Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 478
14 750
113
Egyetértek Molnival, annyi kiegészítéssel, hogy már kormányok óta az a cél, hogy valahogy, forradalom nélkül leépítsék az állami egészségügyet. SENKI nem merte nyíltan megcsinálni, csak suttyomban rohasztották. MOST nyilvánvalóbbá válik az a koncepció, hogy hagyjuk a mai rendszert megdögleni, legyen 1 vagy 2 állami nagy eü. központ, az ellátást pedig a magánszektor felé tolják. Ez szép és jó is lenne, megoldhatná a finanszírozást is.
Az egyetlen nagy, nagy bibi ott van, hogy az átlagember nem tudja megfizetni, ergo az 50-en felüliek szép lassan megdöglenek, ezzel jól jár a nyugdíjkassza is...
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
Nyugi molni, nem véletlenül írtam, hogy "origo-s bulvár..."

Egészségügyet meg jól ismerem, nekem 4-6 hét alatt gyógyuló térdsérülést akartak Sopronban 4 hónappal később megnézni ct-n (asszem az az amikor betolnak a fánkba), ország túlsó végében, Nyíregyházán 1 héten belül megoldották.

Asszony viszont maszek orvoshoz járt 10 naponta ultrahangra, amikor feltűnt neki, hogy baj van, az állami kórházba irányította, ahol kiderült, hogy már 4 hete halott magzatot vizsgálgatott...


A maszek orvosnak is általában van állami kórházas munkahelye.
Mi volt elmentünk 4d ultrahangra. Ugyanaz a nő csinálta mint pár hét múlva a kórházban a normált.

Utánna 2 hetente mérték. Mivel egyszer kicsi volt a magzat korához képest, egyszer nem.
8 ultrahang és minden orvos mást mért.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
Értem én, hogy beta spammelése valakit zavar, de azért a valóságot nem kéne tagadni. Az állami ellátás alulfinanszírozottsága miatt hálapénz nélkül is az ország lakossága eszméletlen arányban kell, hogy költsön magán EÜ-re, ha nem akar megdögleni vagy mondjuk nem több hét után akar szakorvoshoz bejutni. És ezt tényadat, nem vélemény.

UFF.
De az egészségügynek mi a franc köze van Schwarzihoz, Kurzhoz, vagy a német repülőtaxihoz?
Gratulálok, hogy mentegeted a szemetelést és még tapsikolsz is hozzá.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 001
9 976
113
Nem kell. Viszont a kormipropi helyett csak be kéne menni egy átlag fővárosi kórházba és sikítva rohannál ki a többségéből. A fantasztikus ellátási színvonal miatt van az, hogy 8,5 év alatt kétszer jártam állami intézményben, amikor röntgeneztek és CT vagy MRI-ztek, ahova magánból utaltak be. Amikor sportorvosit csinátattam 4 éve akkor kb. olyan helyen jártam, hogy a kórház épülete inkább tűnt egy lebontás előtti épületnek, mint működő intézménynek.

Értem én, hogy beta spammelése valakit zavar, de azért a valóságot nem kéne tagadni. Az állami ellátás alulfinanszírozottsága miatt hálapénz nélkül is az ország lakossága eszméletlen arányban kell, hogy költsön magán EÜ-re, ha nem akar megdögleni vagy mondjuk nem több hét után akar szakorvoshoz bejutni. És ezt tényadat, nem vélemény.

A röplabdás csapattársnak 2,5 éve kb. 3 hónap idővel adtak MRI-re időpontot. Remek. És, ha mondjuk valaki fizikai munkából él és nem programozó és jó lenne azonnal kideríteni, hogy mi és miért fáj, akkor az milyen választás előtt áll, minthogy fizessen...? Hm...? Mert ő addig nem sportolt és kész. (Mondjuk, hogy miért nem csengette ki a magánt azt nem tudom, mert telik neki rá.)
De bazmeg, ez a realitás. Ha nem azt akarod, hogy toszogassanak, akkor ma fizetni kell. Keményen.
Miközben minden más faszságra van pénz.

UFF.

2015 kora nyarán szokásos allergiás asztma kontroll, leküldött a doki tüdőszűrésre, még aznap este jött a telefon hogy menjek vissza másnap, új röntgen, átvilágítás, csomók vannak a tüdőmben, jee. Kérdeztem ez mi , doki mondogatta hogy vagy szarkoidozis vagy nem. Miután baszkuráltam hogy mi a vagy nem, hát talán nagyon durva TBC vagy tüdőrák. Mit kell csinálni? Hát kellene CT, kapok is időpontot szeptember végére. Mivan?! Hát előbb neki már nincsen időpontja, ha van ismerős akkor izzítsam be azt vagy keressek magán rendelőt, ha kell ad címet ahol még a héten megcsinálják 100e-ért, vagy 30-40 ha jó két hét múlva. Volt protekció, két nappal később megvolt a CT, gyorsan megvolt a biopszia is, nem rák volt. Na de ha nincsen hirtelen pár 10e a kasszában vagy protekció és pont rákom van akkor kb. menthetetlen leszek mire megvizsgálnak...
Persze lehet hogy azóta sokkal jobb lett minden, de nem hiszem. (és még egyet, nézze meg valaki mivel járnak be a Szent János kórház nőgyógyászai a melóba, van ott 20+ milliós Jaguár és Tesla is. Legyen is! de adózott jövedelemből)
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
Olyan horrorokat írtok egészségügyről, hogy el kell gondolkoznom, hogy másik dimenzióban élek? Mert én nem tudok ilyenekre panaszkodni, pedig volt szerencsém eléggé megismerni mind az állami, mind a magán eü-t, pedig legtöbbször nem ismeretség, vagy borítékos megoldás játszott be. Nekem teljesen pozitív a kép. Mind magam, mind a családban el lehetett mindent intézni korrektül és észerű időn belül.
(Persze volt, szerencsém olyan kórterembe feküdni, amit frissen csempéztek fele ilyen, fele olyan színűre és eléggé lepusztult volt az egyetlen mosdó a folyosó végén, viszont a személyzet főorvostól a takarítónőig kifogástalan volt -azóta meg úgy gondolom, hogy sikerült a legalját kifognom, mert azóta szinte annál csak fényévekkel szebb, modernebb, kórtermeket láttam.)
 
  • Tetszik
Reactions: Kurfürst and zeal
M

molnibalage

Guest
Olyan horrorokat írtok egészségügyről, hogy el kell gondolkoznom, hogy másik dimenzióban élek? Mert én nem tudok ilyenekre panaszkodni, pedig volt szerencsém eléggé megismerni mind az állami, mind a magán eü-t, pedig legtöbbször nem ismeretség, vagy borítékos megoldás játszott be. Nekem teljesen pozitív a kép. Mind magam, mind a családban el lehetett mindent intézni korrektül és észerű időn belül.
(Persze volt, szerencsém olyan kórterembe feküdni, amit frissen csempéztek fele ilyen, fele olyan színűre és eléggé lepusztult volt az egyetlen mosdó a folyosó végén, viszont a személyzet főorvostól a takarítónőig kifogástalan volt -azóta meg úgy gondolom, hogy sikerült a legalját kifognom, mert azóta szinte annál csak fényévekkel szebb, modernebb, kórtermeket láttam.)
Halkan kérdem melyik városban élsz?
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 584
63 960
113
2015 kora nyarán szokásos allergiás asztma kontroll, leküldött a doki tüdőszűrésre, még aznap este jött a telefon hogy menjek vissza másnap, új röntgen, átvilágítás, csomók vannak a tüdőmben, jee. Kérdeztem ez mi , doki mondogatta hogy vagy szarkoidozis vagy nem. Miután baszkuráltam hogy mi a vagy nem, hát talán nagyon durva TBC vagy tüdőrák. Mit kell csinálni? Hát kellene CT, kapok is időpontot szeptember végére. Mivan?! Hát előbb neki már nincsen időpontja, ha van ismerős akkor izzítsam be azt vagy keressek magán rendelőt, ha kell ad címet ahol még a héten megcsinálják 100e-ért, vagy 30-40 ha jó két hét múlva. Volt protekció, két nappal később megvolt a CT, gyorsan megvolt a biopszia is, nem rák volt. Na de ha nincsen hirtelen pár 10e a kasszában vagy protekció és pont rákom van akkor kb. menthetetlen leszek mire megvizsgálnak...
Persze lehet hogy azóta sokkal jobb lett minden, de nem hiszem. (és még egyet, nézze meg valaki mivel járnak be a Szent János kórház nőgyógyászai a melóba, van ott 20+ milliós Jaguár és Tesla is. Legyen is! de adózott jövedelemből)
Mikor a felesegem terhes volt a doki sokszor behivta mint privat beteget a normal korhazi rendelesere mert nem volt otthoni rendelojeben epp olyan gep vagy muszer. Szoval soron kivul behivta, fizetett, a tobbi rendes beteg mert vart, a korhaz gepe meg fogyott es kopott. Hat igen, orvosmaffia ez, tisztelet a kivetelnek. Aztan ugye persze hogy csorik meg kint sokat varnak meg honapokra kesobb kapnak idopontot.
Amugy nemetorszagban ugyanez a helyzet hogy megnyugtassalak. Ott is kemeny honapokat varsz egy egy vizsgalatra. Szerdan beszelgettem 3 nemettel, az egyiknek betegszallito cege van kint 18 kocsival, a masik meg valami medikant vagy mi volt kint regen. Ugy szidtak a nemet egeszsegugyet orom volt hallgatni. :) Na meg a HARTZ4-et.
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 259
5 295
113
Egyetértek Molnival, annyi kiegészítéssel, hogy már kormányok óta az a cél, hogy valahogy, forradalom nélkül leépítsék az állami egészségügyet. SENKI nem merte nyíltan megcsinálni, csak suttyomban rohasztották. MOST nyilvánvalóbbá válik az a koncepció, hogy hagyjuk a mai rendszert megdögleni, legyen 1 vagy 2 állami nagy eü. központ, az ellátást pedig a magánszektor felé tolják. Ez szép és jó is lenne, megoldhatná a finanszírozást is.
Az egyetlen nagy, nagy bibi ott van, hogy az átlagember nem tudja megfizetni, ergo az 50-en felüliek szép lassan megdöglenek, ezzel jól jár a nyugdíjkassza is...
Szerinted a mostani állami egészségügyet ki fizeti?
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
Amugy nemetorszagban ugyanez a helyzet hogy megnyugtassalak. Ott is kemeny honapokat varsz egy egy vizsgalatra.
Honapok ota sziv a briteknel (Londonban) a nagybatyam. Ahogy tole hallom, ezerszer rosszabb az ellatas mint idehaza, igaz, a vakolat nem omladozik a falakrol. Ott mas bajok vannak. Az lehet a vege, hogy vissza kell jonnie es - ket szek koze esve - itthon kell fizetos ellatasban gyogyulnia. Pedig odakint fizeti azt a rengeteg penzt a biztositasra... :rolleyes:
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and antigonosz

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 430
18 855
113
30 évesen az öcsémnek szólok hogy üsse le mert még a látványától is rettegek
komolyan meg áll az eszem! Ha engem egy házipók csípne meg én a pánikba halnék bele :eek::eek:
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 584
63 960
113
30 évesen az öcsémnek szólok hogy üsse le mert még a látványától is rettegek
komolyan meg áll az eszem! Ha engem egy házipók csípne meg én a pánikba halnék bele :eek::eek:
Egyszer az egyik ejjel belemaszott a szamba. Valamiert felebredtem ra es fel komasan kikopkodtem. Biztos horkoltam.