1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

T-14 Armata

Diskurzus a(z) 'Harckocsik' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 6..

1. dudi

dudi Well-Known Member

Vannak a táblázatokban mínuszos értékek de ezek az irányzóvaonalhoz képest értendők.De ebben az esetben is először felfelé indul el a lövedék.

2. papi

papi Well-Known Member

Ez talán a Szekeres Józseffel készített beszélgetés.

https://katpol.blog.hu/2015/08/22/elet_a_pancel_mogott
    Talán a Szekeres Józseffel készített beszélgetés.

https://katpol.blog.hu/2015/08/22/elet_a_pancel_mogott

fip7 likes this.
  3. fip7

fip7 Well-Known Member

papi

Ez bizony! Nagyon köszönöm, hogy megtaláltad! :);)

4. dudi

dudi Well-Known Member

Még nnó végighallgattam vannak benne hibás dolgok de csomó nagyon hasznos dolog is van benne.

fip7 likes this.
  5. Ocses

Ocses Well-Known Member

Ha itt a pásztázott lőtávolságot kell egyes embereknek elmagyarázni, szerintem nagyjából feleslegesen fecsérled rá az időd.

Hiszen vannak akik itt 1000 egyenletet levezetnek, hogy bebizonyítsák mennyire jobbak nálad.
    De amit egy 8 általánossal rendelkező soros is megértett azt meg nem értik.
    Vagy csak direkt kötekednek?

6. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Hogy te igen, az biztos. A nuki kapcsán is csak anekdotázásra futotta, most már annyira sem, csak személyeskedésre. Eddigi teljesítményed 0 felé tendál.

7. Ocses

Ocses Well-Known Member

Ott is tényeket írtam le. Csak te nem fogtad fel.;)
    De ahogy látom az másokkal sem az erősséged.:);)

Nembaj így szeretünk:D

8. molnibalage

Semmiféle tényt nem írtál le. A mért adatokat én linkeltem az EÜ határértékekkel.

9. Kurfürst

Kurfürst Well-Known Member

Csodalatos hogy ma már mindenkinek van Google keresője, ingyen.

10. Roni

Roni Well-Known Member

Cifu írta az GS-n

Nesze neked armata! :eek:
    És Futurisztikus lapos tornyot is kap :oops::oops:

Nicholas Drummond megítélése legalábbis vitatott a szakmai fórumokon, de tény, hogy érdekes információkat tesz ki mindig a twitterére. Most arról, hogy a Rheinmetall a Lynx KF41 alapjaira egy új, max. 50 tonnás harckocsi fejlesztésén dolgozik a fejlesztett 120mm-es és a későbbi 130 mm-es löveghez.

Egy fantáziakép van kirakva még, hagyományos kialakítású toronnya

Ratamahata likes this.
  11. zotyek78

zotyek78 Well-Known Member

Szép fantáziakép... :)

12. molnibalage

Mi a "nesze neked"...?

13. Ratamahata

Ratamahata Well-Known Member

Tévedtem, igazad van! 2500 méteren 50BMG HPBT prec lövedék esetén széllel nem számolva a vertikális lövedékesés pontosan 92méter!!!! A repülési idö 5,52mp!! Nézzük a kanadai rekord kilövést, 3200 yardról. Lövedékesés 402 méter!!!! 11,88 mp repüési idő..... ennyit a fizikáról.... szóval kicsit fölé lőnek a fiuk ekkora távon...

14. dudi

dudi Well-Known Member

Mi az,hogy fölé lőnek?

15. Celebra

Celebra Well-Known Member

Irányzékállitást érti alatta

16. Ocses

Ocses Well-Known Member

A magyar nyelvel vannak problémáink.
    Nekem hogy fölélőnek az azt jelenti nem találják el.:)
    Ja és számomra nem fölé céloznak, hanem a célra, csak a röppálya miatt persze először a cél magassága fölött van a lövedék röppályája.
    402m? Na erre majd ráguglizok;)

17. Ocses

Ocses Well-Known Member

Remélem nem én értelek félre. Ebből az adatból még nem tudjuk mennyivel "lőnek felé" a fiuk.

18. tacticool

tacticool Active Member

A fantáziaképnek sajnos semmi köze a tervezett járműhöz. Korábban is többször előfordult itt-ott. De jól néz ki, kicsit mintha a CV90-120 és T-90MS szerelemgyereke lenne.

Remélem, ha megvalósul, nem merül ki abban, hogy a KF41 meglévő alvázára rágyógyítanak egy másik tornyot 120mm-es ágyúval oszt kész, hanem igazi "mbt jellegű" cucc lesz.

19. Ratamahata

Ratamahata Well-Known Member

Lehet ezen rugózni meg kötni mint a beton, de egyértelműen érted mire gondoltam.... javítottam az értéket 130 méterre mert az a helyes.... egy adatot rosszul kalkuláltam.... fogalmazhatnék úgy is hogy a röppálya leg felső pontja pont 130 méterrel lesz a cél felett... vagyis ha a lövész szempontjából nézzük, a lövést bizonyos szöget bezáróan a célpont fölé adja le.... tehát magyarul a lövés pillanatában fölé lő.... így értettem, de egyértelműen tudtad mire gondoltam csak kötözködsz...

20. Ocses

Ocses Well-Known Member

Nem állt szándékomban kötözködni. Bocs.

Bár megjegyzem a ha nem pásztázott lövést adunk le minden egyes alkalommal a találati pont fölé fog lőni a lövész. Így ezt felesleges kihangsúlyozni.

Ezen oldal megosztása