Minden ami Francia hadsereg

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 423
44 118
113
A Francia katonai hírszerzés fel akarja térképezni a cyber teret. Mint mondják, a cyber tér egy új típusú csatatér ezért fontos egy "térkép" a harc megvívásához. Nemzetközi léptékű dologra gondolnak, ami az adatok mozgását és a cyber infrastruktúrát is feltérképezné.
Pályázatot írtak ki a megfelelő program kifejlesztésére, első körben szeptember 25 én méretettnek meg a jelentkezők, a győztest 2020 május végén hirdetik ki.
http://www.opex360.com/2019/07/05/l...-militaire-veut-cartographier-le-cyberespace/
Nem bántásból írom, de ha ezzel MOST kezdenek el foglalkozni, akkor nincsenek nagyon lemaradva, csak úgy kb. 20 évvel.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 188
13 468
113
Nem bántásból írom, de ha ezzel MOST kezdenek el foglalkozni, akkor nincsenek nagyon lemaradva, csak úgy kb. 20 évvel.
Itt azért mintha komolyabb valamiről lenne szó. Nem egészen értem mit érthetnek feltérképezés alatt, de valamilyen "big data" globális kapcsolati hálóról lehet szó.
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 426
10 241
113
Nem bántásból írom, de ha ezzel MOST kezdenek el foglalkozni, akkor nincsenek nagyon lemaradva, csak úgy kb. 20 évvel.
:D egyetértek veled. Szerintem ez valami újabb dolog lehet mert azért ennyire nem lehetnek hülyék. De nem okoskodok bele mert ez k*vára kiesik az én tudáskörömből. Fordítóval talán jobban megérti a lényeget aki otthonosan mozog a témában.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 841
113
:D egyetértek veled. Szerintem ez valami újabb dolog lehet mert azért ennyire nem lehetnek hülyék. De nem okoskodok bele mert ez k*vára kiesik az én tudáskörömből. Fordítóval talán jobban megérti a lényeget aki otthonosan mozog a témában.

De lehetnek ha az elmúlt 180 évből indulok ki.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 423
44 118
113
:D egyetértek veled. Szerintem ez valami újabb dolog lehet mert azért ennyire nem lehetnek hülyék. De nem okoskodok bele mert ez k*vára kiesik az én tudáskörömből. Fordítóval talán jobban megérti a lényeget aki otthonosan mozog a témában.
Nem szeretem a fordítót sajnos. Nem tudom mennyire működhet a franciát átváltani angolra, de a magyarra fordítás szerintem használhatatlan kb. minden főbb nyelvről.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 188
13 468
113
Mondok egy példát (még az is lehet, hogy megtalálom a youtubon). Amerikai hírszerzés szokott matekeseknek felmérőt tartani és lehet ez valamilyen felvételi vizsga.
Az egyik feladat az volt, hogy van egy közösségi oldal a maga sokmillió felhasználójával. Az egyik oldalon van mondkuk 5 terrorista a saját nevével és a kapcsolataival.
A másik közösségi hálón (a maga felhasználóival) elbújt ugyanaz az 5 terrorista de hamis nevek alatt. A feladat, hogy találd meg a terroristákat.
Hogy ezt meg lehessen oldani a valóságban is, gondolom elengedhetetlen, hogy minden közzöségi oldalt, fórumot, blogot stb. stb. feltérképez.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 423
44 118
113
Igen voltak. Mint nagyon sok más országnak is. Manapság viszont elég jó a hadsereg

Ennek nagyon örülök, komolyan!

Jelenleg én úgy látom, Európa mivel a Britek inkább trójai falóként viselkedtek eddig is, ők inkább angolszász érdekeket képviseltek ÉS képviselnek jelenleg is(pl. Iráni olaj tanker lefoglalása hogy friss példát mondjak), a németek meg kb. sehol nincsenek, az egyetlen szereplő bizony Fr.o. aki miatt a kontinentális (véleményem szerint a valós) EU az érdekeit még képes valamennyire védeni, mivel a franciák esetében egy atomhatalomról beszélünk.

Történelmi okokból általában nem rózsás a véleményünk a franciákról, de én azt gondolom ezt már el kéne engedünk, és belátni hogy HA az EU-ban gondolkodunk, jelenleg gazdaságilag fontos egy prosperáló Német gazdaság, ÉS katonailag egy ütőképes Francia atom ütőerővel is rendelkező ERŐS hadsereg.

Én Francia párti vagyok, csak a jelenlegi vezetéseteket kéne már eltakarítani Macronostul a 'csába!
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 841
113
Igen voltak. Mint nagyon sok más országnak is. Manapság viszont elég jó a hadsereg


Őszintén szólva az elmúlt 10 évben nem nagyon derült ki NATO hadseregről az,hogy mennyire jó.Az oroszokat leszámítva mindenki csak pizsamsokat hajkurászik,bár ma már ők is csak azt csinálják de azért pár éve csak visszavették a Krímet meg egy két alkalommal átnéztek egy egy zászlóalj harccsoporttal Ukrajnába kisegíteni a felkelőket.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 423
44 118
113
Őszintén szólva az elmúlt 10 évben nem nagyon derült ki NATO hadseregről az,hogy mennyire jó.Az oroszokat leszámítva mindenki csak pizsamsokat hajkurászik,bár ma már ők is csak azt csinálják de azért pár éve csak visszavették a Krímet meg egy két alkalommal átnéztek egy egy zászlóalj harccsoporttal Ukrajnába kisegíteni a felkelőket.
Az öböl háború óta mindenki kb. ilyen kisebb műveletekben van jelen maximum. Ott volt utoljára összhaderőnemi hadviselés, reguláris hadsereg és tömegesen jelen lévő nehéz fegyverzet ellen.

Irán azért lehet a COIN-hoz szocializálódó hadvezetésnek már tudna mutatni újat/váratlant.
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 426
10 241
113
Őszintén szólva az elmúlt 10 évben nem nagyon derült ki NATO hadseregről az,hogy mennyire jó.Az oroszokat leszámítva mindenki csak pizsamsokat hajkurászik,bár ma már ők is csak azt csinálják de azért pár éve csak visszavették a Krímet meg egy két alkalommal átnéztek egy egy zászlóalj harccsoporttal Ukrajnába kisegíteni a felkelőket.
Nem voltak nagy erőpróbák a közelmúltban az biztos de mint mondják, hülyegyerekek saját kárán tanul. Itt volt hülyeség nem is kevés. A tapasztalat viszont gyűlik, az állomány egyre nagyobb része szagolt már puskaport, elég sok éles összfegyvernemi műveletre került sor mégha az Afrikában is volt. Értelmes átgondolt újítások vannak a levont következtetésekből kiindulva. Az állomány általában jó fizikai állapotban van, gondot fordítanak az egyre színvonalasabb elméleti és harcászati képzésre.Hogy lehetne e jobb? Igen lehetne. De rossznak sem mondanám. Legalábbis európai mércével
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 423
44 118
113
Nem voltak nagy erőpróbák a közelmúltban az biztos de mint mondják, hülyegyerekek saját kárán tanul. Itt volt hülyeség nem is kevés. A tapasztalat viszont gyűlik, az állomány egyre nagyobb része szagolt már puskaport, elég sok éles összfegyvernemi műveletre került sor mégha az Afrikában is volt. Értelmes átgondolt újítások vannak a levont következtetésekből kiindulva. Az állomány általában jó fizikai állapotban van, gondot fordítanak az egyre színvonalasabb elméleti és harcászati képzésre.Hogy lehetne e jobb? Igen lehetne. De rossznak sem mondanám. Legalábbis európai mércével
Biztos vagyok benne, hogy EU mércével nézve állva hagyja a németetket, olaszokat. A többiek meg sehogy sem egy liga velük. Ha a briteket sikerül már végre brexiteltetni, az egyetlen nemzetközi szinten is jegyzett haderő itt az EU-ban a Francia marad, szóval igen, közös érdekünk az hogy jegyzett is maradjon.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 841
113
Nem voltak nagy erőpróbák a közelmúltban az biztos de mint mondják, hülyegyerekek saját kárán tanul. Itt volt hülyeség nem is kevés. A tapasztalat viszont gyűlik, az állomány egyre nagyobb része szagolt már puskaport, elég sok éles összfegyvernemi műveletre került sor mégha az Afrikában is volt. Értelmes átgondolt újítások vannak a levont következtetésekből kiindulva. Az állomány általában jó fizikai állapotban van, gondot fordítanak az egyre színvonalasabb elméleti és harcászati képzésre.Hogy lehetne e jobb? Igen lehetne. De rossznak sem mondanám. Legalábbis európai mércével

Nem azt mondtam,hogy rossz azt mondtam,hogy nem tudjuk,hogy milyen mint ahogy egyik NATO tag sem tudja igazából.Ez természetes velejárója annak,hogy az elmúlt 20 évben csak pizsomásokat kergettek.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 423
44 118
113
Nem azt mondtam,hogy rossz azt mondtam,hogy nem tudjuk,hogy milyen mint ahogy egyik NATO tag sem tudja igazából.Ez természetes velejárója annak,hogy az elmúlt 20 évben csak pizsomásokat kergettek.
Törökök szereplésétől sincs senki hanyatt esve eddig Szíriában, pedig ugye a " második legerősebb" NATO haderő néven emlegetik őket sokszor.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 841
113
Törökök szereplésétől sincs senki hanyatt esve eddig Szíriában, pedig ugye a " második legerősebb" NATO haderő néven emlegetik őket sokszor.

A törökökről konkrétan kiderült,hogy szarok(bár nekem ez elég valószínű volt az Iszlám kultúrából adódóan).
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 423
44 118
113
A törökökről konkrétan kiderült,hogy szarok(bár nekem ez elég valószínű volt az Iszlám kultúrából adódóan).
A fene tudja én azért ennyire nem látok bele feketén fehéren semmit.
Nem a törökök mentek be, csak az általuk tolt szabadcsapatok, ha a török regulárisokat láttunk, azok csak legtöbbször csapdákba mentek bele, kaptak rajtaütéseket.
Nem két hadigépezet ütközött meg.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 841
113
A fene tudja én azért ennyire nem látok bele feketén fehéren semmit.
Nem a törökök mentek be, csak az általuk tolt szabadcsapatok, ha a török regulárisokat láttunk, azok csak legtöbbször csapdákba mentek bele, kaptak rajtaütéseket.
Nem két hadigépezet ütközött meg.

Én csak azt írtam le ami a tapasztalat.Mondj egy Iszlám vallású népet/országot aki érdemben tudott modern hadviselést folytatni az elmúlt 50 évben.