Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 368
8 535
113
5,3 százalékkal nőtt a magyar bruttó hazai termék (GDP) az év első negyedévében a Központi Statisztikai Hivatal első becslése szerint éves alapon, a nyers adatot nézve. A szezonális és naptárhatással kiigazított adat 5,2 százalékos növekedést mutat az év első három hónapjára. A tavalyi utolsó negyedévhez képest, a szezonálisan és naptárhatással kiigazított és kiegyensúlyozott adatok szerint – az előző negyedévhez mérten 1,5 százalékkal bővült a GDP volumene.

Az első becslés alapján a növekedés még a várakozásoknál is jobb valamivel: erre a negyedévre a Portfolio által megkérdezett elemzők a GDP 5,1 százalékos növekedését várták, az előrejelzések viszont elég széles sávban, 4,2 és 6,0 százalék között szóródtak.


Előzetesen az alapján lehetett nagy növekedésre számítani, hogy az ipar és az építőipar növelte teljesítményét az idei első negyedévben. Az ipari kibocsátás a múlt évi 3,2 százalék után az első negyedévben 6,2 százalékkal, az építőipar 22,3 százalék után 48,2 százalékkal bővült.

A KSH csak annyit tett hozzá az első becsléshez, hogy a növekedéshez az ipar, az építőipar és a piaci alapú szolgáltatások járultak hozzá a legnagyobb mértékben.

Az előzetes elemzések szerint a beruházások növekedésére utalt az is, hogy a költségvetés továbbra is megelőlegezi az uniós fejlesztési forrásokat: az első negyedévben 344 milliárd forintot utalt ki a kormányzat, 140,7 milliárd forinttal többet a befolyt összegnél.

A háztartások fogyasztásának élénkülésére is lehetett számítani a kiskereskedelmi forgalom növekedése alapján: a tavaly negyedik negyedévi 5,1 százalék után az idei első negyedévben még gyorsabban, 6,5 százalékkal nőtt a forgalom.

index_nincs_masik_logo.svg

Köszönjük, hogy olvasol minket!

Ha fontos számodra a független sajtó fennmaradása, támogasd az Indexet!
KÖSZÖNÖM, HOGY AZ INDEXET, SEM OLVASOD!
Támogatom

Értesz a gazdaság működéséhez? Költői kérdés, nyilván nem. Mert akkor megemlítenéd, hogy ennek mi volt az ára (például a brutális megszorítások: lásd egészségügy, közlekedési infrastruktúra, tartalékok felélése), hogy ez az érték valójában kevés is (eleve a cikk szerint is voltak 6%-os jóslatok is, de a körülmények alapján lehetett volna 7-8%-is sima ortodox politika mellett), illetve hogy miért növekedett is a GDP (például EU-s pénzeső, kormánytól független multik eredménye, külföldről hazautalt pénzek stb).

De nem fog érdekelni ez téged. Ez nem fér bele a világképedbe. Marad a kognitív disszonancia. Amikor meg már te is rájössz, hogy ezek a hírek milyen ferdítések, már késő lesz. 2006-ban is azért szavaztak a szocikra sokan, mert azt látták, hogy jól megy a gazdaság. Pedig már akkor is egyértelmű volt az elk*rás.

Ez egy nagy rákfenéje a demokráciának. Felívelő gazdasági-világgazdasági időszakban az emberek nagy része legtöbbször nem tudja megkülönböztetni a jó gazdaságpolitikát a rossztól. Csak amikor már késő.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
De nem fog érdekelni ez téged. Ez nem fér bele a világképedbe. Marad a kognitív disszonancia. Amikor meg már te is rájössz, hogy ezek a hírek milyen ferdítések, már késő lesz. 2006-ban is azért szavaztak a szocikra sokan, mert azt látták, hogy jól megy a gazdaság. Pedig már akkor is egyértelmű volt az elk*rás.

Akkor vehettem részt életem első szavazásán, nagyanyám és falu öregjei azért szavaztak akkor és ma is rájuk mert ők mindig is rájuk szavaztak, politikához hülye fiatalként én is oda húztam.

Ismerősi körömben egyetlen ember van aki nyíltan mellettük áll a mai napig, 34 évesen ~30 munkahelye volt, abból 4 Németországban, most készül az 5. turnéra, még a vasútnál és a rendőrségnél is megváltak tőle, el van adósodva. 2 hete azon volt felháborodva, hogy a házasság bejelentéséhez mindkét félnek jelen kell lennie, nem volt elég, hogy ő beugrott bejelenteni (erről is Viktor tehet ofc.)...
 
M

molnibalage

Guest
  • Tetszik
Reactions: tonyo

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 371
7 842
113
http://www.ksh.hu/docs/hun/xstadat/xstadat_eves/i_fec001b.html

Egészségügyi kiadások alakulása (2003–2016).

2003, Kormányzati alrendszerek összesen, 1 095,9 milliárd Ft
2016, Kormányzati alrendszerek összesen, 1 728,0 milliárd Ft

mec3a9lj_mc3a9g.jpg
Az a legszebb az egészben hogy 13 év alatt emelkedett 650 milliárd ft úgy hogy a színvonal néhány kivételtől alig emelkedett. Vagy inkább csökkent. Nem a felújításokra gondolok, hanem a "színvonalas" hátterekre.
Ja minden szép a lehetőségekhez képest. Mihez képest? Javaslom aki olyan széppen tud beszélgetni az egészségügyről az feküdjön be egy vidéki kórházba. De elég egy nem kiemelt fővárosiba is.
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 666
12 374
113
Akkor vehettem részt életem első szavazásán, nagyanyám és falu öregjei azért szavaztak akkor és ma is rájuk mert ők mindig is rájuk szavaztak, politikához hülye fiatalként én is oda húztam.

Ismerősi körömben egyetlen ember van aki nyíltan mellettük áll a mai napig, 34 évesen ~30 munkahelye volt, abból 4 Németországban, most készül az 5. turnéra, még a vasútnál és a rendőrségnél is megváltak tőle, el van adósodva. 2 hete azon volt felháborodva, hogy a házasság bejelentéséhez mindkét félnek jelen kell lennie, nem volt elég, hogy ő beugrott bejelenteni (erről is Viktor tehet ofc.)...
Nem, erről speciel Putyin tehet....
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 721
3 813
113
Értesz a gazdaság működéséhez? Költői kérdés, nyilván nem. Mert akkor megemlítenéd, hogy ennek mi volt az ára (például a brutális megszorítások: lásd egészségügy, közlekedési infrastruktúra, tartalékok felélése), hogy ez az érték valójában kevés is (eleve a cikk szerint is voltak 6%-os jóslatok is, de a körülmények alapján lehetett volna 7-8%-is sima ortodox politika mellett), illetve hogy miért növekedett is a GDP (például EU-s pénzeső, kormánytól független multik eredménye, külföldről hazautalt pénzek stb).

De nem fog érdekelni ez téged. Ez nem fér bele a világképedbe. Marad a kognitív disszonancia. Amikor meg már te is rájössz, hogy ezek a hírek milyen ferdítések, már késő lesz. 2006-ban is azért szavaztak a szocikra sokan, mert azt látták, hogy jól megy a gazdaság. Pedig már akkor is egyértelmű volt az elk*rás.

Ez egy nagy rákfenéje a demokráciának. Felívelő gazdasági-világgazdasági időszakban az emberek nagy része legtöbbször nem tudja megkülönböztetni a jó gazdaságpolitikát a rossztól. Csak amikor már késő.
Köszönöm Emese! :) A problémáidat beszéld meg az indexel, a kurmány szócsövével!:)
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 368
8 535
113
http://www.ksh.hu/docs/hun/xstadat/xstadat_eves/i_fec001b.html

Egészségügyi kiadások alakulása (2003–2016).

2003, Kormányzati alrendszerek összesen, 1 095,9 milliárd Ft
2016, Kormányzati alrendszerek összesen, 1 728,0 milliárd Ft

mec3a9lj_mc3a9g.jpg

Ahogy említették van infláció is. Valamint a rokkantnyugdíjak többszáz milliárdját is átrakták az EÜ-be. Reálértéken a gazdasági válság közepén magasabb volt az EÜ kiadás, mint 8-10 évvel később. Látszik is mindenhol a romlás, a forráshiány, a spórolás. Védőoltás tartalékon is spóroltak, mindennapi eszközhiány a kórházakban, műtétek elmaradása stb. Maga a kormány is elismerte, hogy egy csomó ember meghal, mert alulfinanszírozott a rendszer. A statisztikában a GDP arányos költés már rögtön csökken tendenciát mutat egy ideig. Ráadásul a következő költségvetésbne sincs jelentős növekedés az EÜ kiadásban.

Amúgy megszorítások mindenhol voltak: EÜ, szociális rendszer, honvédelem, közlekedési infrastruktúra. Nem véletlenül romlik le minden ebben az országban.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 368
8 535
113
Zajlik az élet:

"Arnold Schwarzeneggert repülve rúgták hátba Afrikában"
https://index.hu/kulfold/2019/05/18/arnold_schwarzeneggert_repulve_rugtak_hatba_afrikaban/

"Kurz kancellár bejelentette, hogy előrehozott választásokat tartanak Ausztriában"
https://444.hu/2019/05/18/kurz-kanc...lorehozott-valasztasokat-tartanak-ausztriaban

"Hétfőtől új kilogrammra ébredünk"
https://index.hu/techtud/2019/05/18/kilogramm_planck-allando_mertekegyseg/

"Hat éven belül szolgálatba áll a német repülő taxi"
https://index.hu/techtud/2019/05/17/hat_even_belul_szolgalatba_all_a_nemet_repulo_taxi/
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Zajlik az élet:

"Arnold Schwarzeneggert repülve rúgták hátba Afrikában"
https://index.hu/kulfold/2019/05/18/arnold_schwarzeneggert_repulve_rugtak_hatba_afrikaban/

"Kurz kancellár bejelentette, hogy előrehozott választásokat tartanak Ausztriában"
https://444.hu/2019/05/18/kurz-kanc...lorehozott-valasztasokat-tartanak-ausztriaban

"Hétfőtől új kilogrammra ébredünk"
https://index.hu/techtud/2019/05/18/kilogramm_planck-allando_mertekegyseg/

"Hat éven belül szolgálatba áll a német repülő taxi"
https://index.hu/techtud/2019/05/17/hat_even_belul_szolgalatba_all_a_nemet_repulo_taxi/

El tudjuk mi is olvasni az Indexet ha érdekel(ne) minket...
Vagy linkelgessek origo-s bulvárcikkeket én is?
 
M

molnibalage

Guest
El tudjuk mi is olvasni az Indexet ha érdekel(ne) minket...
Vagy linkelgessek origo-s bulvárcikkeket én is?
Nem kell. Viszont a kormipropi helyett csak be kéne menni egy átlag fővárosi kórházba és sikítva rohannál ki a többségéből. A fantasztikus ellátási színvonal miatt van az, hogy 8,5 év alatt kétszer jártam állami intézményben, amikor röntgeneztek és CT vagy MRI-ztek, ahova magánból utaltak be. Amikor sportorvosit csinátattam 4 éve akkor kb. olyan helyen jártam, hogy a kórház épülete inkább tűnt egy lebontás előtti épületnek, mint működő intézménynek.

Értem én, hogy beta spammelése valakit zavar, de azért a valóságot nem kéne tagadni. Az állami ellátás alulfinanszírozottsága miatt hálapénz nélkül is az ország lakossága eszméletlen arányban kell, hogy költsön magán EÜ-re, ha nem akar megdögleni vagy mondjuk nem több hét után akar szakorvoshoz bejutni. És ezt tényadat, nem vélemény.

A röplabdás csapattársnak 2,5 éve kb. 3 hónap idővel adtak MRI-re időpontot. Remek. És, ha mondjuk valaki fizikai munkából él és nem programozó és jó lenne azonnal kideríteni, hogy mi és miért fáj, akkor az milyen választás előtt áll, minthogy fizessen...? Hm...? Mert ő addig nem sportolt és kész. (Mondjuk, hogy miért nem csengette ki a magánt azt nem tudom, mert telik neki rá.)
De bazmeg, ez a realitás. Ha nem azt akarod, hogy toszogassanak, akkor ma fizetni kell. Keményen.
Miközben minden más faszságra van pénz.

UFF.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Nyugi molni, nem véletlenül írtam, hogy "origo-s bulvár..."

Egészségügyet meg jól ismerem, nekem 4-6 hét alatt gyógyuló térdsérülést akartak Sopronban 4 hónappal később megnézni ct-n (asszem az az amikor betolnak a fánkba), ország túlsó végében, Nyíregyházán 1 héten belül megoldották.

Asszony viszont maszek orvoshoz járt 10 naponta ultrahangra, amikor feltűnt neki, hogy baj van, az állami kórházba irányította, ahol kiderült, hogy már 4 hete halott magzatot vizsgálgatott...