1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[HUN] Carl Gustaf M4

Diskurzus a(z) 'Gyalogság, gyalogsági felszerelések, fegyverek' témában - rudi által indítva @ 2019. január 7..

1. dudi

dudi Well-Known Member

Szerinted miért cserélték le őket?A Néphadseregben volt egy halom technika aminek csak töredéke volt működőképes,miért pont a Csepel teherauók lettek volna kivételek?

2. arcas

arcas Well-Known Member

Azért hova el lehet megint jutni egy ártatlan CG-s kérdésből...

3. borisz

borisz Well-Known Member

A zsidókig?
    :D

SilvioD likes this.
  4. vilmoci

vilmoci Well-Known Member

olyanban, hogy léteznek és még menthetőek, de ha elpusztítják őket, akkor legjobb esetben is alkatrészforrások vesznek el... örökre...
    mint írtam is, dac-ot, zilt, avia-t, robur-t nem sajnálnám (zilt esetleg)... de a képen lévő Csepel még akár menthetőnek is kinéz... (ráadásul ilyen kialakításban ritka is... talán kettőről tudok...)
    nézz be egy Csepel-es fórumba, hogy honnét hoznak patika állapotba kocsikat.

fip7 and marton like this.
  5. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Ne haragudj, de szerintem ez hülyeség. (próbáltam kevéssé sértő kifejezést használni, mert nem sértegetni akarok)
    A HM az ilyen járműveket rendszeresen árverezi. Aki akar, az ott még válogathat is. És szerintem már válogatott is. Múltkor komplett naszádokat árultak gombokért. Csepelen kint is vannak a Teller Ede út mellett a már szétberhelt (motorokat kiszedték, mert csak azok többet értek, mint amit ki kellett értük csengetni) hajók. Nem lehet mindent megmenteni. A szavaidból kiveszem, tudod, hogy mennyit kell egy ilyenre költeni mire "lábra áll". Szerintem amennyi ilyen rohad a telephelyeken, hogy az éves GDP is kevés lenne, ha mindegyiket egyszerre akarnánk megőrizni.

6. vilmoci

Egyértelműbben nem biztos, hogy le tudnám írni a mondanivalómat... Azt hiszem, hogy újra el kéne olvasnod, amiket írtam, mert olyasmikre „válaszoltál”, amit nem is állítottam.
    Talán csak ennyit: Nem állítottam, hogy mindent meg kéne menteni... azt írtam, hogy nem egyben kéne kibaszarintani, vagy szétlőni mindent hanem kibányászni belőle, amit csak lehet, illetve, ami különleges, azt meg kéne tartani és nem elpusztítani. Lásd a videóban szereplő vegyi mentesítő.
    De pl az öntvényt tartalmazó fődarabok, váltók, csörlő, futómű alkatrészek, difik, fülke, műszerek, komplett műszerfal, üvegek stb, stb... ezek mind kurrens cikkek, amik tovább élhetnének más járművekben (minimális ráfordítással, mert gondolom egyértelmű, hogy például egy motorsátor legyártása a nyers lemezből kicsivel drágább dolog, mintha egy levettet kell kilakatolni)...
    A bokorugrónak meg gyakorlatilag mindegy, hogy van-e rajta fülke, mikor rálő ezzel a vacakkal...

Az meg, hogy mennyit kell a talpraállításra költeni, az legyen az újdonsült boldog tulajdonos / megmentő gondja... :)

Még talán annyit, hogy ha gombokért akarsz tízesével venni dolgokat, nos ahhoz benne kell lenned bizonyos (érdekelt / haveri) körben.
    Halandóként Te nem veszel árverésen két-háromszázezerért (vagy még olcsóbban) egy db M-zárolt platóst, de drágábban se... (ha ez a koncepció életképes lenne, akkor nekem is lenne már vagy három, ha nem több. :))

Ha esetleg tudsz gombokért Csepelt, meg hajót (de tényleg gombokért), akkor vevő vagyok rá látatlanban is.;)

antigonosz likes this.
  7. krisss

krisss Well-Known Member

https://marcalibakabolt.hu/index.php

Ezt az oldalt ajánlom :D

8. pöcshuszár

Ha nekem ilyen jellegű fétiseim lennének, akkor privátban kérnék ajánlást a fórumon fent lévő aktív katonáktól, hogy hol érdemes érdeklődni.
    Ha ez nem válik be, akkor vagy direkte, írásban megkeresném a HM Védelemgazdasági Hivatalát, vagy a Hadtörténeti Múzeumot.
    Valahol csak lenne kapás! Mondjuk rád eső feltételként vállalod, hogy ha sikerül restaurálnod a kapott eszközt, akkor évente 1-2 alkalommal elmész vele HM rendezvényekre.

9. krisss

krisss Well-Known Member

Annyi van még amúgy a telephelyeken mint a retek..

pöcshuszár likes this.
  10. vilmoci

Ezek nem járható utak. dudi,krisss, ők a tápláléklánc legalján vannak... náluk komolyabb emberek se tudnának segíteni hasonló ügyben.
    A HIM a rugalmasságáról híres. :)
    kezdetnek nem rossz.. de a mindentől nagyon távol van.:)

11. ximix

ximix Member

Ááááá szegény Csepzon 4:39-nál ...

vilmoci and svajcibeka like this.
  12. borisz

borisz Well-Known Member

Üteg, az...

13. K.Atti63

K.Atti63 Active Member

Annak idején lett írva a fórumba, ha jól emlékszem, hogy valami 1500 db-ot vettünk. Viszont a riportban több száz darabos tételről beszéltek. Akkor szerintem lesz még Spike és Javelin. Persze, lehet, hogy rosszul gondolom, mert szerintem a 3 együttvéve még ütőképesebb cucc lenne. Egy- két helyen ezt már leírták.

14. borisz

borisz Well-Known Member

15×100. Az több száz. :) A több ezret nem üti, ugye. :)

15. rudi

rudi Well-Known Member

16. borisz

borisz Well-Known Member

17. rudi

rudi Well-Known Member

A riportban a CG-hez három fajta célzó rendszert mutatnak be:
    - a fegyverre az Aimpoint FCS12 (vagy 13) van felszerelve;
    - az asztalon az egyik a CG-hez rendszeresített standard optikai távcső;
    - mi a harmadik??? valami éjszakainak tűnik, de nem jövök rá mi a típusa?

anonim999 likes this.
  18. pöcshuszár

Ment a lájk, azonban a darabszámok szerintem túlzóak.
    Szerintem az aktív csapatokhoz nincs szükség többre mint 250db fegyver. Ha ennyit számolunk a tartalékosoknak + zárolt készletnek, akkor az még mindig csak 750db. (szerintem, jó ha kezdetnek 500db-ot rendeltünk)
    Ne felejtsük el, hogy ezekhez lövedékre is szükség van, és azok nem annyiban vannak mint az AK lőszer. ;)
    Nekem az a tippem, hogy kb. fele-fele alapon fizettünk (illetve fizetünk 3 évre lebontva) a fegyverekért, és a lőszerért. De lehet, hogy a lőszer az nagyobb tétel volt.

ijasz likes this.
  19. Ocses

Ocses Well-Known Member

Ne írd már, hogy vacak.:hadonaszos:
    Ez mégis csak a cg topic;)

Ezen oldal megosztása