[HUN] CZ BREN 2

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

anonim999

Well-Known Member
2016. március 19.
2 743
4 487
113
Azelőtt meg július volt a határidő, hogy elindul a gyártás... tolódik szépen...
Gondolom a sok nyári szabadságolás miatt...
Tudod haverok, buli, Balaton....:rolleyes::rolleyes:

Apropó erről az aknavető üzemről most hallok először. Vajon ez is Kiskunfélegyházán lesz??
Lehet, hogy az aknavetőre is vásárolnak valamilyen licenszet??
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 323
4 506
113
Azelőtt meg július volt a határidő, hogy elindul a gyártás... tolódik szépen...

Nem védeni akarom a mundér becsületét de aki telepített már gyártósort, azt tudja hogyan megy ez. Legritkább esetben nincs csúzsás pláne egy olyan helyen ami nulláról épül fel. Mikor a nagy német multinál csináltuk ott is megcsúsztunk pedig a 3. csarnokba telepiettük a gépeket szóval tapasztalat meg támogatás az azért volt. Várjuk ki mi lesz a vége...
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo and phaidros

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 279
7 745
113
Nem védeni akarom a mundér becsületét de aki telepített már gyártósort, azt tudja hogyan megy ez. Legritkább esetben nincs csúzsás pláne egy olyan helyen ami nulláról épül fel. Mikor a nagy német multinál csináltuk ott is megcsúsztunk pedig a 3. csarnokba telepiettük a gépeket szóval tapasztalat meg támogatás az azért volt. Várjuk ki mi lesz a vége...
Nem s mondtam én semmit, amúgy mintha a júliusi a második dátum volt... Remélem lassan azért összejön...

Ez a csőgyártás nekem új, nem arról volt szó hogy hoznak ilyen masinát is?
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Az úgy elég ratyi, a fegyvergyártásban ez a legfontosabb, ez a tudás veszett el anno a FÉG kinyírásával.
Igen,a FÉG kinyirása elég nagy marhaság volt.Meg a PG,meg Digép,mega.......
A volt FÉG csőgyártó gépsor ma is megvan különben.....Kragujevácban a Zastava fegyvergyárban.Az új szerb gépkarabélyok csöveit azon gyártják a rácok.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Nem s mondtam én semmit, amúgy mintha a júliusi a második dátum volt... Remélem lassan azért összejön...

Ez a csőgyártás nekem új, nem arról volt szó hogy hoznak ilyen masinát is?
Hát az nem ilyen egyszerű.Elösször is nincs acélművünk,ami tudna fegyveracélt gyártani.Diósgyöri Nemesacélmű csinálta anno.A csőgyártáshoz meg egy komplett gépsor kell,aminek neuralgikus darabja a hideg csőkovácsoló gépsor,amit nem lehet csak úgy leakasztani.És a csőegyengetést talán még ma sem lehet autómatizálni.És itt eljutottunk a leginkább hiányzó,és legnehezebben beszerezhető/pótolható részhez-a tapasztalt szaki,a jó és hozzáértő melós amit sehogy nem lehet kapásból pótolni.Az összeszerelés viszont csak betanitott munka
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 323
4 506
113
De máshol is volt róla szó,hogy a csövek végig cseh gyártásban maradnak

Utánna néztem. Itt nem ezt irják:
http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/magyar-cz-fegyverek-a-magyar-katonaknak-riport/

"Szakmailag persze legérdekesebb az volt, hogy Kránicz Roland, az HM Arzenál Zrt. vezérigazgatója (lásd nyitóképen) válaszolt néhány kérdésünkre. Elmondta új információként, hogy az új magyar gyárban tervezik a csőgyártás beindítását is – ami azért érdekes, mert a CZ által használt hidegkovácsolásos nagyüzemi csőgyártás igen drága technológia, itthon jelenleg nincs ilyen képesség. Meglepetés volt, hogy a csehek korábbi nyilatkozatával ellentétben határozottan állította, hogy a 7,62×51 mm-es Bren2 Battle Rifle DMR-puska hazai gyártásáról is szó van, ami talán az elavult Dragunovok évtizedek óta időszerű cseréjét is előre vetíti."

További érdekes részletek:
"Amúgy pedig hosszas, sok – meg nem nevezhető – gyártó fegyvereire kiterjedt tesztprogram után lett a CZ Bren2 a befutó, megbízhatóságban vert mindent. Az összeszerelésből egyre inkább a gyártás irányába mozdulnak el, természetesen a gazdasági racionalitást figyelembe véve, hiszen a Kiskunfélegyháza-Uhersky Brod távolság kevesebb, mint 4 óra kocsival. Az érdekes utalás volt, hogy az autóipari beszállítók komoly potenciált jelenthetnek a jövőben a kézilőfegyver gyártás területén is.
Azt már az ott levő katonák is megerősítették, hogy bár csak 5,56×45 mm-es Bren2-esek voltak kiállítva, de a szovjet 43M (7,62×39) lőszeres is gyártásra/rendszeresítésre kerül. Hogy ezekből kinek és mennyi jut majd, arról senki nem tudott nyilatkozni. Nekem némileg logisztikai rémálomnak tűnik kétféle különböző tárral és kétféle lőszerrel működő, de ugyanolyan gépkarabélyt rendszerben tartani nagyobb mennyiségben. Plusz harmadik tárral működő AK-alapú fegyverek is még évekig használatban maradnak várhatóan.
A 40×46 mm-es cső alatti gránátvető beszerzését is megerősítették, de a rendszeresítésre kerülő csekély mennyiség okán ezek biztosan nem lesznek magyar gyártásúak, a cseh gyárból fognak érkezni."

Nekem ebből az jön le csőgyártás saját lesz de pl gránátvetőt nem fogjuk gyártani.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Utánna néztem. Itt nem ezt irják:
http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/magyar-cz-fegyverek-a-magyar-katonaknak-riport/

"Szakmailag persze legérdekesebb az volt, hogy Kránicz Roland, az HM Arzenál Zrt. vezérigazgatója (lásd nyitóképen) válaszolt néhány kérdésünkre. Elmondta új információként, hogy az új magyar gyárban tervezik a csőgyártás beindítását is – ami azért érdekes, mert a CZ által használt hidegkovácsolásos nagyüzemi csőgyártás igen drága technológia, itthon jelenleg nincs ilyen képesség. Meglepetés volt, hogy a csehek korábbi nyilatkozatával ellentétben határozottan állította, hogy a 7,62×51 mm-es Bren2 Battle Rifle DMR-puska hazai gyártásáról is szó van, ami talán az elavult Dragunovok évtizedek óta időszerű cseréjét is előre vetíti."

További érdekes részletek:
"Amúgy pedig hosszas, sok – meg nem nevezhető – gyártó fegyvereire kiterjedt tesztprogram után lett a CZ Bren2 a befutó, megbízhatóságban vert mindent. Az összeszerelésből egyre inkább a gyártás irányába mozdulnak el, természetesen a gazdasági racionalitást figyelembe véve, hiszen a Kiskunfélegyháza-Uhersky Brod távolság kevesebb, mint 4 óra kocsival. Az érdekes utalás volt, hogy az autóipari beszállítók komoly potenciált jelenthetnek a jövőben a kézilőfegyver gyártás területén is.
Azt már az ott levő katonák is megerősítették, hogy bár csak 5,56×45 mm-es Bren2-esek voltak kiállítva, de a szovjet 43M (7,62×39) lőszeres is gyártásra/rendszeresítésre kerül. Hogy ezekből kinek és mennyi jut majd, arról senki nem tudott nyilatkozni. Nekem némileg logisztikai rémálomnak tűnik kétféle különböző tárral és kétféle lőszerrel működő, de ugyanolyan gépkarabélyt rendszerben tartani nagyobb mennyiségben. Plusz harmadik tárral működő AK-alapú fegyverek is még évekig használatban maradnak várhatóan.
A 40×46 mm-es cső alatti gránátvető beszerzését is megerősítették, de a rendszeresítésre kerülő csekély mennyiség okán ezek biztosan nem lesznek magyar gyártásúak, a cseh gyárból fognak érkezni."

Nekem ebből az jön le csőgyártás saját lesz de pl gránátvetőt nem fogjuk gyártani.
Akkor közben lemaradtam egy brossúrával.Mikor én olvastam utána a dolognak,több helyen is cseh import csöveket irtak.Nem lesz egyszerű,sem olcsó feltámasztani a csőgyártó kapacitást.Mondjuk voltak hirek a nemesacél gyártás újrainditásának tervezéséröl is.Hát az sem lesz egyszerű.
Majd meglátjuk,mi lesz a szándék után a tett-és milyen eredménnyel.
 
  • Tetszik
Reactions: Shadow

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
Ha átülnél a mostani autódból egy Golfba hónapkoig tartana míg hozzászoksz a kicsit eltérő a kuplunghoz meg fékhez?

Látom bal labbal keltél.;)

Mikor írtam ezt? Azt írtam egy több hónapos kiképzés alatt ez sikerül.
Mikor foglalkozol minden percben a fegyverrel egy felkészítés alatt?
Egy külszolgálatra való felkészítés nem csak a kézifegyverekről szól. Sőt.Bár gondolom ezt tudod.

Kocsi? Jó példa.
Volt olyan céges kocsi, amit 2 nap alatt megszoktam. És volt amit 2 hét alatt sem.

Ja és egy tekes mesélte hogy hetekig tartott glock 17 ről hk usp-re való átszokás. Mivel más a markolat dölésszöge.

De az írásom lényege nem ez volt. Hanem, hogy furán osztják a fegyvereket a csapatokhoz.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 787
75 825
113
Látom bal labbal keltél.;)

Mikor írtam ezt? Azt írtam egy több hónapos kiképzés alatt ez sikerül.
Mikor foglalkozol minden percben a fegyverrel egy felkészítés alatt?
Egy külszolgálatra való felkészítés nem csak a kézifegyverekről szól. Sőt.Bár gondolom ezt tudod.

Kocsi? Jó példa.
Volt olyan céges kocsi, amit 2 nap alatt megszoktam. És volt amit 2 hét alatt sem.

Ja és egy tekes mesélte hogy hetekig tartott glock 17 ről hk usp-re való átszokás. Mivel más a markolat dölésszöge.

De az írásom lényege nem ez volt. Hanem, hogy furán osztják a fegyvereket a csapatokhoz.

Nem missziós felkészítésen kell megtanítani a katonát az új karabély használaára mert az általános katonai kiképzés témakörébe tartozik.Akkor már többet ér ha kint missziós területen képzed ki a katonát az új karabélyra(idő van rá mindenhol)és amíg ezzel nem végzel addig a régit használtatod.
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 279
7 745
113
Akkor mégiscsak jól emlékeztem... Lesz csőgyártás is... :p
Nehogy már ne tudnánk annyit összekaparni, hogy egy ilyen technológiát ne tudnánk újra megalapozni... azért ez mégsem űrtechnika. ha kell cakpakk megvesznek mindent. Az hogy nem saját gyártású lesz az acél hozzá az meglehet, de bízom benne hogy az is meg lesz teremtve.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
Nem missziós felkészítésen kell megtanítani a katonát az új karabély használaára mert az általános katonai kiképzés témakörébe tartozik.Akkor már többet ér ha kint missziós területen képzed ki a katonát az új karabélyra(idő van rá mindenhol)és amíg ezzel nem végzel addig a régit használtatod.

De jó missziókban voltál. Ahol volt rá idő.
Nekem 6-ból 2-ben lett volna rá, másik 4-ben nem.

Szóval 2 fajta karabély, piszoly odakint. Karabélynál 2 fajta lőszer kiszállítása, raktározása.

Átképzed odakint az embereket, mikor mindenki megvan, átálltok egyikről a másikra?
Hiszen remélem legalább abban egyetértünk egyszerre egy misszióban lehetőleg 1 fajta lőszer,tár legyen a karabélyhoz, pisztolyhoz az állománynál(géppisztoly pár éve még nem volt számottevő misszióban).

Szerintem sokkal egyszerűbb itthon egy átképzés.
Nem szolgálat után odakint. A pihenési időből elvéve.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 787
75 825
113
De jó missziókban voltál. Ahol volt rá idő.
Nekem 6-ból 2-ben lett volna rá, másik 4-ben nem.

Szóval 2 fajta karabély, piszoly odakint. Karabélynál 2 fajta lőszer kiszállítása, raktározása.

Átképzed odakint az embereket, mikor mindenki megvan, átálltok egyikről a másikra?
Hiszen remélem legalább abban egyetértünk egyszerre egy misszióban lehetőleg 1 fajta lőszer,tár legyen a karabélyhoz, pisztolyhoz az állománynál(géppisztoly pár éve még nem volt számottevő misszióban).

Szerintem sokkal egyszerűbb itthon egy átképzés.
Nem szolgálat után odakint. A pihenési időből elvéve.

Persze,hogy egyszerűbb itthon de nem a missziós felkészítésen.Hely minden misszióban van 5× annyi fegyvernek meg lőszernek mint ami kint van pedig mindkettőből van elég.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
Persze,hogy egyszerűbb itthon de nem a missziós felkészítésen.Hely minden misszióban van 5× annyi fegyvernek meg lőszernek mint ami kint van pedig mindkettőből van elég.

Voltam olyan misszióban ahol 1 nap 16 óra szolgálat 2 óra váltásidő után nem lett volna okos még egy fegyver anyagismeret.

Mivel viszed ki? Ancsával? :D:D:D


Ok. Csak hogy megérts. Missziókban van cz? Vagy Ak van még mindenhol?

Nem akarok belemenni egy 7.62 vs 5.56 vitába. De az biztos ha a szövetségeseink nagyrésze a másodikat használja, nem ártana nekünk is.


És amit beraktam cikket. Ott cz-vel díszelegnek Győrben.
Mire volt az alapkiképzés? Cz vagy ak?
Mindkettőre?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 787
75 825
113
Voltam olyan misszióban ahol 1 nap 16 óra szolgálat 2 óra váltásidő után nem lett volna okos még egy fegyver anyagismeret.

Mivel viszed ki? Ancsával? :D:D:D


Ok. Csak hogy megérts. Missziókban van cz? Vagy Ak van még mindenhol?

Nem akarok belemenni egy 7.62 vs 5.56 vitába. De az biztos ha a szövetségeseink nagyrésze a másodikat használja, nem ártana nekünk is.


És amit beraktam cikket. Ott cz-vel díszelegnek Győrben.
Mire volt az alapkiképzés? Cz vagy ak?
Mindkettőre?

AK-t használnak mindenhol.Nem 2 perces folyamat rendszerbeállítani egy új gépkarabélyt.Pl amíg nincs elég lőszer raktáron addig el sem kezdik a kiképzést rájuk.
 
  • Tetszik
Reactions: honved

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
AK-t használnak mindenhol.Nem 2 perces folyamat rendszerbeállítani egy új gépkarabélyt.Pl amíg nincs elég lőszer raktáron addig el sem kezdik a kiképzést rájuk.

Ha jól emlékszem a németek a g36 rendszerbe állításakor valami hasonlót csináltak mint amit írtam.

Mindezek ellenére természetesen igazad van.
Hiszen ak és hozzà lőszer mindenhol van magyarisztánban. Míg cz és 5.56 nincs.

Pont erre vonatkoztak a kérdéseim.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 278
113
Igen,a FÉG kinyirása elég nagy marhaság volt.Meg a PG,meg Digép,mega.......
A volt FÉG csőgyártó gépsor ma is megvan különben.....Kragujevácban a Zastava fegyvergyárban.Az új szerb gépkarabélyok csöveit azon gyártják a rácok.

Van némi igazad. Ugyanakkor, valamennyi régi céget, ha megmarad, mára teljesen korszerű technológiával kellene felszerelni, a mai kor követelményeinek megfelelően. Az a csőkovácsoló, amit említettél, nem biztos hogy mára a legkorszerűbb technológia. Feltehetően, ha gyártunk csövet, annál korszerűbb gyártási technológia érkezik a csehektől majd, erre a feladatra.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz