[HUN] CZ BREN 2

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 358
77 037
113
Váljanak egészségedre és majd szólj, ha titkos tudásod esetleg megosztani kívánod velünk is, addig részemről nem pazarolnék erre a szájkaratére több időt.

Kicsit fura vagy.Kijelentesz valamit,amikor meg megkérdezik,hogy mire alapozod neked áll feljebb...
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 862
15 264
113
Kicsit fura vagy.Kijelentesz valamit,amikor meg megkérdezik,hogy mire alapozod neked áll feljebb...

Nincs ebben semmi fura, sehova nem vezető okoskodás eddig amit előadsz, ilyenből pedig nem szokott konstruktiv párbeszéd születni. Te, mint minden tények tudója, megtehetted volna, hogy valamilyen ellenérvet vagy ennek ellentmondó tapasztalati tényt közölsz, de sokadszorra is csak erre a béna arcoskodásra futotta részedről, így levontam a következtetést, veled erről fölösleges további diskurzust folytatni, mert vagy a hajlandóság hiányzik hozzá vagy a képesség, esetleg csak bal lábbal keltél fel és csak simán kötözködsz. Erre nekem sajnos nincs időm, úgyhogy a társalgást részemről beszüntettem. Világos így?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 358
77 037
113
Nincs ebben semmi fura, sehova nem vezető okoskodás eddig amit előadsz, ilyenből pedig nem szokott konstruktiv párbeszéd születni. Te, mint minden tények tudója, megtehetted volna, hogy valamilyen ellenérvet vagy ennek ellentmondó tapasztalati tényt közölsz, de sokadszorra is csak erre a béna arcoskodásra futotta részedről, így levontam a következtetést, veled erről fölösleges további diskurzust folytatni, mert vagy a hajlandóság hiányzik hozzá vagy a képesség, esetleg csak bal lábbal keltél fel és csak simán kötözködsz. Erre nekem sajnos nincs időm, úgyhogy a társalgást részemről beszüntettem. Világos így?

Mire érveljek?Nem mondasz semmit!Nem kezdhetem a ballisztikát onnan,hogy Newton fejée esett az alma.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Ne veszekedjetek.A minimális effektiv lőtáv teljessen értelmezhetetlen kifejezés egy gépkarabély esetén.-10cm,ha feldugom a csövét a célpont hátsojába,és úgy sütöm el.Maximális effektiv lőtávnak már van értelme,de még ez is egy elég rugalmas dolog.Függ a cél jellegétöl is.Általában azt értik alatta,hogy az a távolság,ahol még a szórás nem haladja meg a mellalak elsőlövésböl való lekzdésének mértékét.DRM fegyvereknél a fejalak,mesterlövész fegyvereknél 10cm szórás szokott lenni a határ.És nem számolnak védőfelszereléssel.
 

BiancoGasto

Well-Known Member
2018. november 14.
759
918
93
7,62x39-es könnyű géppuska már van (volt), RPK a neve.
Nem bánnám, ha visszahoznák.
Nem úgy van,hogy 2 PKM van egy rajban? Mintha itt mondták volna régebben a honvédeink. Akkor felesleges egy golyószóró 7.62x39 kaliberben,főleg az 5.56-ra átállás után.
Amcsi cégek csinálnak RPK modernizálást persze félautomatában. Az nekem is tetszik,de azért régi darab.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 358
77 037
113
Nem úgy van,hogy 2 PKM van egy rajban? Mintha itt mondták volna régebben a honvédeink. Akkor felesleges egy golyószóró 7.62x39 kaliberben,főleg az 5.56-ra átállás után.
Amcsi cégek csinálnak RPK modernizálást persze félautomatában. Az nekem is tetszik,de azért régi darab.

A PKM helyett kéne a rajokba egy golyószóró.
 
  • Tetszik
Reactions: BiancoGasto

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 043
11 955
113
Nem úgy van,hogy 2 PKM van egy rajban? Mintha itt mondták volna régebben a honvédeink. Akkor felesleges egy golyószóró 7.62x39 kaliberben,főleg az 5.56-ra átállás után.
Amcsi cégek csinálnak RPK modernizálást persze félautomatában. Az nekem is tetszik,de azért régi darab.
???
Tudomásom szerint 1 rajban 1 géppuska van, de ha ez változott, akkor szóljon vki.
Ezen felül tűzcsoportonként (4 fő) kellene egy golyószóró (RPK).
Az 5.56-ról erősen negatív véleményem van, súlyos melléfogás ezt rendszeresíteni.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 358
77 037
113
Köszönöm. De akkor az is 5.56x45 lesz mint a gépkarabély,ugye? Te mit gondolsz melyik golyószóró lenne a legmegfelelőbb a honvédség számára?

MG4

???
Tudomásom szerint 1 rajban 1 géppuska van, de ha ez változott, akkor szóljon vki.
Ezen felül tűzcsoportonként (4 fő) kellene egy golyószóró (RPK).
Az 5.56-ról erősen negatív véleményem van, súlyos melléfogás ezt rendszeresíteni.

2 géppuska van.
 
  • Tetszik
Reactions: BiancoGasto

BiancoGasto

Well-Known Member
2018. november 14.
759
918
93
???
Tudomásom szerint 1 rajban 1 géppuska van, de ha ez változott, akkor szóljon vki.
Ezen felül tűzcsoportonként (4 fő) kellene egy golyószóró (RPK).
Az 5.56-ról erősen negatív véleményem van, súlyos melléfogás ezt rendszeresíteni.
Lehet én emlékeztem rosszul,azért is írtam úgy ahogy.
Azért 16 hüvelykes csőből kirepülve kicsit más a leányzó fekvése mint M4 14 hüvelykesből. Meg vannak újabb tipusú lövedékek is a kaliberben. De valahogy nekem se kedvenc. Persze vannak előnyei,hátrányai,ez már milliószor ki lett tárgyalva,tudom.
 

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 213
4 426
113
A csehek nem fejlesztettek ki valami hasonlót, család elv alapján?
Ezt a kategóriát az USA Marines nem kezdte el kivonni valamiért? M249re gondoltam. Helyette heavy barell HK 416 vagy 417 lesz.... szóval valamiért nem tartják ezt a jövőnek. Nekünk is lehet jobb lenne ha a földrajzi viszonyok miatt több DMR lenne egy rajba, 308 Win kaliberrel, amivel 500-600 méterig lehet alkotni.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 290
13 721
113
Ezt a kategóriát az USA Marines nem kezdte el kivonni valamiért? M249re gondoltam.
Valamit olvastam erről, de ha jól értettem a fő gond az volt, hogy elhasználódtak az évek folyamán, nem az, hogy nem lennének velük megelégedve. Amerikai fegyverfejlesztésekről állandóan lehet mindenféléket olvasni: új lövészfegyver, új kaliber, új mittoménmicsoda, de aztán semmi.
 
  • Tetszik
Reactions: Ratamahata

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 358
77 037
113
Valamit olvastam erről, de ha jól értettem a fő gond az volt, hogy elhasználódtak az évek folyamán, nem az, hogy nem lennének velük megelégedve. Amerikai fegyverfejlesztésekről állandóan lehet mindenféléket olvasni: új lövészfegyver, új kaliber, új mittoménmicsoda, de aztán semmi.

Nincs amerikai kézifegyver fejlesztés.Nézd meg mivel harcol egy amerikai katona,szinte csak amerikai fegyver incs a kezében.
 
  • Tetszik
Reactions: honved

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 290
13 721
113
  • Tetszik
Reactions: therob