Kínai hajtómű fejlesztések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 268
13 651
113
Valaki meg tudán szakérteni, hogy mi is van a képeken?
valami_1.png

valami_2.jpg

valami_3.jpg
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 268
13 651
113
Fene gondollta volna, hogy ők is nekiállnak egy ilyet fejleszteni.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Készőn érkeztek a Szu-35-ösök és nem volt türelmük megvárni, hogy megnézhessék.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 268
13 651
113
Ezek is behajtottak a zsàkutcàba..:) ?
Ha jól emlékszem molni olyanokat mondott a TVC-vel kapcsolatban, hogy vannak előnyei, viszont nagyon kevés olyan szitu van, mikor ezeket használni lehetne ezért ár-tömegnövekedés stb. értékeit figyelembe véve annyira nem éri meg.
n, meg a japánok is az 5. gen techdemoval. Nekem pl az a megoldás kifejezetten tetszik és kevésbé tűnik szervízigényesnek mint a többieké.
Itt nem a fúvócsövet mozgatják, hanem úgy tűnik, hogy az áramlásterelő lapkákat hajlítgatják és azzal terelik az égésgázokat.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 165
60 925
113
Ha jól emlékszem molni olyanokat mondott a TVC-vel kapcsolatban, hogy vannak előnyei, viszont nagyon kevés olyan szitu van, mikor ezeket használni lehetne ezért ár-tömegnövekedés stb. értékeit figyelembe véve annyira nem éri meg.

Itt nem a fúvócsövet mozgatják, hanem úgy tűnik, hogy az áramlásterelő lapkákat hajlítgatják és azzal terelik az égésgázokat.

A deflektorlapos megoldás volt az első, amit kukáztak, annyi áramlástani vesztesége van. Lásd: Roxkwell-MBB X-31 és az F-18 HARV.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 268
13 651
113
Az a gond, hogy ami "biztos" az lényegében a rajz. Ebből következtetnek egyesek a TVC-s hajtóműre.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 284
76 867
113
  • Tetszik
Reactions: gacsat
W

Wilson

Guest
Tényleg elhitted azt a teljesen nyilvánvaló hülyeségáradatot amivel az orosz hajtóművek hadználatát indokolták itt jópáran?

Nem nem hittem el,de úgy gondoltam,hogy mivel minden más területen iszonyat gyorsan fejlődnek,hogy nagy részt ezen a területen is ott vannak az élvonal környékén.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 284
76 867
113
Nem nem hittem el,de úgy gondoltam,hogy mivel minden más területen iszonyat gyorsan fejlődnek,hogy nagy részt ezen a területen is ott vannak az élvonal környékén.

Hogy lennének?A kutya sem gyárt ott modern hajtóművet innentől kezdve a lopásra berendezkedett iparuk képtelen magától megbírkózni a feladattal.
 
W

Wilson

Guest
Abszolút nem értek a témához, de kicsit utána olvasva a dolgoknak ezernyi más dolog mellett a kínaiaknak az ötvözetekkel is komoly problémájuk van a hajtóműveknél ez azért meglepő számomra mert elég jók az anyagtudományokban és a fémiparuk sem lebecsülendő.De mint már említettem teljesen laikus vagyok a témában. :)
 
W

Wilson

Guest
Ezt hagyni fogja amerika?

Nekem is pont ez fordult meg a fejemben,hogy szerintem elég nagy baklövés lenne a nyugati hatalmaktól illetve elsősorban az USA-tól ha hagynák,hogy a kínaiak megvegyék a céget.De persze az is lehet,hogy még sem jelent akkora veszélyt ez az üzlet mint ahogy én gondolom.:)
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Nem nem hittem el,de úgy gondoltam,hogy mivel minden más területen iszonyat gyorsan fejlődnek,hogy nagy részt ezen a területen is ott vannak az élvonal környékén.
40 év lemaradásban vannak. Inkább 50.
A "húsz-25 év múlva" sztorit is úgy értik, hogy akkorra érik el a mostani nyugati szintet.
Ezt úgy kell érteni, hogy elsők a nyugatiak. Az oroszok le vannak maradva húsz évvel. A kínaiak meg még húsz évvel az oroszoktól.
A Motor Szics megvásárlásával a szovjet korszakhoz zárkóznának fel.