Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 990
15 879
113
Akkor egyesek szerint ezek csak alternatív tények...? Mert valahogy sorra ez köszön vissza...

Index, Népszava, HVG, 24.hu, 444.hu per definitionem alternatív tények halmaza. Olvassa / dől be neki aki beállítottságánál fogva eleve alternatív tényekből akar megerősítést kapni.

A nagy difi az, hogy a foci pénzöntése mellé elvárás nem párosult.

A foci speciel fejlődött, ahhoz képest hogy milyen nevetségesen szar volt egész komoly eredményeik voltak, egyszóval kurvára nem mondasz igazat.

A rendőrség és tsai viszont ugyanazon a színvonalon dagasztja a sarat 30 éve, szervezetileg fejlődésképtelen, szakmailag fejlődni nem akaró embereket nevel ki, akiknél alap a pacaltest amin nem is kell változtatni, ‘mert úgyis adminisztráció a munka 70%-a’ mint megtudtuk (értsd: a munkanap 70%-a faszvakarással és ugyanazon nyomtatványok lajhárszerűen elhúzott töltögetésével telik, semmi haszna nincsen). De a mentalitás az, hogy semmin nem kell változtatni, csak több pénz kell, meg több eszköz, meg jobb nyugdíjfeltétek, meg több minden.

Miközben elhangzik hogy 200-400 korul keres a zsaru beosztástól függően, konkrétan jobban mint egy tanár vagy egy diplomás pályakezdő, + a faszvakarás közötti szünetekben még fusizhat is ha akar. Nem a zsemle kicsi, hanem a pofa nagy és a teljesítmény kevés.

Ugye van a mondás hogy mindenki rendőrnek születik, de van aki továbbtanul.... na ők odáig tanultak, hogy proletár öntudat, tartom a markom, sőt még több is kell, aellézengek a rendőrségnél..

Pontosan annyit kapnak amennyit ez a mentalitás és képzettség a piacon is érne.

Menjen el kőműves mellé segédmunkásnak akkor, mert ez az a szint. Ott viszont dolgozni is kell, kicsit más tészta lesz 900 órában sittes zsákot cipelni mint az az ún. ‘900 óra túlóra’, ami a rendőrségnél jellemzően valamilyen készenléti tevékenységből jön össze (=ülök az őrsön és nézem a tévét vagy telcsizek hajnalig, hacsak valamit be nem hoznak). Ugyhogy sok sikert a magánszférában, aki a pénzért megy el, bazi nagyot fog koppani.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Index, Népszava, HVG, 24.hu, 444.hu per definitionem alternatív tények halmaza. Olvassa / dől be neki aki beállítottságánál fogva eleve alternatív tényekből akar megerősítést kapni.



A foci speciel fejlődött, ahhoz képest hogy milyen nevetségesen szar volt egész komoly eredményeik voltak, egyszóval kurvára nem mondasz igazat.

A rendőrség és tsai viszont ugyanazon a színvonalon dagasztja a sarat 30 éve, szervezetileg fejlődésképtelen, szakmailag fejlődni nem akaró embereket nevel ki, akiknél alap a pacaltest amin nem is kell változtatni, ‘mert úgyis adminisztráció a munka 70%-a’ mint megtudtuk (értsd: a munkanap 70%-a faszvakarással és ugyanazon nyomtatványok lajhárszerűen elhúzott töltögetésével telik, semmi haszna nincsen). De a mentalitás az, hogy semmin nem kell változtatni, csak több pénz kell, meg több eszköz, meg jobb nyugdíjfeltétek, meg több minden.

Miközben elhangzik hogy 200-400 korul keres a zsaru beosztástól függően, konkrétan jobban mint egy tanár vagy egy diplomás pályakezdő, + a faszvakarás közötti szünetekben még fusizhat is ha akar. Nem a zsemle kicsi, hanem a pofa nagy és a teljesítmény kevés.

Ugye van a mondás hogy mindenki rendőrnek születik, de van aki továbbtanul.... na ők odáig tanultak, hogy proletár öntudat, tartom a markom, sőt még több is kell, aellézengek a rendőrségnél..

Pontosan annyit kapnak amennyit ez a mentalitás és képzettség a piacon is érne.

Menjen el kőműves mellé segédmunkásnak akkor, mert ez az a szint. Ott viszont dolgozni is kell, kicsit más tészta lesz 900 órában sittes zsákot cipelni mint az az ún. ‘900 óra túlóra’, ami a rendőrségnél jellemzően valamilyen készenléti tevékenységből jön össze (=ülök az őrsön és nézem a tévét vagy telcsizek hajnalig, hacsak valamit be nem hoznak). Ugyhogy sok sikert a magánszférában, aki a pénzért megy el, bazi nagyot fog koppani.


Nem vagyok képben ezen ügyben, de szerintem inkább Shed-del (aki szakmabeli és írt/válaszolt is neked) és nem feltétlenül molnival kéne ebben a témában vitáznod. :)
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 990
15 879
113
Nem nagyon volt időm neki is válaszolni a héten, mindenesetre az egy parttalan vita lenne, nagyon máshogy látjuk.

Alapvetően nem értünk egyet abban, hogy ő egyszeruen több pénzt akar, de érdekes módon ezért nagyobb színvonalat meg nemigen akaródzik nyújtani, arra van ezer meg egy kifogás, hogy miért nem. Magánszférában ezzel a hozzáállással bocsánat de kiröhögnék egy bértárgyaláson.

Ezzel egyszersmind azt is meg lehet válaszolni azt, hogy hol vannak a 89-es rendőrök, akik már rég leszereltek. Ott vannak a fejekben kérem, mert a mostani állomány is menthetetlenül ebben a mentalitásban szocializálódott kezdőként.

A rendőrségen uralkodó mentalitást ismerem, több ismerős is ott dolgozik, ők finoman szólva nem igazán a modern szemléletről meséltek. Urambátyám, elvagyunk a büdösben, de legalább fűtenek. A szakmai felkészültségről az ügyész kollégák tudnak mesélni, az alaki meg közismert. De biztos mind rosszul tudják. Én anno majdnem felröhögtem amikor egy piti közlekedési szabálysértés kapcsán az előadó azzal kezdte a kihallgatásomat, hogy ‘önt most tanúként fogjuk meghallgatni, aztán majd gyanúsított lesz’...

Azzal még egyet is tudok érteni az alacsony fizetés a járőröknél azt eredményezi, hogy idővel elfogy az utánpótlás és nem lesz talpasrendőr. De. Amig a talpasrendőr egy betanított segédmunkás szintjén van, miért is járna neki társadalmilag kiemelt fizetés? Mert csak? Nincsen már szocializmus csókolom, hogy mindenkinek alanyi jogon járnak a dolgok. Ja meg a fiatalokat Ne terheljük követelményekkel, hja, akkor olyan is állomány kérem szépen. Egy törekvő fiatalnak szerintem motiválja ha a rendszer amihez tartozni akar követelményt támaszt, es a megfelelés sikerélményt és hivatásbeli büszkeséget ad. Máshol érdekes módon ez mukodik.

Szóval lehetne sokkal magasabb is a bérezés, csak arra meg azt mondom hogy akkor tessenek az USA beli talpasrendőr színvonalat hozni. Minimál színvonalért meg minimál bér jár.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 128
67 096
113
Igazabol nem ertem min megy a hiszti, a rendori is csak egy munka. Hanyan dolgoznak civilek is tobb munkahelyen? Mikor hataror voltam en is mentem mert a 12-24-12-48-as beosztas boven engedte. Egyedul azert nyafogtak hogy ne a regi gyakorloban menjunk, de a boci mintas honvedsegi marnem volt gond. Az ejszaka egy jo reszet automatikusan vegig alszod a kocsiban. A rendor is, ha menni kell valahova hivjak radion. Volt mikor ugy bealudtunk hogy plusz egy orat rahuztunk a szolira. Aki meg 24-ezik ugyeletes tiszt annak van 4 ora pihenoje pl a szoliban. Nemtudom miert szegyen a masodallas mikor alap dolognak kellene lennie, ne legyen mar megbelyegezve az aki szorgalmas es torekszik tobbre vinni.
 
  • Tetszik
Reactions: Kurfürst

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Nem nagyon volt időm neki is válaszolni a héten, mindenesetre az egy parttalan vita lenne, nagyon máshogy látjuk.

Alapvetően nem értünk egyet abban, hogy ő egyszeruen több pénzt akar, de érdekes módon ezért nagyobb színvonalat meg nemigen akaródzik nyújtani, arra van ezer meg egy kifogás, hogy miért nem. Magánszférában ezzel a hozzáállással bocsánat de kiröhögnék egy bértárgyaláson.

Ezzel egyszersmind azt is meg lehet válaszolni azt, hogy hol vannak a 89-es rendőrök, akik már rég leszereltek. Ott vannak a fejekben kérem, mert a mostani állomány is menthetetlenül ebben a mentalitásban szocializálódott kezdőként.

A rendőrségen uralkodó mentalitást ismerem, több ismerős is ott dolgozik, ők finoman szólva nem igazán a modern szemléletről meséltek. Urambátyám, elvagyunk a büdösben, de legalább fűtenek. A szakmai felkészültségről az ügyész kollégák tudnak mesélni, az alaki meg közismert. De biztos mind rosszul tudják. Én anno majdnem felröhögtem amikor egy piti közlekedési szabálysértés kapcsán az előadó azzal kezdte a kihallgatásomat, hogy ‘önt most tanúként fogjuk meghallgatni, aztán majd gyanúsított lesz’...

Azzal még egyet is tudok érteni az alacsony fizetés a járőröknél azt eredményezi, hogy idővel elfogy az utánpótlás és nem lesz talpasrendőr. De. Amig a talpasrendőr egy betanított segédmunkás szintjén van, miért is járna neki társadalmilag kiemelt fizetés? Mert csak? Nincsen már szocializmus csókolom, hogy mindenkinek alanyi jogon járnak a dolgok. Ja meg a fiatalokat Ne terheljük követelményekkel, hja, akkor olyan is állomány kérem szépen. Egy törekvő fiatalnak szerintem motiválja ha a rendszer amihez tartozni akar követelményt támaszt, es a megfelelés sikerélményt és hivatásbeli büszkeséget ad. Máshol érdekes módon ez mukodik.

Szóval lehetne sokkal magasabb is a bérezés, csak arra meg azt mondom hogy akkor tessenek az USA beli talpasrendőr színvonalat hozni. Minimál színvonalért meg minimál bér jár.

Nézd, én túlzottan nem akarok ebbe belefolyni (mivel tényleg nem vagyok a "tűz közelében"). De ha te igen, akkor csak azt tudom javasolni, hogy egy kompetens személlyel tedd (mint pl. Shed). Vagyis, tele a tököm a 10 millió mindenhez IS értő-vel... Ne vedd magadra, de szeretnék már valóban szakmai vitákat olvasni, legalább itt...
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Nálunk multinál ugyanez van. Évente le kell adni és engedélyeztetni a másodállást.
Na jo, de ez nalad azt jelenti, hogy szinte barmi lehetsz, a chippendale fiutol a vendegeloado professzorig, csak ne a konkurencianak dolgozz. A rendoroknel viszon gyakorlailag mindenre nemet mond a parancsnok, mert az serti a rendorseg tekintelyet (es a tulorakkal illetve a szabadidovel is szeretne a fonok rendelkezni).
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 028
113
Bezzeg én, a szabadúszó-vállalkozó dolgozhatok heti nyolc napot is, ha akarok :D
Ha ráérek majd sajnállak azért, hogy te magad eldöntheted akarsz-e túlórázni!! :D:p Nálunk viszont a főnök dönti el, hogy akarjon-e a beosztott havi 310-320 órát dolgozni. :mad: Szerinted melyik a kellemesebb megoldás?
 
  • Tetszik
Reactions: FilcTroll

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 128
67 096
113
Nem lehet masodallasuk, csak kulon engedellyel:

tmrsz.hu/2017/09/27/masodallas/

"... A Hszt. az állományilletékes parancsnok megítélésére bízza, hogy az állomány tagja egy adott foglalkozást másodállás keretében űzhet-e. ..."
Igen, ez igy volt regen is, igazabol a biztonsagi orkodes, kidoboskodas miatt lett kicsit szigororubba veve, mert ugye akkor o most minek is minosul. Viszont a zom vigan el dolgozott feketen komuveskent, vagy hazaknal gondnokkent, erdon, vagy kint szolokben.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 990
15 879
113
Térfigyelés is nagyon megy azoknál az önkormányzatoknál ahol vannak térfigyelő kamerák.
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 756
4 685
113
Ha ráérek majd sajnállak azért, hogy te magad eldöntheted akarsz-e túlórázni!! :D:p Nálunk viszont a főnök dönti el, hogy akarjon-e a beosztott havi 310-320 órát dolgozni. :mad: Szerinted melyik a kellemesebb megoldás?
Szó sincs sajnálatvadászatról :D Voltam én is szigorú munkabeosztásban, tudom hogy milyen, és nem vágyom vissza. Bár kevesebb és kiszámíthatatlanabb a bevétel, de legalább a legkisebb gyerek felnövését már nem az irodából követem. Hálás is vagyok a sorsnak, hogy így alakult.
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 429
17 889
113
De elkapta a fotós a pillanatot! Japán Type 16 süti épp el a 105 mm-es lövegét. :eek::hadonaszos:

D3ijL88U4AATEwy.jpg
 
M

molnibalage

Guest
Index, Népszava, HVG, 24.hu, 444.hu per definitionem alternatív tények halmaza. Olvassa / dől be neki aki beállítottságánál fogva eleve alternatív tényekből akar megerősítést kapni.
Jah, persze, mert az Facebookot is megvette az ellenzék ugye, ahol magánemberek osztják meg, hogy mi a baj...
LOL.

A foci speciel fejlődött, ahhoz képest hogy milyen nevetségesen szar volt egész komoly eredményeik voltak, egyszóval kurvára nem mondasz igazat.
Öööö? Hol...? Arra gondolsz, hogy 3 éve mákosan az EB-n átmentünk a csoportkörön egy valódi győzelemmel és az első komoly ellenfél beverte az arcunkat, aki be is akarta? Vagy arra, hogy 1 évben belül Andorra és Feröer szigetek vagy ki osztotta ki a válogatottat?

Hol vannak a BL csoportkörös csapatok? Az EL-ből kizúgnak...
Az, hogy senkit nem rúgtak valagba igazán egyik butáért sem?

LOL no.2.

Miközben elhangzik hogy 200-400 korul keres a zsaru beosztástól függően, konkrétan jobban mint egy tanár vagy egy diplomás pályakezdő, + a faszvakarás közötti szünetekben még fusizhat is ha akar. Nem a zsemle kicsi, hanem a pofa nagy és a teljesítmény kevés.
Már, ha engedik neki. Az szerinted normális életpálya modell, hogy ha nem akar éhenhalni, akkor másodállás kell?

LOL no.3.


Pontosan annyit kapnak amennyit ez a mentalitás és képzettség a piacon is érne.

Menjen el kőműves mellé segédmunkásnak akkor, mert ez az a szint. Ott viszont dolgozni is kell, kicsit más tészta lesz 900 órában sittes zsákot cipelni mint az az ún. ‘900 óra túlóra’, ami a rendőrségnél jellemzően valamilyen készenléti tevékenységből jön össze (=ülök az őrsön és nézem a tévét vagy telcsizek hajnalig, hacsak valamit be nem hoznak). Ugyhogy sok sikert a magánszférában, aki a pénzért megy el, bazi nagyot fog koppani.
Ez tény. Csak én ugyebár elvárásokhoz kötötem volna.


Szóval lehetne sokkal magasabb is a bérezés, csak arra meg azt mondom hogy akkor tessenek az USA beli talpasrendőr színvonalat hozni. Minimál színvonalért meg minimál bér jár.
Pontosan erről van szó. De ameddig ez a felállás, mint ami ma, addig 1-ről a kettőre jutás nincs.

De elkapta a fotós a pillanatot! Japán Type 16 süti épp el a 105 mm-es lövegét. :eek::hadonaszos:

D3ijL88U4AATEwy.jpg
Ezeket milyen technikával lövik?