Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Greg

Member
2018. szeptember 18.
43
62
18
Nincs a cikkben semmi undorító, mindenki tudja, hogy Magyarországon az állam és az üzlet néha egy kézben van.
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 454
25 207
113
Szerintem:

A hajók úsznak a Duna vizének jelentős sodrában. A Margit sziget oldala megdobja a nagy sodrású vizet, amely a híd pillérjeinél erősebb, azaz gyorsabb áramlatot alakít ki.

A Viking nem veszi észre a Hableányt, így a saját útján akar haladni bepozicionálja magát ( ezen még lehetne rágódni ), hogy nagy sebességgel eljusson időben -nem foglalkozva a többiekkel, mert Ő a nagy hajó és alkalmazkodjanak hozzá mindenki - az útvonalában előre jelzett megállóhelye felé.


Nagy sebességkülönbséggel utoléri a Hableányt, amelynek hossztengelyéhez képest - Neki a hossztengely beállása megegyezett a sodráshoz! - a tat bal oldalán ütközik a Hableánnyal, így kiváltva az azonnali forgató nyomatékot az igen erős szemben jövő víz nyomásával, így a jelentős hátul jövő erő hatására keresztbe áll a Hableány az utolérőhöz


és a szemből jövő víz okozta fizikai ellenállás keresztbe fordította és belenyomja a Hableányt a kíméletlenül nagy sebességgel jövő Viking széles orra és a víz alá.

Szegények, akiket a kíméletlen szabad hajózásos ! hajóturizmus áldozatai lettek, béke Nekik, a Kicsi áldozat alig élt és nem is tudja mi az élet.


Eltiporták !


Bűnhődni kellene azoknak akik megérdemlik!

:(
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 454
25 207
113
Már nyomják is át az indexen a főcímben a Vikinget mintha a magyar államé lenne a cég és a felelősség, holott csak a Viking Cruises magyar leánycége és a magyar állam közös tulajdonos a legfőbb dunai hajós cégben, amely a kikötőket működteti. A Viking magyar leányvállalata is csak azért, hogy még olcsóbban parkolhassanak Budapest legszebb helyein. Egyébként két nap óta ez megy az indexen. Először védték a Vikinget, hogy a Hableány ment be elé, majd amikor ez nem jött be, semmi mást nem csinálnak két napja, mint az állam felelősségét keresik, és erőlködnek, hogy van is. Undorító.
Ugye nem baj, ha azt javaslom, hogy a hozzászólásaid lábjegyzetét csökkentsd, mert nagyon sok helyet foglal el a képernyőn és nehezebbé teszi a Fórum olvasását. Próbáltalak máshogy elérni, sajnos nem sikerül, biztos az én hibám.
Ezt nagyon jó és kedves szándékkal mondom.
:)
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 454
25 207
113
Már nyomják is át az indexen a főcímben a Vikinget mintha a magyar államé lenne a cég és a felelősség, holott csak a Viking Cruises magyar leánycége és a magyar állam közös tulajdonos a legfőbb dunai hajós cégben, amely a kikötőket működteti. A Viking magyar leányvállalata is csak azért, hogy még olcsóbban parkolhassanak Budapest legszebb helyein. Egyébként két nap óta ez megy az indexen. Először védték a Vikinget, hogy a Hableány ment be elé, majd amikor ez nem jött be, semmi mást nem csinálnak két napja, mint az állam felelősségét keresik, és erőlködnek, hogy van is. Undorító.
Jújj ez egészen érdekes amit mondsz!

Ezt sehol sem olvastam és elhiszem, mert szerintem is volt Fekete Lyuk a témakörben. DE, megjöttek a D.Koreaikak, akik nem fognak alkudozni.

Ez valahol a független oldalakon kikereshető?

Ez nagyon ütős!

:)
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 454
25 207
113
Tisztelegjünk az áldozotak emlékének, hogy leírjuk az Őket megölő hajó nevét, és nem vikingezünk mindig!

Az Áldozata a Hableány És a
Gyilkos tengerészek vezette, magyar gazdasági kapcsolatokat is bíró, !

Viking Sigyn

bcc1500b-5aa1-4f55-b5f2-59238b6084a4
 
T

Törölt tag 008

Guest
... DE, megjöttek a D.Koreaikak, akik nem fognak alkudozni....
A koreai állami tvben a mai zenei műsort el akarták halasztani a magyar baleset miatt. A netizenek kiakadtak, hogy amikor az erdőtűz volt és a szolgálatát teljesítő katonák meghaltak nem maradt el, de vakációzó turisták miatt igen. Mivel ért kevesebbet a katona? Mi ez a kettős mérce. Ettől még nagyon sajnálják az áldozatokat, de nem kell túlreagálni.
Megtartották a zenei műsort.
A koreaiak meg jó lenne ha a Sewol katasztrófát vizsgálnák ki előbb normálisan mert ott közel 300 gyerek halt meg a tróger kapitány miatt.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 202
8 067
113
Jújj ez egészen érdekes amit mondsz!

Ezt sehol sem olvastam és elhiszem, mert szerintem is volt Fekete Lyuk a témakörben. DE, megjöttek a D.Koreaikak, akik nem fognak alkudozni.

Ez valahol a független oldalakon kikereshető?

Ez nagyon ütős!

:)
Az e-cegjegyzek.hu oldalain követhető, hogy a tulajdonjogokról igazat írt az index. A cikk bevezetője valóban csúsztatás, de egyébként azt írják le, amit jurgenbauer (szerintem pont tőlük) idézett.
 
  • Tetszik
Reactions: jani22

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 454
25 207
113
A koreai állami tvben a mai zenei műsort el akarták halasztani a magyar baleset miatt. A netizenek kiakadtak, hogy amikor az erdőtűz volt és a szolgálatát teljesítő katonák meghaltak nem maradt el, de vakációzó turisták miatt igen. Mivel ért kevesebbet a katona? Mi ez a kettős mérce. Ettől még nagyon sajnálják az áldozatokat, de nem kell túlreagálni.
Megtartották a zenei műsort.
A koreaiak meg jó lenne ha a Sewol katasztrófát vizsgálnák ki előbb normálisan mert ott közel 300 gyerek halt meg a tróger kapitány miatt.
Köszönöm, csak annyit akartam/ szerettem volna, hogy tisztuljon a baleset

, már csak a közvetlen fizikai behatások és ne legyen sok más, de azt amit leírtam, azt a tiszta szívemből írtam és rengeteg,

több száz oldal elolvasása után összegződött bennem.
Bocsi, ha nem volt érthető. :)
 

balkáni

Well-Known Member
2016. szeptember 26.
572
780
93
Már nyomják is át az indexen a főcímben a Vikinget mintha a magyar államé lenne a cég és a felelősség, holott csak a Viking Cruises magyar leánycége és a magyar állam közös tulajdonos a legfőbb dunai hajós cégben, amely a kikötőket működteti. A Viking magyar leányvállalata is csak azért, hogy még olcsóbban parkolhassanak Budapest legszebb helyein. Egyébként két nap óta ez megy az indexen. Először védték a Vikinget, hogy a Hableány ment be elé, majd amikor ez nem jött be, semmi mást nem csinálnak két napja, mint az állam felelősségét keresik, és erőlködnek, hogy van is. Undorító.
Ha semmi másért nem, de azért a kuplerájért ami a Duna fővárosi szakaszán zajlik igenis az állam a felelős. Mert ugyebár dőlt a lovetta ... remélem most legalább rendet vágnak.
Ugyan ez a helyzet néhány főúton is, amelyeken kb havonta hullanak ennyien mint ebben a szerencsétlenségben. Az az érzésem hogy ott is csak az útdíjhasználati díjbevétel a lényeges.
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 781
3 235
113
Tisztelegjünk az áldozotak emlékének, hogy leírjuk az Őket megölő hajó nevét, és nem vikingezünk mindig!

Az Áldozata a Hableány És a
Gyilkos tengerészek vezette, magyar gazdasági kapcsolatokat is bíró, !

Viking Sigyn

bcc1500b-5aa1-4f55-b5f2-59238b6084a4
Jol van! Hat a propaganda.
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 781
3 235
113
Köszönöm, csak annyit akartam/ szerettem volna, hogy tisztuljon a baleset

, már csak a közvetlen fizikai behatások és ne legyen sok más, de azt amit leírtam, azt a tiszta szívemből írtam és rengeteg,

több száz oldal elolvasása után összegződött bennem.
Bocsi, ha nem volt érthető. :)
Miről olvastál több 100 oldalt?
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 781
3 235
113
Jújj ez egészen érdekes amit mondsz!

Ezt sehol sem olvastam és elhiszem, mert szerintem is volt Fekete Lyuk a témakörben. DE, megjöttek a D.Koreaikak, akik nem fognak alkudozni.

Ez valahol a független oldalakon kikereshető?

Ez nagyon ütős!

:)
Mi ebben az ütős? Az hogy egy hazankba hajókat inditó tarsaságnak magyar leányvállalata is van? Azert van meg par ilyen.
A koreaiak meg miről nem fognak alkudozni? A hatoságaink minden tőlük telhetőt megtettek és meg tesznek most is.
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 454
25 207
113
Mi ebben az ütős? Az hogy egy hazankba hajókat inditó tarsaságnak magyar leányvállalata is van? Azert van meg par ilyen.
A koreaiak meg miről nem fognak alkudozni? A hatoságaink minden tőlük telhetőt megtettek és meg tesznek most is.

Már várható volt, hogy efféle értelmes, a Fórumot előre mutatóan és érdemben többlet információban gazdagító hozzászólás jöjjön. :eek:


Nagyon kérlek, hogy a sok ? jelek után válaszolj valami fontosat, de addig is kezd a következőkkel:

1. Tartsd lenyomva (a PC billentyűzeten ) az Alt gombot és közben gépeld be a numerikus részen az említettnél e műveletednél közben nem elengedve a '4' & '9' nyomógombot, már, ha érted .

Ha, netalán nem értenéd, akkor Go To 1

:D



= 1 :hadonaszos: :D