A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Autodidaktakatona

Well-Known Member
2019. január 13.
1 561
7 006
113
:D azt hiszed hogy az amik jobban bíznak a románokban mint bennünk? :D azt ugye tudod hogy a románokban max üzletet látnak , nem szövetségest ? a kettő eléggé más

de, de rohadtul lehet unni az ilyen hülyéket akik 100 oldalanként azt vizionálják hogy "jAJ majd jön valamelyik szomszéd vagy jönnek együtt és megleszünk cseszve" , azt se tudjátok miről beszéltek , ha azt állítod hogy "látsz a pályán" nem mondanál ilyen értelmetlenségeket , árudl már el akkor ha ennyire látsz a pályán hogy ki az ééédes tököm támadna meg minket? a szlovákok a nagyon jó szívvel 2 dandárjukkal? vagy a románok a 40-50 éves vackaikkal amiket CG kinevet?a románoknak 21-22-ben annyi pénzük nem lesz hogy elsétáljanak a bolt előtt nemhogy kifizessék az ami dolgokat... , sógorék akiknél nem épp a nagy haderős idők járnak és újabb pénzeket akarnak elvonni tőlük? a horvátok akik éppen eltűnő félben vannak és rohadtul van nagyobb gondjuk is mint a haderővel játszadozni? vagy ki a fenére gondolsz? ukránok akik épp 3 felé vívnak háborút majd tuti kéne nekik egy negyedik??? vagy kire gondolsz???? SENKI nincs olyan aki a következő 10-20 évben egyáltalán védekező harcra készen állna , nemhogy majd támadjon , se normális vasak , se elhivatottság , se pénz , se semmi , fogjuk már fel , aki ezt nem látja az nem "lát a pályán"

fent leírtam de Neked válaszolnék normálisabban , Ukrajnával az a baj hogy 3 felé vív és fog is még vívni háborút , saját szakadárjai , putyin és a belső politika + mozgolódás Trump felé , igen , ha azt nézzük valóban nem vagyunk párban ami a hadsereget illeti de Ukrajnában se a politikai akarat se a "nép támogatása" nem lenne egy ellenünk vívandó háborúhoz , arról meg nem beszélve hogy NATO és épp Trumppal akarnak jóban lenni , tehát semmiképp sem jöhetnek szóba az Ukránok mint potenciális ellenfél a következő 10-20 évben
Ami a szomszédainkat illeti fent leírtam de ismét leírom Neked kicsit nyugodtabban
Horvátország : épp jóban akar lenni mindenkivel hogy tudjon a belső bajaira gondolni+ a légterük már kb a miénk , régi vasaik is vannak , értelmetlen rájuk úgy gondolni mint ellenfél
Ausztria : neutrális ország , épp most akarnak még több pénzt elvonni a haderőtől és amúgy sem állnak azért annyira jól , lásd nem fejlesztették a Leokat (pedig ajánlat volt rájuk) mert "most másra kell a pénz" , ez ismerős szöveg nem ? ;)
Szerbia : kb az egyetlen ország akikkel meggyűlhet a bajunk de ha velük csete-paté lesz akkor ott már más is közre játszott
Románia : épp Trump seggét nyalják , 30-40-50 éves technikával harcolnának , utánpótlás/logisztika nulla és a gazdaságuk 21-22 ben fog valamikor zuhanni egyet mivel túl van fűtve és hosszabb távon tarthatatlan dolgokat művelnek ( lásd pl államháztartási hiány ) tehát arra nem lesz pénzük hogy mint írtam , elsétáljanak a bolt előtt , és pntosan tudjuk hogyha a gazdaság szarul áll akkor a haderőtől vonnak el először pénzt
Szlovákia: hát, sok sikert hogy nagyon jó szívvel 2 dandárral hatásos támadást indítsanak egy ekkora határon úgy hogy amúgy NATO tagok és épp ők is jóban szeretnének lenni Trumppal
Ukrajna : írtam fentebb
Szlovénia : na , most tényleg , kicsi és normális haderejük van de védekezésre alkalmas , támadni nem igen

+kiegészítés : pontosan el lett mondva NEM egyszer hogy egy háború nem egyik napról a másikra tör ki minden előzmény nélkül , vannak jelei , fel lehet rá készülni (és ha úgy akarjuk-megvan a tényleges akarat- akkor fel lehet/meglehet gyorsítani folyamatokat)

egyet se lehet felírni , nem olyan a politikai viszony az EU-val , a csendőrséget picit másra találták ki + egyik se tudna holnap bevonulni
Mókuska nyugodj le, mert agyadra megy az önteltség.. ha képtelen vagy felfogni amit írtam akkor mégegyszer nem erőltetem... Sok sebből vérzik amit okoskodsz, mert nem a valóságot fedi le teljesen.... az ellenvéleményt meg látom jól kezeled :), ne játszd el a mindenhatót, és így ne is minősítgess kisöreg. És igenis vannak nyíltan ellenséges lépések Mo. ellen pl. Ukrán dandár Munkácsra telepítése, vagy a román hibrid háborús gyakorlat Székelyföldön. Továbbá ahogy te is írod okoska, hogy a következő 10-20 évben, tehát utána akár lehet is számítani rájuk, és a kérdés továbbra sem az idő, hanem a résztvevők voltak egy lehetséges konfliktusban
 

fenntartható fejlövés

Well-Known Member
2019. május 31.
305
648
93
:D azt hiszed hogy az amik jobban bíznak a románokban mint bennünk? :D azt ugye tudod hogy a románokban max üzletet látnak , nem szövetségest ? a kettő eléggé más

de, de rohadtul lehet unni az ilyen hülyéket akik 100 oldalanként azt vizionálják hogy "jAJ majd jön valamelyik szomszéd vagy jönnek együtt és megleszünk cseszve" , azt se tudjátok miről beszéltek , ha azt állítod hogy "látsz a pályán" nem mondanál ilyen értelmetlenségeket , árudl már el akkor ha ennyire látsz a pályán hogy ki az ééédes tököm támadna meg minket? a szlovákok a nagyon jó szívvel 2 dandárjukkal? vagy a románok a 40-50 éves vackaikkal amiket CG kinevet?a románoknak 21-22-ben annyi pénzük nem lesz hogy elsétáljanak a bolt előtt nemhogy kifizessék az ami dolgokat... , sógorék akiknél nem épp a nagy haderős idők járnak és újabb pénzeket akarnak elvonni tőlük? a horvátok akik éppen eltűnő félben vannak és rohadtul van nagyobb gondjuk is mint a haderővel játszadozni? vagy ki a fenére gondolsz? ukránok akik épp 3 felé vívnak háborút majd tuti kéne nekik egy negyedik??? vagy kire gondolsz???? SENKI nincs olyan aki a következő 10-20 évben egyáltalán védekező harcra készen állna , nemhogy majd támadjon , se normális vasak , se elhivatottság , se pénz , se semmi , fogjuk már fel , aki ezt nem látja az nem "lát a pályán"

fent leírtam de Neked válaszolnék normálisabban , Ukrajnával az a baj hogy 3 felé vív és fog is még vívni háborút , saját szakadárjai , putyin és a belső politika + mozgolódás Trump felé , igen , ha azt nézzük valóban nem vagyunk párban ami a hadsereget illeti de Ukrajnában se a politikai akarat se a "nép támogatása" nem lenne egy ellenünk vívandó háborúhoz , arról meg nem beszélve hogy NATO és épp Trumppal akarnak jóban lenni , tehát semmiképp sem jöhetnek szóba az Ukránok mint potenciális ellenfél a következő 10-20 évben
Ami a szomszédainkat illeti fent leírtam de ismét leírom Neked kicsit nyugodtabban
Horvátország : épp jóban akar lenni mindenkivel hogy tudjon a belső bajaira gondolni+ a légterük már kb a miénk , régi vasaik is vannak , értelmetlen rájuk úgy gondolni mint ellenfél
Ausztria : neutrális ország , épp most akarnak még több pénzt elvonni a haderőtől és amúgy sem állnak azért annyira jól , lásd nem fejlesztették a Leokat (pedig ajánlat volt rájuk) mert "most másra kell a pénz" , ez ismerős szöveg nem ? ;)
Szerbia : kb az egyetlen ország akikkel meggyűlhet a bajunk de ha velük csete-paté lesz akkor ott már más is közre játszott
Románia : épp Trump seggét nyalják , 30-40-50 éves technikával harcolnának , utánpótlás/logisztika nulla és a gazdaságuk 21-22 ben fog valamikor zuhanni egyet mivel túl van fűtve és hosszabb távon tarthatatlan dolgokat művelnek ( lásd pl államháztartási hiány ) tehát arra nem lesz pénzük hogy mint írtam , elsétáljanak a bolt előtt , és pntosan tudjuk hogyha a gazdaság szarul áll akkor a haderőtől vonnak el először pénzt
Szlovákia: hát, sok sikert hogy nagyon jó szívvel 2 dandárral hatásos támadást indítsanak egy ekkora határon úgy hogy amúgy NATO tagok és épp ők is jóban szeretnének lenni Trumppal
Ukrajna : írtam fentebb
Szlovénia : na , most tényleg , kicsi és normális haderejük van de védekezésre alkalmas , támadni nem igen

+kiegészítés : pontosan el lett mondva NEM egyszer hogy egy háború nem egyik napról a másikra tör ki minden előzmény nélkül , vannak jelei , fel lehet rá készülni (és ha úgy akarjuk-megvan a tényleges akarat- akkor fel lehet/meglehet gyorsítani folyamatokat)

egyet se lehet felírni , nem olyan a politikai viszony az EU-val , a csendőrséget picit másra találták ki + egyik se tudna holnap bevonulni
Az általad leírtak alapján nem csak ennek a topiknak nincs értelme, hanem az MH-nak sem. Mehet a 600 milliárd facsemetékre meg lélegeztetőgépekre :)
 
  • Tetszik
Reactions: kaktusz and Luthero

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 647
6 358
113
Mókuska nyugodj le, mert agyadra megy az önteltség.. ha képtelen vagy felfogni amit írtam akkor mégegyszer nem erőltetem... Sok sebből vérzik amit okoskodsz, mert nem a valóságot fedi le teljesen.... az ellenvéleményt meg látom jól kezeled :), ne játszd el a mindenhatót, és így ne is minősítgess kisöreg. És igenis vannak nyíltan ellenséges lépések Mo. ellen pl. Ukrán dandár Munkácsra telepítése, vagy a román hibrid háborús gyakorlat Székelyföldön. Továbbá ahogy te is írod okoska, hogy a következő 10-20 évben, tehát utána akár lehet is számítani rájuk, és a kérdés továbbra sem az idő, hanem a résztvevők voltak egy lehetséges konfliktusban
Feladom
 

Madár Fokker

Well-Known Member
2017. december 17.
503
1 381
93
Benkő Szegeden.
A szokásos hakniblabla mellett néhány érdekesség.

https://www.vadhajtasok.hu/2019/10/...legerosebb-hadserege-lesz-a-magyar-honvedseg/

120-130 pilótával terveznek.

Én keveslem azt a 120-130 pilótát o_O:

Lesz a Honvédségnek kb. 60 repülőeszköze: 4 Zlin, 2 Mókus, 20 H145M, 16 H225M, 14 Gripen, 2 Airbus, 2 Falcon! (A Mi-ket és az Ancsát nem vettem bele, ahogy a későbbiekben beszerzendő szállítógépeket sem, ráadásul a típusok egy része kétpilótás.)
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 975
113
Én keveslem azt a 120-130 pilótát o_O:

Lesz a Honvédségnek kb. 60 repülőeszköze: 4 Zlin, 2 Mókus, 20 H145M, 16 H225M, 14 Gripen, 2 Airbus, 2 Falcon! (A Mi-ket és az Ancsát nem vettem bele, ahogy a későbbiekben beszerzendő szállítógépeket sem, ráadásul a típusok egy része kétpilótás.)
Ha a fele meglesz már akkor kurva jók vagyunk....
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 647
6 358
113
Az általad leírtak alapján nem csak ennek a topiknak nincs értelme, hanem az MH-nak sem. Mehet a 600 milliárd facsemetékre meg lélegeztetőgépekre :)
ja mert ha a szomszédok nem tudnak megtámadni akkor már nem is kell haderő , elvégre is NATO tagok vagyunk nem? szarunk mindenkire majd jön amerika aztán lever mindekit nem? fúú na , hagyjuk inkább
Cáfolni nem tudtak, ez a lényeg. Értelemre érzelem, ez ielég általános azért, ha a szomszédokról van szó.
nem baj , egyszer majd , egyszer majd talán felfogják mit szeretne az ember mondani de ez nem ma van ahogy látom :D
 
  • Tetszik
Reactions: Schurrer

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 116
45 424
113
Áthoztam ide, mert talán ide jobban tartozik:
Ugyan JLTV-vel nincs tapasztalatom de M-ATV-vel igen(meg Mac xProval is de az más liga)és gyökeres ellentéte annak amit gondoltam(és a sztereotípiákban él) az amerikai technikáról!Igénytelen amennyire annak kell lennie és lehet egy modern jármű ellenben praktikus átgondolt jármű.Na ez a török masináról nem mondható el bár azzal csaka nnyi tapasztalat van,hogy beleültem és jól körbetapogattam.Az amerikai pl a büdös életbe nem csinálna olyat,hogy ne férjen el a katonán kívül más(pl a zsákjuk vagy ármi + felszerelés)a járműben(mind1 hogy a küudőtérben vagy egy külső puttonyban).Nah a török masina ilyen ráadásul hátul 2 ember számára csak nyomor van biztosítva...Ilyet amerikai nem csinálna.Kis dolognak tűnik de ez nem az.
Akkor most gondolj bele, hogy ugyan az az NMS mondjuk nem 9 személyt visz, hanem csak 6-7-et (pl. hátul csak 1 oldalon ül 2 fő), mindjárt jobb lesz a leányzó fekvése!
Ettől még kiváló járművek lehetnek belőle. Nagyon kíváncsi vagyok a választásunkra, mert azt gondolom, hogy egy járművet nem az határoz meg, hogy milyen a belső elrendezése, mert azon gyakorlatilag szabadon változtathatunk. Inkább a menetteljesítménye, a kezelhetősége, a tartóssága, a gazdaságossága. Én azért azt gondolom, hogy ha Katar eddigi beszerzéseit megnézzük - és nekik azért van mit a tejbe aprítani, tehát bármilyen puccos technikát megvehettek volna - és ennyire látványosan egyezik az "ízlésünk", akkor azért remélem bármilyen verzió is jön a törököktől, remélem nem fogunk mellé ha ebben is követjük a katariakat!
 

fenntartható fejlövés

Well-Known Member
2019. május 31.
305
648
93
ja mert ha a szomszédok nem tudnak megtámadni akkor már nem is kell haderő , elvégre is NATO tagok vagyunk nem? szarunk mindenkire majd jön amerika aztán lever mindekit nem? fúú na , hagyjuk inkább

Szerintem mára már ne feszüljél tovább. Írtál pár hülyeséget, amibe én is beleköthetnék, de nem vagy abban az állapotban, nekem meg ehhez nincs hangulatom.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 786
75 823
113
Áthoztam ide, mert talán ide jobban tartozik:

Akkor most gondolj bele, hogy ugyan az az NMS mondjuk nem 9 személyt visz, hanem csak 6-7-et (pl. hátul csak 1 oldalon ül 2 fő), mindjárt jobb lesz a leányzó fekvése!
Ettől még kiváló járművek lehetnek belőle. Nagyon kíváncsi vagyok a választásunkra, mert azt gondolom, hogy egy járművet nem az határoz meg, hogy milyen a belső elrendezése, mert azon gyakorlatilag szabadon változtathatunk. Inkább a menetteljesítménye, a kezelhetősége, a tartóssága, a gazdaságossága. Én azért azt gondolom, hogy ha Katar eddigi beszerzéseit megnézzük - és nekik azért van mit a tejbe aprítani, tehát bármilyen puccos technikát megvehettek volna - és ennyire látványosan egyezik az "ízlésünk", akkor azért remélem bármilyen verzió is jön a törököktől, remélem nem fogunk mellé ha ebben is követjük a katariakat!

De ilyen nincs!Ha 9 fős járművet vesznek akkor 9 főt raknak bele mindenhol a világon!
Nincs is értelme másnak hisz nem hányhatod az üres ülésre a cuccot annak fix hely/rekesz vagy valami kell,hogy ne tudjon elszabadulni és megölni mindenkit ha teszem azt felborul a jármű.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 677
32 314
113
De ilyen nincs!Ha 9 fős járművet vesznek akkor 9 főt raknak bele mindenhol a világon!
Nincs is értelme másnak hisz nem hányhatod az üres ülésre a cuccot annak fix hely/rekesz vagy valami kell,hogy ne tudjon elszabadulni és megölni mindenkit ha teszem azt felborul a jármű.
Pedig nallunk ennek hagyomamya van /btr/
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 647
6 358
113
A BTR-80 ban 11 ülés van de csak 8 fő van benne,nem véletlenül...A BTR-80/A-bqn pedig 10 ugyancsak nem véletlenül. A vezető meg a parancsnok búvóján teljes harcászati felszerelésben(zsál nélkül)konkrétan alig lehet beférni nemhogy gyorsan kijönni belőle...
jójó köszi ,ezt tudom nem azért írtam csak egyáltalán nem értettem mit szeretne írni :D igazából valami fordításra vártam de azért köszönöm :D