A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Érdekesen hangzik, csak semmit nem találni erről. Van róla valami forrásod?

Az Archer lövege a FH77en alapszik. Hosszabb csővel. Honnan jött a pzh2000?
Haditechnika cikke irt a Fuchs családrol,és hogy eredetileg terveztek ifv változatot is,beirtam a gugliba és kidobta ezt mint olyan járgányt,amit a régi papiron maradt tervböl fejlesztettek ki.Volt egy gyakorlatilag értékelhetetlen rajz is az eredeti tervről,de pocsék-inkább betettem az utód képét.Különben eddig én sem tudtam.
FH77 csöve,és a Pzh módositott töltrendszere van benne az Archerben.Ez is valamelyik HTben volt irva.Lényegében svéd AGM,de svéd igényekre módositva.Mellesleg az Archer,vagy Rába alvázra kalibrált AGM,nekünk is jo volna támogató tüzérségnek.
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 955
12 680
113
Illetve abból induljatok ki, hogy a Leopard A7+-t vettük amikor rendelhettük volna az A6-ost is

Ez toborzás szempontjából se utolsó szempont gondolom mert pár éve modjuk egy 20 éves mit látott? Van egy pár Gripen meg a Btr(amit lehet már az öregapja is vezette) és kb. ennyi, neki már Néphadsereges emléke(legalább felvonulás stb.) nincs egyáltalán, látott egy elavult, kicsi és hiányos sereget - és semmi arra utaló jelet hogy ez a helyzet érdemben megváltozna.

Az embereket vonzza az erő meg mindenki szeretne az A csapatban játszani(és itt ez egyáltalán nem luxus ha konkétan a bőrét viszi az ember a vásárra), gondolom APC, IFV-nél is ez lesz az elgondolás hogy a fiatal lássa hogy a technika amit kezelni fog versenyképes az egész világon, nem csak most hanem 10 és 15+ év múlva is.
 
  • Tetszik
Reactions: therob and krisss

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 254
11 131
113
Amúgy a lynux az az operációs rendszer :D
Egyébként meg urak, előszörre a nehézdandár van felajánlva a NATO-nak, ergó láncos előbb lesz, mint új kerekes.
Illetve abból induljatok ki, hogy a Leopard A7+-t vettük amikor rendelhettük volna az A6-ost is, mivel az bőven elég ide, de a vezetés (csoda) úgy gondolta, hogy mivel most van lehetőség venni és legközelebb megint 30 év múlva lesz, a legmodernebbet vették. Szóval nem a fő ütőerőt jelentő eszközökön lesz olcsójánoskodás. (egy dandár alap harcjárműve ebbe a kategóriába tartozik)

Vonjunk le ebből messzemenő következtetést?
Amúgy abból a szempontból mindenképpen előnyösnek látom, hogy a BTR-80 legalább egy szerepkörből kicsúszik, amire végkép alkalmatlan.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 775
6 761
113
Egyébként meg urak, előszörre a nehézdandár van felajánlva a NATO-nak, ergó láncos előbb lesz, mint új kerekes.
Illetve abból induljatok ki, hogy a Leopard A7+-t vettük amikor rendelhettük volna az A6-ost is, mivel az bőven elég ide, de a vezetés (csoda) úgy gondolta, hogy mivel most van lehetőség venni és legközelebb megint 30 év múlva lesz, a legmodernebbet vették. Szóval nem a fő ütőerőt jelentő eszközökön lesz olcsójánoskodás. (egy dandár alap harcjárműve ebbe a kategóriába tartozik)
nem értik meg amit mondasz hiába is próbálod , én már feladtam megértetni hogy most van pénz és akarat és a legjobbat kéne/kell beszerezni ennek 3 nyamvadt dandárnak....
Vonjunk le ebből messzemenő következtetést?
nem csak ebből de amit kriss levont következtetés (illetve azért kicsit többet tud mint sokan itt) elég helyes
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 955
12 680
113
nem értik meg amit mondasz hiába is próbálod , én már feladtam megértetni hogy most van pénz és akarat és a legjobbat kéne/kell beszerezni ennek 3 nyamvadt dandárnak....

nem csak ebből de amit kriss levont következtetés (illetve azért kicsit többet tud mint sokan itt) elég helyes

Nekem erről az a a véleményem hogy a 3 dandár kapja meg mindenből a legjobbat(Leok, Puma, Boxer, Patria stb.), ez nem is kérdés. Ez szerintem megkönnyítné a tartalékos toborzást is, egy tartalékos nyilván tudja hogy ő Leot nem fog vezetni de a korszerű Leókkal a háta mögött hamarabb bevállalná egy felújított T-72-ra képzést mintha csak azt látná hogy T-72-n kívül nincs semmi modernebb.És szerintem ez igaz a Btr-ekre is. Minél erősebb, korszerűbb a főerő annál könnyebb lesz a tartalékba is toborozni szerintem.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz
R

rejsz felügyelő

Guest
az, hogy 50 éves dizájn.
Nem kell fejlesztgetni ha alapból tökéletes. :p
perfect.jpg
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 411
7 950
113
Nekem erről az a a véleményem hogy a 3 dandár kapja meg mindenből a legjobbat(Leok, Puma, Boxer, Patria stb.), ez nem is kérdés. Ez szerintem megkönnyítné a tartalékos toborzást is, egy tartalékos nyilván tudja hogy ő Leot nem fog vezetni de a korszerű Leókkal a háta mögött hamarabb bevállalná egy felújított T-72-ra képzést mintha csak azt látná hogy T-72-n kívül nincs semmi modernebb.És szerintem ez igaz a Btr-ekre is. Minél erősebb, korszerűbb a főerő annál könnyebb lesz a tartalékba is toborozni szerintem.
Álmodik a nyomor :D Hogy 3 dandár pumákkal meg leokkal meg boxerrel, patriakkal lesz felszerelve. Ahhoz valami öböl menti gdp is kellene.
Én már össze teszem a kezemet ha egy nehéz dandárt képesek lesznek fullosan kiállítani.
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 955
12 680
113
Álmodik a nyomor :D Hogy 3 dandár pumákkal meg leokkal meg boxerrel, patriakkal lesz felszerelve. Ahhoz valami öböl menti gdp is kellene.
Én már össze tenném a kezemet ha egy nehéz dandárt képesek lesznek fullosan kiállítani.

12 milliárdból úgy hogy nem vesznek se Patriotot se F-35-öt azért jutna pénz a szárazföldi erőknek i rendesen.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 411
7 950
113
12 milliárdból úgy hogy nem vesznek se Patriotot se F-35-öt azért jutna pénz a szárazföldi erőknek i rendesen.
És a laktanyákat a telephelyeket miből újítanád fel. Plusz háttérre is nagyon sok kellene. Lakhatási támogatások,bér,toborzás,emberek megtartása stb..... és még nagyon sok minden ahogy páran leírták itt.
 

tacticool

Well-Known Member
2015. január 12.
1 217
3 563
113
Haditechnika cikke irt a Fuchs családrol,és hogy eredetileg terveztek ifv változatot is,beirtam a gugliba és kidobta ezt mint olyan járgányt,amit a régi papiron maradt tervböl fejlesztettek ki.Volt egy gyakorlatilag értékelhetetlen rajz is az eredeti tervről,de pocsék-inkább betettem az utód képét.Különben eddig én sem tudtam.
FH77 csöve,és a Pzh módositott töltrendszere van benne az Archerben.Ez is valamelyik HTben volt irva.Lényegében svéd AGM,de svéd igényekre módositva.Mellesleg az Archer,vagy Rába alvázra kalibrált AGM,nekünk is jo volna támogató tüzérségnek.

Tehát a töltőrendszer, nem a löveg...

Hát izé, ez nem igazán forrás, elég közvetett bizonyítéknak hangzik nekem. :p A Fuchs 2 merev hidas, a chameleon független felfüggesztéses és tud egyik oldalra "dönteni" és hasmagasságot változtatni menet közben is, mint a GPV/Pars, amiből valószínűleg megörökölte az active suspension megoldását. Ugyhogy a felfüggesztés sem alapulhat a Fuchson. A kormányt is át lehet "lökni egyik oldalról a másikra", ami szintén az előd sajátja. Ez inkább egy átmaszkirozott GPV/Pars. Talán kicsit egyszerűsítve. Gondolom az FNSS megvette a kizárólagos gyártási jogot, igy a srácoknak kellett valami más a palettára.

Véletlenül nem így nézett ki az a Fuchs variáns? Ami pdf-ből ez a kép való, ott is az ifv variáns kimerül egy alapváltozatra ráapplikált toronyban.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Tehát a töltőrendszer, nem a löveg...

Hát izé, ez nem igazán forrás, elég közvetett bizonyítéknak hangzik nekem. :p A Fuchs 2 merev hidas, a chameleon független felfüggesztéses és tud egyik oldalra "dönteni" és hasmagasságot változtatni menet közben is, mint a GPV/Pars, amiből valószínűleg megörökölte az active suspension megoldását. Ugyhogy a felfüggesztés sem alapulhat a Fuchson. A kormányt is át lehet "lökni egyik oldalról a másikra", ami szintén az előd sajátja. Ez inkább egy átmaszkirozott GPV/Pars. Talán kicsit egyszerűsítve. Gondolom az FNSS megvette a kizárólagos gyártási jogot, igy a srácoknak kellett valami más a palettára.

Véletlenül nem így nézett ki az a Fuchs variáns? Ami pdf-ből ez a kép való, ott is az ifv variáns kimerül egy alapváltozatra ráapplikált toronyban.
Töltőrendszer a löveghez tartozik.
4tengelyesbe,és rajz,Marder szerű toronnyal.
A fejlesztés kiinduló alapja volt a német terv.Legalábbis forditóval ezt silabizáltam ki.De a JF17 alapja a Grumman által áttervezett MiG21 Super7,korántsem olyan fejlett,mint a megvalósult 20évvel késbbi gép.
Alapvető probléma,hogy itt mindenki 3-6-sok dd-t álmodik csúcs járgányokkal.Nade miböl?A finnek sem csak AMVkböl állitják ki a járműarkot,továbbra is gyártják és fejlesztik is a Pasi sorozatot-amit mellesleg szintén sokan megvettek.És a megálmodott műveleti tartalékosoknak is egy viszonylag olcsó,kőnnyen kezelhető járgány kell.