Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 286
68 327
113
Egyik svédbe kimigrált ismerősöm kiment a skane-i hadsereg napra. Csinált egy pár felvételt CV-90-ről, Gripppenről, lövöldözésről, stb. Gondoltam betenném de faxbúkos azt meg nem tudom betenni ide, nem jelenik meg, kérdés van-é kiskapu?
 
K

kamm

Guest
Hortyék kevéssé zsidótlanítottak a nyilas hatalomátvételig.

:eek::eek::eek:
FYI a magyar zsidok tulnyomo tobbseget, konkretan a teljes videki zsidosagot Horthy alatt deportaltak, par het alatt. Mindez persze csak vegkifejlet, ugye megvan, hogy az osszes zsidotorvenyt iHorthy alatt hoztakl, a pogromok alatta zajlottak stb? En nem akarok mindenaron vitazni, de szerintem ne eroltesd ezt a temat (olvasgatni kellene a Horthy rendszerrol ill az 1920-1945 kozotti magyar tortenelemrol, mert a legalapvetobb tenyeid hianyoznak, ugy tunik.)
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 952
123 557
113
:eek::eek::eek:
FYI a magyar zsidok tulnyomo tobbseget, konkretan a teljes videki zsidosagot Horthy alatt deportaltak, par het alatt. Mindez persze csak vegkifejlet, ugye megvan, hogy az osszes zsidotorvenyt iHorthy alatt hoztakl, a pogromok alatta zajlottak stb? En nem akarok mindenaron vitazni, de szerintem ne eroltesd ezt a temat (olvasgatni kellene a Horthy rendszerrol ill az 1920-1945 kozotti magyar tortenelemrol, mert a legalapvetobb tenyeid hianyoznak, ugy tunik.)
A zsidótörvényeket valóban, ők hozták, de a zsidó lakosság, deportálását amíg volt lehetőség elodázták, ahogy az a Pesti zsidóságnál is meglátszott.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 659
9 248
113
Egyik svédbe kimigrált ismerősöm kiment a skane-i hadsereg napra. Csinált egy pár felvételt CV-90-ről, Gripppenről, lövöldözésről, stb. Gondoltam betenném de faxbúkos azt meg nem tudom betenni ide, nem jelenik meg, kérdés van-é kiskapu?

Letöltöd és képmegosztóval felrakod?
 
K

kamm

Guest
Vagyis a gyarmatok kifosztása nélkül is lehet normális gazdaságot kialakítani.

Biztosan, csak sokkal nehezebb es lassabb.
De ha mar megemlitettuk: Svajc nagyon regen eloskodik mas orszagokon, meg par evvel ezelott is szatyorban csempeszte ki a keszpenzedet a svajci "wealth mgmt" bankarod ugy, hogy ne legyen nyoma az amerikai, nemet stb bevallasodban. Repteri transzferzonakban tartott vaultokrol es hasonlokrol lattak napvilagot sztorik, gyakorlatilag az amerikaiak es a nemetek a nyakara leptek Svajcnak, csakis azert lett vege a teljesen gatlastalan penzmosasnak. (Kovetkezo Luxemburg lesz, no meg Panama stb. Lassu folyamat, de elindult.)
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 952
123 557
113
Mondtam, nem akarom elteriteni a temat, ha akarod, tedd at oda, ahova illik, de ez igy nevetseges, komolyan.
Itt csak az a kérdés, inkább, hogy mennyire tekinthető, a megszállás utáni vezetést szuverénnek tekinteni.
http://www.holokausztmagyarorszagon.hu/index.php?section=1&type=content&chapter=4_2_3
A zsidók gettósítása és a deportálása is a német megszállás után indult meg, itt a teljes menetrend leírva, nekünk ezt tanították az összes iskolában, én kérek elnézést. De hagyjuk, a témát mivel eleve arról volt szó, hogy a Horthy rendszer oktatása amíg érdemben rendszerként fennállt (mondjuk a háború előtti 20 évben), milyen hatásfokot ért el a tudományos oktatásban. Én pedig azt mondtam, hogy azért a Klebersberg Kúnó féle oktatási rendszer azért némi szerepet játszott az ország gazdasági konszolodációjában és technológiai fejlődésében, még úgy is, hogy maga a Horthy rendszer elég erős antiszemita felhangokkal operált már a háború előtti időkben.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
Vagyis a gyarmatok kifosztása nélkül is lehet normális gazdaságot kialakítani.
El kell keseritselek svajcnak is voltak gyarmatai :) pl Sétif algeriaba... /de tobb helyen volt ilyen kereskedo allomasuk.../ erdekes /egyebkent a franciakat kovettek es aztgiszem a franciak rendeztek a hajokat a svajciaknak a svajciak meg oraval fizettek :) /ha ugy vesszuk svajcnak a mai napig vannak gyarmatai adosok kepebe./
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
Egyebkent mire svajc onaloo lett mar nemigen volt gyarmatosithato terulet. Ezert inkabb loptak masoltak /durvabban mint most a kinaiak./ majd jottek a bankok es ados rabszolgakat csinaltak szerte a vilagba.../
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
Én a legnagyobb hibát abban látom, hogy mindenáron a nehézipart akarták húzóágazattá tenni. Nem volt komoly tapasztaltunk, jelentős nyersanyagkészletünk. Piaci környezetben állami támogatás, megrendelés nélkül életképtelen vállalatokba locsoltuk a pénzt, miközben a könnyűipar, feldolgozóipar fokozatosan leépült.
Most megint ott tartunk, hogy néhányan már itthon akarnak IFV-t gyártani, úgy hogy pár százezer ruha alapanyagának legyártására, vagy külföldről vett anyag esetén azok normális ütemben való varrására is képtelenek vagyunk. Persze meglehet venni licenceket, felépíteni az öntödét, gyártósort, háttéripart és egyebeket. Aztán ha sikerül megoldani a felmerülő gondokat és megszületik az eladhatatlanul drága magyar IFV, akkor lehet örülni. Mondjuk ilyenkor mindég eszembe jut, hogy amikor a vas és acél országa voltunk, akkor se tudtunk minőségben legyártani szinte semmit egy nyolcvanas évek színvonalát hozó 300 lóerő körüli motorhoz.
A mindent le tudunk gyártani emberek meg nézzék meg Dél Korea esetét. A mai napig képtelen normális minőségben legyártani a K2 motorját, sebességváltóját úgy, hogy ők egy picit magasabb ligában fociznak mint mi.

Én arra akartam rávilágítani, hogy az eddigi 99% társadalomtudományi kutatási arányt (aminek is 90%-a felesleges apró marhaságokról szólt) kéne normális mederbe terelni. A természettudományi kutatások csak kis szelete a nehézipar, lenne bőven nekünk való terület, a K+F között lehet igenis nehézipar is akár Magyarországon is, mivel a kutatás része lehet itt, a gyártást meg ki lehet szervezni, mint ahogy a multik is teszik, a világ megváltozott, és ha nem akarunk lemaradni, hanem felzárkózni, nekünk is kell kitelepülni, pont úgy mint azoknak az országoknak akik gazdaságát irigyeljük.
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 113
2 951
113
El kell keseritselek svajcnak is voltak gyarmatai :) pl Sétif algeriaba... /de tobb helyen volt ilyen kereskedo allomasuk.../ erdekes /egyebkent a franciakat kovettek es aztgiszem a franciak rendeztek a hajokat a svajciaknak a svajciak meg oraval fizettek :) /ha ugy vesszuk svajcnak a mai napig vannak gyarmatai adosok kepebe./

Tehát svájc a gyarmataiból él jól?