1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[HUN] Carl Gustaf M4

Diskurzus a(z) 'Gyalogság, gyalogsági felszerelések, fegyverek' témában - rudi által indítva @ 2019. január 7..

1. AGRESSOR88

AGRESSOR88 Member

Amikor elmentünk mellette nekem ennyinek tűnt 150m

Legközelebb oda megyek és szalagos centivel lemérem milyen messze van a Csepel mert még mindig ott van..

Van róla videóm is most beszéltem a kollégával...amin látszik minden nem csak a propaganda..

Milyen jó hogy közületek csak én voltam ott de a Fotelhuszár molni meg a rudi már megint megmagyarázza hogy az nem úgy van...

Spartan.asfv and antigonosz like this.
  2. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Megkérdezhetem, hogy mi a propaganda...?

3. rudi

rudi Well-Known Member

Mondja ezt az...éjjeliőr :D

Aki még saját magával is ellentmondásba keveredik hogy csak hallotta vagy látta az egészet.

4. Ocses

Ocses Well-Known Member

Amikor először lőttem rpgvel 200mre nyilt irányzékkal nem lőttem mellé.

Ott kb a Csepel ajtajának megfelelő nagyságú volt a cél.
    Sőt álltalában ki volt rakva 1-2 8as cél is(álló ember), 200m-en max ha szél volt akkor nem találta el az ember egyből.

500m-en a nagyobb jutacél kb uaz méretű, szélcsendben, fekve,térdelve mindíg eltaláltam. Állva már voltak problémák.

De nálam tapasztaltabb lövők 500-on a kb btr torony méretű pici jutát is max 2 ből ellőtték.

Szóval azért pörgök mert a rendszerbe állító lövészeten, ahol a saab szakemberei is ott vannak.Segédkeznek. Nem értem, hogyan lehet ekkora távolságról mellélőni.
    A hm álltal feltett videón is van, hogy alá lőnek.

Persze lehet több Csep... basszus kisteherautó lett kirakva külöbnböző távokra.

És ahogy téged érdekel az SR71nek miért oroszországból vették a titánt, engem meg ez(is) érdekel.
    Neked volt olyan szerencséd és arra a kérdésre kaptál egy hozzáértőtöl, egy kurva jó választ.

Én viszont a magam kis volt lövész szintjén erre még nem.;)

fedett_mókus and antigonosz like this.
  5. molnibalage

Az ugye megvan, hogy te néhány lövészetből akarsz végtelenbe extrapolálni...? Ez olyan, mintha a Mistral első két indításából vonnál átlagos előre a következő 100 indítására. Lehet, csak értelmetlen.

https://legiero.blog.hu/2019/09/12/magyar_kezben_a_carl_gustav/full_commentlist/1#c37665020

fedett_mókus likes this.
  6. Ocses

Ocses Well-Known Member

???

Azt tudod, hogy olyan vagy mint a fekeségem?;) Na ne érts félre.

Ő is mindíg azt hiszi, hogy tudja mire gondolok.:rolleyes: Hàt.

Semmire nem következtettem.

Csak nem értem, hogy a faszomba lehet akkor a te álltalad kiszámolt 250m-ről mellé,alá,fölé lőni.
    Dencs Tamás főtörzs kb 2005-6 tól katona. Századtársam volt.
    Valószínű a többi kiképző sem ma kezdte.
    És ha rpg-vel 2 szer ekkora távról szélcsendes időben kezdő katonaként nem volt probléma, egy kissebb célt eltalálni, akkor itt miért az.
    Főleg ha itt vannak a gyàr emberei.

Csak erre voltam kíváncsi. Hátha valaki tudja, hogy történik pl a reddot beszabályzása vagy más optikáé.

Esetleg különböző lőszereknél kell e valamit állítani rajtuk.
    Ne haragudj, hogy megzavartam a nyugalmad.

Tudod ez egy fórum. Ahol az ember az ismereteit is gyarapítaná, ha valamit nem találok a neten megkérdezem.
    Hátha itt tudja valaki.

Olyanért baszogatsz(hogy következtettem) amit nem tettem.
    Csak kérdeztem.

Terminator and antigonosz like this.
  7. AGRESSOR88

AGRESSOR88 Member

Nem keveredtem ellentmondásba te kommunista neveltetésű gyökér biztos valami ávós vagy önkéntesrendőr volt a felmenőd,hogy kötekedjél és állandóan engem kritizálj ahelyett hogy elfogadnád a tényeket..

Nem vagyok éjjeli őr se nappali hanem Várpalotán szolgálok de fotel kapitány

Még mindig tart a gyakorlat olvass utána a honvédelem.hu ott vagyok és ez pont a lőtér mellett van.

DE írd meg nyugodtan hogy hol laksz és elmegyek elmondom a személyes tapasztalataimat és felvilágosítalak hogy mi hogy volt...

8. AGRESSOR88

AGRESSOR88 Member

Ezt neked kell magyarázni amikor folyamatosan erről beszélünk hogy nem sikerült az első pár lövés az új fegyverrel és hitetlenkedsz mert nem mondták nem mondta a Zord csak a propaganda videót láttad..

9. rudi

rudi Well-Known Member

Nocsak...nocsak, micsoda önérzetes agresszív kimalaccal van itt dolgunk... :D

Bleroka likes this.
  10. dudi

dudi Well-Known Member

Még az,hogy lövészet!Ez egy train the trainer képzés volt azaz akik itt voltak azok először találkoztak ezzel az eszközzel az egész Honvédségben a csapatoktól!

11. Terminator

Terminator Well-Known Member

Szerintem nagy kommunikációs baklövés volt a HM részéről az első CG gyakorlásról olyan videót közzétenni, ahol az látszik / úgy látszik hogy nem találják el a célt. Értem én hogy gyakorlás, de a videón az látszik hogy az új, drága csodafegyverrel nem találják el a célt... ez nem jó reklám, nem segíti a toborzást. Legalább a Mistral-os kudarc emléke és hatása eszébe juthatott volna valakinek...

12. molnibalage

Ez nem gyakorlás. Az oktatók oktatása. Tudod, mint amikor mondjuk a csiba autóvezető életében először akar kuplungolni és lefullad a kocsi. Ilyen is van.
    Az, hogy ezen egyesek rugóznak az nevetséges. Biztos soha nem rontottak el kicsit sem életükben, amit először csináltak...

fip7, fishbed, marton and 3 others like this.
  13. ijasz

ijasz Well-Known Member

Létezik egy csökkentett hatóerejű gyakorló gránát, az FFV 552. Nem hiszem, hogy olyan nagy biztonsági távolságra lenne szükség.

Ocses likes this.
  14. megazez

megazez Well-Known Member

Gondolom rudinak írsz ugye? Sajnos (amúgy nem sajnos) tiltón van, első találkozásom vele egy azthiszem mi24-el kapcsolatos kérdése volt, amit ugyan nem nekem tett fel, de én válaszoltam neki, na utána kaptam hideget meleget mert megcáfoltam az elsődleges állítását ami a mi24 páncélvédettségéről szólt (talán azt állította, hogy 12,7-es-ig véd a kabin körüli páncélozás), hogy miért válaszolok neki egy fórumon. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy vannak ilyen fórumtársak is, nem kell ennyire felhúzni magad.

vilmoci and AGRESSOR88 like this.
  15. AGRESSOR88

AGRESSOR88 Member

Nincs baj azzal hogy nem találták el először a célt ez az első éles lövészet volt itthon az a a szerencse hogy nem maradt benne vagy nem máshol robbant.

Nem azt akartam vele mondani hogy egy szar csak kaptatok egy választ első kézből amit nem tudtatok.

Tele van a net el nem induló Javelin rakétákkal!!

Javelin júniusban volt hozzá szerencsém ezt sem mondhatják el sokan Magyarországon..

Azt hogy így válaszoltam neki(túró rudinak) a 4. kötekedő kommentjére írtam egy olyan embernek aki semmit sem tud az egész seregről csak a neten meg a tvben látott halott dolgokat!

16. rudi

rudi Well-Known Member

Gyere nyugodtan…
    A címem: Bp. XII Cinege utca 5. :p
    Amikor kijövök ajtót nyitni, felhatalmazlak - sőt kérlek - hogy szó nélkül vágj pofán. ;)

17. BiancoGasto

BiancoGasto Well-Known Member

Anyósod címe? :)

18. geseft

geseft Well-Known Member

OV

BiancoGasto likes this.
  19. rudi

rudi Well-Known Member

Ugyan már…hová gondolsz? :rolleyes: (Google a jóbarátod…)

De ne áruljatok már el!!
    Hátha tényleg elmegy...:)

BiancoGasto likes this.
  20. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

fedett_mókus and AGRESSOR88 like this.

Ezen oldal megosztása