A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 551
113
Én keveslem azt a 120-130 pilótát o_O:

Lesz a Honvédségnek kb. 60 repülőeszköze: 4 Zlin, 2 Mókus, 20 H145M, 16 H225M, 14 Gripen, 2 Airbus, 2 Falcon! (A Mi-ket és az Ancsát nem vettem bele, ahogy a későbbiekben beszerzendő szállítógépeket sem, ráadásul a típusok egy része kétpilótás.)
Ha a fele meglesz már akkor kurva jók vagyunk....
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 810
6 886
113
Az általad leírtak alapján nem csak ennek a topiknak nincs értelme, hanem az MH-nak sem. Mehet a 600 milliárd facsemetékre meg lélegeztetőgépekre :)
ja mert ha a szomszédok nem tudnak megtámadni akkor már nem is kell haderő , elvégre is NATO tagok vagyunk nem? szarunk mindenkire majd jön amerika aztán lever mindekit nem? fúú na , hagyjuk inkább
Cáfolni nem tudtak, ez a lényeg. Értelemre érzelem, ez ielég általános azért, ha a szomszédokról van szó.
nem baj , egyszer majd , egyszer majd talán felfogják mit szeretne az ember mondani de ez nem ma van ahogy látom :D
 
  • Tetszik
Reactions: Schurrer

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Áthoztam ide, mert talán ide jobban tartozik:
Ugyan JLTV-vel nincs tapasztalatom de M-ATV-vel igen(meg Mac xProval is de az más liga)és gyökeres ellentéte annak amit gondoltam(és a sztereotípiákban él) az amerikai technikáról!Igénytelen amennyire annak kell lennie és lehet egy modern jármű ellenben praktikus átgondolt jármű.Na ez a török masináról nem mondható el bár azzal csaka nnyi tapasztalat van,hogy beleültem és jól körbetapogattam.Az amerikai pl a büdös életbe nem csinálna olyat,hogy ne férjen el a katonán kívül más(pl a zsákjuk vagy ármi + felszerelés)a járműben(mind1 hogy a küudőtérben vagy egy külső puttonyban).Nah a török masina ilyen ráadásul hátul 2 ember számára csak nyomor van biztosítva...Ilyet amerikai nem csinálna.Kis dolognak tűnik de ez nem az.
Akkor most gondolj bele, hogy ugyan az az NMS mondjuk nem 9 személyt visz, hanem csak 6-7-et (pl. hátul csak 1 oldalon ül 2 fő), mindjárt jobb lesz a leányzó fekvése!
Ettől még kiváló járművek lehetnek belőle. Nagyon kíváncsi vagyok a választásunkra, mert azt gondolom, hogy egy járművet nem az határoz meg, hogy milyen a belső elrendezése, mert azon gyakorlatilag szabadon változtathatunk. Inkább a menetteljesítménye, a kezelhetősége, a tartóssága, a gazdaságossága. Én azért azt gondolom, hogy ha Katar eddigi beszerzéseit megnézzük - és nekik azért van mit a tejbe aprítani, tehát bármilyen puccos technikát megvehettek volna - és ennyire látványosan egyezik az "ízlésünk", akkor azért remélem bármilyen verzió is jön a törököktől, remélem nem fogunk mellé ha ebben is követjük a katariakat!
 

fenntartható fejlövés

Well-Known Member
2019. május 31.
305
648
93
ja mert ha a szomszédok nem tudnak megtámadni akkor már nem is kell haderő , elvégre is NATO tagok vagyunk nem? szarunk mindenkire majd jön amerika aztán lever mindekit nem? fúú na , hagyjuk inkább

Szerintem mára már ne feszüljél tovább. Írtál pár hülyeséget, amibe én is beleköthetnék, de nem vagy abban az állapotban, nekem meg ehhez nincs hangulatom.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 586
79 775
113
Áthoztam ide, mert talán ide jobban tartozik:

Akkor most gondolj bele, hogy ugyan az az NMS mondjuk nem 9 személyt visz, hanem csak 6-7-et (pl. hátul csak 1 oldalon ül 2 fő), mindjárt jobb lesz a leányzó fekvése!
Ettől még kiváló járművek lehetnek belőle. Nagyon kíváncsi vagyok a választásunkra, mert azt gondolom, hogy egy járművet nem az határoz meg, hogy milyen a belső elrendezése, mert azon gyakorlatilag szabadon változtathatunk. Inkább a menetteljesítménye, a kezelhetősége, a tartóssága, a gazdaságossága. Én azért azt gondolom, hogy ha Katar eddigi beszerzéseit megnézzük - és nekik azért van mit a tejbe aprítani, tehát bármilyen puccos technikát megvehettek volna - és ennyire látványosan egyezik az "ízlésünk", akkor azért remélem bármilyen verzió is jön a törököktől, remélem nem fogunk mellé ha ebben is követjük a katariakat!

De ilyen nincs!Ha 9 fős járművet vesznek akkor 9 főt raknak bele mindenhol a világon!
Nincs is értelme másnak hisz nem hányhatod az üres ülésre a cuccot annak fix hely/rekesz vagy valami kell,hogy ne tudjon elszabadulni és megölni mindenkit ha teszem azt felborul a jármű.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
De ilyen nincs!Ha 9 fős járművet vesznek akkor 9 főt raknak bele mindenhol a világon!
Nincs is értelme másnak hisz nem hányhatod az üres ülésre a cuccot annak fix hely/rekesz vagy valami kell,hogy ne tudjon elszabadulni és megölni mindenkit ha teszem azt felborul a jármű.
Pedig nallunk ennek hagyomamya van /btr/
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 810
6 886
113
A BTR-80 ban 11 ülés van de csak 8 fő van benne,nem véletlenül...A BTR-80/A-bqn pedig 10 ugyancsak nem véletlenül. A vezető meg a parancsnok búvóján teljes harcászati felszerelésben(zsál nélkül)konkrétan alig lehet beférni nemhogy gyorsan kijönni belőle...
jójó köszi ,ezt tudom nem azért írtam csak egyáltalán nem értettem mit szeretne írni :D igazából valami fordításra vártam de azért köszönöm :D
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
De ilyen nincs!Ha 9 fős járművet vesznek akkor 9 főt raknak bele mindenhol a világon!
Nincs is értelme másnak hisz nem hányhatod az üres ülésre a cuccot annak fix hely/rekesz vagy valami kell,hogy ne tudjon elszabadulni és megölni mindenkit ha teszem azt felborul a jármű.
Erre mondaná rá a L'Art pour Lart, hogy "A pofon egyszerű"
Egy ilyen program esetén olyan felépítménnyel és berendezéssel kéred a járművet, amivel akarod.
Nézd, ez az angol MRV-P program konfigurációs ígénye:
MRAv.jpg

Ez meg a nálunk járt NMS-nek a belső kialakítása:
1493982398_nurol-makina-nms4x4-about.png

Mennyiből telik kiszerelni a hátsó compartmentből a jobb vagy a bal oldali 2 ülést? A helyére meg egy hálóval rögzíthető csomagteret kialakítani? Gyakorlatilag a belső kialakításnál csak a képzelet szab határt. És van belőle pickup is ugyebár...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 586
79 775
113
Erre mondaná rá a L'Art pour Lart, hogy "A pofon egyszerű"
Egy ilyen program esetén olyan felépítménnyel és berendezéssel kéred a járművet, amivel akarod.
Nézd, ez az angol MRV-P program konfigurációs ígénye:
MRAv.jpg

Ez meg a nálunk járt NMS-nek a belső kialakítása:
1493982398_nurol-makina-nms4x4-about.png

Mennyiből telik kiszerelni a hátsó compartmentből a jobb vagy a bal oldali 2 ülést? A helyére meg egy hálóval rögzíthető csomagteret kialakítani? Gyakorlatilag a belső kialakításnál csak a képzelet szab határt. És van belőle pickup is ugyebár...

Képzeld el azt,hogy hátul kb 2 embernyihelyen van 4ember.Szóval ha kiveszel 2 ülést akkor fér el 2 ember úgy,hogy nem nyomorog.Ha a 2 kivett ülés helyére beraksz valamit ugyan olyan nyomortanya lesz mintha nem csináltál volna semmit.
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 877
4 709
113
Én keveslem azt a 120-130 pilótát o_O:

Lesz a Honvédségnek kb. 60 repülőeszköze: 4 Zlin, 2 Mókus, 20 H145M, 16 H225M, 14 Gripen, 2 Airbus, 2 Falcon! (A Mi-ket és az Ancsát nem vettem bele, ahogy a későbbiekben beszerzendő szállítógépeket sem, ráadásul a típusok egy része kétpilótás.)
A helikopik két fővel repülnek. Ez egy váltással 56 fő, Zlin 8 fő, Gripen 14 fő, Falcon 6 fő, AIRBUS 12 fő ÖSSZESEN: 96 fő egy váltás, amennyben jön még egy Airbus, akkor+ 6 fő, de mint tudjuk ez nem elég, reálisnak tűnik a 200 fő körüli hajózó létszám.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 999
23 154
113
Én keveslem azt a 120-130 pilótát o_O:

Lesz a Honvédségnek kb. 60 repülőeszköze: 4 Zlin, 2 Mókus, 20 H145M, 16 H225M, 14 Gripen, 2 Airbus, 2 Falcon! (A Mi-ket és az Ancsát nem vettem bele, ahogy a későbbiekben beszerzendő szállítógépeket sem, ráadásul a típusok egy része kétpilótás.)
Hmm. Én sem értem. Ez a szám korábban csak a forgószárnyasokra vonatkozott, igy hangzott el:
"Benkő Tibor aláhúzta azt is, hogy a forgószárnyas képesség tekintetében legalább száz, de inkább százhúsz pilóta képzését kell biztosítania a Magyar Honvédségnek."
https://honvedelem.hu/galeriak/egyedulallo-kepesseg-a-helikopterszemelyzetek-kepzeseben/
NFTC-re pedig eddig évi átlag 6 pilóta ment ki, de ugye láthattuk hogy onnan visszaérkezve az Airbus szállitókra is kerültek pilóták, nem csak Gripenre.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 1586

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 877
4 709
113
Én keveslem azt a 120-130 pilótát o_O:

Lesz a Honvédségnek kb. 60 repülőeszköze: 4 Zlin, 2 Mókus, 20 H145M, 16 H225M, 14 Gripen, 2 Airbus, 2 Falcon! (A Mi-ket és az Ancsát nem vettem bele, ahogy a későbbiekben beszerzendő szállítógépeket sem, ráadásul a típusok egy része kétpilótás.)
120-130 a helikopterekre.