Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 244
24 250
113
Csak 1 lapot kellett volna visszaolvasni.
https://forum.htka.hu/threads/visszajelzések-és-javaslatok.5/page-269#post-535562

Nyilvánosan és nem PM-ben kérdeztél. Válaszoltam rá. Viszont valahol irritáló, hogy segíteni próbál az ember és akkor még erre is visszapofázol.

Elnézést kérek a többiektől, de sajnos néha nagyon idegesít - túlcsordulok - a kioktató pökhendi szöveg, amelyet néha fűszerez ezzel-azzal.
Pedig már hányszor megfogadtam, hogy nem válaszolok.
Bocsi még egyszer. :)
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 067
9 178
113
Benne van az, csak perpill van X darab másik topicban frissebb hozzászólás - ahol X nagyobb, mint az oldalsávban és főoldalon megjelenített aktív topic-ok száma.
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 661
12 352
113
Kérnék egy sürgős definíciót valamely szankcionálni jogosult személy részéről a hangulatkeltés és a biztpolbűnözés kategóriákra.

Ismét nem tudom, hogy mihez tartsam magam.

Előre is köszönöm a részletes útbaigazítást!
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 188
13 463
113
Kérnék egy sürgős definíciót valamely szankcionálni jogosult személy részéről a hangulatkeltés és a biztpolbűnözés kategóriákra.

Ismét nem tudom, hogy mihez tartsam magam.

Előre is köszönöm a részletes útbaigazítást!
Az ilyen sunyi rasszistáskodó megjegyzések, mint obamakizás ebbe tartozik, de egyszer-kétszer még elmegy. Viszont azok akik többször voltak figyelmeztetve, többször voltak kitéve, azok körül a levegő egyre inkább fogy és fogyni fog.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
A vicces megjegyzesek is cenzurazva vannak? Nehogy mar! Azert ez az ujbeszel vilag meg nem jott el!:hadonaszos:
Tegnap ulippo is ugyanezzel a szarsaggal jott. Tenyleg, o miert van meg itt ennyi provokacio utan?
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 661
12 352
113
Az ilyen sunyi rasszistáskodó megjegyzések, mint obamakizás ebbe tartozik, de egyszer-kétszer még elmegy. Viszont azok akik többször voltak figyelmeztetve, többször voltak kitéve, azok körül a levegő egyre inkább fogy és fogyni fog.
Nagyon helyes! Támogatom a rasszistáskodó megjegyzések szankcionálását.
Feltéve, ha ez minden rasszra és minden felhasználóra igaz.
Ennek fényében jelezném, hogy a miniszterelnököt "vajda"-nak nevezni burkolt cigányozás, vagyis véleményem szerint komolyan kimeríti a "rasszistáskodás" fogalmát. Sőt, a hangulatkeltését és a belpolbűnözését is.
Végeztem egy kis kutatást a fórumon és a "vajdázás" többször ugyanakkor kevesebb embertől jelent meg a mint az "obamakizás". Mégsem láttam eddig nyomát annak, hogy bárki aki "vajdázott" ki lett volna dobva "rasszistáskodás" miatt.
Nem szeretnék vádaskodni. pláne nem elítélni senkit, hiszen többször bevallottam, hogy nem érzem magam ideológiailag kellően képzettnek, így a tapasztaltak alapján sem merem állítani, hogy a bennem megfogalmazódó kételyek a moderatúra következetességét és érzelemmentességét tekintve biztosan megalapozhatóak.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 478
14 750
113
Magánvéleményem szerint, ha :) emotikont tesznek elé, mögé, akkor tolerálható az obamaki és a vajda is... Persze "üzemszerű" használatuk kérdéses.... de akkor = mérce!
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 555
113
Az ilyen sunyi rasszistáskodó megjegyzések, mint obamakizás ebbe tartozik, de egyszer-kétszer még elmegy. Viszont azok akik többször voltak figyelmeztetve, többször voltak kitéve, azok körül a levegő egyre inkább fogy és fogyni fog.

Semmi rasszistáskodó megjegyzésnek nem szántam-eszembe sem jutott. Egyébként ez a szó, hogy Obamaki sokszor volt használva a biztpol topikokban Obama elnöksége idején. Nem én találtam ki, érdekes akkoriban senki sem volt kitiltva ezért. Hasonlóságuk kifejezése vicces formában.
Másik dolog, hogy a fórumozók lesznek elvágva friss, érdekes hírektől amik csak hozzám jutnak el.
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 816
2 512
113
Hát ha leírod, hogy ez pl mennyire kapcsolódik egy haditechnikai oldal profiljához, akkor gondolom a szerkesztők betudják tenni a helyes topikba. De itt megint elértünk ahhoz a kérdéshez, hogy az oldal mennyire technikai vagy biztonság politikai. Pl ez a Kínás hír szerintem semilyen formában nem kapcsolódik az oldal profiljához. De ez csak az én magán véleményem. Én több haditechnikával kapcsolatos hírt szeretnék olvasni, de sajna a legtöbb topik már megint a gonosz nyugat és szent kelet harcába torkollik. Bocs, hogy untattalak benneteket a véleményemmel. :oops:
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 067
9 178
113
Másik dolog, hogy a fórumozók lesznek elvágva friss, érdekes hírektől amik csak hozzám jutnak el.

Azért ne menjünk el így lazán amellett az aprócska kis tény mellett, hogy nem teljes letiltást kaptál! Pontosan azért kaptál csak biztpol kitiltást, mert hozol bőven olyan tartalmakat, ami iránt van érdeklődés és témában vélhetően elég pontos infóid vannak, stb. Orosz érdekeltségű biztpolból akkor most nem lesznek olyan tájékozottak errefelé, ez van. Majd keresik máshol. Mintha lenne saját oldalatok, ezt a részét majd csináljátok akkor ott ;) Van akit a biztpol letiltás kb. elnémítana, Te sok minden másról is írsz, szóval mi is a probléma? Ha meg arra gondoltál, hogy akkor mostantól nem írsz semmilyen anyagot ide, akkor az is szíved joga természetesen.

Egyébként ugyanaz a helyzeted, mint Molnival volt anno: a biztpol vonalon túl tudsz lőni dolgokon. Időnként magadtól, időnként provokálásra. Alapvetően eddig mindig ez vezetett a hosszabb-rövidebb banjaidig. Már a múltkor eldöntöttem, és amikor Mack visszaeresztett mondtam is neki, hogy a következő botlásnál ne tegyen ki, hanem besorolunk az eddig úgymond molni exkluzív "Biztpol blocked" csoportba.

És mindezt azért írtam publikusan, mert anno sok-sok éve ugyanígy jártunk el Molni esetében is, akit jópár bant követően saját érdekében tiltottunk le a biztpolról :) (Persze a biztpol blocked nem jelent automatikus védettséget ban ellen.)
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 661
12 352
113
Azért ne menjünk el így lazán amellett az aprócska kis tény mellett, hogy nem teljes letiltást kaptál! Pontosan azért kaptál csak biztpol kitiltást, mert hozol bőven olyan tartalmakat, ami iránt van érdeklődés és témában vélhetően elég pontos infóid vannak, stb. Orosz érdekeltségű biztpolból akkor most nem lesznek olyan tájékozottak errefelé, ez van. Majd keresik máshol. Mintha lenne saját oldalatok, ezt a részét majd csináljátok akkor ott ;) Van akit a biztpol letiltás kb. elnémítana, Te sok minden másról is írsz, szóval mi is a probléma? Ha meg arra gondoltál, hogy akkor mostantól nem írsz semmilyen anyagot ide, akkor az is szíved joga természetesen.

Egyébként ugyanaz a helyzeted, mint Molnival volt anno: a biztpol vonalon túl tudsz lőni dolgokon. Időnként magadtól, időnként provokálásra. Alapvetően eddig mindig ez vezetett a hosszabb-rövidebb banjaidig. Már a múltkor eldöntöttem, és amikor Mack visszaeresztett mondtam is neki, hogy a következő botlásnál ne tegyen ki, hanem besorolunk az eddig úgymond molni exkluzív "Biztpol blocked" csoportba.

És mindezt azért írtam publikusan, mert anno sok-sok éve ugyanígy jártunk el Molni esetében is, akit jópár bant követően saját érdekében tiltottunk le a biztpolról :) (Persze a biztpol blocked nem jelent automatikus védettséget ban ellen.)
Örülök, hogy törekedtek az egyensúlyra és fordítotok plusz energiát arra, hogy személyre szabott megoldásokat találjatok egyes tagok fórumhasználatának "optimalizálására". (elnézést a kifejezésért) Nagyon nem lennék boldog, ha azért lenne szegényebb az oldal információ tekintetében, mert akár moli, akár boki le van tiltva, így az általad bemutatott megoldást csak üdvözölni tudom.

Ami igazán fáj és bosszant, az a módszer, ahogyan ez elő lett vezetve. Minden józan gondolkodású ember képes belátni azt, hogy az "obamaki" kb annyira ártalmatlan, mint a "trumpli", vagy bármi hasonló vicceskedő/gúnyolódó megjegyzés. Persze mindenki azt lát bele, amit akar, ezért szép a szabadság. (Ahogyan a vajdába is természetesen. Nem godnolom, hogy dudi rasszistább lenne bokinál, mert sokat vajdázik pl.)

Sokkal elegánsabb lett volna, ha Mack senkit nem néz hülyének és nem egy ilyen mondva csinált indokkal kapcsolja le bokit, hanem közli, amit Te, vagy csak annyit, hogy az oldal üzemeltetőinek érdeke, hogy boki ezentúl csak hadtech infót hozzon.
Bizonyára mindenki megértette volna, és senkinek nem lenne amiatt rossz érzése, hogy hülyének van kezelve.

Tudom, hogy voltaképpen meg sem kellene indokolni mit miért tesztek, de ha már egyéb területen a felhasználóktól elvárt a kultúrált, elegáns, nyugatias viselkedés, akkor gondolom, ebből kiindulva logikusan várhatjuk, hogy mint felhasználók partnerként és nem egy óvódás csoportként vagyunk kezelve (bár való igaz, időnként egyes topicokban valóban egy ovis csoport színvonalára esik az intellektuális teljesítmény :D ).
 
M

molnibalage

Guest
És mindezt azért írtam publikusan, mert anno sok-sok éve ugyanígy jártunk el Molni esetében is, akit jópár bant követően saját érdekében tiltottunk le a biztpolról :) (Persze a biztpol blocked nem jelent automatikus védettséget ban ellen.)
Akkor sem olvasnám és kommentelném, ha nem lennék kitiltva. Se időm, se erőm az ideológiai hülyeségekre. A technikai topikokban felbukkanó dolgok is sokszor túl időrablóak úgy, hogy n+1-jére vannak elmagyarázva és a HTÖ is ott van.
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 315
13 363
113
Örülök, hogy törekedtek az egyensúlyra és fordítotok plusz energiát arra, hogy személyre szabott megoldásokat találjatok egyes tagok fórumhasználatának "optimalizálására". (elnézést a kifejezésért) Nagyon nem lennék boldog, ha azért lenne szegényebb az oldal információ tekintetében, mert akár moli, akár boki le van tiltva, így az általad bemutatott megoldást csak üdvözölni tudom.

Ami igazán fáj és bosszant, az a módszer, ahogyan ez elő lett vezetve. Minden józan gondolkodású ember képes belátni azt, hogy az "obamaki" kb annyira ártalmatlan, mint a "trumpli", vagy bármi hasonló vicceskedő/gúnyolódó megjegyzés. Persze mindenki azt lát bele, amit akar, ezért szép a szabadság. (Ahogyan a vajdába is természetesen. Nem godnolom, hogy dudi rasszistább lenne bokinál, mert sokat vajdázik pl.)

Sokkal elegánsabb lett volna, ha Mack senkit nem néz hülyének és nem egy ilyen mondva csinált indokkal kapcsolja le bokit, hanem közli, amit Te, vagy csak annyit, hogy az oldal üzemeltetőinek érdeke, hogy boki ezentúl csak hadtech infót hozzon.
Bizonyára mindenki megértette volna, és senkinek nem lenne amiatt rossz érzése, hogy hülyének van kezelve.

Tudom, hogy voltaképpen meg sem kellene indokolni mit miért tesztek, de ha már egyéb területen a felhasználóktól elvárt a kultúrált, elegáns, nyugatias viselkedés, akkor gondolom, ebből kiindulva logikusan várhatjuk, hogy mint felhasználók partnerként és nem egy óvódás csoportként vagyunk kezelve (bár való igaz, időnként egyes topicokban valóban egy ovis csoport színvonalára esik az intellektuális teljesítmény :D ).

Bár én rég letiltottam azt az agitróp nicket, de annál nem a szavakkal, hanem az egész szövegkörnyezettel volt mindig baj. Mac meg kiragadott belőle kicsúcsosodó, jobban megfogható részeket és azt írta indokba. Nem vagy hülyének nézve se te, sem más - de ne várd, hogy esszét írjon indoklásnak. A jéghegy csúcsa elég.
A fórum nyugisabb lesz innentől, főleg, ha a kék-sárga kolegája is követi...
 

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 960
113
Bár én rég letiltottam azt az agitróp nicket, de annál nem a szavakkal, hanem az egész szövegkörnyezettel volt mindig baj. Mac meg kiragadott belőle kicsúcsosodó, jobban megfogható részeket és azt írta indokba. Nem vagy hülyének nézve se te, sem más - de ne várd, hogy esszét írjon indoklásnak. A jéghegy csúcsa elég.
A fórum nyugisabb lesz innentől, főleg, ha a kék-sárga kolegája is követi...

Bárcsak az összes agitrop nick-et bannolnák, te se terhelnéd tovább az ignorált listámat.
 
T

Törölt tag 1945

Guest
Urak!

Igen ritkán jelenik meg Magyarországon haditechnikai témában ennyire szép munka, ami egyben forrásként is szolgálhat a továbbiakban a MiG-21-esek nukleáris fegyverzetével, és annak tervezett alkalmazásával kapcsolatban.
Pár oldalas ízelítő elérhető innen.
Mivel magánkiadásban jelent meg, megrendeléshez írjatok a szerzőnek, elérhetősége a 6. oldalon.


Kérdésem, hogy ezt a hírt ki tudnátok rakni a HTKA főoldalára?

Köszi,
Hpasp

ui: semmi közöm sincs a kiadványhoz, véletlenül értesültem megjelenéséről.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 289
10 335
113
Azért ne menjünk el így lazán amellett az aprócska kis tény mellett, hogy nem teljes letiltást kaptál! Pontosan azért kaptál csak biztpol kitiltást, mert hozol bőven olyan tartalmakat, ami iránt van érdeklődés és témában vélhetően elég pontos infóid vannak, stb. Orosz érdekeltségű biztpolból akkor most nem lesznek olyan tájékozottak errefelé, ez van. Majd keresik máshol. Mintha lenne saját oldalatok, ezt a részét majd csináljátok akkor ott ;) Van akit a biztpol letiltás kb. elnémítana, Te sok minden másról is írsz, szóval mi is a probléma? Ha meg arra gondoltál, hogy akkor mostantól nem írsz semmilyen anyagot ide, akkor az is szíved joga természetesen.

Egyébként ugyanaz a helyzeted, mint Molnival volt anno: a biztpol vonalon túl tudsz lőni dolgokon. Időnként magadtól, időnként provokálásra. Alapvetően eddig mindig ez vezetett a hosszabb-rövidebb banjaidig. Már a múltkor eldöntöttem, és amikor Mack visszaeresztett mondtam is neki, hogy a következő botlásnál ne tegyen ki, hanem besorolunk az eddig úgymond molni exkluzív "Biztpol blocked" csoportba.

És mindezt azért írtam publikusan, mert anno sok-sok éve ugyanígy jártunk el Molni esetében is, akit jópár bant követően saját érdekében tiltottunk le a biztpolról :) (Persze a biztpol blocked nem jelent automatikus védettséget ban ellen.)

Ha már Biztpol blocked" csoport, lenne egy ötletem (A kibicnek semmi sem drága:rolleyes:)

Azt gondolom, hogy a biztpol témában időnként problémás - vagy csak a moderátorok számára problémás - személyek azért tudnak rendre értékes tartalmakat, elgondolkodtató gondolatokat leírni, urambocsá' a biztpol topikokban is.
Az sem baj, ha netán nincs igazuk, de vannak vitaindító gondolataik, olyan meglátásaik, amelyek az akár ellene adó érvelésnek is teret adnak.
Attól még, hogy tudom, hogy igazam van:hadonaszos:, még nem árt ha új infókkal is felvilágosulok, amik plusz tudást adnak az érvrendszeremhez.

Tehát szerintem nem hogy bűn, de hiba ezeket a fórumozókat a biztpolban elnémítani.

Amióta - különböző okokból - rendre napokkal, hetekkel, netán hónapokkal késésben olvasok egyes topikokat, azóta nyilván kevesebbszer is szólok hozzá, mert:
1, amit leírnék, azt már mások kifejtették előttem - sokszor okosabban, frappánsabban.
2, Ha fel is fortyanok, az már automatice lehűl, mert nem fűt a vita heve.
(Sokszor ez a gond a fórumozókkal)
Ez még nem törvényszerűen akadályozna meg abban, ha netán elgurulna a gyógyszerem, hogy felszítva a parazsat ne tudnám mégis lángba borítani a topikot - hiába volt már N+1-szer kitárgyalva egy érzékeny téma. Az esélyét a hevesebb vérmérsékletű, vehemensebb fórumozóknál is csökkenti, de meg nem szünteti.
Tehát egy automatikusan késleltetett hozzászólási lehetőség nem csodaszer.

Úgyhogy ettől továbbmegyek - természetesen a moderátorok nemzőszervével ajánlanám a csalán csapkodását:D:
A "Biztpol blocked" kiscsoportba tartozókat nem kéne végleg kitiltani az ominózus topikokból, hanem a biztpolos hozzászólásaik előzetes moderálásra kerülnének egy korrekt elbírálási időszakkal mittomén' mondjuk pár nap - egy hét, hogy korrekt legyen, illetve kontraproduktív legyen túlterheléssel támadni a moderációt...
A parttalan viták, relativizálások és végeláthatatlan privát üzengetések elkerülése érdekében a kritikus hozzászólások nem szavanként, írásjelekként, emojikként kerülnének kimoderálásra, hanem cakkpakk és indoklás nélkül(!!!) max. egy - nem értek hozzá, de ha lehet, akkor miért ne: egy automatikus - értesítéssel, hogy ez a hozzászólás kimoderálásra került.és fellebbezésnek helye nem lenne!
A fórumozó gyakorolhatja spontán és szépen az önkritikát, s ha gondolja megírhatja újra, adaptívan fejlődve:D.
Ha ez már megfelelő, mi többiek látjuk, olvashatjuk, ha nem, akkor nem is tudunk róla.

Persze ez urambocsá' elméletileg visszaélésekre is lehetőséget ad, szóval ha teszem azt Boki egyszercsak atlantista értékrendet kezdene propagálni azé' az előbb-utóbb gyanús lenne:rolleyes::rolleyes::rolleyes:!

Várom a véleményeket!
 
  • Tetszik
Reactions: notaricon
Status
Not open for further replies.