1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[HUN] Carl Gustaf M4

Diskurzus a(z) 'Gyalogság, gyalogsági felszerelések, fegyverek' témában - rudi által indítva @ 2019. január 7..

1. Ocses

Ocses Well-Known Member

Milyen távolságra voltak a Csepelek?

2. AGRESSOR88

AGRESSOR88 Active Member

100-150m

Főlé ment és jobbra az első pár lövés utána kezdték el eltalálni,volt olyan hogy sorozatot lőttek 1 másodperces indítási közzel egyszerre 6an

antigonosz and Ocses like this.
  3. kopoltyu

kopoltyu Active Member

Kiskörösön voltam baka,95-ben ez volt az egyetlen vv ezred(laktanya)az országban volt dolgom fmg csepelel, soha nem lehetet azt fával fűteni és negyedévente az 1 hetes kitelepüléseken az volt a zuhanyzósátor,volt melegvíz (télen is),normális nyomás (nem permetező) és mindenkinek jutott :) jobb volt ilyen szempontbol mint a laktanyában ahol széntűzelésű kazán volt 200 emberre amiből jó ha 50 tudott melegvízben fürdeni. Nyáron szinte nem is volt a laktanyában a fmg csepel mert mentek kitelepültek nyáritáborokba fürdőnek. Ja és az egyik majdnem megjárta koszovót mert a jenkiknek bedöglött a saját rendszerük és segítséget kértek a MH-től ,ment egy csepel, már a gyülekezési körletben és osztották a golyóállómellényeket amikor kiderült 1,már megoldva a probléma2 a sorállományú sofőr nem mehet küldetésbe :D

tonyo, borisz, antigonosz and 2 others like this.
  4. rudi

rudi Well-Known Member

Nem lehetne ezt a Csepel kesergőt valami más topicban megbeszélni…?

5. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Gyonyoru, ha rpg utan szabadon az osszes bakat meg akarjak tanitani erre a sved cuccra akkor kell bele granat dogivel. Ugy latszik hiaba hiperszuper eszkoz meg megszuperebb celzo rajta 100 meter is kihivas elsore vele.

6. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Koszi, akkor en emlekeztem rosszul. Megododott a kerdes.

vilmoci likes this.
  7. Ocses

Ocses Well-Known Member

Hát fura.
    Nincs valami hidegbelövő vagy más módszer, hogy azért ilyen távról egy ekkora célt elsőre eltaláljanak?

Én 2 évig voltam rpg-s de 200m-nél kisebb távra nem is lőttünk. Főleg nem ekkora célra.

Bár lehet ők is sajnálták a Csepelt. :D:D:D
    És nem volt szívük eltalálni.

fip7, antigonosz, yangwenli and 2 others like this.
  8. Szittya

Szittya Well-Known Member

Vagy aszontak addig lo mindenki a cg veel ameddig el nem talalja a celt :D :p /oszt ja senki nem akarta eltalalni hogy tobbet lohessen. /nem komoly./

9. igaziigaz

igaziigaz Well-Known Member

Az ilyen részletekből látszik, hogy eseknél ferde a magyar érzelem.... egy normális ember a dacokat választja alapból és burkoltan utal rá kire kell lőni. Youtoben jó videó anyag lett volna a dac kilővése.

AGRESSOR88 likes this.
  10. rudi

rudi Well-Known Member

Érdekes...eddig azt írtad hogy csak hallottad a lövéseket, de nem láttad
    Mindenesetre az egyik videóban a nyilatkozó katona elmondta hogy 300 m-ről lőttek...

anonim999 likes this.
  11. AGRESSOR88

AGRESSOR88 Active Member

A lőtér biztosító társaim mondták mivel ők pontosan ott voltak és látták az egészet én attól pár száz méterre a táborban....
    A másik hogy ott mentem el az úton akkor sorakoztak fel és várták a vezérkart pontosan láttam az egészet hogy hány gép volt kint és milyen messze,de az is lehet hogy valamelyik teherautóra közelebbről valamelyikre távolabbról lőttek...

12. rudi

rudi Well-Known Member

:):):)

13. Ocses

Ocses Well-Known Member

14. ijasz

ijasz Well-Known Member

15. Ocses

Ocses Well-Known Member

Hát nekem is úgy tűnik.

Nincs valami biztonsági határ kemény célra való lövészeten? Gondolnám a Csep... azaz kisteherautó az.

Vagy itt betétcsővel lőttek?

16. rudi

rudi Well-Known Member

A lenti videón Dencs Tamás főtörzs világosan és egyértelműen elmondja hogy 300 m-re lőttek

arcas likes this.
  17. Matróz Kommandó

Matróz Kommandó Well-Known Member

A csepeleket én is sajnálom, de a fotó alapján ne ítéljetek. Optikától függően csalhat.

18. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Ezt ki is lehet számolni, de ez miért is lett fontos? Az kép infó között ott van, hogy 155 mm fókusz mellett lőtték. Ezzel kb. 15-18 fokos látószög adódik ki. Az alakok két széle közötti távolság kb. 5,5 méter. Lehet számolni.
    De mi is most a kérdés? Hogy egyetlen lövészet eredményén rugózzon valaki?

19. megazez

megazez Well-Known Member

Azon rugóznak, hogy agressor azt írta, hogy 200m volt a távolság, a hivatalos közlemény szerint 300m.

20. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Értem.
    A bibi az, hogy nem tudom, hogy Zord elforgatta-e a kamerát vagy sem, vagy csak legvágta a kép széleit. Mert ez befolyásolja a számítást.
    • A Csepel teherautó hossza 6,7 méter.
    • A kép 421 pixel széles, ebből kb. 102 pixel a teherautó.
    • Zord az emberek mögött állt valamennyivel, az alakok két széle között 5,5-6 méter van.
    • A kérdés az, hogy akkor a 155 mm-es fókusztávból becsült szög mennyire pontos, mert adott látószög esetén a teherautó távolságában akkor számolható a kép szélessége méterben és annak kb. 1/4,12-ed része a teherautó.
    Ezzel lehet számolgatni.
    https://www.pointsinfocus.com/tools...av":"9","fl":155,"d":270000,"cm":"0"}],"m":1}

Ez 270 métert hoz ki a képtől, ami 250 méter tája lehet a lövészektől.

De nem lenne egyszerűbb megkérdezni Zord-ot...? Megtettem...

alfa74 likes this.

Ezen oldal megosztása