1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[HUN] Carl Gustaf M4

Diskurzus a(z) 'Gyalogság, gyalogsági felszerelések, fegyverek' témában - rudi által indítva @ 2019. január 7..

1. ijasz

ijasz Well-Known Member

Szerintem egy kicsit túl van lihegve ez a dolog. Sima füldugó használatával már elkerülhető a halláskárosodás. Ennél nagyobb kaliberű fegyverekkel is többet lőhetnek, nem tudok ilyen korlátozásokról. Az SzPG-hez tudom hasonlítani a hatását. Mögötte nem egészséges tartózkodni lövéskor és füldugót kell használni. A D-20 mellet jóval nagyobb nyomást éreztem mint az SzPG-nél.

2. Lator

Lator Well-Known Member

Szakmai ártalom. Az éveken át tartó mindennel puffogtatás nem tesz jót, még ha normális védőfelszerelést viselsz is. A sima karabély vagy pisztoly lövészet is, ha sokat lősz éveken át, káros.

3. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

A csehek valami 100-400 db mennyiséget írnak. Plusz a többi lőszer. Most a pontos darabszámra már nem emlékszem sajnos mert csak átfutottam a komenteket, és azt sem hogy ezt nekünk vagy maguknak gondolták. Nekem 500-1500 db rémlik valahonnan de nem vagyok benn biztos, valami 500 az biztos.

4. krisss

krisss Well-Known Member

Az első darabszám az övék.

antigonosz likes this.
  5. antigonosz

6. fedett_mókus

fedett_mókus Active Member

7. Ocses

Ocses Active Member

Olyan kérdésem lenne, hogy cg mellé biztosb vesznek valamilyen atgm-et is? Csak mert akárhol néztem vállról indítható többcélú páncéltörő fegyverrendszerre volt kiírva a 20milliárd. Persze kellene de egy atgm egyálltalán belefér ebbe a megnevezésbe?

8. Celebra

Celebra Well-Known Member

Javelin,SpikeSR és még pár rendszer igen.Katonai Logisztikában ppár éve volt egy ikk,ami elméleti összehasonlitási kivállasztási procedurát játsza le a két tipus kzöött

9. Ocses

Ocses Active Member

Köszi a választ. Viszont a maradék kb 5milliárd nem kevés? Legalábis normál menyiségre?

10. antigonosz

Nekem igen, de amúgyis csak a Szíriában lövéskor RPG-7 mögött átfutó és így kiütött terrorista van rajt.

fedett_mókus likes this.
  11. Celebra

Celebra Well-Known Member

Szerintem kevés.De a kevés is több,mint a semmi

12. Ocses

Ocses Active Member

Ahogy néztem az ukránok 47millió dollár értékben kaptak 37 indítóállványt 210 rakétával. o_O Emellett az 5milliárd kicsit sovány.

13. Crusader

Crusader Member

Irányítottból szerintem ugyan az lesz, ami az IFV re kerül majd.

Shadow and fedett_mókus like this.

Ezen oldal megosztása