az esetben is először felfelé indul el a lövedék.
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 670
113
Ez kicsit engem a másik topikban lévő döntött páncélos vitára emlékeztet. :D
Amúgy szerintem a harckocsik tűzvezetésébe ez alapból bele van kalkulálva.
Volt anno feltéve egy hanganyag beszélgetés egy egykori harckocsizó bácsival. Beszét a T-55-ről meg a T.72-ről.
Ha jól emlékszem az elmondása szerint ott úgy volt beállítva az optika, hogy a 0 pont a harckocsi függőleges ágyúcső magassága volt, és a kilőtt lövedék ide tért vissza 1500 méteren. Lehet bonyolultan fogalmaztam ,de szerintem érthető a lényeg :)
A bácsi pont ezért szerette a T-72-őt, mert nagyon könnyű volt vele "kapáslövést" leadni nagy pontossággal.

Ez talán a Szekeres Józseffel készített beszélgetés.

https://katpol.blog.hu/2015/08/22/elet_a_pancel_mogott
Ez kicsit engem a másik topikban lévő döntött páncélos vitára emlékeztet. :D
Amúgy szerintem a harckocsik tűzvezetésébe ez alapból bele van kalkulálva.
Volt anno feltéve egy hanganyag beszélgetés egy egykori harckocsizó bácsival. Beszét a T-55-ről meg a T.72-ről.
Ha jól emlékszem az elmondása szerint ott úgy volt beállítva az optika, hogy a 0 pont a harckocsi függőleges ágyúcső magassága volt, és a kilőtt lövedék ide tért vissza 1500 méteren. Lehet bonyolultan fogalmaztam ,de szerintem érthető a lényeg :)
A bácsi pont ezért szerette a T-72-őt, mert nagyon könnyű volt vele "kapáslövést" leadni nagy pontossággal.

Talán a Szekeres Józseffel készített beszélgetés.

https://katpol.blog.hu/2015/08/22/elet_a_pancel_mogott
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 705
113
Nem,nem lett közelharc természetesen.A biztosan lesz találat meg azt jelenti,hogy biztosan eltalálod valahol a célt mert a lövedéked röppályájának csúcsa nem emelkedik a célpont legnagyobb magassága fölé.Azaz ha az alsó széle közepét célzod a célnak akkor 1500 méteren belül(T-72-nél)valahol,lehet,hogy a teknő,lehet,hogy a tornyot de eltalálod.Ez a függőleges része a szórásnak.A vízszintes pedig az,hogy 1500 méteren belül nincs olyan külballisztikai hatás(szél,Coriolis-hatás,oldalgás stb)ami annyit tudna oldalban tolni a lövedéken,hogy ne találd el a nagyjából 3,5 méteres célt ha annak az alsó széle közepét célzod.Tehát nincs olyan reális fizikai hatás ami ezen a távolságon képes lenne 1,75méternél többet tolni oldalra a lőszeren.

Ha itt a pásztázott lőtávolságot kell egyes embereknek elmagyarázni, szerintem nagyjából feleslegesen fecsérled rá az időd.

Hiszen vannak akik itt 1000 egyenletet levezetnek, hogy bebizonyítsák mennyire jobbak nálad.
De amit egy 8 általánossal rendelkező soros is megértett azt meg nem értik.
Vagy csak direkt kötekednek?
 
M

molnibalage

Guest
Ha itt a pásztázott lőtávolságot kell egyes embereknek elmagyarázni, szerintem nagyjából feleslegesen fecsérled rá az időd.

Hiszen vannak akik itt 1000 egyenletet levezetnek, hogy bebizonyítsák mennyire jobbak nálad.
De amit egy 8 általánossal rendelkező soros is megértett azt meg nem értik.
Vagy csak direkt kötekednek?
Hogy te igen, az biztos. A nuki kapcsán is csak anekdotázásra futotta, most már annyira sem, csak személyeskedésre. Eddigi teljesítményed 0 felé tendál.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 705
113
Hogy te igen, az biztos. A nuki kapcsán is csak anekdotázásra futotta, most már annyira sem, csak személyeskedésre. Eddigi teljesítményed 0 felé tendál.

Ott is tényeket írtam le. Csak te nem fogtad fel.;)
De ahogy látom az másokkal sem az erősséged.:);)

Nembaj így szeretünk:D
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 431
18 865
113
Cifu írta az GS-n

Nesze neked armata! :eek:
És Futurisztikus lapos tornyot is kap :oops::oops:

Nicholas Drummond megítélése legalábbis vitatott a szakmai fórumokon, de tény, hogy érdekes információkat tesz ki mindig a twitterére. Most arról, hogy a Rheinmetall a Lynx KF41 alapjaira egy új, max. 50 tonnás harckocsi fejlesztésén dolgozik a fejlesztett 120mm-es és a későbbi 130 mm-es löveghez.


Egy fantáziakép van kirakva még, hagyományos kialakítású toronnya
DyFrWGzU8AAlfeg.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: Ratamahata

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 019
113
Cifu írta az GS-n

Nesze neked armata! :eek:
És Futurisztikus lapos tornyot is kap :oops::oops:

Nicholas Drummond megítélése legalábbis vitatott a szakmai fórumokon, de tény, hogy érdekes információkat tesz ki mindig a twitterére. Most arról, hogy a Rheinmetall a Lynx KF41 alapjaira egy új, max. 50 tonnás harckocsi fejlesztésén dolgozik a fejlesztett 120mm-es és a későbbi 130 mm-es löveghez.


Egy fantáziakép van kirakva még, hagyományos kialakítású toronnya
DyFrWGzU8AAlfeg.jpg

Szép fantáziakép... :)
 
M

molnibalage

Guest
Cifu írta az GS-n

Nesze neked armata! :eek:
És Futurisztikus lapos tornyot is kap :oops::oops:

Nicholas Drummond megítélése legalábbis vitatott a szakmai fórumokon, de tény, hogy érdekes információkat tesz ki mindig a twitterére. Most arról, hogy a Rheinmetall a Lynx KF41 alapjaira egy új, max. 50 tonnás harckocsi fejlesztésén dolgozik a fejlesztett 120mm-es és a későbbi 130 mm-es löveghez.


Egy fantáziakép van kirakva még, hagyományos kialakítású toronnya
DyFrWGzU8AAlfeg.jpg
Mi a "nesze neked"...?
 

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 211
4 414
113
Mikor céloznak a cél fölé 60mrel?
Valamit nagyon félreértesz.
Főleg, ekkora lőtávolságok pl afgán,irakba vannak. Ahol szinte biztos nem síkban történik a lövés.
Már nem azonos a röppálya egy 2400m re lévő célpontnál ha az síkba van veled, mondjuk 5 fokkal feljebb, vagy lejjebb.
Teljesen más.
És ahogy írtad egy csomò monden bejátszik még.
Légnyomás,szél,lőszer tipusa,minősége, ebből adódóan a csőtorkolati energiálya mégha ugyanazzal a fegyverrel is lősz.
Na mindegy.
Tévedtem, igazad van! 2500 méteren 50BMG HPBT prec lövedék esetén széllel nem számolva a vertikális lövedékesés pontosan 92méter!!!! A repülési idö 5,52mp!! Nézzük a kanadai rekord kilövést, 3200 yardról. Lövedékesés 402 méter!!!! 11,88 mp repüési idő..... ennyit a fizikáról.... szóval kicsit fölé lőnek a fiuk ekkora távon...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 843
113
Tévedtem, igazad van! 2500 méteren 50BMG HPBT prec lövedék esetén széllel nem számolva a vertikális lövedékesés pontosan 92méter!!!! A repülési idö 5,52mp!! Nézzük a kanadai rekord kilövést, 3200 yardról. Lövedékesés 402 méter!!!! 11,88 mp repüési idő..... ennyit a fizikáról.... szóval kicsit fölé lőnek a fiuk ekkora távon...

Mi az,hogy fölé lőnek?
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 705
113
Tévedtem, igazad van! 2500 méteren 50BMG HPBT prec lövedék esetén széllel nem számolva a vertikális lövedékesés pontosan 92méter!!!! A repülési idö 5,52mp!! Nézzük a kanadai rekord kilövést, 3200 yardról. Lövedékesés 402 méter!!!! 11,88 mp repüési idő..... ennyit a fizikáról.... szóval kicsit fölé lőnek a fiuk ekkora távon...

A magyar nyelvel vannak problémáink.
Nekem hogy fölélőnek az azt jelenti nem találják el.:)
Ja és számomra nem fölé céloznak, hanem a célra, csak a röppálya miatt persze először a cél magassága fölött van a lövedék röppályája.
402m? Na erre majd ráguglizok;)
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 705
113
A magyar nyelvel vannak problémáink.
Nekem hogy fölélőnek az azt jelenti nem találják el.:)
Ja és számomra nem fölé céloznak, hanem a célra, csak a röppálya miatt persze először a cél magassága fölött van a lövedék röppályája.
402m? Na erre majd ráguglizok;)

Tévedtem, igazad van! 2500 méteren 50BMG HPBT prec lövedék esetén széllel nem számolva a vertikális lövedékesés pontosan 92méter!!!! A repülési idö 5,52mp!! Nézzük a kanadai rekord kilövést, 3200 yardról. Lövedékesés 402 méter!!!! 11,88 mp repüési idő..... ennyit a fizikáról.... szóval kicsit fölé lőnek a fiuk ekkora távon...

Remélem nem én értelek félre. Ebből az adatból még nem tudjuk mennyivel "lőnek felé" a fiuk.
 

tacticool

Well-Known Member
2015. január 12.
1 221
3 565
113
Egy fantáziakép van kirakva még, hagyományos kialakítású toronnya

A fantáziaképnek sajnos semmi köze a tervezett járműhöz. Korábban is többször előfordult itt-ott. De jól néz ki, kicsit mintha a CV90-120 és T-90MS szerelemgyereke lenne.

Remélem, ha megvalósul, nem merül ki abban, hogy a KF41 meglévő alvázára rágyógyítanak egy másik tornyot 120mm-es ágyúval oszt kész, hanem igazi "mbt jellegű" cucc lesz.
 

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 211
4 414
113
A magyar nyelvel vannak problémáink.
Nekem hogy fölélőnek az azt jelenti nem találják el.:)
Ja és számomra nem fölé céloznak, hanem a célra, csak a röppálya miatt persze először a cél magassága fölött van a lövedék röppályája.
402m? Na erre majd ráguglizok;)
Lehet ezen rugózni meg kötni mint a beton, de egyértelműen érted mire gondoltam.... javítottam az értéket 130 méterre mert az a helyes.... egy adatot rosszul kalkuláltam.... fogalmazhatnék úgy is hogy a röppálya leg felső pontja pont 130 méterrel lesz a cél felett... vagyis ha a lövész szempontjából nézzük, a lövést bizonyos szöget bezáróan a célpont fölé adja le.... tehát magyarul a lövés pillanatában fölé lő.... így értettem, de egyértelműen tudtad mire gondoltam csak kötözködsz...
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 705
113
Lehet ezen rugózni meg kötni mint a beton, de egyértelműen érted mire gondoltam.... javítottam az értéket 130 méterre mert az a helyes.... egy adatot rosszul kalkuláltam.... fogalmazhatnék úgy is hogy a röppálya leg felső pontja pont 130 méterrel lesz a cél felett... vagyis ha a lövész szempontjából nézzük, a lövést bizonyos szöget bezáróan a célpont fölé adja le.... tehát magyarul a lövés pillanatában fölé lő.... így értettem, de egyértelműen tudtad mire gondoltam csak kötözködsz...

Nem állt szándékomban kötözködni. Bocs.

Bár megjegyzem a ha nem pásztázott lövést adunk le minden egyes alkalommal a találati pont fölé fog lőni a lövész. Így ezt felesleges kihangsúlyozni.