Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 217
4 568
113
Pont a lenyeget ignoralod, csak mert igy neked kenyelmesebb.
Ha te azt hiszed, hogy az ilyen fiatalok maguktol megugorjak azt a szintet amivel a vilagpolitikaba be lehet kerulni, akkor nagyon naiv vagy.
A világpolitikába valóban nem ugranak be maguktól. De ki ugrik be? A színész-ültetvényes-stb. amerikai elnökök? Az oligarcha-harcokban kreált orosz vezetők? A vezetőket midenhol hatalmi csoportok érdekei mentén választják ki "demokratikus"-nak mondott/gondolt államokban, legfeljebb utána magukra találnak (orosz). Szóval ha nem megy másként, ám támogassák.
Ha kamu felháborodást akarok látni, elég az M1-et nézni, ahol külföldi politikai szervezetek tagjai jelennek meg, mint "utca embere", és tesznek a kérdező szájíze szerinti nyilatkozatokat...
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 757
4 687
113
Detto így látom.
12 és 10 éves gyerekeim vannak, csomót beszélgetünk a környezetszennyezésről, természetvédelemről, atomenergiáról, szélerőművekről.
Senki nem fizet nekik ezért. A barátaikkal is beszédtéma. A klímaváltozás és hogy ők mit tehetnek érte szintén.
Ez nálunk is téma, és sztem is nagyon fontos, hogy beszéljünk róla. Ezek nyolcévesen is bőven felfogható dolgok, és pl. nálunk az állatszeretet miatt óriási érzelmi héttér is van hozzá. Gyermekkorban a jó és rossz fogalma sokkal meseszerűbben, élesebben válik el egymástól, még nincsenek képben a felnőtt relativizálások, szürke zónák. Érvényesek tudnak lenni azok az egyszerű kijelentések, hogy "azért megyünk bringával bevásárolni, mert most ez a helyes döntés". És – sajnos – elég hamar felmerül az a kérdés, hogy akkor a többi ember miért viselkedik másképp? Erre én annyit tudok válaszolni, hogy "nem minden ember okos, és nem minden ember jó".

Greta Thunberg témában: sztem a fő baj nem a háttérben álló biznisz (bár az is szagos), hanem inkább a tiltakozás és az aktivitás iránya. Ebben a kérdésben nem szabad a kormányoktól várni semmit. Egyrészt, mert azoknak is a biznisz számít, és biztosak lehetünk benne, hogy úgyis elmennek a falig. Másrészt mert ha tegyük fel, a kormányok világszinten összekapják magukat, és tényleg nekiállnak tiltani meg porciózni, akkor máris egy afféle zöldnáci világállamban találjuk magunkat, ami nekem nem szimpatikus. A kis Greta is jobban tenné, ha népi mozgalmat szervezne mondjuk a Kínából rendelt felesleges vackok ellen, és egy "öko-puritán" életmódot népszerűsítene, minthogy minden hájjal megkent politikusokat és vállalatvezetőket próbál győzködni.
 
M

molnibalage

Guest
Ide teszem mert nem találtam megfelelő topicot. Jó Kiss cucc ez a pilóták szerint forradalmasítja az éjszakai repülést
A pluszban felvetített vezető és navigációs cuccokat leszámítva semmi olyat nem látok, ami miatt forradalmasító dolog lenne. Ez is csak szoftveres rész nagy részt, ha a gépen van műholdas navigáció, mert ahhoz képest vetít fel dogokat. Ma a FLIR torony tök átlagosnak tűnik nekem. Vagy lehet, hogy ez 3D-s képet ad a több érzékelő miatt, csak ez képernyőn nem jön le. Csak ez a videóból nem derül ki. Vagy hátrafelé is lát a cucc és a pilóta fejmozgása alapján akkor hátrafelé is látni? Mert ezt sem magyarázza el a videó, csak az elején látom a gömbön a több optikát.
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 426
10 247
113
A pluszban felvetített vezető és navigációs cuccokat leszámítva semmi olyat nem látok, ami miatt forradalmasító dolog lenne. Ez is csak szoftveres rész nagy részt, ha a gépen van műholdas navigáció, mert ahhoz képest vetít fel dogokat. Ma a FLIR torony tök átlagosnak tűnik nekem. Vagy lehet, hogy ez 3D-s képet ad a több érzékelő miatt, csak ez képernyőn nem jön le. Csak ez a videóból nem derül ki. Vagy hátrafelé is lát a cucc és a pilóta fejmozgása alapján akkor hátrafelé is látni? Mert ezt sem magyarázza el a videó, csak az elején látom a gömbön a több optikát.
A Tweetben található egy link is, az elbit oldalára. Ott kicsit több infót adnak. Ahogy az én angolommal értem mindezt a sisakkijelzőre vetíti ki. Azt viszont nem értem hogy ad egyszerre több pilótának képet?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 794
75 848
113
A Tweetben található egy link is, az elbit oldalára. Ott kicsit több infót adnak. Ahogy az én angolommal értem mindezt a sisakkijelzőre vetíti ki. Azt viszont nem értem hogy ad egyszerre több pilótának képet?

Ha körkörös az érzékelés(nagyon úgy néz ki,hogy nem csak egyirányba néző optikák vannak)akkor úgy,hogy érzékeli,hogy melyik pilóta merre néz és csak azoknak a kameráknak a képét vetíti ki amelyikek abba a térrészbe esnek amerre néz.
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 426
10 247
113
Ha körkörös az érzékelés(nagyon úgy néz ki,hogy nem csak egyirányba néző optikák vannak)akkor úgy,hogy érzékeli,hogy melyik pilóta merre néz és csak azoknak a kameráknak a képét vetíti ki amelyikek abba a térrészbe esnek amerre néz.
Az eddig okés. De a több pilóta alatt nem több gépet ért? Az tiszta sor hogy az ugyanabban a helikopterben ülők egyszerre használják.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 794
75 848
113
Az eddig okés. De a több pilóta alatt nem több gépet ért? Az tiszta sor hogy az ugyanabban a helikopterben ülők egyszerre használják.

Adatkapcsolattal gondolom.Mondjuk azt nem értem,hogy miért akarná A gép pilótája azt látni amit B gép pilótája lát.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 189
13 479
113
Nem olvastan el, de azt hiszem értem. Itt a FLIR nem egy kamerából áll, ami oda fordul ahova a pilóta néz, hanem többől, ami elméletileg 360 fokban azimut és +/- értékben lefedi a látási tartományt (mondjuk a helikopter kitakarja). Tehát akik belenézhetnek azok lehetnek többen és. Ha két pilóta van, akkor mind a kettő használhatja és azt fogja látni ahova épp néz.
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 217
4 568
113
Környezetvédelem=kamu?

Ameddig India és Ázsia, Afrikáról már ne is beszéljünk így működik, addig felejtsétek el a környezetvédelmet!
Szerintem meg először a saját házunk táján kell söpörni. Marha kényelmes volt, amíg Kína átvette a hulladékot hajószámra... És hogy követelhetem meg mástól azt, amit én sem teszek meg?
 
  • Tetszik
Reactions: FilcTroll

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Hát erre baromira nehéz válaszolni.Ugyanazok a római légiók,amik fénykorukban nyilt csatában verhetetlenek voltak a germán/kelta seregek által,a mészárszékre menetelt a teutonburgi erdőben-és tehetetlenek voltak a nyilt terepen a pártus lovassággal szemben.Vietnámi haderő 3 nagyhatalmat alázott meg,de esélytelen lett volna a német-lengyel sikságon.Az a spanyol mintáju hadsereg,ami szarrá verte a francia lovasságot 1525ben,szűk 10év múlva csata nélkül elpusztult a mára elfelejtett Dráva menti hadjáratban.Stb
 
M

molnibalage

Guest
Hát erre baromira nehéz válaszolni.Ugyanazok a római légiók,amik fénykorukban nyilt csatában verhetetlenek voltak a germán/kelta seregek által,a mészárszékre menetelt a teutonburgi erdőben-és tehetetlenek voltak a nyilt terepen a pártus lovassággal szemben.Vietnámi haderő 3 nagyhatalmat alázott meg,de esélytelen lett volna a német-lengyel sikságon.Az a spanyol mintáju hadsereg,ami szarrá verte a francia lovasságot 1525ben,szűk 10év múlva csata nélkül elpusztult a mára elfelejtett Dráva menti hadjáratban.Stb
Legfeljebb egyet, és nem alázta meg, mert a harctéren kb. soha nem verte meg. Kína legfeljebb papíron volt nagyhatalom, Fr. meg nem volt az az 1950-es években. Nagyon nem.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Legfeljebb egyet, és nem alázta meg, mert a harctéren kb. soha nem verte meg. Kína legfeljebb papíron volt nagyhatalom, Fr. meg nem volt az az 1950-es években. Nagyon nem.
Franciák,amerikai segitséggel,képesek voltak erőt kivetiteni a világ másik felére.Ebböl a szempontbol nagyhatalomnak számitott.Amerikaiak meg nem tudták lezárni a háborút,a kifárasztásos gerillataktika működött velük szemben.Lényegtelen,hogy nem nyertek csatát, politikailag elérték a céljukat.
Mindenesetre ez csak arra akart célozni,hogy nagyon nehéz a kérdés.Nitöl jó egy hadsereg?Attol,hogy teljesiti a feladatát.De ez attol is függ,hogy a politika milyen feladat elé állitja az adott hadsereget.
Hogy a vietekre visszatérjünk.A tengerészgyalogságnak volt egy működő modelje a helyzetre,de az US Army felülirta.Az US Armynak szintén volt egy reális haditerve,de azt meg a politikai vezetés nem hagyta végrehajtani.És nem tudta elérni a kitűzött célt,Dél Vietnam pacifikálását,miközben minden csatát megnyert.Most akkor ez hogyan értékelhető?