1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[HUN] Carl Gustaf M4

Diskurzus a(z) 'Gyalogság, gyalogsági felszerelések, fegyverek' témában - rudi által indítva @ 2019. január 7..

1. Ocses

Ocses Well-Known Member

Hogy érted ,hogy amíg voltak nálatok századok? Most nincsenek? Mik vannak?

2. megazez

megazez Well-Known Member

3. emel

emel Well-Known Member

Nem a csővel van probléma, hanem a lövészek egészségügyi terhelésével!! Halláskárosodás, aztán pár év múlva alkalmatlanok lehetnek, mert még a riadót vagy a jobbra át-ot se hallják meg az udvaron, nemhogy a zajos harctéren bármit.

rappali_ likes this.
  4. dudi

dudi Well-Known Member

Egy ember lőhet 6-ot naponta nem egy cső.

5. megazez

Igen, végig kellett volna olvasnom :) de egyből feltűnt a during training, aztán ebből következtettem hibásan

dudi likes this.
  6. borisz

borisz Well-Known Member

Az a korlátozás csak kiképzésre szól!
    :D ;)

7. Masztiff

Masztiff Well-Known Member

8. Masztiff

Masztiff Well-Known Member

Elkéstem...:rolleyes:

9. Robur

Robur Well-Known Member

Nem halláskárosodást, hanem agysérülést okoz a légnyomás, ami kijön a fegyverből. Fura, azt hittem egy kicsit "felhasználóbarátabb" ez a Carl Gustav: https://www.npr.org/sections/health...isk-brain-injury-when-they-fire-heavy-weapons

10. emel

emel Well-Known Member

Szuper, akkor ez ellen még a füldugó/fülvédő se véd. Gyakorlatilag ugyanaz lehet a hatása, mint mikor légnyomást kap az ember egy közeli robbanástól. Szóval csak óvatosan és profin kell vele bánni!

11. thomashewitt

thomashewitt Active Member

RPG-hez van azt hiszem gyakorló lőszer, ami 12,7-es gépágyúlövedéket lő ki, a vikingeknek ez nem jutott még eszébe? Tudom az olcsóbb lenne.

12. megazez

Panzerfaust3-at érdemes összehasonlítani a CG-vel? Már csak azért mert nagyon német vonalon vagyunk beszerzéseket illetően.

13. Celebra

Celebra Well-Known Member

Van.9milis gyakorlólőszert lő ki.

14. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

A cikket csak átfutottam, de kb. "háááááááát, okozhat" kategóriának tűnik. De mi nem? A harckocsiban zötykölődés és fejed bevetésre nem káros? Vagy n+1 tevékenység? Ez ilyen sport. Ezért is van az, hogy a katonai szolgálat többszörös szorzóval esik latba.

Lator likes this.
  15. Robur

Robur Well-Known Member

Összehasonlításképp: az RPG-nek van vajon hasonló hatása?

16. Celebra

Celebra Well-Known Member

CG egy hátrasiklás nélküli vető.Akárcsak az RPG.Megvannak a veszélyei.Ha valaki a gázsugárba kerül,annak az nem lesz egészséges.Mintahogy az AK74,de az AMD is hajlamos halláskárosodást okozni.

17. Ocses

Ocses Well-Known Member

Ne haragudj de az még mindíg géppuska. Ez meg egy haditechnikai oldal. Bár tudom a kérdésed lényege nem ez.

18. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Tudtom ehhez is van betétcsöves gyakorlószerkezet.

19. dudi

dudi Well-Known Member

Már nincs ilyen,hogy többszörös szoró amennyire én tudom.

20. Ocses

Ocses Well-Known Member

Nincs évek óta. 2012ben legalábbis külszolgálatra megszünt. Ha azóta nem vezették be újból.

Ezen oldal megosztása