[HUN] Helikopterbeszerzés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Madár Fokker

Well-Known Member
2017. december 17.
503
1 381
93
A németek nem rég rendeltek H145-ösöket SAR feladatokra az UH-1-esek leváltására.

https://www.flugrevue.de/militaerlu...ndeswehr-bestellt-h145-fuer-sar-dienst/762308

Olvastam már korábban valahol ezt a hírt. Kérdés, hogy mi ragaszkodunk-e az általad beszúrt képen látható berendezésekhez? Mert a német gépeknél ezekről szó nincs a cikkben. Sőt, azokra csak mint civil változatú H145 (M nélkül) hivatkoznak. Éppen ezért érdekes az ár: H-Force nélkül a 7 gép ára a személyzetek képzésével, valamint 9 évet átfogó logisztikai- és szervizcsomaggal együtt 138.5m €. (~19.8m €/db)
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 647
6 358
113
Olvastam már korábban valahol ezt a hírt. Kérdés, hogy mi ragaszkodunk-e az általad beszúrt képen látható berendezésekhez? Mert a német gépeknél ezekről szó nincs a cikkben. Sőt, azokra csak mint civil változatú H145 (M nélkül) hivatkoznak. Éppen ezért érdekes az ár: H-Force nélkül a 7 gép ára a személyzetek képzésével, valamint 9 évet átfogó logisztikai- és szervizcsomaggal együtt 138.5m €. (~19.8m €/db)
Szerintem nem az a kérdés hogy mihez ragaszkodunk hanem hogy akarnak e még valamit rárakni azon kívül ami eddig megjelent, mint tudjuk ATGM nélkül jönnek, ez szerintem hiba, de ha megjönnek és elküldik őket hogy rakjanak rájuk SPIKE-ot akkor én azzal is kiegyezek :D
Amúgy az is érdekes kérdés hogy mint olyan PONTOSAN itthon milyen szerepkörre szánják a H145M-et , mert ténylegesen ez határozná meg hogy milyen cuccok és felszerelés kéne rájuk.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 000
9 976
113
Azok nem nőnek ki csak úgy maguktól.
És mivel év végén már jönnek az új helikopterek ez egy szégyen, ekkora értékeket rothasztani a napon, a szerelőknek is jobb ha nem áznak. Az orosz helikopterek is örültek volna ha van fedél a rotorok felett, csak nekik nem jutott, ezt nem kellene még egyszer megcsinálni. Szerintem nem végtelen pénz kell ehhez..
http://www.acelcsarnok.com/
itt mindenki csinálhat egy kalkulációt, Szolnokon nem a világ legbonyolultabb terep és talajmechanikai viszonyai vannak, nem bukik sokat a kalkuláció. Szerintem fűtés, légkondi meg a szerelő hangárokhoz kell füstelszívás, mindegyikbe habos oltó, de nem kerülne az egész 2 milliárdnál többe, és minden heli fedél alatt állhatna.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 507
72 490
113
Szerintem nem az a kérdés hogy mihez ragaszkodunk hanem hogy akarnak e még valamit rárakni azon kívül ami eddig megjelent, mint tudjuk ATGM nélkül jönnek, ez szerintem hiba, de ha megjönnek és elküldik őket hogy rakjanak rájuk SPIKE-ot akkor én azzal is kiegyezek :D
Amúgy az is érdekes kérdés hogy mint olyan PONTOSAN itthon milyen szerepkörre szánják a H145M-et , mert ténylegesen ez határozná meg hogy milyen cuccok és felszerelés kéne rájuk.

Honnan tudod, hogy ATGM nelkul jonnek?
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 217
4 568
113
A kezdetektől azt válaszolják itt a hozzáértők, hogy lesz fedél a gépek felett. Akkor biztos úgy lesz. A mihuk meg úgy jártak, mint az új bőgős a zenekarban a pénzosztásnál...
100 nap alatt felhúzható a szerződéskötéstől, ha jól látom. Nem néztem, hogy auditálták-e a céget honvédségi munkákra, de legalább látható a nagyságrend, bárki végezze is el a munkát.
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat

Madár Fokker

Well-Known Member
2017. december 17.
503
1 381
93
Szerintem nem az a kérdés hogy mihez ragaszkodunk hanem hogy akarnak e még valamit rárakni azon kívül ami eddig megjelent, mint tudjuk ATGM nélkül jönnek, ez szerintem hiba, de ha megjönnek és elküldik őket hogy rakjanak rájuk SPIKE-ot akkor én azzal is kiegyezek :D
Amúgy az is érdekes kérdés hogy mint olyan PONTOSAN itthon milyen szerepkörre szánják a H145M-et , mert ténylegesen ez határozná meg hogy milyen cuccok és felszerelés kéne rájuk.
Igazából itt én kizárólag a kutató-mentő gépek felszerelésére reflektáltam. A fegyverzethez nem akarok és nem is tudok hozzászólni, mert nem értek hozzá. Civil vonalon ismerem ki magam jobban.
Amúgy az új típusok beszerzésével kapcsolatban a véleményem az, hogy én vettem volna még néhány Mókust is. Akár civilt is, hogy a jövőben legyen mivel kezdeni a forgószárnyas képzést az állami szakon. Mert most azt hallottam, hogy kerítésen kívül, egy civil cég képzi a jövő helikopterpilótáit.

A kezdetektől azt válaszolják itt a hozzáértők, hogy lesz fedél a gépek felett. Akkor biztos úgy lesz. A mihuk meg úgy jártak, mint az új bőgős a zenekarban a pénzosztásnál...
100 nap alatt felhúzható a szerződéskötéstől, ha jól látom. Nem néztem, hogy auditálták-e a céget honvédségi munkákra, de legalább látható a nagyságrend, bárki végezze is el a munkát.
Szerintem megérné még most is tetőt rakni Mi-24-ek fölé, hiszen van majd' 7 év hátra. Ráadasul azokba a hangárokba később bőven befér a H225 is.
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat and alali77

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 507
72 490
113
én vettem volna még néhány Mókust is. Akár civilt is, hogy a jövőben legyen mivel kezdeni a forgószárnyas képzést az állami szakon. Mert most azt hallottam, hogy kerítésen kívül, egy civil cég képzi a jövő helikopterpilótáit.

A katonák részéről többször elhangzott az igény, hogy szükség lenne még ilyen gépekre.
Hogy valamilyen döntéshozó részéről elhangzott-e már a beszerzésre vonatkozó ígéret, abban most nem vagyok biztos, de 40 új helikopterről beszéltek...

20 db H145M
16 db H225M
4 db ???

Szerintem előbb-utóbb ez is lesz. Ez sokkal valószínűbb, mint a 4 db Tiger :)
 

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 688
3 824
113
Szerintem megérné még most is tetőt rakni Mi-24-ek fölé, hiszen van majd' 7 év hátra.
Esélyes, hogy nincs hét év hátra. A nyilatkozatok, meg a cikkek alapján nekem legalábbis nagyon úgy tűnik.
Az elején még én is reménykedtem, aztán, mikor biztossá vált, hogy csak 1000 órát kapnak, onnéttól nekem is egyre inkább úgy tűnik, hogy „sza..ni bele, szól a zene” mentalitással a régi recept alapján lesz levezényelve ez a pár év. Bármi féle alkatrészbeszerzésre szigorúan nulla forint lesz elkülönítve, kezdődik a legózás a fődarabokkal még 50-60 óráért, stb. Elapad a flotta, és megkezdődik a pangás időszaka. Pedig lehetett volna ezt jól is csinálni.
Aztán amint jönnek az új játékok, rögtön ki lesznek tolva legelni a nemrég felújított helikopterek, legyen az 24-es, 17-es, 8-as...
A történelem ismétli önmagát. Senkit nem fog érdekelni, hogy mennyi kirepülhető idő marad bennük.... Az új szebben csillog (és persze a sokat emlegetett humán erőforrás is véges, kell az új gépekhez)... megy a herdálás...aztán néhány év rohasztás és majd ápv-Rt, vagy épp ahogy most hívják, újabb sokéves rohasztás, aztán megpróbálják egyben eladni, nem sikerül, és így beleesünk egy végtelen ciklusba.
(Celebra, kérlek mellőzzük a politikai őrjöngésedet. Köszi :) )
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
:(:(
Esélyes, hogy nincs hét év hátra. A nyilatkozatok, meg a cikkek alapján nekem legalábbis nagyon úgy tűnik.
Az elején még én is reménykedtem, aztán, mikor biztossá vált, hogy csak 1000 órát kapnak, onnéttól nekem is egyre inkább úgy tűnik, hogy „sza..ni bele, szól a zene” mentalitással a régi recept alapján lesz levezényelve ez a pár év. Bármi féle alkatrészbeszerzésre szigorúan nulla forint lesz elkülönítve, kezdődik a legózás a fődarabokkal még 50-60 óráért, stb. Elapad a flotta, és megkezdődik a pangás időszaka. Pedig lehetett volna ezt jól is csinálni.
Aztán amint jönnek az új játékok, rögtön ki lesznek tolva legelni a nemrég felújított helikopterek, legyen az 24-es, 17-es, 8-as...
A történelem ismétli önmagát. Senkit nem fog érdekelni, hogy mennyi kirepülhető idő marad bennük.... Az új szebben csillog (és persze a sokat emlegetett humán erőforrás is véges, kell az új gépekhez)... megy a herdálás...aztán néhány év rohasztás és majd ápv-Rt, vagy épp ahogy most hívják, újabb sokéves rohasztás, aztán megpróbálják egyben eladni, nem sikerül, és így beleesünk egy végtelen ciklusba.
(Celebra, kérlek mellőzzük a politikai őrjöngésedet. Köszi :) )
Tökmindegy ki van hatalmon,sanszos,hogy bejön a joslatod.:(
 

Karak95

Well-Known Member
2018. december 16.
158
295
63
Esélyes, hogy nincs hét év hátra. A nyilatkozatok, meg a cikkek alapján nekem legalábbis nagyon úgy tűnik.
Az elején még én is reménykedtem, aztán, mikor biztossá vált, hogy csak 1000 órát kapnak, onnéttól nekem is egyre inkább úgy tűnik, hogy „sza..ni bele, szól a zene” mentalitással a régi recept alapján lesz levezényelve ez a pár év. Bármi féle alkatrészbeszerzésre szigorúan nulla forint lesz elkülönítve, kezdődik a legózás a fődarabokkal még 50-60 óráért, stb. Elapad a flotta, és megkezdődik a pangás időszaka. Pedig lehetett volna ezt jól is csinálni.
Aztán amint jönnek az új játékok, rögtön ki lesznek tolva legelni a nemrég felújított helikopterek, legyen az 24-es, 17-es, 8-as...
A történelem ismétli önmagát. Senkit nem fog érdekelni, hogy mennyi kirepülhető idő marad bennük.... Az új szebben csillog (és persze a sokat emlegetett humán erőforrás is véges, kell az új gépekhez)... megy a herdálás...aztán néhány év rohasztás és majd ápv-Rt, vagy épp ahogy most hívják, újabb sokéves rohasztás, aztán megpróbálják egyben eladni, nem sikerül, és így beleesünk egy végtelen ciklusba.
(Celebra, kérlek mellőzzük a politikai őrjöngésedet. Köszi :) )
Talán az elmúlt beszerzések , és átszervezések , szemlélet változás után nem kellene a régi dekadenciát újra elővenni . "Ha minden mindig úgyis úgy lesz" szemléletet nyomatjuk akkor tényleg nem jutunk 5-ről a 6-ra .
 

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 688
3 824
113
Talán az elmúlt beszerzések , és átszervezések , szemlélet változás után nem kellene a régi dekadenciát újra elővenni . "Ha minden mindig úgyis úgy lesz" szemléletet nyomatjuk akkor tényleg nem jutunk 5-ről a 6-ra .
Nos nincsen más dolgunk, mint várni max. 3 évet. ;)
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
A katonák részéről többször elhangzott az igény, hogy szükség lenne még ilyen gépekre.
Hogy valamilyen döntéshozó részéről elhangzott-e már a beszerzésre vonatkozó ígéret, abban most nem vagyok biztos, de 40 új helikopterről beszéltek...

20 db H145M
16 db H225M
4 db ???

Szerintem előbb-utóbb ez is lesz. Ez sokkal valószínűbb, mint a 4 db Tiger :)

Nem lesz négy. A H225 bejelentés után úgy kommunikáltak, hogy ennyi egyelőre. Bármi más egy külön program lesz.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Talán az elmúlt beszerzések , és átszervezések , szemlélet változás után nem kellene a régi dekadenciát újra elővenni . "Ha minden mindig úgyis úgy lesz" szemléletet nyomatjuk akkor tényleg nem jutunk 5-ről a 6-ra .
Az ember mindig jobbat remél.
 

"AZO29"

Active Member
2016. december 20.
166
217
43
Szerintem megérné még most is tetőt rakni Mi-24-ek fölé, hiszen van majd' 7 év hátra. Ráadasul azokba a hangárokba később bőven befér a H225 is.

Kizártnak tartom a 7 évet...még a 2-3 is esélytelen...
Már most vannak problémák...de mást nem írnék, legyen ennyi elég.
Amint lesz elegendő új gép, de inkább már előtte, ezeknek meszeltek! Ezt kel memorizálni már most!