1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[HUN] Carl Gustaf M4

Diskurzus a(z) 'Gyalogság, gyalogsági felszerelések, fegyverek' témában - rudi által indítva @ 2019. január 7..

1. dudi

dudi Well-Known Member

Szimulátorozás lesz sok.

molnibalage likes this.
  2. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Gondolod te. Van ez meg a szimulátor. Mondjuk úgy, hogy az RPG-hez képest ez akkora váltás, mint abakusztól egy PC-re váltani.

3. dudi

dudi Well-Known Member

A normál gránáttal és nem a szuper optikával azért közel sem.Nem csak mindent tudó optikával kell megtanulni lőni!Sőt amíg az egyszerű red dottal nem megy nem is szabad továbbengedni y kezelőt.

4. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Annál is inkább, mert ez nem azonos dolog az RPG-vel. Gondolom nem véletlenül van korlátozva a napi lövések száma... :)

5. Celebra

Celebra Well-Known Member

6. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Meglehet hogy gazolajos, bar en fara emlekeztem, a hatuljaban csinaltak a tuzet emlekeim szerint. Lehet az egy masik valtozat volt, vagy xar volt a gazolajos felfutesi rendszere mert amihez szerencsem volt az mar 99-is eleg leharcolt vot, csoda hogy gurult.

vilmoci likes this.
  7. rudi

rudi Well-Known Member

Csak érdekességnek…
    Elég rossz és kicsi a kép de látszik hogy az Aimpoint FCS12-re is lehet NVD-t tenni (meg lehet gázállarcban is használni)
    az NVD típusát nem tudom kitalálni…

Egy hosszabb videó - sok jó közelivel - ahol M3-mal, teleszkópos irányzékkal, a 84 mm-es TPT 141-es valamint a 7,62-es 553B gyakorló lőszerekkel lőnek

Luthero likes this.
  8. AGRESSOR88

AGRESSOR88 Member

üDv!
    Ott voltam az éleslövészeten vagyis halottam pár száz méterről!
    A Csepelek amiket kivittek volt olyan közöttük amiben 40!!!km volt és elindult amikor megpróbálták!
    3db vittek ki 2őn szőrös volt még a gumi....pedig volt ott DAC amin realisztikusabb lett volna gyakorolni....

9. zeal

zeal Well-Known Member

Off
    Ez durva. Ennyire nem lehet hulye senki sem. :hadonaszos:
    On

10. AGRESSOR88

AGRESSOR88 Member

Szerinted... fotel huszár

Létezett és még rendszerben is van a PGO-7 típusú optika 2.5x nagyítású ami éjjellátó is egyben ami az RPG-7 és AK-47IF re szerelhető.

Az első 5-6 lövésnél senki sem találta el a Csepeleket pedig optikával tüzeltek...

Spartan.asfv and antigonosz like this.
  11. dudi

dudi Well-Known Member

Éjjellátó is egyben?Na most újat mondtál!

12. AGRESSOR88

AGRESSOR88 Member

13. dudi

dudi Well-Known Member

Ocses and molnibalage like this.
  14. AGRESSOR88

AGRESSOR88 Member

Nem pontosítottam,te tudod hogyan működik de másnak leírom hogy csak zöld háttér világítást ad amihez kell egy infrasugárvető hogy éjjel tudjad használni tehát egy kezdetleges éjjel látó!

aZ RPG-7 meg nem avult el teljesen mint ahogy az AK sem csak már egyre drágább a fenntartása és nehezen lehet hozzá gránátokat vásárolni.

Előre lépés ez vitathatatlan de ha már mindenképp nagy kontrasztot akarunk keresni akkor

Abakusz RPG-7
    PC :Javelin

15. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Tehát akkor hol nem igaz, amit írtam? Aktiv infra vs passzív eszköz szimulatorral.

16. vilmoci

vilmoci Well-Known Member

az azért mélyreható patkolás lehetett, ha átalakítottak egy ilyet fatüzelésűre. :eek::)
    Szeretném azt hinni, hogy csak „megküldted” a történetet, de a realitásérzékem azt sugallja, hogy semmi sem változott az évek alatt..
    Korábban is meggyőződésem volt, hogy a honvéccség felsőbb szintjein a „legnagyobb f@szságok” feliratú ötletládából szemezgetnek néha, mikor már tanácstalanok, hogy milyen állatságot lehetne még csinálni... :(o_O

17. papajoe

papajoe Well-Known Member

Nagy mák,hogy a sereg az egyetlen állami pénznyelő,ahol tele vannak jó ötletekkel....:rolleyes::D

borisz likes this.
  18. AGRESSOR88

AGRESSOR88 Member

El sem szabadott volna mondanom csak nem bírtam megállni azt a butaságot ami még mindig körbe veszi a honvédséget az a sok begyöpösödött keményvonalas belülről bomlasztja az egészet!
    Leakartak róla venni ezt azt pl lámpa meg kilométeróra és üvöltöztek hogy ez a "népé" semmit sem szabadott levenni még a CSepel feliratot sem...

De a mocskos román DACok azok ott rohadnak hegyekben azokhoz nem nyúlnak...

alfa74 and antigonosz like this.
  19. Robur

Robur Well-Known Member

Ilyen fogyatékosok vannak a hadseregben???

20. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Passz, en fara emlekeztem. Mondjuk gazolajos kalyhaval futottuk ki a telet akkor Tatan. Gazolaj nelkul. Tornacipok, papucsok, hullott agak, butorok tuntek el benn. Szoval nem tudom mennyire lehetseges benn faval futeni.

vilmoci likes this.

Ezen oldal megosztása