A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
20190921_Brave_Warrior_z%C3%A1r%C3%B3%C3%BCnneps%C3%A9g-6-1080x720.jpg


Itt meg lehet tekinteni milyen a 15M teljesen újan és különböző mértékben fakulva :D
mennyi ido/mosas alatt fakul ki ?
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Én pedig ajánlom Szegfű Gyulától a Három Nemzedék című művet. Az a liberalizmus, amiről te beszélsz, az már a XIX. század átalakult, félresiklott.
A mai pedig teljesen más. Hasonlítsd már össze Justin Trudeau-t Deákkal egy pillanatra! Hol van már Kohl, vagy Techer asszony?

A román haderőben valóban vannak olyan fegyvernemek, amik nálunk hiányoznak, méghozzá nagy mennyiségben. Csöves légvédelem (Gepárd), rakétás tüzérség, mim 23 Hawk több száz darab, megtartották a Manpad képességet, stb.

Egy kis román értékelés. Nem biztos, hogy neked tetsző stílusban és talán nem is ide való, de Igazka úgyis elvitte a témát picit erre. :oops:
Amúgy teljesen egyetértek ebben veled...
A balliberalizmus egy fábol vaskarika,logikai bakugrás,fogalomtorzitás.Szocializmus,eltorzitott elitista szociáldemokrácia,vagy inkább oligarhikus államszocializmus.A jóléti állam hozza azt az életciklust,mit Hayek megjvendőlt neki.A balliberalizmusnak annyi köze van a szabadelvű liberális eszméhez,mint Orbánnak a nemzeti polgári konzervativ eszméhez-ami különben pont,hogy Deak és Smith liberális eszméje-,semmi.Merthogy a polgári konzervativ eszme az maga a liberalizmus,eredeti formában.
Romulán sereg korántsem egy korszerű hadsereg.De nálunk korszerűbb,nagyobb,és kiegyensúlyozottabb haderővel rendelkeznek.Hogy pontosan milyük is van,azt elég nehéz nekünk,fotelharcászoknak megállapitani.Pl,van cirka 300db TR85 hk-juk.De hogy abbol mennyi is van M szintre modernizálva,az jó kérdés.Egyik irás szerint az összes,másik szerint meg 1zl (57db).ATROM lövegből az egyik szerint csak 5db protó készült,másik szerint hadrendben van 2osztálynyi.Kb 400 saját gyártású BMP1esük van,abból kb100 korszerűsitve.Szerintem összetudnának rakni egy gépesitett hadosztályt,amiből 1dd korszerűsitett felszereléssel rendelkezik,miközben elegendő erejük marad biztositani a főirányból kimaradó területeket.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 970
113
A balliberalizmus egy fábol vaskarika,logikai bakugrás,fogalomtorzitás.Szocializmus,eltorzitott elitista szociáldemokrácia,vagy inkább oligarhikus államszocializmus.A jóléti állam hozza azt az életciklust,mit Hayek megjvendőlt neki.A balliberalizmusnak annyi köze van a szabadelvű liberális eszméhez,mint Orbánnak a nemzeti polgári konzervativ eszméhez-ami különben pont,hogy Deak és Smith liberális eszméje-,semmi.Merthogy a polgári konzervativ eszme az maga a liberalizmus,eredeti formában.
Romulán sereg korántsem egy korszerű hadsereg.De nálunk korszerűbb,nagyobb,és kiegyensúlyozottabb haderővel rendelkeznek.Hogy pontosan milyük is van,azt elég nehéz nekünk,fotelharcászoknak megállapitani.Pl,van cirka 300db TR85 hk-juk.De hogy abbol mennyi is van M szintre modernizálva,az jó kérdés.Egyik irás szerint az összes,másik szerint meg 1zl (57db).ATROM lövegből az egyik szerint csak 5db protó készült,másik szerint hadrendben van 2osztálynyi.Kb 400 saját gyártású BMP1esük van,abból kb100 korszerűsitve.Szerintem összetudnának rakni egy gépesitett hadosztályt,amiből 1dd korszerűsitett felszereléssel rendelkezik,miközben elegendő erejük marad biztositani a főirányból kimaradó területeket.
Én max egy dandárt mondanék amit össze tudnának rakni viszonylag használható cuccokkal. úgy hogy a kohószökevényeket nem szedik elő, elég vegyes felszereléssel. Pl. én úgy tudom, hogy csak M-ek vannak a tr 85-ökből, amik működnek. Szerintem érdemes úgy számolni, hogy a moderznizált eszközeiknek jobb a hadrafoghatósága már csak azért mert jórészt német motor meg hajtás van bennük.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Én max egy dandárt mondanék amit össze tudnának rakni viszonylag használható cuccokkal. úgy hogy a kohószökevényeket nem szedik elő.
Kb én is ezt irtam.1dd-t tudnának korszersitett eszkzkkel kiállitani,többit csak olyan technikai szinvonalon,mint mi.De teljes felszereléssel,támogató tüzérséggel,rendes hadrendi kiéritéssel,kb a 70-80as évek VSZ szinvonalán.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 970
113
Én max egy dandárt mondanék amit össze tudnának rakni viszonylag használható cuccokkal. úgy hogy a kohószökevényeket nem szedik elő, elég vegyes felszereléssel. Pl. én úgy tudom, hogy csak M-ek vannak a tr 85-ökből, amik működnek. Szerintem érdemes úgy számolni, hogy a moderznizált eszközeiknek jobb a hadrafoghatósága már csak azért mert jórészt német motor meg hajtás van bennük.
Az ATROM-okból csak a protók vannak bent van a tanulmányban amit pöcshuszár talált. A tervezett mennyiség a 2 osztály.
 

K.Atti63

Active Member
2019. február 4.
254
104
43
Az igaz, hogy a korábbi példák alapján a senki által még nem rendszeresített prototípus Lynx jobban illeszkedne a beszerzési politikába, de a korábbi bundeswehres írások alapján eddig a Puma és Boxer iránt érdeklődtek a magyarok.

2019.06.28. Die Ungarn zeigen Interesse am Gepanzerten Transportkraftfahrzeug Boxer und am Kampfpanzer Puma, die aus Sicht des Deutschen Heeres über eine Reihe innovativer Technologien verfügen und sich durch einen gemeinsamen technischen und operationellen Ansatz in Bezug auf Einsatz, Schulung, Weiterentwicklungen oder Logistik ergänzen.

Persze 3 hónap alatt sok minden megváltozhat. Eddig nem úgy volt hogy egy láncos típus a nehéz dandárnak és valamilyen kerekes a BTR-ek helyett a többieknek?
A cseh összehasonlító teszteken a Lynx nem szerepelt annyira jól.
Itthon úgy is az nyer, aki hazai összeszerelést és/vagy más beruházást ígér.
Bizony megeshet a pars 8x8-as a Törökök kirohanának a világból örümükbe a világból.A 4x4 nek örültek de az szerintem kevés meg tuti hogy valami összeszerelést ide hoznának főleg hogy az Eu -belöl vannak.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 970
113
Kb én is ezt irtam.1dd-t tudnának korszersitett eszkzkkel kiállitani,többit csak olyan technikai szinvonalon,mint mi.De teljes felszereléssel,támogató tüzérséggel,rendes hadrendi kiéritéssel,kb a 70-80as évek VSZ szinvonalán.
Hát csak szerintem nincs annyi használható állapotú cuccuk amiből kijönne a hadosztály. Szóval inkább egy dd. plusz egykét zászlóalj.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 970
113
Bizony megeshet a pars 8x8-as a Törökök kirohanának a világból örümükbe a világból.A 4x4 nek örültek de az szerintem kevés meg tuti hogy valami összeszerelést ide hoznának főleg hogy az Eu -belöl vannak.
Hát én úgy tudom, hogy nem szívesen adnak helyi összeszerelést meg gyártást sem.... Annyira ne éljétek bele magatokat a török dolgokba.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Hát ami ilyen sárga az 2 missziós. :D Szóval egy év, de a központi mosoda majdnem megfőzi a missziókban, az kivégzi. Én magamnak mostam kímélő mosással szárítógép nélkül az kb semmit se fakul.


A mienknel annyi van hogynem hasznalhatunk oblitoszert mert attol elveszti a langallosagat. Amugy a mosas annyira nem inkabb a nap az UV az ami "bantja" Ettol fuggetlenul beotol fuggoen 3-6 szett egyenruha van igy van mitcserelgetni. Hajon a dolog ugy muxik hogy mindennap este berakod az egyenruhad a polod egy nagy zsakba amit az ugyeletes reggel elvisz a mosodaba te meg veszel egy tisztat. Este visszajon kimosva amit masnap felvehetsz igy altalaban 2 szettel mehet a hetkoznapi melo ha meg gebasz van elszakad mocskos melo akkor johet a harmadik szett vagy eppen csere.

Mondjuk ha sikerulne "vermagyar" egyenruhat szerezni akkor csak hit atal a koszt is tavoltudnam tartani tole illetve nem hogy kopna de haromhavonta egy uj egyenruhat "fialna" Mondjuk ez meg csak elmelet igy tapasztalat nincsrola de melyen hiszek benne :)
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 498
72 479
113
https://www.kutatokejszakaja.hu/esemeny/leopard-puma-wunderwaffe-a-magyar-honvedsegben/

Kutatók Éjszakája lesz a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen 2019 szeptember 27-én. Sok érdekes előadás lesz. Lesz pl. egy ilyen.... "Leopárd, Puma, “Wunderwaffe” a Magyar Honvédségben Az előadásban bemutatásra kerülnek a Magyar Honvédségben újonnan rendszeresített harckocsik, páncélozott szállító harcjárművek és harci helikopterek harcászati-technikai jellemzői. Ismertetésre kerül az alkalmazási lehetőségeik. Hogyan tovább Magyar Honvédség? Milyen változásokat generálhatnak az új eszközök?"

Látom, te is lementetted magadnak... ;)
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
So
Az ATROM-okból csak a protók vannak bent van a tanulmányban amit pöcshuszár talált. A tervezett mennyiség a 2 osztály.
kkal eroswebb nagyobb a hadiiparuk es ugy egyaltalan az iparuk. Az az nagyobb sebesseggel tudnak a roncsaikat eletrekelteni illetve regeneralni a harckozben. Az az szerintem a legkedvezobb helyzet a harc kezdetekor lenne mert utanna rohamosan megnagyobb folenybe kerulnenek azipari kapacitasuk es az embermennyiseguk miatt.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Hát én úgy tudom, hogy nem szívesen adnak helyi összeszerelést meg gyártást sem.... Annyira ne éljétek bele magatokat a török dolgokba.

A torkoknek nincs eleg politikai erejuk hogy megerje vasarolni toluk marpedig ez mosta legfontosabb szempont a beszerzeseknel. Szerencsenk van hogy az EU vezeto orszagai akik dontenek a penzekrol egyben kivalo hadiiparral isrendelkeznek igy nem kell szutykokat vasarolni.

Mondjuk ember, katona kikepzett motivaltkatonameg mindig kene.