A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

K

kamm

Guest
Ja értem. Szóval, mert neked 1 db cég, 1 db termékével volt problémád, akkor semmi jenkit nem szabad venni, mert ebből felmérhető a teljes jenki ipar képessége.

Majd szelektívek felsorolsz több olasz céget néhány termékkel, ami működik.

Most akkor soroljam fel a kiválóan működő P&W hajtóműveket, az AIM-9 családot, ami fél nyugati világ légiharc-rakétája volt 50+ évig? A TGP-ket, a különféle PGM-eket, amiről tudjuk, hogy működik?

Nem tudom, hogy a cherry picking, orbitális állatság és te jó ég opciók közül melyik válasszam vagy még többet-e. Igazából nem tudom, hogy sírni vagy röhögni kéne-e a kommenteden.

Szokasos hoborges helyett el kellene olvasni azt is, amire valaszolt. Igaza van.
O szimplan egy peldan keresztul bemutatta, hogy mekkora ostobasag komplett leszolni az olasz ipart (ami a motorja a vilag 8. legnagyobb gazdasaganak es 7. legnagyobb exportorrnrk, ugye.)
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 892
12 454
113
Huh? Ezzel az erovel BARMIT rendelhetunk, ez nem erv.

Egy ekkor horderejű beszerzésnél nyilván azt is figyelembe kell venniük a döntéshozóknak hogy a technika potens maradjon 20+ év múlva is. Ha csak abból indulok ki hogy képesek megvenni az összes high-tech kütyüt (Patriot, Himars) akkor ebbe az F-35 is simán belefér - sőt náluk azzal hogy lesz Himars a F-35 logikusabb lépés lenne mint az F-16.
 

Centurio

Well-Known Member
2018. december 10.
438
1 133
93
Szerintem két választási lehetőség lehet a legoptimálisabb.
  1. Marad a Gripen és a svédek felesleges C/D-iből veszünk még egy századot és ezeket modernizáltatjuk az E szintjére.
  2. Berendeljük az F35-öt és 2026-ban elköszönünk a Gripenektől.
Két típúst üzemeltessen az akinek két anyja van. Viszont először legyen mindenkinek normális egyéni felszerelése! Utána beszélgethetünk a vadászgépcseréről.:hadonaszos:
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Olvass utana. Sorry, megmondtam, hogy nem irogatok tovabb neked valaszokat, mert semmi nem regisztral nalad, ugyanazokat a habokos, tudatlan marhasagokat (vegyunk kioregedett gepeket a zsidoktol meg hasonlok) isnetelgeted honapok ota.
Nem,egy két gépes légierő koncepcióját ismételgetem hónapok óta,ami az F35 és egy kiegészitő tipusbol állna.A kiegészitő tipusként mint lehetőséget jelölöm meg a Kfir block 60ast,mint egyik lehetőséget.Néked ebből csak az jött le,hogy egy öreg zsidó vadászt hajkurászok.Arrol ugyan fogalmad nincs,hogy mit tartalmaz a block60 ajánlat,hogy egy olyan módon korszerűsitett Kfir gyakorlatilag megenné a mi jelenlegi Gripen C/D gépeinket reggelire.Gripen kizárolag a közeli gá-s manverező légi harcban lenne előnyben,de ott sem olyan hűde nagyon.Tekintve hogy e téren a Gripen a 4.generációs gépek sereghajtója,mig a Kfir a 3.generáció éllovasa volt.Szóval azon kivűl,hogy utáljuk amerikát,mi szól a Gripen E mellett?Főleg,hogy a Gripen is legalább harmadrészben amerikai gyártmány....
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 499
46 457
113
Szerintem két választási lehetőség lehet a legoptimálisabb.
  1. Marad a Gripen és a svédek felesleges C/D-iből veszünk még egy századot és ezeket modernizáltatjuk az E szintjére.
  2. Berendeljük az F35-öt és 2026-ban elköszönünk a Gripenektől.
Két típúst üzemeltessen az akinek két anyja van. Viszont először legyen mindenkinek normális egyéni felszerelése! Utána beszélgethetünk a vadászgépcseréről.:hadonaszos:
Áruljátok már el, hogy az miért nem merül fel senkiben opcióként, hogy kipengetjük a mostani gépek árát, és onnantól akkor rendelünk és olyan gépet, amilyet akarunk? :rolleyes:
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 948
18 437
113
Orff. Ide rakomm, bár lehetne máshova is. Az ok, az a bizonyos felszerelés, ami a Honvédség címre is lehetne ma már. Az istenverte tártáska. A kép 1960-van készült. Tehát legkevesebb 60 év körül van, de inkább öregebb az a borzalmas cucc.

58994414_2214439001936409_7955200698382024704_n.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: Anti

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 499
46 457
113
Erre az opcióra írtam hogy már nincsenek évek gondolkodni. Lengyelek már intenzíven tárgyalnak és így is csak 2025 körül jöhetnek az első gépek.
És te úgy érzed, hogy mi ugyan abban a helyzetben vagyunk, mint a lengyelek, akik határosak a NATO jelenlegi antikrisztusával, az oroszokkal?
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 892
12 454
113
És te úgy érzed, hogy mi ugyan abban a helyzetben vagyunk, mint a lengyelek, akik határosak a NATO jelenlegi antikrisztusával, az oroszokkal?

Én úgy érzem hogy most döntéshelyzetben vagyunk. :)
  • ha Gripen kell: kifizetjük őket, 2026-ban nincs probléma, később lehet majd gondolkodni hogy C/D/E/F kell-e egy esetleges második századba
  • ha F-35 kell: mielőbb szerződés kell, mert 2026-ban a Gripenek elrepülnek.
Ennyi.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
A magam részéről intéznék még egy Gripen századot, mert a meglévő csak bégére elég, éppen hogy. Azt meg nem látom, hogy F-35-ből hogyan tartanánk fenn két századra valót. Van bőven fejleszteni való minden másik fegyvernemnél is.
@leplezo ott sántít, hogy nekünk semmilyen rakétás tüzérségünk sincs, és az a pár db. PZH2000 is csak ígéret még. Tisztán a levegőben, szomszéddal háborúlni... Nem hiszek benne.

Abban a jóhiszeműségben írtam 2027-et, hogy addigra pótolják az efféle hiányosságokat a honvédségnél. Tisztán levegőben nemnagyon lenne háború, mert épp azt írtam, hogy már fellszálni se sokszor tudnának egyik oldal gépei sem, mert a már földön elintézné a másik, mert ott akármilyen csúcsgép rettenetesen sebezhető.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Tudod garantálni hogy a románokra nem erőltetik rá mondjuk 10 év múlva? Van hová eladósodniuk bőven.

Akkor én inkább titokban az Sz500-at erőltetném, meg rakétás tüzérséggel állandó célkeresztben tartanám a repteret, amin még a betonon/bunkerben állnak az f-35-jeik, ha gyanúsan viselkednek még felszállni se legyen esélyük.
 
K

kamm

Guest
Szerintem két választási lehetőség lehet a legoptimálisabb.
  1. Marad a Gripen és a svédek felesleges C/D-iből veszünk még egy századot és ezeket modernizáltatjuk az E szintjére.
  2. Berendeljük az F35-öt és 2026-ban elköszönünk a Gripenektől.
Két típúst üzemeltessen az akinek két anyja van. Viszont először legyen mindenkinek normális egyéni felszerelése! Utána beszélgethetünk a vadászgépcseréről.:hadonaszos:

Áruljátok már el, hogy az miért nem merül fel senkiben opcióként, hogy kipengetjük a mostani gépek árát, és onnantól akkor rendelünk és olyan gépet, amilyet akarunk? :rolleyes:

Az hagyjan, de hulyeseg netovabbja lenne ujabb szazadnyi 20+ eves gepet venni es 'modernizalgatni', mikozben vehetnenk mellejuk az uj generaciobol, amivel minimum 50% kozos az alkatreszbazis stb. A meglevok kivasarlasa a lizing vegen es az azt koveto elektronikai-fegyverrendszer modernizalasuk siman letargyalhato az ujak vasarlasa reszekent, raadasul ugy biztosan nagyobb kedvezmenyt is kapsz.
Amugy mindentol fuggetlenul az teny, hogy az F-35-ot belengetve tutira jobb arat kapunk majd a svedektol, csak ezt ugye okosan kell letargyalni (nem ugy, ahogyan itt paran elkepzelik.) Meg abban sem vagyok biztos, hogy ezt publikusan kell intezni, az arak miatt inkabb minositett eljarasban, az illetekes parlamenti bizottsag felugyelete mellett kellene lebonyolitani (ez persze nem azt jelenti, hogy a Benko visszair nekik egy feloldalas valaszt, ahogy azt a plenaris kerdeseken elhangzo kerdesekre szokta.)
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 358
120 445
113
Az hagyjan, de hulyeseg netovabbja lenne ujabb szazadnyi 20+ eves gepet venni es 'modernizalgatni', mikozben vehetnenk mellejuk az uj generaciobol, amivel minimum 50% kozos az alkatreszbazis stb. A meglevok kivasarlasa a lizing vegen es az azt koveto elektronikai-fegyverrendszer modernizalasuk siman letargyalhato az ujak vasarlasa reszekent, raadasul ugy biztosan nagyobb kedvezmenyt is kapsz.
Amugy mindentol fuggetlenul az teny, hogy az F-35-ot belengetve tutira jobb arat kapunk majd a svedektol, csak ezt ugye okosan kell letargyalni (nem ugy, ahogyan itt paran elkepzelik.) Meg abban sem vagyok biztos, hogy ezt publikusan kell intezni, az arak miatt inkabb minositett eljarasban, az illetekes parlamenti bizottsag felugyelete mellett kellene lebonyolitani (ez persze nem azt jelenti, hogy a Benko visszair nekik egy feloldalas valaszt, ahogy azt a plenaris kerdeseken elhangzo kerdesekre szokta.)
Nem hiszed, hogy ezt nálunk publikusan intéznék? :D