[HUN] Carl Gustaf M4

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 584
63 961
113
Amikor először lőttem rpgvel 200mre nyilt irányzékkal nem lőttem mellé.

Ott kb a Csepel ajtajának megfelelő nagyságú volt a cél.
Sőt álltalában ki volt rakva 1-2 8as cél is(álló ember), 200m-en max ha szél volt akkor nem találta el az ember egyből.

500m-en a nagyobb jutacél kb uaz méretű, szélcsendben, fekve,térdelve mindíg eltaláltam. Állva már voltak problémák.

De nálam tapasztaltabb lövők 500-on a kb btr torony méretű pici jutát is max 2 ből ellőtték.

Szóval azért pörgök mert a rendszerbe állító lövészeten, ahol a saab szakemberei is ott vannak.Segédkeznek. Nem értem, hogyan lehet ekkora távolságról mellélőni.
A hm álltal feltett videón is van, hogy alá lőnek.

Persze lehet több Csep... basszus kisteherautó lett kirakva külöbnböző távokra.

És ahogy téged érdekel az SR71nek miért oroszországból vették a titánt, engem meg ez(is) érdekel.
Neked volt olyan szerencséd és arra a kérdésre kaptál egy hozzáértőtöl, egy kurva jó választ.

Én viszont a magam kis volt lövész szintjén erre még nem.;)
De az rpg nem nato kompatibililis, meg 21 - ik szazadi wunderwaffe, sszipi szupi celzo bigyoval es jo draga granattal. Azert gondolom nem a szakacsok lottek ezzel az uj bigyoval hanem valami epkezlab alakulat nemi felhomalyositas utan es rpg gyakorlottsaggal a hatuk mugott. De hat jol van, a Mistral is igy kezdte.
Viszont van egy jo hirem, Demeter Marti megfogadta a tanacsomat es megkotott a gipsz, szaporodik szegenyem.
 
M

molnibalage

Guest
A csomó "szerintem" duma helyett mi lenne, ha számolgatnátok a meglevő adatokkal?
Vagy Zord kommentjét elolvasnátok, amit linkeltem...?
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 584
63 961
113
Szerintem nagy kommunikációs baklövés volt a HM részéről az első CG gyakorlásról olyan videót közzétenni, ahol az látszik / úgy látszik hogy nem találják el a célt. Értem én hogy gyakorlás, de a videón az látszik hogy az új, drága csodafegyverrel nem találják el a célt... ez nem jó reklám, nem segíti a toborzást. Legalább a Mistral-os kudarc emléke és hatása eszébe juthatott volna valakinek...
Meg az se hogy Csepelre lonek ek jelu matricaval. Az a Csepel igen jo lett volna nekem is, el csuhogott volna az erdon... Magyar honved, ek jelu magyar teherautora?
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 584
63 961
113
Amugy talan a google mapon ra lehet merni, eleg fix a tajkep es van aki megadja a Csepel pontos poziciojat.
Az is lehet hogy nem lattak am a celt, mint en anno a gazban Szomodon a 100m-est.
 

Luthero

Well-Known Member
2010. április 25.
1 717
2 464
113
Nekem ilyenhez volt szerencsém.
IMG_2012


IMG_2019
 
M

molnibalage

Guest
Sikeres tesztlövészet a CG Raytheon-SAAB közös fejlesztésű SAL lőszerrel

Hatótáv (mozgó célra): 2 000 m
(álló célra v.színűleg valamivel több)

várható szolgálatba állítás: 2020

FELADAT: azonnal elkezdeni a tárgyalásokat a beszerzésről!!
Jól értem, hogy egy hordozóható, 2 km-es ATGM rendszert látunk ami fire & forget? 40-50 év ehhez 40-50 kg-os több darabból álló huzalvezérlés kellett, ami nem is volt fire & forget.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 839
113
Jól értem, hogy egy hordozóható, 2 km-es ATGM rendszert látunk ami fire & forget? 40-50 év ehhez 40-50 kg-os több darabból álló huzalvezérlés kellett, ami nem is volt fire & forget.

Igen jól látod de azért csodák nincsenek!Ma már 500mm körüli átütés az nem sok(főleg mert nem top attack).
Jó dolog,hogy hordozható meg fire and forget (ebben nem vagyok biztos)de azért meg sem közelíti egy normális ATGM szintjén.
 
M

molnibalage

Guest
Igen jól látod de azért csodák nincsenek!Ma már 500mm körüli átütés az nem sok(főleg mert nem top attack).
Jó dolog,hogy hordozható meg fire and forget (ebben nem vagyok biztos)de azért meg sem közelíti egy normális ATGM szintjén.
Nem mindennek kell átütnie a no1. harckocsit szemből. Ha ennyire hordozható, akkor az előnye az, hogy sokkal könnyebb mozogni vele, ergo oldalról is mehet. Ott már ez is jó. Ezen felül senki nem vár el elsőre ölést. De több találat esetén senki nem mondja, hogy nem csökken egy csúcs hk harcértéke.

Ezen felül nem csak harckocsi célok vannak. APC, IFV, bármi.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Mondani barmit lehet, 300 meterrol nem ekkora egy Csepel. 300 meterrol egy nyerges szerelveny ekkora.
Ne felejtsd el hogy te itt egy híradós kamera gumioptikáján keresztül láttad a Csepelt. Egy ilyen kamerán keresztül 300m-ről egy robogót is tudnak mutatni ekkora vagy akár még nagyobb méretben, pedig a valóságban 300m-ről sokkal kisebbnek látod.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 441
113
Sikeres tesztlövészet a CG Raytheon-SAAB közös fejlesztésű SAL lőszerrel

Hatótáv (mozgó célra): 2 000 m
(álló célra v.színűleg valamivel több)

várható szolgálatba állítás: 2020

FELADAT: azonnal elkezdeni a tárgyalásokat a beszerzésről!!
Akkor 2 megjegyzésem lenne:
- Ezek szerint nem volt elszólás Benkőtől, hogy a CG4 lesz a honvédség páncéltörő képessége... ;)
- Mekkora Nostradamus vagyok már! :p:D Pedig le lettem oltva, hogy CG4 nem ATGM! :cool::D:D:D:D

Jó dolog,hogy hordozható meg fire and forget (ebben nem vagyok biztos)
Dehát nem is Fire and Forget. A videón nyilvánvalóan látszik, hogy meg kell neki lézerrel világítani a célt. A becsapódások után is rajta van a célon a megjelölő "pont".
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 839
113
Nem mindennek kell átütnie a no1. harckocsit szemből. Ha ennyire hordozható, akkor az előnye az, hogy sokkal könnyebb mozogni vele, ergo oldalról is mehet. Ott már ez is jó. Ezen felül senki nem vár el elsőre ölést. De több találat esetén senki nem mondja, hogy nem csökken egy csúcs hk harcértéke.

Ezen felül nem csak harckocsi célok vannak. APC, IFV, bármi.

Az ATGM elsősorban harckocsi ellen van mert azt nem nagyon lehet mással pusztítani csak azzal.Amúgy nem tandem HEAT így az 500 mm még oldalról sem biztos,hogy eleg.Nézd meg a T-90 topic-ot most rakott be videót boki a BVM -ről ami oldalról is teljesen tele can pakolva ERA-val,
azt sima HEAT harci résszel nem lövöd át.
Persze egy szóval nem mondom,hogy ez rossz eszköz csak az ATGM elző elég erős túlzás.