Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 244
24 249
113
Az első, F-22 pilótája nagyon a toppon volt, valószínűleg nagyon felkészült a földrajzi adottságokból és nem lehet kizárni a rep. gép kiváló tulajdonságait is tudta érvényesíteni. Feltételezem, hogy nem az első ott léte volt repülésügyileg. A hozzászólok is kiemelik a teljesítményét! :)

A Halál Völgye 1 különleges hely, jó volt látni, így messziről. Nem véletlen a neve meleg ügyileg, bár vannak szép pillanatok, amikor a sivatag kivirul.

1e678a503653428f2f392f9cba817a3b.jpg


(Nincs referencia keleti típusra, jelenleg Iván még nem repül ott. Nehogy elboruljon az agyad! :) :D)
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos
M

molnibalage

Guest
Ez ma is így lenne. A fél ország lelkesen asszisztálna EU/NATO kollaborációhoz! Lásd hogy követelte az ellenzék a DCA aláírását! Nincs közös nevező a nemzeti érdekről!
Ez nagyon biztpol, ezért csak ide teszem ezt is.
Itthon, igazi kvalitásokkal bíró politikus generáció vagy felelős vezetői réteg nem tudom, hogy mikor volt utoljára. Talán még egy szavazást meg is érne...
 
  • Tetszik
Reactions: FilcTroll

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 244
24 249
113
Tudom, hogy voltmár hasonló bejegyzés a htka.hu -n

Nem jöttek meg a gólyák a lakóhelyem körüli fészkekbe, talán még, talán.

Nem is tudom kik szponzorálják a az átvonulási környéket, de ezt is le kelleni tiltani ezeket is.

A gólyák más nem tudnak tenni, mint kihasználják az élettér lehetőségeit /a sarki csér többet tud, de az más téma/

https://index.hu/techtud/2019/03/05/tomegesen_meszaroljak_a_golyakat_libanon_felett/
http://greenfo.hu/hirek/2019/03/06/tomeges-golya-meszarlas-libanon-egen

Az útvonal, tenger melletti szárazföld felett felmelegedő levegő adja.
pl. fehér gólya
golyaterkep.jpg




Sajnos, régen, a Hortobágy északi részén meg szerettem volna nézni több száz Fekete gólya /nem fehér gólya/

6yhk3LXulgH2X2M2s.jpeg



ottlétét a földön, de észre vettek /gondolom, hogy kaptam 1 b+ -et tőlük hangoskodásilag
én ezt tényleg nem akartam/,

csodálatos látvány volt a levegőbe indulásuk és az az utáni körözésük.

Szegények. :( :)

mert, el kell, hogy mondjam, hogy nem tudták, hogy már indulni kéne, mert a Nap delelőre áll, és jó a levegő feláramlás.

Lehet, hogy az indítást köszönték, vagy a b+ -et.

Jó utat kívántam nekik. :)

:)
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 244
24 249
113
Tudom, hogy voltmár hasonló bejegyzés a htka.hu -n

Nem jöttek meg a gólyák a lakóhelyem körüli fészkekbe, talán még, talán.

Nem is tudom kik szponzorálják a az átvonulási környéket, de ezt is le kelleni tiltani ezeket is.

A gólyák más nem tudnak tenni, mint kihasználják az élettér lehetőségeit /a sarki csér többet tud, de az más téma/

https://index.hu/techtud/2019/03/05/tomegesen_meszaroljak_a_golyakat_libanon_felett/
http://greenfo.hu/hirek/2019/03/06/tomeges-golya-meszarlas-libanon-egen

Az útvonal, tenger melletti szárazföld felett felmelegedő levegő adja.
pl. fehér gólya
golyaterkep.jpg




Sajnos, régen, a Hortobágy északi részén meg szerettem volna nézni több száz Fekete gólya /nem fehér gólya/

6yhk3LXulgH2X2M2s.jpeg



ottlétét a földön, de észre vettek /gondolom, hogy kaptam 1 b+ -et tőlük hangoskodásilag
én ezt tényleg nem akartam/,

csodálatos látvány volt a levegőbe indulásuk és az az utáni körözésük.

Szegények. :( :)

mert, el kell, hogy mondjam, hogy nem tudták, hogy már indulni kéne, mert a Nap delelőre áll, és jó a levegő feláramlás.

Lehet, hogy az indítást köszönték, vagy a b+ -et.

Jó utat kívántam nekik. :)

:)
A madarak meghatározásánál segített - apám horgászott, én nem bírtam az ülést így bámészkodtam -

és segített meghatározni és jegyezni, hogy milyen madarakat láttam: :)

covers_27672.jpg


Tildy Zoltán természet fotós átszerkesztésében/ de jó volt az Ő tele obi., kézi nyomkodós, de a csavaros orosz sem volt rossz, !/

https://hu.wikipedia.org/wiki/Tildy_Zoltán_(fotóművész)
 
R

rejsz felügyelő

Guest
Meccs elott volt egy kis matek, a slovanistak provokaltak aztan bealltak a rendorok moge. :D Kutyak...az eredmeny nehany magyar sracot bevittek. Ejszaka egy szlovak szot se lehetett hallani a varosban. :D
Mellesleg az azeriek vezetnek Horvatorszagban. :eek:
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 583
63 950
113
Tudom, hogy voltmár hasonló bejegyzés a htka.hu -n

Nem jöttek meg a gólyák a lakóhelyem körüli fészkekbe, talán még, talán.

Nem is tudom kik szponzorálják a az átvonulási környéket, de ezt is le kelleni tiltani ezeket is.

A gólyák más nem tudnak tenni, mint kihasználják az élettér lehetőségeit /a sarki csér többet tud, de az más téma/

https://index.hu/techtud/2019/03/05/tomegesen_meszaroljak_a_golyakat_libanon_felett/
http://greenfo.hu/hirek/2019/03/06/tomeges-golya-meszarlas-libanon-egen

Az útvonal, tenger melletti szárazföld felett felmelegedő levegő adja.
pl. fehér gólya
golyaterkep.jpg




Sajnos, régen, a Hortobágy északi részén meg szerettem volna nézni több száz Fekete gólya /nem fehér gólya/

6yhk3LXulgH2X2M2s.jpeg



ottlétét a földön, de észre vettek /gondolom, hogy kaptam 1 b+ -et tőlük hangoskodásilag
én ezt tényleg nem akartam/,

csodálatos látvány volt a levegőbe indulásuk és az az utáni körözésük.

Szegények. :( :)

mert, el kell, hogy mondjam, hogy nem tudták, hogy már indulni kéne, mert a Nap delelőre áll, és jó a levegő feláramlás.

Lehet, hogy az indítást köszönték, vagy a b+ -et.

Jó utat kívántam nekik. :)

:)
Egyszer elkaptam egyet, vagy nagyon faradt volt, vagy nemlatott a sotetben de siman odamentem es elkaptam hatulrol, alig par lepest tett. Hihetetlenul konnyu volt, nagyon meglepodtem rajt. Gyakorlatilag semmi sulya. Ja es ugy remlik hogy eleg budos is volt.
 
  • Tetszik
Reactions: jani22

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 244
24 249
113
Egyszer elkaptam egyet, vagy nagyon faradt volt, vagy nemlatott a sotetben de siman odamentem es elkaptam hatulrol, alig par lepest tett. Hihetetlenul konnyu volt, nagyon meglepodtem rajt. Gyakorlatilag semmi sulya. Ja es ugy remlik hogy eleg budos is volt.
Biztos fáradt volt szegény, mivel el tudtad fogni. Gondolom, hogy csak azért, hogy milyen 1 gólya. :)

Az mondod, hogy nem volt jó illata, ebbőr arra a következtetésre jutottam, hogy nem vagy gólya, mert azok egymást biztos csípik. :) Tud csípni is, meg a szemet kidöfni.
Csak, nem etted meg!?

:) :)

Nálunk már többször volt gólya simogatás, ahová a fiammal is elmentünk, /képek videók vannak/ Ez abból állt, hogy a fészekből a már ellégé nagy gólyákat a tűzoltók emelőkosaras rendszerrel lehozták, kartonpapírra lehelyezi, lehet simogatni a gyerekeknek a kis gólyákat, akiket meggyűrűznek, majd vissza helyezik a fészekbe. Közben az Anya&Fater madarak tépik magukat, de nincs baj. :)

Volt régebben 1 vid, ahol a kis gólyák kirepültek a fészeknél levő háznál, de még nem tudtak rendesen repülni és leszálltak a közvetlen környéken. A ház asszonya meg visszaterelte a porta kerítésén belülre, mint a libákat. :D

Megható volt! :)
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 583
63 950
113
Biztos fáradt volt szegény, mivel el tudtad fogni. Gondolom, hogy csak azért, hogy milyen 1 gólya. :)

Az mondod, hogy nem volt jó illata, ebbőr arra a következtetésre jutottam, hogy nem vagy gólya, mert azok egymást biztos csípik. :) Tud csípni is, meg a szemet kidöfni.
Csak, nem etted meg!?

:) :)

Nálunk már többször volt gólya simogatás, ahová a fiammal is elmentünk, /képek videók vannak/ Ez abból állt, hogy a fészekből a már ellégé nagy gólyákat a tűzoltók emelőkosaras rendszerrel lehozták, kartonpapírra lehelyezi, lehet simogatni a gyerekeknek a kis gólyákat, akiket meggyűrűznek, majd vissza helyezik a fészekbe. Közben az Anya&Fater madarak tépik magukat, de nincs baj. :)

Volt régebben 1 vid, ahol a kis gólyák kirepültek a fészeknél levő háznál, de még nem tudtak rendesen repülni és leszálltak a közvetlen környéken. A ház asszonya meg visszaterelte a porta kerítésén belülre, mint a libákat. :D

Megható volt! :)
Nem volt mit enni rajt, egy csontkollekcio volt gyakorlatilag. Igen kivancsisagbol meg hulyulesbol a haverok elott. Aztan mivel ugy gondoltam hogy vagy faradt, vagy kicsi meg a repuleshez, ezert par szaz meter utan betettem annak azelhagyott haznak a kapujan ahova feszkelni szoktak. Aztan mire mentem vagy 500 metert meg megjelentek a golyamenhelyesek vagy vagy kik, es kerdeztek nem e lattam gyakorlatilag magamat egy golyaval a honom alatt. :) GYorsak voltak, feltunoen gyorsak mert vagy 25km-roljottek. Kozoltem hogy hol talalhatjak a golyat, masszanak be erte. Kerdeztek miert nem hivtam oket, vagy vittem haza. Hat csak.