[HUN] Carl Gustaf M4

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

AGRESSOR88

Active Member
2010. december 27.
73
107
33
Értem.
A bibi az, hogy nem tudom, hogy Zord elforgatta-e a kamerát vagy sem, vagy csak legvágta a kép széleit. Mert ez befolyásolja a számítást.
  • A Csepel teherautó hossza 6,7 méter.
  • A kép 421 pixel széles, ebből kb. 102 pixel a teherautó.
  • Zord az emberek mögött állt valamennyivel, az alakok két széle között 5,5-6 méter van.
  • A kérdés az, hogy akkor a 155 mm-es fókusztávból becsült szög mennyire pontos, mert adott látószög esetén a teherautó távolságában akkor számolható a kép szélessége méterben és annak kb. 1/4,12-ed része a teherautó.
Ezzel lehet számolgatni.
https://www.pointsinfocus.com/tools/depth-of-field-and-equivalent-lens-calculator/#{"c":[{"f":10,"av":"9","fl":155,"d":270000,"cm":"0"}],"m":1}

Ez 270 métert hoz ki a képtől, ami 250 méter tája lehet a lövészektől.

De nem lenne egyszerűbb megkérdezni Zord-ot...? Megtettem...

Amikor elmentünk mellette nekem ennyinek tűnt 150m

Legközelebb oda megyek és szalagos centivel lemérem milyen messze van a Csepel mert még mindig ott van..

Van róla videóm is most beszéltem a kollégával...amin látszik minden nem csak a propaganda..

Milyen jó hogy közületek csak én voltam ott de a Fotelhuszár molni meg a rudi már megint megmagyarázza hogy az nem úgy van...
 
M

molnibalage

Guest
Amikor elmentünk mellette nekem ennyinek tűnt 150m

Legközelebb oda megyek és szalagos centivel lemérem milyen messze van a Csepel mert még mindig ott van..

Van róla videóm is most beszéltem a kollégával...amin látszik minden nem csak a propaganda..
Megkérdezhetem, hogy mi a propaganda...?
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Amikor elmentünk mellette nekem ennyinek tűnt 150m

Legközelebb oda megyek és szalagos centivel lemérem milyen messze van a Csepel mert még mindig ott van..

Van róla videóm is most beszéltem a kollégával...amin látszik minden nem csak a propaganda..

Milyen jó hogy közületek csak én voltam ott de a Fotelhuszár molni meg a rudi már megint megmagyarázza hogy az nem úgy van...
Mondja ezt az...éjjeliőr :D

Aki még saját magával is ellentmondásba keveredik hogy csak hallotta vagy látta az egészet.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
Ezt ki is lehet számolni, de ez miért is lett fontos? Az kép infó között ott van, hogy 155 mm fókusz mellett lőtték. Ezzel kb. 15-18 fokos látószög adódik ki. Az alakok két széle közötti távolság kb. 5,5 méter. Lehet számolni.
De mi is most a kérdés? Hogy egyetlen lövészet eredményén rugózzon valaki?


Amikor először lőttem rpgvel 200mre nyilt irányzékkal nem lőttem mellé.

Ott kb a Csepel ajtajának megfelelő nagyságú volt a cél.
Sőt álltalában ki volt rakva 1-2 8as cél is(álló ember), 200m-en max ha szél volt akkor nem találta el az ember egyből.

500m-en a nagyobb jutacél kb uaz méretű, szélcsendben, fekve,térdelve mindíg eltaláltam. Állva már voltak problémák.

De nálam tapasztaltabb lövők 500-on a kb btr torony méretű pici jutát is max 2 ből ellőtték.

Szóval azért pörgök mert a rendszerbe állító lövészeten, ahol a saab szakemberei is ott vannak.Segédkeznek. Nem értem, hogyan lehet ekkora távolságról mellélőni.
A hm álltal feltett videón is van, hogy alá lőnek.

Persze lehet több Csep... basszus kisteherautó lett kirakva külöbnböző távokra.

És ahogy téged érdekel az SR71nek miért oroszországból vették a titánt, engem meg ez(is) érdekel.
Neked volt olyan szerencséd és arra a kérdésre kaptál egy hozzáértőtöl, egy kurva jó választ.

Én viszont a magam kis volt lövész szintjén erre még nem.;)
 
M

molnibalage

Guest
Amikor először lőttem rpgvel 200mre nyilt irányzékkal nem lőttem mellé.

Ott kb a Csepel ajtajának megfelelő nagyságú volt a cél.
Sőt álltalában ki volt rakva 1-2 8as cél is(álló ember), 200m-en max ha szél volt akkor nem találta el az ember egyből.

500m-en a nagyobb jutacél kb uaz méretű, szélcsendben, fekve,térdelve mindíg eltaláltam. Állva már voltak problémák.

De nálam tapasztaltabb lövők 500-on a kb btr torony méretű pici jutát is max 2 ből ellőtték.

Szóval azért pörgök mert a rendszerbe állító lövészeten, ahol a saab szakemberei is ott vannak.Segédkeznek. Nem értem, hogyan lehet ekkora távolságról mellélőni.
A hm álltal feltett videón is van, hogy alá lőnek.

Persze lehet több Csep... basszus kisteherautó lett kirakva külöbnböző távokra.

És ahogy téged érdekel az SR71nek miért oroszországból vették a titánt, engem meg ez(is) érdekel.
Neked volt olyan szerencséd és arra a kérdésre kaptál egy hozzáértőtöl, egy kurva jó választ.

Én viszont a magam kis volt lövész szintjén erre még nem.;)
Az ugye megvan, hogy te néhány lövészetből akarsz végtelenbe extrapolálni...? Ez olyan, mintha a Mistral első két indításából vonnál átlagos előre a következő 100 indítására. Lehet, csak értelmetlen.

https://legiero.blog.hu/2019/09/12/magyar_kezben_a_carl_gustav/full_commentlist/1#c37665020
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
Az ugye megvan, hogy te néhány lövészetből akarsz végtelenbe extrapolálni...? Ez olyan, mintha a Mistral első két indításából vonnál átlagos előre a következő 100 indítására. Lehet, csak értelmetlen.




???

Azt tudod, hogy olyan vagy mint a fekeségem?;) Na ne érts félre.

Ő is mindíg azt hiszi, hogy tudja mire gondolok.:rolleyes: Hàt.

Semmire nem következtettem.

Csak nem értem, hogy a faszomba lehet akkor a te álltalad kiszámolt 250m-ről mellé,alá,fölé lőni.
Dencs Tamás főtörzs kb 2005-6 tól katona. Századtársam volt.
Valószínű a többi kiképző sem ma kezdte.
És ha rpg-vel 2 szer ekkora távról szélcsendes időben kezdő katonaként nem volt probléma, egy kissebb célt eltalálni, akkor itt miért az.
Főleg ha itt vannak a gyàr emberei.

Csak erre voltam kíváncsi. Hátha valaki tudja, hogy történik pl a reddot beszabályzása vagy más optikáé.

Esetleg különböző lőszereknél kell e valamit állítani rajtuk.
Ne haragudj, hogy megzavartam a nyugalmad.

Tudod ez egy fórum. Ahol az ember az ismereteit is gyarapítaná, ha valamit nem találok a neten megkérdezem.
Hátha itt tudja valaki.

Olyanért baszogatsz(hogy következtettem) amit nem tettem.
Csak kérdeztem.
 

AGRESSOR88

Active Member
2010. december 27.
73
107
33
Mondja ezt az...éjjeliőr :D

Aki még saját magával is ellentmondásba keveredik hogy csak hallotta vagy látta az egészet.

Nem keveredtem ellentmondásba te kommunista neveltetésű gyökér biztos valami ávós vagy önkéntesrendőr volt a felmenőd,hogy kötekedjél és állandóan engem kritizálj ahelyett hogy elfogadnád a tényeket..

Nem vagyok éjjeli őr se nappali hanem Várpalotán szolgálok de fotel kapitány

Még mindig tart a gyakorlat olvass utána a honvédelem.hu ott vagyok és ez pont a lőtér mellett van.

DE írd meg nyugodtan hogy hol laksz és elmegyek elmondom a személyes tapasztalataimat és felvilágosítalak hogy mi hogy volt...
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Nem keveredtem ellentmondásba te kommunista neveltetésű gyökér biztos valami ávós vagy önkéntesrendőr volt a felmenőd,hogy kötekedjél és állandóan engem kritizálj ahelyett hogy elfogadnád a tényeket..

Nem vagyok éjjeli őr se nappali hanem Várpalotán szolgálok de fotel kapitány

Még mindig tart a gyakorlat olvass utána a honvédelem.hu ott vagyok és ez pont a lőtér mellett van.

DE írd meg nyugodtan hogy hol laksz és elmegyek elmondom a személyes tapasztalataimat és felvilágosítalak hogy mi hogy volt...
Nocsak...nocsak, micsoda önérzetes agresszív kimalaccal van itt dolgunk... :D
 
  • Tetszik
Reactions: Bleroka

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 785
75 817
113
Az ugye megvan, hogy te néhány lövészetből akarsz végtelenbe extrapolálni...? Ez olyan, mintha a Mistral első két indításából vonnál átlagos előre a következő 100 indítására. Lehet, csak értelmetlen.

https://legiero.blog.hu/2019/09/12/magyar_kezben_a_carl_gustav/full_commentlist/1#c37665020

Még az,hogy lövészet!Ez egy train the trainer képzés volt azaz akik itt voltak azok először találkoztak ezzel az eszközzel az egész Honvédségben a csapatoktól!
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 498
72 480
113
Szerintem nagy kommunikációs baklövés volt a HM részéről az első CG gyakorlásról olyan videót közzétenni, ahol az látszik / úgy látszik hogy nem találják el a célt. Értem én hogy gyakorlás, de a videón az látszik hogy az új, drága csodafegyverrel nem találják el a célt... ez nem jó reklám, nem segíti a toborzást. Legalább a Mistral-os kudarc emléke és hatása eszébe juthatott volna valakinek...
 
M

molnibalage

Guest
Szerintem nagy kommunikációs baklövés volt a HM részéről az első CG gyakorlásról olyan videót közzétenni, ahol az látszik / úgy látszik hogy nem találják el a célt. Értem én hogy gyakorlás, de a videón az látszik hogy az új, drága csodafegyverrel nem találják el a célt... ez nem jó reklám, nem segíti a toborzást. Legalább a Mistral-os kudarc emléke és hatása eszébe juthatott volna valakinek...
Ez nem gyakorlás. Az oktatók oktatása. Tudod, mint amikor mondjuk a csiba autóvezető életében először akar kuplungolni és lefullad a kocsi. Ilyen is van.
Az, hogy ezen egyesek rugóznak az nevetséges. Biztos soha nem rontottak el kicsit sem életükben, amit először csináltak...
 

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 893
4 396
113
Hát nekem is úgy tűnik.

Nincs valami biztonsági határ kemény célra való lövészeten? Gondolnám a Csep... azaz kisteherautó az.

Vagy itt betétcsővel lőttek?
Létezik egy csökkentett hatóerejű gyakorló gránát, az FFV 552. Nem hiszem, hogy olyan nagy biztonsági távolságra lenne szükség.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 417
23 609
113
Nem keveredtem ellentmondásba te kommunista neveltetésű gyökér biztos valami ávós vagy önkéntesrendőr volt a felmenőd,hogy kötekedjél és állandóan engem kritizálj ahelyett hogy elfogadnád a tényeket..

Nem vagyok éjjeli őr se nappali hanem Várpalotán szolgálok de fotel kapitány

Még mindig tart a gyakorlat olvass utána a honvédelem.hu ott vagyok és ez pont a lőtér mellett van.

DE írd meg nyugodtan hogy hol laksz és elmegyek elmondom a személyes tapasztalataimat és felvilágosítalak hogy mi hogy volt...
Gondolom rudinak írsz ugye? Sajnos (amúgy nem sajnos) tiltón van, első találkozásom vele egy azthiszem mi24-el kapcsolatos kérdése volt, amit ugyan nem nekem tett fel, de én válaszoltam neki, na utána kaptam hideget meleget mert megcáfoltam az elsődleges állítását ami a mi24 páncélvédettségéről szólt (talán azt állította, hogy 12,7-es-ig véd a kabin körüli páncélozás), hogy miért válaszolok neki egy fórumon. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy vannak ilyen fórumtársak is, nem kell ennyire felhúzni magad.
 

AGRESSOR88

Active Member
2010. december 27.
73
107
33
Nincs baj azzal hogy nem találták el először a célt ez az első éles lövészet volt itthon az a a szerencse hogy nem maradt benne vagy nem máshol robbant.

Nem azt akartam vele mondani hogy egy szar csak kaptatok egy választ első kézből amit nem tudtatok.

Tele van a net el nem induló Javelin rakétákkal!!

Javelin júniusban volt hozzá szerencsém ezt sem mondhatják el sokan Magyarországon..

Azt hogy így válaszoltam neki(túró rudinak) a 4. kötekedő kommentjére írtam egy olyan embernek aki semmit sem tud az egész seregről csak a neten meg a tvben látott halott dolgokat!
 
T

Törölt tag 1586

Guest
DE írd meg nyugodtan hogy hol laksz és elmegyek elmondom a személyes tapasztalataimat és felvilágosítalak hogy mi hogy volt...
Gyere nyugodtan…
A címem: Bp. XII Cinege utca 5. :p
Amikor kijövök ajtót nyitni, felhatalmazlak - sőt kérlek - hogy szó nélkül vágj pofán. ;)